Każda wiadomość o tym, że rynek crowdfundingu udziałowego rośnie, sprawia nam wiele radości, tak jest i tym razem. Zaledwie kilka dni temu świat obiegła informacja o tym, że w Indonezji powstała pierwsza platforma equity crowdfundingowa o nazwie Akseleran.

Indonezja to bardzo duży rynek, zamieszkany przez 250 milionów ludzi, z takimi startupami jak Tokopedia czy Lazada. Technologicznie to bardzo rozwinięty kraj, tym bardziej dziwić może, iż do tego czasu brakowało tam choćby jednej platformy equity crowdfundingowej, jednakże to w końcu uległo zmianie.

80% średnich i małych firm w Indonezji ma problem z dostępem do kapitału. Analogicznie spora luka występuje na scenie startupowej. Misją rządu jest stworzenie z Indonezji „Digital Energy of Asia” , w czym doskonale pomóc ma właśnie crowdfunding udziałowy. CO ciekawe, wielkość luki kapitałowej szacuje się tam na gigantyczne $50 mld do roku 2020.

Obecnie funkcjonuje tam wiele zaawansowanych rozwiązań, takie jak platformy udzielające pożyczek społecznościowych, bogate fundusze VC, czy wielu aniołów biznesu. Jednakże brakującym elementem układanki była właśnie taka platforma, jak Akseleran.

Zaledwie grudniu 2016 roku wyszli z wersją beta, a już oznajmili, że wyselekcjonowali około 50 wartościowych projektów, które czekają na debiut na ich platformie. To tylko pokazuje jak bardzo potrzebne było to rozwiązanie dla całego ekostystemu biznesowego w Indonezji. Kilka dni temu ruszyli z pierwszymi, historycznymi emisjami.

Na Beesfund nieustannie przyglądamy się zachodzącym zmianom na globalnym rynku. Po Australii, która również przed miesiącem otworzyła się na equity crowdfunding, Indonezja jest kolejnym krajem, która zamierza zmniejszyć swoją lukę kapitałową właśnie w ten sposób. Będziemy informować Was wszystkich takich pozytywnych wieściach z branży. Jeszcze raz gratulujemy! 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany