Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Wiele osób narzeka, że chciałoby działać na rzecz swojej społeczności, ale brakuje im czasu na udział w lokalnych akcjach czy tematycznych przedsięwzięciach. Crowdfunding to nowa forma pozyskiwania środków na realizację projektów, którą bardzo chętnie wykorzystują poza przedsiębiorcami też różnej maści społecznicy.

Wsparcie finansowe w przypadku takich projektów może zostać zastąpione również dobrowolną pracą na rzecz wsparcia inicjatywy. Mechanizm działa w dwie strony: wiele osób, które nie mają czasu na zaangażowanie w wolontariat może dzięki finansowaniu społecznościowemu uczestniczyć w realizacji projektów wspierając je choćby drobną kwotą, poinformowaniem znajomych czy radą!

Wolontariusze dla Warszawy

Kamil i Marcin to dwaj siedemnastoletni społecznicy. Uczą się w szkole średniej, kochają fotografię i Warszawę. Przy wsparciu kawiarni Dziewczyny do wzięcia, gdzie Kamil jest wolontariuszem, uruchomili właśnie na Beesfund.com swój projekt Warszawa nie kończy się na galeriach handlowych! Celem jest pozyskanie środków na organizację trzech wystaw podsumowujących każdy z etapów projektu: śródmiejski, praski i mokotowski. Każdy z nich polega na wykonaniu cyklu fotografii oraz wywiadu z mieszkańcami różnych części Warszawy. Mimo młodego wieku w formie wolontariatu Kamil i Marcin robią wiele ciekawych rzeczy, o czym możecie się przekonać śledząc ich projekt na naszej platformie.

Mali Studenci pod opieką wolontariuszy

Wiele z projektów, które na Beesfund szukają wsparcia, w ogóle by nie zaistniało gdyby nie wsparcie wolontariuszy. Tak było chociażby z Praską Biblioteką Sąsiedzką, analogicznie jest z Białołęckim Uniwersytetem Dziecięcym. Funkcjonowanie tego projektu opiera się w całości na wolontariacie kilkunastu młodych ludzi: licealistów i studentów, którzy na czas zajęć stają się „ciociami” i „wujkami”, pomagają małym naukowcom w odnalezieniu się na studiach. Fundacja AVE, która koordynuje projekt, chce najlepszym małym studentom wręczyć nagrody na koniec semestru. Potrzebuje do tego Waszego wsparcia!

Wsparcie w kilka kliknięć

Wolontariat to nie tylko projekty społeczne i charytatywne! Dzisiejsze święto to także – zgodnie z rezolucją ONZ – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Wspierającego Rozwój Gospdodarczych. Zaangażowanie czasu w realizację ciekawych projektów to ogromna wartość dla pomysłodawców, a dla Was szansa na zdobycie doświadczenia i satysfakcji. Jeżeli nie możecie wesprzeć naszych projektów finansowo możecie wziąć nich udział jako wolontariusze! Tak wesprzeć możecie między innymi organizację wykładu Skin Philopsophy czy Konferencję Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu.

Jeżeli jednak wciąż brakuje Wam czasu na wolontariat dołączcie do grona BeesFundatorów i bierzcie udział w realizacji ciekawych inicjatyw za pośrednictwem kilku kliknięć!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany