• 4 202 820 zł zebrany kapitał
 • Projekt
  zakończony
 • 1482 inwestorów
 • 4 199 985 zł kwota zbiórki
 • 23,7287 % procent oferowany
 • 135,00 zł cena akcji serii B
 • 31 111 liczba akcji serii B
 • 22.04.2020 data zakończenia
 • 149 985 zł próg powodzenia emisji

Myślałeś kiedyś o zostaniu właścicielem destylarni whiskey? Na parterze trzy alembiki destylują new-make, gin oraz rum, w piwnicach leżakują beczki pełne żytniej whiskey, a w pomieszczeniu nad produkcją z przeszkloną podłogą trwają szkolenia i sesje master class, podczas których goście odkrywają smaki trunków starzonych w beczkach po polskich winach.

Uważamy, że marzenia są po to, aby je spełniać, dlatego znaleźliśmy i kupiliśmy budynek XIX-wiecznej gorzelni, której przywracamy świetność. Pierwsza partia „wędzonej śliwki na miodzie” wyprzedała się w sześć dni. Do dzisiaj sprzedaliśmy kilka tysięcy butelek. Jesteśmy obecni przede wszystkim w sklepach specjalistycznych. Od niedawna również w sieci Auchan.

Szukamy wspólników, którzy tak jak my są fanami najwyższej jakości rzemieślniczych trunków i chcą spełnić marzenia o Polskiej marce kraftowego alkoholu, która chce podbić rynek!

Doświadczenie
i
wiedza

Nowa marka, profesjonalna produkcja

W świecie produkcji jakościowych alkoholi jako Wolf Distillery działamy hobbystycznie od 2011 roku, od 2018 roku pod marką Wolf & Oak Distillery. Powstanie nowej marki i nowego logo to symboliczny moment, aby oddzielić hobbystyczną produkcję trunków – „sample not for sale” – od w pełni profesjonalnej produkcji alkoholu. Od 2018 roku działamy w formie Wolf Distillery sp. z o.o. W grudniu 2019 r. powstała Wolf and Oak Distillery Spółka Akcyjna (Emitent). Emitent ma zamiar dokonać połączenia z Wolf Distillery sp. z o.o. w trybie art. 492 par. 1 pkt 1. Kodeksu spółek handlowych, przy czym Emitent będzie podmiotem przejmującym. Warunki połączenia opisane są w załączonej do dokumentu ofertowego umowie inwestycyjnej z dnia 22 stycznia 2020 r. Zarządy obydwu spółek zobowiązały się, że w ciągu 7 dni od wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego podwyższenia kapitału wynikającego z emisji serii akcji B, podejmą wszystkie niezbędne czynności dla realizacji połączenia. Zarząd Spółki nie ma wpływu na terminy ujawnienia wpisów w stosownych rejestrach, jednakże szacuje, iż do formalnego połączenia dojdzie na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2020 roku.

Destylarnia w Stanicy na Dolnym Śląsku

Marka Wolf & Oak Distillery w pełni czerpie z naszych wieloletnich doświadczeń. A jej sercem staje się destylarnia zlokalizowana w Stanicy na Dolnym Śląsku, która docelowo ma produkować do 800 beczek alkoholu rocznie dzięki trzem urządzeniom typu “pot-still” oraz kolumnie półkowej, zaprojektowanych i wykonanych w Polsce.

Jakość i smak

Specjalizujemy się w produkcji żytniej whiskey, ginu na bazie aromatycznych chmieli, okowit zbożowych i owocowych, a także bardzo ciepło przyjętym na rynku rumu z melasy z trzciny cukrowej. Dzięki starannie dobranym składnikom i miejscu produkcji, a także doświadczeniu całego zespołu, nasze alkohole sprzedają się szybko i zbierają pozytywne oceny za jakość i smak.

Stanica pod Wrocławiem

Na mapie Polski znaleźć można dwie Stanice. Ważna dla nas to ta w województwie dolnośląskim, około 60 km na południowy wschód od Wrocławia. To właśnie tam znajduje się XIX-wieczny budynek, który docelowo będzie główną siedzibą firmy. Budynek, którego historia jest niestety mało znana. Wszystko wskazuje na to, że powstał właśnie jako destylarnia, jednak przez lata mieścił się tu browar, a po wojnie magazyn warzyw i zbóż.

Przywracanie świetności temu obiektowi trwa. Włożyliśmy wiele pracy, aby zachować jego unikalną konstrukcję i wygląd, jednocześnie dostosowując go do potrzeb produkcji, restauracji oraz pensjonatu dla gości.


Drugie piętro

Najwyższa kondygnacja to przede wszystkim kolejne pokoje, które łącznie pomieszczą do 40 gości. To jednak nie wszystko. Nad salą Master Class planujemy stworzyć dwie sale dydaktyczne, służące zarówno dla nas, jak i wynajmowane na potrzeby konferencji. Posiadając tak szeroką ofertę jesteśmy przekonani, że Stanica stanie się nie tylko miejscem produkcji alkoholu, ale także miejscem odwiedzanym przez turystów, barmanów, czy przedsiębiorców.

Pierwsze piętro

Za drzwiami głównego wejścia do destylarni naszym oczom ukaże się recepcja oraz schody prowadzące na pierwsze piętro. Tam znajdziecie pierwsze pokoje gościnne, salę degustacyjną - Master Class - z przeszkleniem nad produkcją oraz kolejny taras na piętrze od strony wschodniej. Pokoi gościnnych do dyspozycji gości będzie w sumie 16. Nie jest to liczba przypadkowa. Chcemy, aby każdy pokój reprezentował inną część naszego kraju, a zamiast numerów, posiadał nazwy stolic województw. Wierzymy w duże zainteresowanie turystów z zagranicy.

Parter

To serce naszej destylarnii, gdzie produkowana będzie whisky single rye (w 100% z polskiego żyta), gin, rum oraz okowity zbożowe oraz owocowe. Na tym poziomie mieścić się będzie restauracja dla ponad 80 gości wraz z jednym tarasem industrialnym od strony rzeczki Krynki oraz drugim od strony zachodniej, na którym planujemy organizować koncerty na żywo.

Poziom -1

Piwnice to prawie 700 metrów kwadratowych. To właśnie tam będzie mieścił się pierwszy magazyn na beczki, a także ręczna linia rozlewnicza, miejsce do etykietowania oraz banderolowania butelek. Skuliśmy już wszystkie tynki i chcemy zachować ten poziom w stanie surowym, idealnie nadającym się do długiego starzenia alkoholu.

Zespół

Michał Płucisz

Założyciel i prezes

Pasjonat rzemieślniczych trunków, prelegent Master Class podczas festiwali whisky, wystawca i uczestnik targów whisky w całej Polsce. W Wolf & Oak odpowiedzialny za receptury whiskey oraz ginu. Przez ostatnie lata budował sieć kontaktów z potencjalnymi kontrahentami i najbardziej znanymi przedstawicielami świata alkoholi. Osoba zarządzająca spółką oraz główny udziałowiec.

Grzegorz Szymczyk

Partner i specjalista z zakresu prowadzenia biznesu.

Wieloletni członek zarządów spółek z branży przemysłowej i reklamy wizualnej, w tym m.in. prezes zarządu notowanego na WGPW Ferrum S.A.; absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - Wydział Handlu Zagranicznego.

Jacek Basiukiewicz

Partner

Odpowiedzialny za inwestycje, logistykę i księgowość. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne w zakresie obsługi księgowej polskich podmiotów i spółek zagranicznych. Specjalizuje się w doradztwie biznesowym oraz międzynarodowym planowaniu podatkowym. Założyciel JB Solutions Sp. z o.o.

Tomasz Kapela

Partner

Odpowiedzialny za część techniczno-inżynierską projektu. Wykwalifikowany inżynier w dziedzinie biotechnologii molekularnej i przemysłowej, absolwent Politechniki Łódzkiej, uczestnik wielu szkoleń i projektów na uniwersytetach i w instytutach badawczych na całym świecie. W 2007 r. założył firmę BIOTECHNIKA, która obecnie jest liderem polskiego rynku biotechnologii przemysłowej.

Jarosław Lech

Przyjaciel firmy

Odpowiedzialny za budowanie relacji z nowymi klientami oraz ich utrzymanie. Wsparcie oraz niezastąpione źródło wiedzy w zakresie obecnych oraz przyszłych działań organizacji przekazanych do wiadomości klientów. Wieloletni pracownik instytucji finansowych (między innymi Royal Bank of Scotland, Bank BGŻ oraz Nest Bank) w zakresie optymalizacji kosztów oraz finansowania działalności operacyjnej organizacji. Prywatnie koneser i miłośnik rzemieślniczych trunków.

Dotychczasowe osiągnięcia

 • 2011

  2011

  Pierwsze Brandy

  Powstaje pierwsze Brandy gronowe z dodatkiem miodu gryczanego.

 • 2016

  2016

  Decyzja o budowie

  Decyzja o budowie destylarni i starcie projektu "Wolf Distillery".

 • kwiecień 2017

  kwiecień 2017

  Premiera

  Premiera Okowity Żytniej – wtedy jeszcze pod nazwą „White Wolf”.

 • październik 2017

  październik 2017

  Licytacje

  “Smoky Whiskey no. 1” w 30-litrowej beczce zlicytowane za 11 tysięcy złotych.
  Kolekcja 17 butelek zlicytowana za 10 tysięcy złotych.

 • wrzesień 2018

  wrzesień 2018

  Marka i znak

  Powstaje marka i znak towarowy „Wolf & Oak Distillery”.

 • październik 2018

  październik 2018

  Zakup gorzelnia

  Zakup XIX-wiecznej gorzelni w Stanicy na Dolnym Śląsku.

 • styczeń 2019

  styczeń 2019

  Black Water Barrels

  Dostawa 210 beczek, nowy amerykański dąb, 200-litrowe; Black Water Barrels.

 • sierpień 2019

  sierpień 2019

  Pozwolenie na budowę

  Destylarnia z pozwoleniem na budowę oraz zmiany sposobu użytkowania.

 • październik 2019

  październik 2019

  Dystrybucja

  Nasze trunki trafiają do 60 sklepów sieci Auchan w Polsce.

Wybrane nagrody i wyróżnienia

Tym czym dla himalaisty jest zdobywanie ośmiotysięczników, tym dla alkoholi kraftowych jest coroczne spotkanie “Warsaw Spirits Competition”. To okazja do degustowania nowych receptur, okazja do dyskusji. To po prostu święto branży, która chwali się swoimi recepturami.

Wolf & Oak Distillery może się pochwalić, że od trzech lat wyjeżdża z Warsaw Spirits Competition z medalem, i co ważne, co roku zdobywamy ich coraz więcej.

WSC 2017

Alkoholowy debiut roku za
Whiskey Smoky no. 1

WSC 2018

“Double Gold Medal” za Wolf Gin

WSC 2018

“Double Gold Medal” za Wolf rye

WSC 2019

“Gold Medal” za Biały Rum

WSC 2019

“Gold Medal” za Okowitę żytnią

WSC 2019

“Double Gold Medal” za Pomarańczówkę

WSC 2019

Alkoholowy debiut roku za
London Dry Gin 47%

model biznesowy

Nasz model biznesowy opiera się na czterech filarach:

Produkcja i sprzedaż alkoholi

Szkolenia i warsztat “master class”

Restauracja z salą do degustacji whiskey

Baza noclegowa składająca się z 16 pokoi

Produkcja i sprzedaż alkoholi

Mamy zgodę na produkcję do 130 tysięcy litrów alkoholu etylowego 100% rocznie, co pozwoli:

 • zalewać
  700 beczek

  żytnią whiskey (głównie 200-litrowych)

  78% przychodu*

 • zalewać
  100 beczek

  rumu, brandy oraz innych trunków starzonych

  12% przychodu*

 • butelkować
  do 100 000 butelek

  0,7 rocznie trunków niestarzonych (okowita, gin, rum)

  10% przychodów*

* Przychód ze sprzedaży alkoholu. Nie uwzględnia przychodu z restauracji, pokoi gościnnych oraz innych działalności spółki.

Umowa na leasing sprzętu

Obecnie spółka jest po podpisaniu umowy na leasing sprzętu do destylacji. Zaczniemy jego montaż na składzie podatkowym u przyjaciela i producenta Nalewek Kresowych - Stanisława Smarducha w Grodkowie. Skład ten jest stosunkowo blisko naszego docelowego miejsca w Stanicy. Ruch ten pozwoli nam się uniezależnić oraz rozpocząć produkcję na poziomie do 2 tyś. butelek miesięcznie i nieprzerwanie budować zainteresowanie naszymi trunkami.

W okresie od stycznia do lipca 2019 roku korzystaliśmy ze sprzętu i składu podatkowego Destylarni Drake pod Poznaniem. Uruchomienie produkcji u producenta Nalewek Kresowych jest rozwiązaniem tymczasowym i chociaż nasz sprzęt to jedynie 250-litrowy alembik to pozwoli to nam w pełni kontynuować dobrą passę oraz prowadzić degustacje naszych trunków w całej Polsce.

produkcja i sprzedaż trunków niestarzonych

Do momentu zabutelkowania pierwszej Single Rye Whiskey w 4 roku produkcji, chcemy skupić się na produkcji i sprzedaży trunków niestarzonych. Wśród nich naszymi flagowymi produktami jest Okowita Żytnia oraz Gin. Mamy w planie również produkcję limitowanej ilości białego rumu z melasy z trzciny cukrowej oraz okowit z owoców, które w danym roku okażą się najwyższej jakości.

Przez pierwsze 1-2 lata będzie to 30-50 tysięcy butelek 700 ml rocznie (min. 40% ALC).

W 4 roku produkcji planujemy osiągnąć sprzedaż trunków niestarzonych na poziomie 80% (80 tysięcy butelek 700 ml rocznie)

W 4 roku produkcji na rynku pojawi się pierwsza partia 3-letniej Single Rye Whiskey w ilości 100 000 butelek 700 ml oraz mocy minimum 46% ALC.** Ta ilość będzie odpowiadać ok 45% beczkowanego trunku w roku “0”. Pozostałe beczki będą starzone dalej celem uzyskania starszej whiskey. Maksymalnie do 18 lat.

produkcja trunków dla zewnętrznych podmiotów

Bierzemy pod uwagę produkcję trunków dla podmiotów zewnętrznych tak zwany “private label” - co oznacza produkcję trunków przez naszą destylarnię dla zewnętrznego podmiotu. Może nim być hurtownia, która pragnie mieć trunki z własną nazwą; winnica, która chciałaby zagospodarować wytłoki gronowe do produkcji “a’la Grappy”; browar, któremu przedawniło się piwo i chciałby stworzyć “piwowicę”.

Nie sposób dzisiaj określić skali takiej działalności, ale będziemy otwarci na każdą propozycję.

** Single Rye Whiskey będzie również występować w wersjach finiszowanych w beczkach po innych trunkach, przede wszystkim po winach.

Baza noclegowo-szkoleniowa i restauracja

Położenie naszej gorzelni blisko drogi wojewódzkiej “385”, sprawia, że naturalnym krokiem jest restauracja, która obsłuży gości podróżujących na trasie północ-południe. Klimatyczny lokal z kuchnią serwującą dania sezonowe, bardzo chętnie sięgającą po lokalne produkty, wspierana będzie przez bar, który serwować będzie nasze trunki.

Dla zmęczonych długą drogą podróżnych oraz dla osób chcących wypocząć przygotujemy 16 pokoi gościnnych. Łącznie pomieszczą one do 40 osób. Dlaczego akurat 16 pokoi? Z tym wiąże się historia, którą jako pierwsi poznają nasi inwestorzy. Rozszerzeniem pokoi będą trzy tarasy widokowo-wypoczynkowe, oraz altana z grillem nad rzeczką “Krynką” graniczącą z naszą destylarnią.

Baza noclegowa i restauracyjna to idealny punkt do przyjmowania grup w ramach wyjazdów czy szkoleń firmowych. My sami także planujemy organizowanie warsztatów i weekendowych degustacji, które pozwolą nam na planowane obłożenie obiektu.

Dysponujemy raportem z wyceny, który w słowach i liczbach opisuje działanie nieruchomości poza produkcją oraz sprzedażą alkoholu i z przyjemnością udostępnimy go zainteresowanym inwestorom.

Rynek
i
konkurencja

Rynek whiskey, a Wolf & Oak Distillery

Jak ma się krajowy rynek destylarnii rzemieślniczych whiskey? Śmiało można powiedzieć, że doskonale. W roku 2019 urósł o 200%, z 1 do 3 manufaktur. Dlatego Wolf & Oak Distillery ma szansę zająć godną pozycję na rynku, który dopiero rośnie, a którego już jesteśmy częścią. Warto w tym miejscu przypomnieć, że od 2016 roku uczestniczymy we wszystkich znaczących festiwalach whisky w Polsce (Jastrzębia Góra, Warszawa, Poznań, Kraków, Mikołów), aby nieustannie badać gusta Polaków oraz pracować nad rozpoznawalnością marki.

9 listopada 2019 roku zainicjowaliśmy oraz współ-zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce Festiwal Alkoholi Rzemieślniczych. Chcemy być katalizatorem budowania dobrych relacji między rzemieślnikami, którzy powinni trzymać się razem.

Naszą konkurencją jest masowy producent, nigdy kraftowa brać!!!

2,6 mld

Tyle w 2018 r. Polacy wydali na whisky

Jeśli przyjrzeć się temu jak rośnie rynek whiskey w Polsce, to jesteśmy w najlepszym z możliwych momentów startowych. Tylko w 2018 roku w Polacy wydali na whisky 2,6 mld 1 złotych. Kategoria premium (do której zalicza się się whiskey kosztujące ponad 80 zł za butelkę) rośnie najszybciej, bo o ponad 30%.

Źródło: RP.pl - Pijemy coraz więcej alkoholi z wyższej półki

36,6 mld

Tyle Polacy wydali na alkohol do końca września 2019

Imponujące, prawda? A rynkowi eksperci wskazują, że to nie koniec. Analizy dla polskiego rynku wskazują, że udział whisky wzrośnie do ok. 14 proc. w roku 2022, a odbędzie się to kosztem wódki - spadek do 75 proc. W ujęciu ilościowym będzie to skok do ok. 4,5 mln kartonów. Zbierając te wszystkie dane razem wyciągamy z nich dwa ważne wnioski: pijemy coraz więcej alkoholu innego niż piwo i wódka, a także coraz częściej sięgamy po droższe trunki.

Źródło: PortalSpozywczy.pl - Rynek whisky rośnie i będzie rósł

Spożycie alkoholi luksusowych w Polsce

 • W branży alkoholi rodzimy rynek nadrabia międzynarodowe trendy.

  W Polsce mniej niż co dziesiąta złotówka jest wydawa na na produkty klasy premium i de luxe, w tym udział kategorii premium wynosi 6% wobec 12% w Europie, a luksusowej 1,3% vs. 6%.
 • Zamożny polski konsument spożywa mniejsze ilości alkoholu.

  Stawia na produkty z wyższej półki i jest skłonny zapłacić za nie więcej.
 • Alkohole premium i luksusowe wzrastają w średniorocznym tempie odpowiednio 15% i 13% (wobec 8% i 14% w Europie).

  Niższe kategorie utrzymują się na stałym poziomie. Wódki pozostają w Polsce dominującym gatunkiem alkoholi, z 80-procentowym udziałem rynku i wiodącymi markami lokalnymi.

„Stopniowo konsumentów zdobywają jednak inne alkohole, także produkty globalne. Istotny wzrost zauważamy w segmencie whisky, w tym single malt i blended Scotch, z marką Johnnie Walker na pozycji lidera kategorii de luxe. Zyskują też giny, rumy i tequile. Podążamy za trendem fine drinking. Wybory zamożnych Polaków opierają się nie tylko na elitarnym wizerunku i jakości. Preferują oni marki wzbudzające emocje, wyróżniające się innowacyjnością, unikatowymi cechami i troską o środowisko. W ślad za światowymi trendami Polacy coraz chętniej odwiedzają koktajlbary, a kultura koktajlowa wkraczać będzie także do gospodarstw domowych – w obu przypadkach wraz z wykorzystaniem wysokiej klasy alkoholi i składników.”

Łukasz Piwowarczyk Head of Reserve Poland DIAGEO (2017 r.)

Cele inwestycyjne
i
przyszłość

Dwa filary działania

Od początku naszych działań chcemy, aby biznes miał dwa filary działania, które się wzajemnie wspierają: produkcja i dystrybucja alkoholu oraz wykorzystanie destylarnii jako obiektu restauracyjnego, szkoleniowego i noclegowego . Opracowaliśmy szczegółowy kosztorys, plan realizacji i wydatków w czasie.

W przypadku sprzętu całość powstanie na nasze zamówienie. Czas realizacji to nawet 6 miesięcy, a prace rozpoczną się w momencie wpłacenia 50% kwoty jako przedpłaty. Czas ten chcemy wykorzystać na prace remontowe i adaptacyjne.

Sprzęt do destylacji

Dokończenie remontu budynku

Uruchomienie destylarni

1 600 000 PLN

Sprzęt do destylacji

 • 650 000 PLN

  Niezbędne zaplecze technologiczne, w tym: generator pary, kadź zacierna, zbiorniki fermentacyjne, pompy, orurowanie, chłodnia wentylatorowa, zbiorniki na spirytus, “spirits safe” i inne.

 • 230 000 PLN

  Jeden alembik “single pot-still”o pojemności 3,3 m3 do produkcji ginu, rumu, brandy (alternatywnie new-make’a do whiskey).

 • 490 000 PLN

  Para alembików o pojemności 4,5 m3 i 3 m3 pracujące jako “wash” oraz “spirit”* do produkcji new-make’a do whiskey.

 • 230 000 PLN

  Montaż i uruchomienie sprzętu wraz z adaptacją pomieszczeń.

2 030 000 PLN

Dokończenie remontu budynku

 • 500 000 PLN

  Dokończenie remontu parteru wraz z częścią restauracyjną, zapleczem kuchennym, głównym wejściem i częścią socjalną oraz dostosowaniem pomieszczeń pod produkcję.

 • 300 000 PLN

  Odbudowanie pomieszczeń przeznaczonych pod biura (I-piętro) oraz tarasu od strony wschodniej. Organizacja prowizorycznego parkingu oraz terenów zielonych wokół destylarni (przede wszystkim od frontu i reprezentacyjnej części).

 • 480 000 PLN

  Remont I-piętra. Stworzenie pierwszych 9 z 16 apartamentów dla gości oraz ich urządzenie. Aranżacja sali degustacyjnej nad produkcją.

 • 450 000 PLN

  Remont II-piętra. Stworzenie kolejnych 7 apartamentów dla gości wraz z ich urządzeniem. Urządzenie dwóch sal konferencyjnych.

 • 300 000 PLN

  Przebudowa i wykończenie parkingu, budowa tarasu od strony południowej (klimat industrialny) oraz strefy relaksu wraz z grillem nad rzeczką Krynką, z którą graniczy nasza działka.

570 000 PLN

Uruchomienie destylarni

 • 280 000 PLN

  Zakup 400 beczek 200 l na whiskey (mamy już 210 sztuk; nowy amerykański dąb).

 • 150 000 PLN

  Zakup 100 beczek po winie - beczki po winie z polskich winnic, opcjonalnie po sherry, porto, mustatel.

 • 60 000 PLN

  Zakup butelek na okowitę, gin, rum oraz brandy.

 • 40 000 PLN

  Zakup surowców do produkcji - żyta, melasy oraz “botanicals”** do ginu.

 • 40 000 PLN

  Promocja naszych trunków na festiwalach i targach w Polsce oraz za granicą.

**W przypadku naszego “London Dry Gin” stosujemy 13 “Botanicals”, czyli elementów botanicznych pochodzenia naturalnego. Wykorzystujemy duże ilości chmielu oraz elementów drzew iglastych.

Przygotowaliśmy harmonogram, który określa kolejność działań, koszty, oraz szacowany czas realizacji. Z przyjemnością udostępnimy go zainteresowanym inwestorom.

Dodatkowe korzyści

Od 1 akcji (135 zł)

Okowita

 • Dostęp do zamkniętej grupy na FB
 • 5% zniżki na wszystkie nasze trunki w sklepie firmowym w destylarni

Od 2 akcje (270 zł)

Gin

 • Korzyści z poprzedniego pakietu
 • Zestaw limitowany degustacyjno-kolekcjonerski 3 x 50 ml (okowita, gin, black gin)

Od 4 akcji (540 zł)

Rum

 • Korzyści z poprzedniego pakietu
 • Butelka limitowanej edycji Okowity Żytniej (0,7l 45%)

Od 10 akcji (1350 zł)

Brandy

 • Korzyści z poprzedniego pakietu
 • Nocleg dla dwóch osób w apartamencie na jedną noc w destylarni wraz ze śniadaniem

Od 20 akcji (2700 zł)

Whiskey

 • Korzyści z poprzedniego pakietu
 • Imienna cegiełka w Sali Master Class w destylarni
 • Zwiedzanie destylarni ważne dla 4 osób plus degustacja
 • Dedykowane szkło/kieliszek do degustacji naszych trunków
 • Firmowa koszulka z logiem Wolf & Oak

Od 40 akcji (5400 zł)

Whiskey Cask Strength

 • Korzyści z poprzedniego pakietu
 • Imienna cegiełka w 1-szym magazynie beczek w piwnicach destylarni
 • Butelka limitowanej edycji GIN’u (0,7l 47%)
 • Jedna z pierwszych butelek Single Rye Whiskey (700 ml 46%)

Od 80 akcji (10 800 zł)

Whiskey Single Cask

 • Korzyści z poprzedniego pakietu
 • 3-dniowe szkolenie dla jednej osoby w destylarni pod okiem Master Distillera w zakresie zacierania zboża, destylacji whiskey, regeneracji beczek, zalewania beczek, butelkowania oraz etykietowania
 • Certyfikat „Bimbrownika” po ukończeniu szkolenia upoważniający do uczestniczenia w spotkaniach w destylarni dwa razy w roku – degustacja limitowanych edycji.

Od 200 akcji (27 000 zł)

Beczka

 • Korzyści z poprzedniego pakietu
 • 7-dniowe szkolenie dla jednej osoby w destylarni pod okiem Master Distillera w zakresie zacierania zboża, destylacji whiskey, regeneracji beczek, zalewania beczek, butelkowania oraz etykietowania
 • Pierwszeństwo w zakupie limitowanych edycji trunków z destylarni, w tym Whiskey oraz Rumu
 • Własnoręcznie zalana Butelka Whiskey z dowolnie wybranej beczki w magazynie (nie dotyczy beczek Inwestycyjnych objętych rezerwacjami)

Od 400 akcji (54 000 zł)

Magazyn

 • Korzyści z poprzedniego pakietu
 • Własnoręcznie zalana Butelka Whiskey z dowolnie wybranej beczki w magazynie (nie dotyczy beczek Inwestycyjnych objętych rezerwacjami)
 • Własna beczka 50 litrów!!!

Od 1 000 akcji (135 000 zł)

Alembik

 • Korzyści z poprzedniego pakietu
 • Własna beczka 100 litrów !!!
 • Po jednej butelce każdego trunku, który opuści mury destylarni w okresie 12 miesięcy od uruchomienia !!!

Ustalenia indywidualne

Fanatyk

Akcjonariusz nabywa roszczenie o wydanie dokumentu akcji w terminie miesiąca od dnia podwyższenia kapitału zakładowego (podwyższenie kapitału następuje z chwilą wpisania podwyższenia do KRS). Zarząd zobowiązany jest wydać dokumenty akcji w terminie tygodnia od dnia zgłoszenia roszczenia przez akcjonariusza.

Media o nas

Jak mogę na tym zarobić?

O wysokości dywidendy oraz terminie jej wypłaty decydować będzie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, po zakończonym 4 roku działalności (2023 r.), kiedy to zamierzamy rozlać pierwszą partię 3-letniej Single Rye Whiskey.

Na pewno jest to jeden ze scenariuszy, który bierzemy pod uwagę i w przyszłości pewnie będzie on przedmiotem dyskusji, jednakże w najbliższym czasie nie mamy takiego planu.

Nie planujemy odkupu beczki, ale butelkowanie whiskey ze specjalnie przygotowaną etykietą (Friends Reserve Cask). Pod warunkiem, że właściciel beczki zgodzi się na jej przechowywanie w naszym magazynie w składzie podatkowym. Zabranie beczki z magazynku skutkować będzie brakiem możliwości późniejszego odsprzedania butelek przez Spółkę (wyjątkiem jest składowanie oryginalnie zaplombowanej beczki w systemie zawieszonej akcyzy na innym składzie podatkowym).

Każdy z inwestorów będzie mógł sprzedać swoje akcje, po znalezieniu nabywcy i uzyskaniu zgody Zarządu Spółki.

Istotne czynniki ryzyka

Czynniki ryzyka związane z działalnością Emitenta

Zmiany czynników wpływających na sytuację gospodarcze w Polsce oraz w krajach, w których Emitent prowadzi działalność ma znaczący wpływ na wyniki finansowe osiągane przez Emitenta. Ewentualne negatywne zmiany tempa wzrostu produktów krajowych brutto, spadek nakładów na konsumpcję lub nakładów inwestycyjnych oraz innych wskaźników o pokrewnym charakterze może niekorzystnie wpłynąć na sytuację finansową Emitenta. W sytuacji niekorzystnej zmiany koniunktury gospodarczej w Polsce oraz w krajach w których Emitent prowadzi działalność, ze względu na czynniki wewnętrzne, jak również zewnętrzne, może nastąpić zmiana wyników i sytuacji finansowej Emitenta, co może mieć negatywny wpływ na wyniki osiągane przez Emitenta. Celem ograniczenia tego ryzyka Zarząd Emitenta na bieżąco monitoruje sytuację gospodarczą w Polsce oraz za granicą z odpowiednim wyprzedzeniem dostosowując strategię Emitenta do występujących zmian. Planuje dywersyfikację geograficzną dostawców oraz odbiorców produktów tak aby uniezależnić się od regionalnych wahań koniunktury.

Zmiany przepisów prawa lub jego interpretacje mogą stanowić znaczące zagrożenie dla działalności Emitenta. Częste nowelizacje przepisów prawa, oraz ich niejednolita interpretacja wpływają znacząco na poziom ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej, w szczególności w zakresie prawa podatkowego, prawa handlowego, prawa celnego, prawa prowadzenia działalności gospodarczej, uregulowań dotyczących ochrony własności intelektualnej oraz przepisów prawa pracy lub przepisów dotyczących rynku kapitałowego. Każda zmiana przepisów prawa może mieć negatywny wpływ na działalność Emitenta, w tym na zmniejszenie dynamiki działań oraz niekorzystną zmianę kondycji finansowej, a tym samym spadek wartości aktywów i przychodów Emitenta. Zarząd Emitenta na bieżąco monitoruje zmiany w przepisach prawnych i sposobie ich interpretacji, poziomie prac sejmowych, jak również orzecznictwa dotyczącego branży będącej obszarem działań Emitenta. Emitent dokłada najwyższej staranności, aby dostosować z odpowiednim wyprzedzeniem strategię Emitenta do występujących zmian.

System podatkowy w Polsce charakteryzuje się niestabilnością oraz nieprzejrzystością, spowodowaną zmianami przepisów i niespójnymi interpretacjami prawa podatkowego. Przepisy regulujące zasady opodatkowania, wysoki stopień sformalizowania regulacji podatkowych oraz rygorystyczne przepisy sankcyjne mogą powodować niepewność w zakresie ostatecznych efektów podatkowych podejmowanych przez Emitenta decyzji biznesowych. Istnieje ryzyko zmian przepisów podatkowych, które mogą spowodować wzrost efektywnych obciążeń fiskalnych i w rezultacie wpłynąć na pogorszenie wyników finansowych Emitenta. Zarząd Emitenta na bieżąco monitoruje zmiany kluczowych z punktu widzenia Emitenta przepisów podatkowych i sposobu ich interpretacji, starając się z odpowiednim wyprzedzeniem dostosowywać strategię Emitenta do występujących zmian.

Przy jednoczesnym braku odpowiedniego wzrostu przychodów Emitenta mogą wzrosnąć koszty operacyjne oraz inne koszty działalności. Do czynników mogących mieć wpływ na wzrost kosztów operacyjnych oraz innych kosztów zaliczyć można:
1) inflację;
2) wzrost podatków i innych opłat publicznoprawnych;
3) zmiany w przepisach prawa (w tym zmiany dotyczące przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów dotyczących swobody działalności gospodarczej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej), lub w polityce rządowej, które zwiększają koszty utrzymania zgodności z takimi przepisami lub polityką;
4) wzrost kosztów finansowania działalności gospodarczej. Wyżej wymienione czynniki mogą mieć istotny negatywny wpływ na działalność i sytuację finansową Emitenta lub jego grupy kapitałowej.

Prowadzenie działalności przez Emitenta na rynku charakteryzującym się wysokim współczynnikiem konkurencyjności ze względu na ich obecność oraz ciągły rozwój podmiotów gospodarczych w danej branży. Zmienność preferencji konsumenta oraz działania konkurentów mających na celu pozyskanie klientów Emitenta występujące na rynku na którym działa Emitent może sprawić, że nie będzie on w stanie skuteczniekonkurować z innymi podmiotami lub sprostać nowym oczekiwaniom klienta i rynku. Zarząd Emitenta regularnie śledzi zmiany w branży w której prowadzi działalność, monitorując tym samym działalność obecnych podmiotów, jak również podmiotów rozpoczynających działalność w danej branży, reagując tym samym w sposób elastyczny aby zwiększyć rozpoznawalność marki Emitenta.

Działalność Spółki  w branży, w której Emitent prowadzi swoją działalność, uzależnione jest od posiadania stosownych zezwoleń związanych z prowadzoną działalnością, tj. m.in. koncesji na sprzedaż alkoholu, oraz decyzji o zatwierdzeniu zakładu i wpisie do rejestru Sanepidu. Na dzień sporządzenia niniejszego dokumentu informacyjnego, Spółka nie odnotowała istotnych trudności w pozyskaniu stosownych zezwoleń, jednak w przyszłości mogą wystąpić problemy z uzyskaniem takich dokumentów, w wyniku chociażby zmiany regulacji prawnych z tym związanych, co mogłoby przyczynić się do pogorszenia się wyników finansowych.

Działalność spółki jest oparta między innymi o współpracę z wieloma dostawcami z kraju oraz zagranicy. W przypadku zmian legislacyjnych, podatkowych lub w związku z rozwojem konkurencji może dojść do utraty kluczowych dostawców i partnerów. Spółka mając na celu minimalizację tego ryzyka, zawiera z dostawcami długoterminowe umowy o współpracy. Ponadto Zarząd wciąż pozyskuje i nawiązuje nowe kontakty handlowe oraz bada rynek krajowy i zagraniczny, pod kątem nowych kanałów dostaw.

Produkcja wyrobów alkoholowych opartych o zróżnicowane składniki wymaga znacznych nakładów kapitałowych na zaopatrzenie magazynu niezbędne produkty. Spółka, zawierając umowy z dostawcami poszczególnych składników, nie ma wpływu na kształtowanie się czynników rynkowych (cena produktów, ceny usług) i w związku z tym występuje ryzyko wzrostu kosztów składników do produkcji produktu końcowego oraz dostaw co może istotnie negatywnie wpłynąć na działalność, sytuację finansową lub wyniki Emitenta. Spółka minimalizuje ryzyko wpływu otoczenia na wzrost tych kosztów, poprzez dywersyfikację partnerów, współpracę z dostawcami zagranicznymi oraz magazynowanie produktów.

Emitent nie może wykluczyć, że jego szacunki wysokości kapitału, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów inwestycyjnych i operacyjnych wskazanych i opisanych w Dokumencie ofertowym, okażą się niedokładne, a dotychczas zabezpieczone środki finansowe będą niewystarczające. W przypadku nie pozyskania środków w kwocie odpowiadającej pełnej wartości emisji akcji serii B istnieje ryzyko, iż dokonane inwestycje, wobec braku możliwości ich pełnego sfinansowania, mogą nie przynieść zakładanych zysków lub w skrajnym przypadku zakończyć się niepowodzeniem. Spółka minimalizuje to ryzyko prowadząc rozmowy z instytucjami finansowymi, których celem jest zabezpieczenie wysokości finansowania na poziomie, który zagwarantuje realizację przedstawionych celów inwestycyjnych i operacyjnych.

Możliwość wypłaty dywidendy w przyszłości oraz jej wysokość będzie zależeć od szeregu czynników, w tym: dostępnej do podziału kwoty zysku i kapitałów rezerwowych (tj. osiągania przez spółkę dodatnich wyników finansowych w przyszłości), wydatków i planów inwestycyjnych, zysków generowanych w danym okresie, rentowności czy stopnia zadłużenia Emitenta. Ponadto, zgodnie z kodeksem spółek handlowych, dywidenda jest wypłacana wyłącznie w przypadku, gdy Walne Zgromadzenie podejmie stosowną uchwałę o przeznaczeniu zysku do podziału pomiędzy akcjonariuszy. Zarząd nie jest zobowiązany do proponowania Walnemu Zgromadzeniu podjęcia takiej uchwały za dany rok obrotowy. Nawet jeżeli Zarząd zarekomenduje przeznaczenie zysku za dany rok obrotowy na wypłatę dywidendy, Zarząd nie może zagwarantować, że Zwyczajne Walne Zgromadzenie podejmie odpowiednią uchwałę umożliwiającą wypłatę dywidendy.

Istnieje ryzyko, że emisja nie dojdzie do skutku w wyniku nieuzyskania minimalnej kwoty, gwarantującej powodzenie emisji, ustalonej na podstawie uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy Spółki. W takiej sytuacji środki zostaną zwrócone Inwestorom.

Emitent wskazuje, iż wszelkie konsekwencje wynikające z niewłaściwego wypełnienia formularza zapisu ponosi osoba dokonująca zapisu. Ponadto, niedokonanie wpłaty w określonym terminie skutkuje nieważnością zapisu.

Emitent nie może wykluczyć, że istnieje ryzyko zakończenia prowadzonej działalności, które może być następstwem trudnych do przewidzenia okoliczności prawnych lub faktycznych. Spółka jest uzależniona od sytuacji makroekonomicznej, której negatywne tendencje lub zmiany mogą utrudnić prowadzenie działalności gospodarczej lub ją uniemożliwić. Zarząd Emitenta z uwagą obserwuje i analizuje otoczenie gospodarcze i podejmuje kroki, aby wpływ wszelkich negatywnych czynników był możliwie najmniejszy.

Spółka (Emitent) została wpisana do rejestru przedsiębiorców 31 grudnia 2019 r. Działalność w ramach Spółki prowadzona jest zatem od krótkiego czasu i Spółka nie posiada wcześniejszej historii finansowej.

Czynniki ryzyka związane z inwestowaniem społecznościowym (crowfunding) – ryzyka, które mogą dotyczyć również działalności Emitenta

Inwestowanie w podmioty poszukujące finansowania na platformach crowdfundingowych może być bardzo zyskowne, ale jak każda inwestycja wiąże się także z ryzykiem. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w w/w podmioty, które przedstawiają, na udostępnionej przez Beesfund S.A. przestrzeni na Platformie Crowdfundingowej (strona internetowa www.beesfund.com) informacje o projekcie Emitenta, musisz zdawać sobie sprawę z pięciu ważnych ryzyk i je zaakceptować:

Inwestując w projekt znacznie bardziej prawdopodobne jest, że utracisz zainwestowane środki, niż uzyskasz zwrot z inwestycji lub ponadprzeciętny zysk. Nie powinieneś w ten sposób inwestować więcej kapitału, niż jesteś w stanie stracić bez utraty standardu życia.

Prawie wszystkie inwestycje przedstawiane na udostępnionej przez Beesfund S.A. przestrzeni na Platformie Crowdfundingowej charakteryzują się bardzo niską płynnością. Jest bardzo mało prawdopodobne, że pojawi się płynny rynek wtórny dla akcji przedsiębiorstwa. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie sprzedać swoich akcji do czasu, gdy firma zacznie być notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, bądź rynku New Connect w Warszawie lub kupi ją inna firma. Nawet jeśli firma będzie kupowana przez inną firmę, twoja inwestycja może nadal charakteryzować się bardzo niską płynnością. Nawet w przypadku udanego biznesu płynność lub sprzedaż akcji może być mało prawdopodobna przez wiele lat od momentu dokonania inwestycji. W przypadku firm, dla których dostępne są możliwości rynku wtórnego, znalezienie nabywcy lub sprzedawcy może być trudne, a inwestorzy nie powinni zakładać, że wcześniejsze wyjście będzie dostępne tylko dlatego, że istnieje rynek wtórny.

Większość podmiotów poszukujących finansowania rzadko wypłaca dywidendy. Oznacza to, że jeśli inwestujesz w biznes przedstawiany na udostępnionej przez Beesfund S.A. przestrzeni na Platformie Crowdfundingowej, prawdopodobnie nie zobaczysz zwrotu kapitału ani zysku, dopóki nie będziesz mógł sprzedać swoich akcji. Nawet w przypadku udanego biznesu jest to mało prawdopodobne przez wiele lat od momentu dokonania inwestycji. Powyższe ryzyko nie jest ryzykiem ogólnym, ale również ryzykiem związanym z działalnością Emitenta.

Wszelkie inwestycje dokonywane w podmioty przedstawiane na udostępnionej przez Beesfund S.A. przestrzeni na Platformie Crowdfundingowej mogą ulec rozwodnieniu akcji. Oznacza to, że jeśli firma pozyska dodatkowy kapitał w późniejszym terminie, wyemituje nowe akcje dla nowych inwestorów, a odsetek firmy, który posiadasz, zmniejszy się. Te nowe akcje mogą również mieć pewne preferencyjne prawa do dywidend, wpływów ze sprzedaży i innych spraw, a korzystanie z tych praw może działać na Twoją niekorzyść. Twoja inwestycja może również ulec rozwodnieniu w wyniku przyznania opcji (lub podobnych praw do nabycia akcji) pracownikom, usługodawcom lub niektórym innym osobom, z którymi prowadzona jest działalność firmy.

Inwestycje dokonywane w podmioty przedstawiane na udostępnionej przez Beesfund S.A. przestrzeni na Platformie Crowdfundingowej powinny być dokonywane tylko w ramach dobrze zdywersyfikowanego portfela. Oznacza to, że powinieneś inwestować tylko niewielką część swojego kapitału inwestycyjnego w pojedynczą spółkę. Większość kapitału powinna być inwestowana w bezpieczniejsze, bardziej płynne aktywa. Oznacza to również, że powinieneś rozłożyć swoje inwestycje pomiędzy wiele firm, zamiast inwestować dużą kwotę w tylko jedną spółkę.

FAQ

Whiskey nawiązuje do tradycji i historii wytwarzania alkoholu w Polsce. Alkohol powstaje z niesłodowanego żyta z dodatkiem słodu żytniego (własnoręcznie wytworzonego). Charakterem najbliżej mu do amerykańskiej RYE WHISKEY lub BOURBON RYE WHISKEY. Wspólnym mianownikiem dla amerykańskich jak i naszych trunków jest fakt leżakowania w nowych mocno opalanych beczkach.

Bardziej niż w Brexicie, szansę dla spółki upatrujemy w rosnącej świadomości konsumentów oraz coraz częstszym sięganiu po produkty krajowe oraz wytwarzane metodami rzemieślniczymi.

Nie na tym etapie planujemy uruchomić produkcję w ciągu kilku tygodni na składzie podatkowym u przyjaciela kilkanaście kilometrów od Stanicy.

Jak najbardziej. Nie mniej whiskey traktujemy jako trunk do degustacji, nie sugerujemy picia go z Colą ;) Co innego możemy powiedzieć o pomarańczówce, GIN’ie oraz Białym Rumie. Gdy tylko uruchomimy destylarnię, korzystając z naszych sal degustacyjnych zamierzamy prowadzić cykl warsztatów dla najlepszych barmanek i barmanów z całej Polski na bazie naszych trunków. Stoimy na stanowisku, że tylko kooperacja z ludźmi, którzy mają codziennie styczność z klientem może skutkować najlepszymi trunkami. Pomysłami, na które sami byśmy nie wpadli.

Nasz rekord to 294 butelki Okowity Żytniej 700 ml 45%, z której połowa sprzedała się w 2 godziny jednego dnia i druga połowa w 3 godziny drugiego dnia. To otworzyło nam oczy na potencjał sprzedażowy. Jesteśmy świadomi, że są to bardzo przyjemne “smaczki”, a zdrową dystrybucję w pełnej skali zamierzamy budować oddolnie przez własnych ambasadorów marki i przedstawicieli handlowych docierających z naszymi trunkami i ich próbkami degustacyjnymi do każdego baru, hotelu, restauracji oraz sklepu w całej Polsce. Przez 3 lata uczestniczyliśmy w każdym znaczącym festiwalu whisky, teraz czeka nas dużo większe wyzwanie w postaci dotarcia do klientów. W naszym logo jest Wilk i Dąb, które oznaczają walkę i cierpliwość. Jesteśmy głęboko przekonani, że nam się uda i odniesiemy sukces!

Wzrost akcyzy nie jest dla nas zagrożeniem. W przypadku obecnej podwyżki o 10% (obecna stawka akcyzy wynosi 57.04 zł za 100% zawartość etanolu w butelce o pojemności 1 litra. Dla butelki 0.7 45% akcyza wynosi 17.9676 zł) wartość bazowa wzrośnie z 57.04 zł do 62.744 zł czyli dla pojedynczej butelki naszej Okowity Żytniej wzrośnie o niecałe 1.8 zł. W przypadku butelki na sklepowej półce, gdzie cena oscyluje pomiędzy 85-90 zł podwyżka o 2.2% nie powinna być nawet zauważona przez konsumentów.

Najbardziej skomplikowany i najważniejszy proces w produkcji whisky odbywa się w alembikach (ang. Pot stills) – miedzianych kotłach o kształcie półkuli lub cylindra z wydłużoną i zwężającą się ku górze, zagiętą szyją (ang. swan neck). W Szkocji (poza kilkoma wyjątkami) stosuje się destylację dwustopniową. Pierwszy etap destylacji ma miejsce w alembikach zwanych wash stills. Umieszczony w nich sfermentowany zacier (ang. wash) zostaje podgrzany i alkohol zaczyna parować. Alkohol wrze już w temperaturze 78,4 stopni i zaczyna parować szybciej od wody. Opary unoszą się "łabędzią szyją" do góry i doprowadzane są "ramieniem" (ang. lyne arm) do chłodnicy, gdzie ulegają skropleniu. W ten sposób otrzymuje się roztwór alkoholu o mocy 22-35% (ang. low wines), który zawiera jednak sporo zanieczyszczeń. Dlatego też poddaje się go kolejnej destylacji, tym razem w mniejszych alembikach nazywanych spirit stills. Na tym etapie ma miejsce najtrudniejszy moment w produkcji whisky, czyli oddzielenie pierwszej i ostatniej frakcji destylacji, tzw. przedgonu (ang. foreshots) oraz pogonu (ang. feints) od najczystszej, środkowej frakcji destylacji. Tylko ta porcja destylatu nadaje się do leżakowania i zawiera ona 68-77% alkoholu. Pozostałe dwie frakcje są zbierane i destylowane ponownie wraz z następną porcją low wines.

Tak, po zakończeniu emisji akcji chcemy założyć specjalną grupę dla akcjonariuszy na Facebooku. Będziemy tam publikować informacje na temat terminu wysyłki akcji oraz aktualne informacje na temat działalności spółki. Mamy nadzieję, że grupa na Facebooku stanie się dobrym miejscem do dyskusji na temat przyszłości spółki.

Jesteśmy otwarci na kontakt z inwestorami. Zapraszamy do kontaktu przez adres mailowy umieszczony na stronie emisji lub w dziale dyskusja.

Crowdfunding udziałowy daje nam dużo możliwości. Poza pozyskaniem finansowania chcemy także budować społeczność ambasadorów naszej marki. Mamy także nadzieję, że dzięki emisji usłyszy o nas wiele osób, które zostaną w przyszłości naszymi klientami. W naszej opinii nie ma teraz innej formy finansowania, która przyniosłaby nam tyle korzyści, co crowdfunding udziałowy.

Pełne imię i nazwisko (wraz z polskimi znakami, jak w dowodzie osobistym) oraz adres wysyłki akcji (nie musi być to adres zamieszkania).

Jak najbardziej! Można zakupić dowolną liczbę akcji dowolną liczbę razy. Akcje się sumują, a nagrody przyznawane są według końcowej liczby akcji.

Pakiety są przyznawane według łącznej liczby zakupionych akcji podczas całego czasu trwania emisji, a nie jednorazowego zakupu. Oznacza to, że pakiet dostępny od 10 akcji otrzyma także osoba, która kupi dwa razy po 5 akcji.

Podczas zakupu akcji wystarczy podać adres, pod który ma zostać dostarczony certyfikat (i ewentualne nagrody).

Po zakupie akcji nie trzeba odprowadzać jakiegokolwiek podatku (w tym PCC).

Tak, inwestor może sprzedać swoje akcje. Podczas transakcji wystarczy wypełnić formularz umowy kupna-sprzedaży. Należy także poinformować spółkę o takiej transakcji celem wpisania do księgi akcyjnej. Podatek należy odprowadzić w przypadku sprzedaży akcji lub wypłaty dywidendy przez spółkę. Gdy dochodzi do sprzedaży akcji, sprzedający musi zapłacić podatek dochodowy 19% od uzyskanego zysku ze sprzedaży. Kupujący rozlicza się z zakupu samodzielnie, płacąc podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC).

Inwestor mieszkający poza granicami Polski może kupić akcje spółki. Inwestorzy mieszkający na terenie Unii Europejskiej ( a także w Norwegii, Liechtensteinie, Islandii,Szwajcarii oraz w terytoriach zależnych od państw UE) w momencie wybierania sposobu płatności w operatorze płatności tPay powinni wybrać operatora płatności SEPA Payments. W przypadku inwestorów spoza Unii Europejskiej konieczny jest bezpośredni kontakt ze spółką w celu uzyskania danych do przelewu.

Akcje wysyłane są listem poleconym na adres podany w procesie zakupu akcji. Wysyłka akcji następuje po zakończeniu emisji oraz zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Akcyjnej w Krajowym Rejestrze Sądowym. Cały proces może trwać nawet 2-3 miesiące od momentu zakończenia emisji.W przypadku pytań najlepiej pisać na adres e-mail na stronie emisji lub wysłać wiadomość na profil na Facebooku.

Wartość nominalna akcji nie odzwierciedla wartości spółki. Wartość spółki określa bardzo wiele czynników trudnych do zmierzenia, takich jak perspektywa wzrostu, kapitał społeczny pracowników, potencjalne zyski. Dotyczy to zwłaszcza branży nowych technologii. Jeśli zastanowić się ile warty jest cały sprzęt, nieruchomości i inne rzeczy składające się na majątek takiej spółki jak chociażby Facebook, to ich wartość i tak będzie wielokrotnie niższa niż notowania Facebooka na giełdzie.

Wpłacone środki zostaną zwrócone inwestorom, warunki zwrotu określone są w regulaminie.

Nie, objęcie akcji nie wymaga spotkania z notariuszem.

Spółka nie jest notowana na giełdzie, a jej akcje są poza rynkiem regulowanym. W przyszłości spółka może zdecydować się na wejście na NewConnect lub GPW.

KNF czyli Komisja Nadzoru Finansowego to organ który sprawuje pieczę nad rynkiem finansowym w Polsce. Organ ten przygotował stronę www, która informuje o prawach, obowiązkach, ryzykach każdego inwestora. Warto przeczytać, aby inwestować świadomie.