W piątek byliśmy na otwarciu Praskiej Biblioteki Sąsiedzkiej, której urządzenie można wesprzeć na Beesfund.com. W niewielkim, ale wypełnionym po brzegi książkami lokalu przy Okrzei 28 zebrało się blisko 30 osób, by rozmawiać o książkach, wysłuchać ciekawych wykładów o historii warszawskiej Pragi i zobaczyć nowe miejsce na społecznej mapie stolicy.

Praska Biblioteka Sąsiedzką jest próbą nawiązania do praskich tradycji bibliotek prywatnych i społecznych w okresie przedwojennym i podczas II wojny. Wówczas największą popularnością cieszyły się te biblioteki, które tworzone były przez mieszkańców i dla mieszkańców. Okazało się, że idea biblioteki jako sąsiedzkiego miejsca spotkań sprawdziła się – frekwencja zaskoczyła nawet organizatorów. Co ciekawe przyszły osoby w bardzo różnym wieku: od licealistów, przez rodziców z dziećmi i studentów po osoby starsze. Atmosfera była znakomita. Jeszcze milej będzie, gdy w lokalu pojawiają się kanapy sfinansowane przez internetową społeczność, do czego brakuje już niewiele!

W trakcie spotkania przekazaliśmy do zbiorów biblioteki pakiet książek wydanych pod patronatem magazynu MaleMen, który jest partnerem wspierającym projekt filmu PATRIOTa opowiadający o gen. Starosteckim. Redakcja przekazała zestaw pięknie wydanych nowych książek i komiksów, za co w imieniu założycielek Praskiej Biblioteki Sąsiedzkiej serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że wspierając projekt PATRIOTa możecie otrzymać poza filmem również m.in. kwartalną prenumeratę magazynu. 

Na koniec przypominamy, że dziś ostatnia szansa, by dołączyć do grona akcjonariuszy Beesfund S.A. w ramach projektu Beesfund.com w Twoich rękach. Mamy ogromną nadzieję, że z Waszym udziałem czeka nas sukces!

Pozdrawiamy,

Zespół Beesfund

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany