Crowdfunding na papierze

Projekt
zakończony

75

wspierających

Wydawnictwa

kategoria

Poznań

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
105.65%
6339.0000 / 6000.00zł

 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ!

 

 

Wesprzyj projekt wydania książki!

W zamian za wpłatę otrzymasz egzemplarz książki, ekotorbę lub wybrany pakiet bonusów.

 

 

Polski crowdfunding ma różne oblicza – wyrok sądowy w sprawie portalu historycznego, film nakręcony dzięki internautom film kinowy, eksportową piosenkarkę, która dzięki społeczności wydała pierwszą płytę i wiele innych. Chcemy zestawić te doświadczenia z dorobkiem teorii, nauki i praktyki z całego świata, więc pozwólcie nam przedstawić finansowanie społecznościowe, jako piękną podróż od pomysłu do realizacji przy wsparciu społeczności.

Od stolika w kawiarni do dużego koncertu. Od podróży tramwajem do własnego biznesu. Od marzenia dziecięcego do dorosłych przedsięwzięć.

 


 

Chcemy opisać, jak dzięki społeczności można zrealizować własne pomysły wykorzystując dostępne narzędzia i możliwości. Pokazać metody fundraisingu i zasady rynku kapitałowego. Zamierzamy także nakreślić ideologiczny kontekst przemian, jakie zachodzą w nowoczesnych społeczeństwach. Opiszemy też przykłady i przeprowadzimy wywiady z twórcami projektów, które zakończyły się sukcesem. A przede wszystkim opiszemy jak skutecznie przejść drogę "Od pomysłu do biznesu, dzięki społeczności"!

 

Zobacz prezentację projektu:

 

 

 

 


O nas

Karol Król od 2 lat opisuje na swoim portalu crowdfunding.pl, w pracach naukowych i mediach fantastyczne przykłady finansowania społecznościowego, wyjaśniając jego meandry. Przebrnął przez niezliczone ilości treści, które selekcjonuje, oprawia autorskimi komentarzami i publikuje.


Arkadiusz Regiec to pierwszy odważny w Polsce, który uruchomił platformę  crowdfundingu udziałowego. Przebił się przez tony papierów, spędził setki godzin z prawnikami i tysiące z pomysłodawcami projektów na beesfund. Dodatkowo jest pasjonatem wielkich możliwości wirtualnych społeczności, co wiąże się z jego doświadczeniem w tematyce spółdzielczości.


Chcemy podzielić się wiedzą na temat finansowania społecznościowego. Jego fenomenu, absurdu, magii. Chcemy odpowiedzieć na pytania dotyczące narzędzi, możliwości i dobrych praktyk w crowdfundingu. Chcemy zebrać doświadczenia, wypowiedzi, przemyślenia i przykłady w kompleksowe, ładne graficznie i przejrzyste opracowanie. Chcemy wyjasnić czym jest crowdfunding, kto może czerpać z niego korzyści i dlaczego jest on genialny.

 

Szczegóły projektu

Książka zostanie dostarczona w listopadzie 2012 roku, a jej fragmenty i część nagród jeszcze wcześniej. Chcemy, żeby zawierała dane z rynku polskiego, a ten z każdym miesiącem nabiera rozpędu i jest źródłem kolejnych sukcesów, ale i porażek. Więcej informacji  o zawartości książki można znaleźć w aktualnościach projektu.


Na co przeznaczymy zebrane pieniądze?

Przygotowanie nagród, infografik, korektę i skład, a także podróże na spotkania z osobami, których historie chcemy opisać. Kluczowym kosztem jest oczywiście druk około 300 egzemplarzy książki. W zależności od wybieranych przez Wspierających nagród, może to ulec zmianie, gdyż priorytetem jest dostarczenie wybranych przez Was nagród.


Jeśli dzięki Wam przekroczymy znacząco cel finansowy, to książkę przetłumaczymy i wydamy w języku angielskim, a następnie niemieckim. Po zakończeniu projektu książka będzie sprzedawana w cenie 49 zł i to będzie nasz dochód. Do tego momentu z książki nie wypłacamy sobie ani złotówki!

 

Kontakt: [email protected]. Autorem projektu jest Crowdfunding.pl sp. z o. o., szczegółowe informacje dostępne są poniżej oraz na specjalnej stronie ksiazka.crowdfunding.pl

 

Partnerem wydawniczym i jedynym dystrybutorem książki jest wydaje.pl, najlepsza w Polsce platforma self-publishingowa!

 

Załączniki:

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.


Nie interesują Cię nagrody? Zaproponuj inne, polub, udostępnij, skomentuj - każde wsparcie przybliża nas do osiągnięcia sukcesu!


Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę