Świat jest głuchy na problemy osób niesłyszących – to hasło, które staje się coraz popularniejsze w ostatnich latach. Izolacja społeczna i brak kontaktu, kiedy mówimy o w XXI wieku i erze social media, wydaje się być czystą abstrakcją. Niestety, w dalszym ciągu osoby głuche napotykają na więcej barier niż udogodnień w ich codziennym życiu.

Na przeciw temu wychodzi Migam.org – fantastyczny, polski startup, który kompleksowo rozwiązuje szereg problemów ludzi głuchych. To tłumaczenia online, szkolenia, a zespół twórców słownika języka migowego, czy wielu materiałów edukacyjnych. To przede wszystkim ludzie z misją niesienia pomocy tym, którzy bardzo jej potrzebują, a którzy sami nie są już w stanie walczyć o swoje.


Migam – tłumacz języka migowego online

Migam to pomost, pośrednik w kontakcie między osobą głuchą a urzędem, sądem, instytucją kulturalną, a obecnie również firmami takimi jak T-Mobile, z którą startup stworzył pierwszą ofertę abonamentu dla głuchych. Na jakiej zasadzie działa rozwiązanie, które oferują? Zapraszamy do powyższego filmu. W dużym skrócie: Migam to aplikacja, z której możemy skorzystać w zasadzie w każdej sytuacji. Przy pomocy smartfona wystarczy jeden przycisk, za pomocą którego łączymy się z tłumaczem, pośredniczącym w rozmowie między głuchym a słyszącym. Co więcej, rozwiązanie dostępne jest zarówno na tablecie jak i w przeglądarce.

Współpraca z T-Mobile

Migam.org tworzy pierwszą na rynku ofertę dla osób głuchych w formie abonamentu z T-Mobile. Oferując tym  samym swoją aplikację Migam, wyłączoną z poboru danych, a także tłumacza języka migowego w abonamencie. Genialne rozwiązanie i partnerstwo, na którym zyskuje każdy.

Więcej na stronie Migam: http://abonament.migam.org/

T-Mobile daje dobry przykład innym, ludzie głusi otrzymują rozwiązanie, którego tak bardzo brakowało dotychczas na rynku, natomiast Migam, a przez takie strategiczne partnerstwo może zdecydowanie szybciej zwiększyć swój zasięg działania, dzięki czemu pomaga jeszcze większej ilości osób.

Nie zapominajmy, że Migam, to również biznes, za którym stoją twarde dane. W ostatnich 3 latach ilość ich klientów systematycznie rośnie. Mówimy tutaj o instytucjach, które wykorzystują rozwiązania tłumaczy online.

W IV kwartale 2016 roku ich liczba wyniosła 93, lecz szczególnie warto zwrócić uwagę na stabilny wzrost, który tyko utwierdza w przekonaniu, że rozwiązanie nie jest przydatne wyłącznie w teorii. Sam startup zatrudnia przy tym już ponad 30 osób. Przychody netto za rok 2016 wynosiły natomiast 861 254 PLN, co również może robić wrażenie.

Najważniejszy element

Najwspanialsze w tym wszystkim jest jednak to, że Migam nie wyręcza głuchych, tylko im pomaga. Dostarczając rozwiązania, które opierają się na skuteczniejszej współpracy między dwojgiem osób, sprawia, że ludzie głusi mogą na nowo poczuć się niezależni i silniejsi. To bardzo istotny czynnik psychologiczny, ponieważ właśnie kondycja psychiczna takich osób jest szalenie ważna.

Głusi są normalnymi ludźmi, a ich największym problemem jest to, że żyją w świecie stworzonym przez ludzi słyszących, który niestety, jak się okazuje, przeznaczony jest przede wszystkim dla ludzi słyszących. Migam to zmienia. Dzięki aplikacji startupu, osoby głuche mogą załatwić wiele rzeczy znacznie sprawniej, a przede wszystkim – po prostu normalnie żyć.

Migam to jedno z tych rozwiązań, które bez wątpienia zmienia świat na lepsze, a ich aplikacja trafia w jeszcze jedną niszę – niesienia pomocy potrzebującym. O czym często zapominamy w pogoni za pieniądzem.

Najbliższa przyszłość

Mamy przyjemność gościć ich ponownie na platformie Beesfund, z czego jesteśmy dumni. Zapraszamy do wsparcia ich szczytnej misji i zostania uczestnikiem tej wspaniałej podróży. W 2015 roku pomogliśmy w emisji akcji o wartości 400 000 PLN, co było świetnym początkiem i pozwoliło im nabrać wiatru w żagle.

Już w 2015 roku Migam otrzymał okrągły 1 000 000 PLN od anioła biznesowego, natomiast na początku 2017 wszyscy cieszyliśmy się, gdy udało się uzyskać dotację w wysokości kolejnych 2 000 000 PLN. Plan na najbliższą przyszłość, to ponowne zebranie 400 000 PLN. Jeśli tak jak i my, popierasz tego typu projekty, to nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Ciebie na stronę ich emisji: https://inwestor.migam.org/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany