Husaria pod Wiedniem

Projekt
zakończony

99

wspierających

Wydawnictwa

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
2036.67%
3055.0000 / 150.00zł

[Aktualizacja 7 września 2012 r]

 

Z ogromną radością informujemy, że Browar Lwówek i Browar Ciechanów zdecydowały się na zostanie mecenasami książki dra Radosława Sikory pt. „Husaria pod Wiedniem”. W związku z tym jesteśmy dziś pewni, że książka ukaże się jesienią nakładem Instytutu Wydawniczego Erica.

 Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas zdecydowali się na wsparcie wydania książki. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że kolejne osoby skorzystają z oferty przedsprzedaży przygotowanej przez wydawnictwo. Umożliwiamy Państwu zakup książki wraz z przesyłką pod wskazany adres w cenie 29 zamiast 44.90 złotych. Tyle „Husaria pod Wiedniem” kosztowała będzie w tradycyjnej dystrybucji, Państwo zaś mają szansę zapłacić o wiele mniej dzięki pominięciu kosztów pośredników. Wciąż dostępna jest opcja zakupu dwóch książek w cenie jednej („Wielkie bitwy i szarże Husarii” oraz „Husaria pod Wiedniem”), do korzystania z której szczególnie zachęcamy.

 

W szczególny sposób dziękujemy Browarowi Lwówek i Browarowi Ciechanów za objęcie mecenatu nad książką przekładającego się na bardzo realne finansowe wsparcie procesu wydawniczego. Dzięki takim mecenasom wciąż mamy możliwość rozwijać świadomość historyczną Polaków, promując jednocześnie

wartościowe pozycje popularyzatorskie.

 

Zachęcamy wszystkich do dalszego wspierania i promowania projektu zakupami w przedsprzedaży i informowania znajomych o naszej akcji!

 

OPIS PROJEKTU


Pierwszy w Polsce projekt, w ramach którego możesz wesprzeć wydanie książki sławiącej spektakularny sukces polskiej husarii.


12 września 1683 roku wojska pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego pokonały armię Imperium Osmańskiego. Dzięki zwycięstwu Turcy przestali stanowić zagrożenie dla Europy. Starcie to uważane jest za jedną z dwudziestu przełomowych bitew w dziejach świata.

 

24 chorągwie husarskie miały rozstrzygający wpływ na przebieg walki. Bitwa pod Wiedniem to jedno z najznamienitszych zwycięstw tej formacji.

 

Z okazji 329 rocznicy odsieczy wiedeńskiej Instytut Wydawniczy Erica zaplanował wydanie najnowszej książki dra Radosława Sikory, wybitnego znawcy wojsk husarskich. Wesprzyj ten projekt kupując książkę w przedsprzedaży, wspierając jej wydanie zakupem cegiełki lub stając się mecenasem wydania książki!

 

Podstawowe informacje o książce:

 

Tytuł: Husaria pod Wiedniem

Autor: Radosław Sikora

Wydawca: Instytut Wydawniczy Erica

Liczba stron: 328 (w tym 64 strony z kolorowymi ilustracjami)

Oprawa: twarda

Format: 16 x 23 cm

Cena okładkowa książki: 44.90 zł

Data premiery książki – październik 2012

Strona internetowa poświęcona akcji: www.1683.pl

 

Dlaczego warto wesprzeć projekt?

 

Choć husaria była od zawsze dumą Polaków, to wciąż na polskim rynku wydawniczym brakuje publikacji, które godnie prezentują jej największe sukcesy. Nasz projekt – tak jak poprzednio wydane przez nas książki dr Sikory – ma ambicję popularyzować te fragmenty historii Polski, z których powinniśmy być dumni.

Jesteśmy przekonani, że nasza książka podtrzyma pamięć o chlubnym fragmencie historii, którą powinni pamiętać wszyscy Polacy.

 

Co zyskuję wspierając projekt?


Kupujesz książkę taniej, jako pierwszy i z dostawą pod wskazany adres

Wspierając projekt możesz kupić książkę w cenie 29 złotych zamiast 44,90 zł (tyle będzie kosztowała w księgarniach). Możesz też kupić kilka egzemplarzy książki, które wyślemy pod wskazane przez Ciebie adresy, egzemplarze z imienną dedykacją autora!

 

Otrzymujesz nagrody

Poza możliwością zakupu książki z autografem, imienną dedykacją lub w pakiecie przygotowaliśmy również specjalne nagrody.


Zostajesz sponsorem książki!

Kupując nawet jeden egzemplarz naszej książki przyczyniasz się do jej wydania i pomagasz popularyzować chlubną kartę naszej historii. Możesz jednak zrobić więcej – stać się oficjalnym sponsorem naszej publikacji!

 

O wydawcy

 

Instytut Wydawniczy Erica istnieje od 2004 roku. Został założony przez ludzi, którzy historyczną pasję postanowili wykorzystać wydając książki jednocześnie ciekawe, piękne i ambitne.

 

IW Erica wydaje powieści (w dużej mierze historyczne), fachowe książki historyczne, eseje popularnonaukowe oraz biografie. Wśród naszych autorów są m.in.: Bernard Cornwell, Józef Hen, , Lew Gumilow, Tomasz Stężała, Piotr Jaźwiński i Radosław Sikora.

 

Naszą największą pasją jest wydawanie ambitnych i ciekawych książek historycznych.

Chcemy być blisko naszych czytelników z dobrą książką, która pomoże, dostarczy wiedzę, rozwinie wyobraźnię i pozwoli miło spędzić czas.

 

Nasza strona internetowa

Nasz Facebook


O Autorze


dr Radosław Sikora jest najbardziej znanym ekspertem w zakresie wojsk husarskich, doktorem nauk historycznych specjalizującym się w historii nowożytnej i dziejach wojskowości. Obronił pracę doktorską pt.: „Taktyka walki, uzbrojenie i wyposażenie husarii w latach 1576–1710”.

 

Jest autorem wielu książek, m.in.: „Kłuszyn 1610”, „Fenomen husarii”, „Wojskowość polska w dobie wojny polsko-szwedzkiej 1626-1629. Kryzys mocarstwa”, „Niezwykłe bitwy i szarże husarii” oraz „Z dziejów husarii”.

 

Strona prywatna autora

 

dr Radosław Sikora na Wikipedii

 

Pełna treść rozprawy doktorskiej autora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAŁĄCZNIK

Umowa między Użytkownikiem a Projektodawcą

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.


Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę