Crowdfunding na papierze

Projekt
zakończony

75

wspierających

Wydawnictwa

kategoria

Poznań

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
105.65%
6339.0000 / 6000.00zł

AKTUALNOŚCI

20 sie 2012, 09:08:22

Pierwszy tydzień zbiórki za nami i musimy to przyznać - efekt przekroczył nasze oczekiwania, a to dopiero pocżątek.


 


Codziennie kontaktujemy się z przedstawicielami mediów, których zachęcamy do opisania projektu, będącego przecież objawem rewolucji na rynku wydawniczym. Internauci sami mogą wybrać co chcą czytać i co będzie dostępne w księgarniach - wkurzamy tym wielu ludzi z "branży". Dla nich przecież wygodniej zapłacić 7 000 zł zaliczki, zrobić kampanię promocyjną za kilkadziesiąt tys. i wmawiać ludziom, że muszą mieć daną książkę. My pytamy, czy jej chcecie i wydaje się, że odpowiedź jest twierdząca, co nas ogromnie cieszy!


 


Przebieg rozwoju projektu do chwili obecnej jest następujący:


  


Duża w tym zasługa jednej bardzo wysokiej wpłaty, dzięki której pozyskaliśmy współautora książki! Postanowiliśmy mimo wszystko przeprowadzić analizę tego trendu, żeby odkryć co się wydarzy dalej. Okazało się, że jeżeli trend się utrzyma, to cel osiągniemy 14.09, a w dniu zakończenia projektu licznik pokaże kwotę 9187 zł, czyli będzie przekroczony o 53%!


  


Oczywiście to wróżenie na podstawie danych historycznych i bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia! Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć projekt wybierając inną nagrodę niż dostępne, zachęcamy do kontaktu!


 


Losy projektu w dużej mierze są w Waszych rękach, a my go dalej planujemy i promujemy. Pomysłów coraz więcej, deklaracji wsparcia także. Polecajcie nasz projekt znajomym!


 


Z crowdfundingowym pozdrowieniem,


Arek&Karol

23 sie 2012, 14:34:14

Dzisiaj mieliśmy przyjemność poznać osobiście Tomka Michałowicza, który wsparł projekt wydania ksiązki kwotą 899 zł i tym samym uzyskał prawo do bycia jej współautorem. Przy okazji odebrał tytuł aktualnego Rekordzisty Polski pod względem wsparcia projektu nieudziałowego crowdfundingu.


 


Tomek prowadzi firmę zajmującą się obsługą PRową firm i akcji społecznych - /3PR/ Consulting. Uznał, że najchętniej opisze narzędzia i przykłady stosowane w fundraisingu, czyli pozyskiwaniu kapitału na inicjatywy charytatywne i społeczne, a także metody promocji zbiórek tego typu. Z crowdfundingiem mają wiele wspólnego, choć nadal stosuje się wiele metod "nieinternetowych", tj. wysyłki listów, dzwonienia, czy organizowania eventów. To ciekawe, bo nie wiadomo, czy taka forma informowania i zachęcania wspierających nie okazałaby się nadzwyczaj skuteczna.


 


Tomek opowiedział wiele ciekawych historii i akcji, w których uczestniczył min. "Zbuduj chatkę", w ramach której udało się zebrać dzięki darczyńcom pieniądze na odbudowę domu zniszczonego przez TIRa.


 


Dziękujemy za wsparcie i nadal zachęcamy Was do wsparcia tego projektu, wierzymy, że się uda! A firmę /3 PR/ polecamy jako partnera biznesowego, skoro jej twórcy podejmują się uczestnictwa w projektach finansowania społecznościowego dostrzegając w nim dużą szansę.


 


Arek&Karol

20 wrz 2012, 08:19:16

 


Witajcie,


 


do zakończenia projektu zostało tylko kilka dni, więc zachęcamy do pełnej mobilizacji!


 


Projekt "Crowdfunding na papierze" to nie tylko ambitny plan przelania tematyki finansowania społecznościowego na papier. Papier, który żyje, przetrwa, pozwala dotrzeć do większego grona osób, ale także dzięki swojej formie wymaga najwyższej jakości treści.


 


Co znajdziesz w książce?
Kompendium wiedzy o prowadzeniu własnego projektu crowdfundingowegoInformacje na temat prawnych aspektów w Polsce, zwłaszcza dotyczących equity crowdfunding oraz zakładania własnego portaluPorady jak przygotować uproszczony biznesplan i prognozę finansową, czyli odpowiedź na pytanie "Jak wycenić pomysł?"Opis motywacji wspierających projekty finansowania społecznościowego, a w szczególności tematykę "emocjonalnej stopy zwrotu"Rozdział dla wspierających i inwestorów w ramach equity crowdfundinguHistorię finansowania społecznościowego i ideologiczną analizę tego, co i dlaczego doprowadziło do rozwoju wirtualnych społeczności w takim kierunkuWywiady z gwiazdami polskiego crowdfundingu (min. Julia Marcell) i odważnymi pomysłodawcami (min. prezes jednej z odważnych polskich firm, która próbuje złamać monopol - to nie jest informacja potwierdzona)Metody fundraisingu i PR, opisane w rozdziale jednego z wspierających, o czym pisaliśmy w poprzedniej aktualizacjiI szereg innych treści, które pozwalają pozyskać wiedzę na temat tego jak przejść od pomysłu do realizacji, dzięki społeczności, nawet bez kapitału!


 


Książka będzie ok. 220 stronnicowym poradnikiem, dla każdego kto ma pomysł, ale w szczególności dla osób, które chcą wiedzieć jak korzystać na zmieniającej się rzeczywistości.
 


Szukamy nadal wspierających projekt firm, które obejmą patronat sponsorski lub wydawniczy, a także przygotują rozdziały tematycznie pasujące do książki: funduszu, który opisze dalszą drogę rozwoju przedsięwzięcia i alternatywne źródła kapitału, oraz partnera, który opisze kreatywne narzędzia do pracy nad pomysłem i jego promocją.


 


 


Media o projekcie:
 


Każdy ma pomysł, ale nie każdy wie jak go zrealizować!


 


Gorąco zachęcamy do wsparcia i udostępnienia informacji o projekcie!


 


Pozdrawiamy,


Arek&Karol

24 wrz 2012, 07:55:19

Euforia, tak można określić nasz dzisiejszy nastrój, po sukcesie społeczności wspierającej projekt "Crowdfunding na papierze", dzięki której licznik przekroczył 100%!


 


Dziękujemy za wsparcie i przypominamy, że to ostatnia okazja, żeby dołączyć do grona współtwórców tego projektu, a jednocześnie nabyć książke w dobrej cenie z gwarancją dostawy!


  


Serdeczne dzięki!


Arek&Karol

16 kwi 2013, 01:06:45

Już niebawem książka trafi do dystrybucji!


 


Partnerem wydawniczym, który bardzo pomógł w realizacji projektu została platforma self-publishingowa wydaje.pl!


 


Więcej informacji: ksiazka.crowdfunding.pl


 


31 maj 2013, 12:06:35

Książka już dostępna w sprzedaży! Spływa dużo gratulacji i propozycji współtworzenia drugiego wydania, do czego gorąco zachęcam.


 


Partnerem wydawniczym jest platforma self-publishingowa wydaje.pl, którą gorąco rekomenduję.

TWÓRCY PROJEKTU

Arkadiusz Regiec
portret5.jpg

Prezes Beesfund S.A., właściciela portalu beesfund.com - pierwszego udziałowego portalu finansowania społecznościowego w Polsce. Pierwszy Polak, który w praktyce udowadnia, że crowdfunding jest legalny, możliwy i bardzo potrzebny.

Karol Król
portret2.jpg

Założyciel i redaktor naczelny portalu crowdfunding.pl, gdzie wraz z zespołem od 2 lat opisuje ciekawostki, problemy i meandry finansowania społecznościowego (jest autorem i popularyzatorem polskiego tłumaczenia). Napisał pierwszą polskojęzyczną publikację naukową na ten temat, a teraz ma ambicje opisania doświadczeń, badań i własnych obserwacji w książce - kompedium wiedzy o crowdfundingu.

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę