Informujemy, że z początkiem nowego roku wprowadziliśmy na beesfund.com nowy typ projektów, które można zgłaszać. Odpowiadając na opinie i reakcje naszych użytkowników umożliwiamy teraz przedsprzedaż produktów, które pojawią się na rynku niezależnie od sukcesu projektu.

Finansowanie społecznościowe na naszej platformie z definicji jest oparte na modelu przedsprzedaży. Taka konstrukcja stosowanego rozwiązania prawnego jest dla nas ważna, z uwagi na to, że kładzie duży nacisk na ochronę wspierającym. Dzięki temu mają oni wszelkie prawa konsumenta obowiązujące przy zakupach drogą elektroniczną – w tym prawo do zwrotu w przypadku, gdy produkt nie spełnia wymagań. Oczywiście crowdfunding przewiduje dłuższy okres realizacji, ale nie zmienia to konieczności ochrony konsumentów.

Nie zmieniamy się w sklep!

Wprowadzenie nowego typu projektów nie wynika z chęci zostania dystrybutorem, ale jest krokiem uzupełniającym naszą ofertę. Chcemy oferować dostęp do ciekawych przedsięwzięć z szansą na uzyskanie unikatowych bonusów. Pierwsze projekty w tym modelu należą do kategorii wydawnictwa i charakteryzują się kilkoma parametrami:

  • cel finansowy w wysokości 400 zł;
  • zaznaczanie informacji o tym, że projekt i tak powstanie w opisie projektu oraz tytule;
  • możliwość otrzymania produktów w pierwszej kolejności (przeczytaj więcej o presumeryzmie);
  • korzystna cena w porównaniu do rynkowej i darmowa wysyłka (zawarta w cenie na portalu);
  • specjalne korzyści – autografy, zniżki, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych, których nie można otrzymać kupując książkę w tradycyjnej sprzedaży!

Wydawnictwa na beesfund.com

wydawnictwa copy

Choć na przestrzeni kolejnych miesięcy naszej działalności zmienia się podział projektów na poszczególne kategorie, to „Wydawnictwa” nadal są jedną z najbardziej popularnych. Co ważne – nie tylko wśród projektodawców, ale także wśród użytkowników!

Projektów wydawniczych na naszym portalu uruchomiliśmy 12, a z 7 zakończonych, aż pięć dzięki Waszemu wsparciu zakończyło się sukcesem!

Zobacz projekty w kategorii „Wydawnictwa”!

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany