Dyskusja
Uwaga - każda wersja językowa portalu posiada oddzielne komentarze do projektu.
Komentarze zamieszczane na naszym serwisie podlegają regulaminowi komentowania.
iniJOB to pierwsza w Polsce platforma do anonimowej komunikacji inicjatyw od pracowników do pracodawców. Uzyskujemy wynagrodzenie od pracodawców za to, że pomagamy ich firmom wsłuchać się w potrzeby i pomysły załogi. Jednocześnie zwiększamy zadowolenie i produktywność pracowników oraz obniżamy rotację. #ZróbSobieLepsząPracę
Inwestując w iniJOB zostaniesz akcjonariuszem innowacyjnej spółki. Oprócz tego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka dodatkowych bonusów.
Kupując 5 akcji iniJOB otrzymasz piłeczkę antystresową z logotypem największej społeczności Facebook korpopracowników – Mordor na Domaniewskiej.
Kupując 10 akcji iniJOB, wraz z piłeczką, otrzymasz książkę „Pracować Inaczej” Frederica Laloux. Autor zbadał 12 firm, które działają na rynku przynajmniej 5 lat i zatrudniają przynajmniej 100 pracowników. Wszystkie firmy działają w oparciu o nowy poziom świadomości człowieka, która przekłada się na całkowicie odmienny sposób zarządzania organizacjami.
Jeżeli jesteś pracodawcą to kupując 20 akcji iniJOB, oprócz piłeczki i ksiązki otrzymujesz abonament roczny na iniJOB gratis. Jeżeli jesteś pracownikiem i wskażesz swojego pracodawcę to on otrzyma roczny abonament gratis.
Nasza misja skierowana do pracowników zawiera się w jednym zdaniu: #ZróbSobieLepsząPracę! Udostępniamy serię technologicznych funkcjonalności poprawiających efektywność relacji pracownik – pracodawca z ideą zwiększania zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Pomagamy pracodawcom zwiększać zaangażowanie i efektywność pracowników oraz ograniczać rotację w firmie.
Problem zmiany pracy, ma ogromną skalę, ponieważ jak wynika z danych Randstad za I i II kwartał 2016 roku odsetek zmieniających pracę Polaków, jest nie tylko najwyższym odsetkiem w historii badań prowadzonych od 2010 roku, ale także najwyższym odsetkiem wśród wszystkich badanych krajów w Europie.
Z badań Instytutu Saratoga wynika, iż wydatki ponoszone przez pracodawcę wskutek utraty kluczowego pracownika (rekrutacja i wdrożenie nowego pracownika, spadek motywacji w zespole, strata czasu, spadek efektywności) porównywalne są do sumy jego rocznej pensji (Styczeń 2016).
Pracodawcy chcą zatrzymywać cennych pracowników, ale nie mają skutecznych narzędzi do realizacji tego celu.
Istotą działania iniJOB jest prowadzenie platformy internetowej www.iniJOB.com. Pracownikom i pracodawcom dostarczamy narzędzia których celem jest zmniejszanie rotacji w firmach, zwiększanie efektywności i zaangażowania pracowników oraz wspieranie wizerunku marki pracodawcy (employer branding).
Korzystamy z profesjonalnego know-how w zakresie odpowiedniego kształtowania relacji pracownik – pracodawca. Pracujemy nad nawiązaniem trwałej współpracy merytorycznej z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Ewolucjonistka. Akredytowany Coach ICF PCC. Założycielka Instytutu Kompetencji Liderów i społeczności Kobieca Liderka. Specjalistka od coachingu relacji i zespołów. Współautorka spirali Ewolucji Biznesu, modelu BRAIN-5P oraz programów: Ewolucyjny Rozwój Zespołów; Neurolider, Narodziny Coacha (ICF ACSTH). Zrealizowała projekty min. dla: AVIVA, Bonduelle, Coca-Cola, Comperia, Groupon, MyDeal, OKI, ORANGE, PL.2012, Pramerica, Prudential, Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, SCM, S&T, TNT, VIMANA, Warta, Stowarzyszenie Moja Białołęka.
Trener innowacji, konsultant strategiczny, certyfikowany coach,– absolwentka TROP, absolwentka Szkoły Treningu Interpersonalnego Haliny Nałęcz Nieniewskiej, praktyk metody Design Thinking, współautorka metody Prowokacji Strategicznych. Zrealizowała projekty m.in. dla: Orlen, Metlife, DB Schenker, Netia, Orange, Getin Bank, SGH, Orange, Mbank, Volkswagen, CT Partners, Dentsu Aegis, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Stowarzyszenie WARKA, DTPartners, DDB, Momentum, WonderLab, SAR, K2, , BARC, Dolcan, Wojsko Polskie (Centralna Jednostka Działań Psychologicznych), RWE, Wisła Kraków, Leroy Merlin, Kropka Bordo, San Markos, Publicis (Vibovit, Renault), Nutricia, La WonderLab.
Konsultant, trener z bogatym doświadczeniem zawodowym (B2B, B2C) w sprzedaży, obsłudze klienta, zarządzaniu, optymalizacji procesów i rozwoju zespołów. Specjalizuje się w rozwoju potencjału/talentów, zaangażowaniu i motywacji wewnętrznej. Jego programy rozwojowe są oparte na rzetelnej wiedzy. Pasjonat sportów, szachów i psychologii (społecznej, poznawczo-behawioralnej i osobowości).
Jarosław PudełekManager z ponad 10-letnim doświadczeniem w sprzedaży i zarządzaniu sprzedażą w dużych, międzynarodowych korporacjach finansowych. Specjalista z zakresu zarządzania zespołami oraz motywowania pracowników, business-coach, specjalista od wdrażania rozwiązań opartych na doświadczeniu praktycznym. Przede wszystkim praktyk – nie teoretyk – i na to stawia w projektowanych i prowadzonych programach rozwojowych.
CLEAR COMMUNICATION GROUP to firma doradztwa komunikacyjnego specjalizująca się w usługach z zakresu PR dla firm i instytucji rynku finansowego, firm świadczących usługi profesjonalne oraz w komunikacji kryzysowej. Do tej pory pracowaliśmy lub pracujemy z takimi klientami jak: Deloitte, Deutsche Bank, Haitong Bank, Nationale Nederlanden, KIR, Polskie Koleje Linowe, Diners Club, BGŻOptima, PKP CARGO, Grupa mBanku (w tym obsługa spółek zależnych mFaktoring i mLeasing), Comperia.pl, Biuro Informacji Kredytowej, BIG Infomonitor i wiele innych
Usługi iniJOB dla pracowników będą zawsze darmowe. Udostępniamy narzędzia umożliwiające wpływ na miejsce pracy bez konieczności jej zmiany.
Nasze usługi dla pracodawców są płatne. Pracodawcy zakładają profile w ramach iniJOB.com i uzyskują dostęp do funkcjonalności komunikacji, analityki HR i employer brandingu. W przypadku braku wykupionego abonamentu pracodawca korzysta z ograniczonych funkcjonalności. W przypadku wykupionego abonamentu pracodawca korzysta z konta w jego pełnej funkcjonalności.
Koronną funkcjonalnością iniJOB jest możliwość anonimowego wysyłania pomysłów, sugestii i inicjatyw od pracowników do pracodawców. Budujemy społeczność pracowników skłonnych do podejmowania starań o poprawę zadowolenia i satysfakcji z pracy.
Stereotypowym trybem działania pracowników jest bierne akceptowanie reguł funkcjonowania firmy, w której pracują. Często narastająca frustracja pracownika powodowana brakiem efektywnej komunikacji z pracodawcą ostatecznie doprowadza do porzucenia pracy i szukania nowej. Naszym celem jest poprawa zadowolenia z wykonywanej pracy tak, aby nie doprowadzać do jej zmiany. Chcemy, żeby pracownik pozostał w firmie, ale na warunkach akceptowanych przez obie strony.
Naszą podstawową usługą z perspektywy pracodawców jest udostępnienie narzędzi służących zmniejszaniu rotacji oraz zwiększaniu efektywności i zaangażowania pracowników. Pracodawcy, jako klienci iniJOB, mogą korzystać w modelu abonamentowym z funkcjonalności w obszarach: komunikacji, employer branding oraz analityki HR.
Po pierwsze udostępniamy anonimowy komunikator dla pracowników do pracodawców. Pracodawcy mogą za jego pośrednictwem uzyskać informacje, jakie pomysły, sugestie i inicjatywy mają ich pracownicy. Dotychczas „korytarzowa wiedza” staje się materiałem do analiz w firmie.
Po drugie udostępniamy możliwość budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy poprzez wykup wizytówki PREMIUM oraz publikację przez pracodawcę rozbudowanego opisu działalności, zdjęć, logotypu. Dodatkowo pracodawca ma możliwość publikowania nielimitowanej ilości ogłoszeń o pracę.
Po trzecie udostępniamy statystyki w zakresie aktywności zarejestrowanych w systemie pracowników firmy. Pracodawca ma możliwość prowadzenia analityki zachowań pracowników w zakresie ich aktywności na iniJOB a docelowo w kontekście ich stosunku do firmy.
Korzystanie z iniJOB dla pracowników będzie zawsze darmowe.
Naszymi klientami są zarówno pracodawcy jak i pracownicy. Usługę kierujemy jednocześnie do dwóch grup docelowych. Działamy na rynku polskim, jednak możliwie szybko chcemy zacząć działania na rynkach zagranicznych, zaczynając od rynku amerykańskiego.
Definiujemy jako odpowiednio liczne, tzn. co najmniej 10 osobowe, przedsiębiorstwa korzystające z rozwiązań cloud computing (zakładamy, że korzystanie z cloud computing wskazuje na otwartość na technologię), czyli w chmurze obliczeniowej.
Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Ipsos MORI dla Microsoft z rozwiązań cloud computing korzystało w 2014 roku 51% przedsiębiorstw. Z kolei zgodnie ze statystykami Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, liczących co najmniej 10 osób, aktywnych firm jest w Polsce 137 733. Na tej podstawie obliczyliśmy, że liczebność grupy docelowej pracodawców w Polsce wynosi około 70244 firm.
Druga grupa docelowa iniJOB jest reprezentowana przez pracowników ww. przedsiębiorstw. Aby ostrożnie obliczyć łączną liczbę pracowników ww. firm obliczyliśmy zatrudnienie dla dolnego przedziału dla każdej z wyróżnionej w ramach dostępnych danych kategorii pracodawców pod kątem liczebności zatrudnienia, czyli zatrudniających odpowiednio powyżej 10, 50, 250 i 1000 pracowników. Łączna liczba pracowników tych firm w Polsce wynosi 3 116 710 osób. Jak wynika ze statystyk Consumer Barometer dostarczanych przez Google, z internetu codziennie korzysta 82% Polaków, w tym 61% to użytkownicy smartfonów. Grupa docelowa pracowników w Polsce będzie liczyć zatem 1 558 978 osób (3 116 710*82%*61%).
Zgodnie ze statystykami United States Census Bureau, przedsiębiorstw liczących co najmniej 10 osób było 1 207 484. W USA w 2016 roku z usług cloud computing korzystało 95% firm. Na tej podstawie obliczyliśmy, że liczebność grupy docelowej pracodawców w USA wynosi około 1 147 110 firm.
Druga grupa docelowa będzie reprezentowana przez pracowników ww. przedsiębiorstw, których zgodnie ze statystykami United States Census Bureau jest 105 816 077. Jak wynika ze statystyk Consumer Barometer dostarczanych przez Google, z internetu codziennie korzysta 86% Amerykanów, w tym 72% to użytkownicy smartfonów. Grupa docelowa pracowników w USA będzie liczyć zatem 65 521 315 osób.
iniJOB jest projektem innowacyjnym na skalę międzynarodową. Przeprowadzone przez nas badanie rynku wykazało brak podmiotów funkcjonujących stricte w modelu iniJOB.
Istniejące na rynku polskim portale internetowe działające w obszarze rynku pracy skupiają się na funkcjonalnościach i tematyce związanych ze zmianą pracy, ogłoszeniami o pracę oraz opiniach o pracodawcach. Na Polskim rynku nie funkcjonuje bezpośrednia konkurencja dla iniJOB. W odróżnieniu do funkcjonujących na rynku podmiotów iniJOB skupia się na zmniejszaniu rotacji, a nie na usługach związanych z pozyskiwaniem pracowników i ogłoszeniami o pracę.
Portale funkcjonujące na rynkach zagranicznych są bardziej zaawansowane niż lokalni gracze. Amerykański GLINT (dotychczas zebrał z rynku 50 mln dolarów) koncentruje się na narzędziach służących do zatrzymywania wartościowych pracowników w pracy. Sukces projektu bazuje na założeniu, że rozsądniej jest identyfikować problemy pracownicze odpowiednio wcześnie dbając o odpowiednio niski poziom rotacji niż ponosić koszty zatrudniania i wdrażania nowych pracowników. TechCrunch o GLINT – nie pozwól odejść pracownikom.
Z kolei GlassDoor, wyceniany w ostatniej rundzie finansowania na poziomie 1 mld dolarów, pomaga kandydatom o pracę wyrabiać sobie zdanie o potencjalnych pracodawcach na bazie informacji zwrotnej od pracowników. TechCrunch o GlassDoor – wycena 1 mld dolarów.
Misja iniJOB spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem mediów. Byliśmy obecni w wielu tytułach internetowych, prasowych, a także w radio. Dziennikarze chętnie komentują temat iniJOB, ponieważ wpisuje się mocno w obecne trendy społeczne i dotyka tematyki bliskiej większości z nas – pracowników.
Absolwent Wydziału Psychologii UW oraz Finansów i Bankowości SGH, posiada licencję maklera papierów wartościowych.
W pierwszej fazie kariery związany z branżą finansów osobistych (Expander, Open Finance, Noble Bank).
W 2007 roku założył ze wspólnikiem startup, który ostatecznie w 2014 roku zadebiutował jako Comperia.pl S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Współtwórca iniJOB. Na bieżąco opowiada o tworzeniu iniJOB na blogu startuplife.pl
Absolwenta SGH na kierunku Finanse i Bankowość, w pierwszej fazie kariery związana z branżą rynku nieruchomości (King Sturge, Cushman and Wakefield), w kolejnej, na stanowiskach kierowniczych, w branży internetowej (Alertfinansowy.pl Sp. z o.o., Forward Sp.z o.o.).
Współtwórca iniJOB.
Partner Zarządzający, współwłaściciel CCG Ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w komunikacji i public relations. Przez 4 lata pracował w MSWiA jako szef zespołu komunikacji, a następnie rzecznik prasowy.
Od 2005 roku pracował w agencji Point of View jako senior project manager. Od 2011 roku – współzałożyciel i partner zarządzający agencji Clear Communication Group specjalizującej się w komunikacji dla firm z sektora digital, finansowego oraz komunikacji kryzysowej. Z powodzeniem realizował launch takich marek internetowych jak: eHipoteka.com, Comperia.pl, BGŻOptima i SalesBee. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.
Partner Zarządzający, współwłaściciel Clear Communication Group. Od 12 lat specjalizuje się w komunikacji i PR. Współzałożyciel i od 5 lat partner zarządzający agencji Clear Communication Group specjalizującej się w komunikacji dla firm z sektora digital, finansowego oraz komunikacji kryzysowej. Wraz z zespołem zrealizowała ponad 40 projektów, w tym launch marek takich, jak BGŻOptima, SalesBee i Skilo.
Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa UJ i studiów podyplomowych z zakresu komunikacji finansowej i IR (SGH) oraz psychologii społecznej (SWPS w Warszawie). Pracowała w w największych instytucjach finansowych i czołowych agencjach PR m.in. jako zastępca rzecznika prasowego Banku Pekao SA. Ma szerokie doświadczenie w komunikacji korporacyjnej i dla spółek publicznych.
od początku swojej kariery związany z branżą internetową, w której pracował jako New Business Manager w Agencji Interaktywnej Intellect (odpowiedzialnej za stworzenie portalu iniJOB) oraz Project Manager w firmie Weboski. Od niedawna zaangażowany jest w promowanie start-up’u iniJOB, w którym odpowiada za sprzedaż, bezpośredni kontakt z użytkownikami portalu oraz wsparcie marketingowe.
Koronna funkcjonalność iniJOB, a więc narzędzie do anonimowej komunikacji między pracownikiem i pracodawcą ma charakter innowacyjny na skalę polską i światową. Jak wynika z naszych badań, na rynku nie istnieje podmiot realizujący usługę w formule, jaką przyjął iniJOB. Innowacyjny i pionierski charakter naszej usługi pozwala nam korzystać z przewag pierwszego gracza na rynku.
Jesteśmy dumni z faktu zgromadzenia mocnego i bardzo doświadczonego zespołu, w ramach którego mamy szerokie kompetencje w obszarze budowania firmy, marketingu internetowego, sprzedaży, HR i PR.
Nowatorskie podejście do marketingu z wykorzystaniem mechanizmów content marketingu i social media pozwala nam na budowanie potencjalnie wysoce rentownego modelu biznesowego. Dodawanie kolejnych pracodawców do bazy klientów nie zwiększa kosztów utrzymania systemu. Model jest łatwo skalowany, a raz poniesione inwestycje na rozbudowę iniJOB będą przynosić długofalowe korzyści.
Złożyliśmy wniosek o dotację w kwocie 848 192 zł na dofinansowanie projektu o wartości 1 211 704 zł w ramach Programu 3.7. „Wzrost konkurencyjności MŚP” RPO WL 2014-2020. Uzyskaliśmy informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na etapie formalnym. Liczymy na ostateczne uzyskanie dofinansowania do 30.06.2017r.
Co chcemy osiągnąć w okresie najbliższych dwóch lat.
Uruchomienie pakietu funkcjonalności skierowanych dla pracodawców.
Rozwój portalu w kierunku rozbudowy funkcjonalności dla pracowników.
Debiut iniJOB na rynku amerykańskim.
Zbudowowanie wartości odpowiedniej do debiutu spółki na GPW lub pozyskaniu inwestora branżowego z ideą realizacji zysków dla akcjonariuszy.
Na co przeznaczymy pieniądze pozyskane z emisji?
Rozbudowa funkcjonalności serwisu w kierunku wzrostu możliwości działania pracowników i pracodawców.
Uruchomienie serwisu w wersji anglojęzycznej i uruchomienie operacyjnej działalności w USA.
Najczęściej zadawane pytania
Wycena spółki odzwierciedla jej obecną wartość mierzoną dotychczasowymi osiągnięciami, pionierskim charakterm przedsięwzięcia (first player advantage), a także nasze doświadczenia w zakresie waluacji podobnych projektów.
Firmy funkcjonujące w podobnym modelu w USA (np. GLINT czy GLASSDOOR) po wielu latach działania są wyceniane na setki milionów dolarów. My jesteśmy na początku naszej drogi w budowaniu wartości. Dysponujemy działającą usługą, skupimy się na jej rozwoju i skalowaniu sprzedaży.
Jesteśmy przekonani, że rynkowa wartość iniJOB będzie rosła wraz z rozwojemy naszego produktu i sprzedaży.
Nasze doświadczenia z poprzednich projektów (notowana na GPW Comperia.pl S.A. prowadzona od startupu do statusu spółki publicznej) potwierdzają, że tak.
Mamy duże doświadczenie w budowaniu biznesu od zera do poziomów osiągających wartość dziesiątków milionów złotych. Wykorzystamy je w rozwijaniu iniJOB.
Działamy wykorzystując technologię na bardzo rozwojowym rynku pracy. Nie mamy wątpliwości, że jesteśmy w odpowiednim miejscu i czasie. Potrzebujemy tylko kapitału, żeby móc rozwijać się odpowiednio szybko i przynieść odpowiedni zwrot z zainwestowanego przez akcjonariuszy kapitału.
Tak – zgodnie z prawem akcje można odsprzedawać dalej wg własnego uznania i własnej wyceny.
Posiadanie akcji nie wiąże się z żadnymi obowiązkami. Raz w roku będziesz otrzymywać od nas zaproszenie na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, na którym obecność nie jest obowiązkowa.
Tak – współpracujemy w tej kwestii z portalem Beesfund.com, który zrealizował już z sukcesem wiele podobnych akcji oraz z kancelarią prawną, która dba o kwestie formalne. Ważną informacją jest także to, że akcja jest zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego.
Naszym nadrzędnym celem jest inwestowanie pozyskanych i generowanych środków w rozwój biznesu. Chcemy zbudować odpowiednio dużą skalę, aby dać możliwość zrealizowania zysku na akcjach nabytych przez akcjonariuszy.
Dywidenda będzie wypłaca przez spółkę po tym, jak osiągniemy odpowiednią dojrzałość i pozycję na rynku.
Akcja iniJOB.com realizowana jest we współpracy z Beesfund.com, który jako lider crowdfundingu właścicielskiego w Polsce zorganizował już wiele podobnych akcji. Bardzo ważna z Twojej perspektywy jest informacja, że organizacja akcji jest zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego. Wejdź na www.beesfund.com i zobacz ile polskich projektów już zdobyło kapitał dzięki transformacji w Spółkę Akcyjną i emisji akcji.
Środki są nam potrzebne w celu przyśpieszenia wzrostu naszego przedsiębiorstwa. Jeśli nie uda się ich zebrać, ten plan będzie nadal realizowany, jedynie wolniej.
Mazaska Sp. z o.o. powstała jako podmiot, który uruchomił usługę iniJOB i złożył wniosek o dofinansowanie w ramach programu 3.2.2. RPO WL 2014-2020.
Mazaska Sp. z o.o. S.K.A. powstała jako podmiot odpowiedzialny za pozyskanie kapitału w ramach akcji crowdfundingowej za pośrednictwem platformy Beesfund.com. Mazaska Sp. z o.o. jest jedynym komplementariuszem Mazaska Sp. z o.o. S.K.A..
Spółki działają jako uzupełniające się podmioty. Docelowo nastąpi połączenie obu spółek w takiej formule, aby akcjonariusze Mazaska Sp. z o.o. S.K.A. byli jedynymi beneficjentami działalności obecnie uzupełniających się spółek.
Uwaga - każda wersja językowa portalu posiada oddzielne komentarze do projektu.
Komentarze zamieszczane na naszym serwisie podlegają regulaminowi komentowania.