• 401 500 zł zebrany kapitał
 • Projekt
  zakończony
 • 153 inwestorów
 • 401 500 zł kwota zbiórki
 • 12,74 % procent oferowany
 • 55,00 zł cena akcji serii B
 • 7 300 liczba akcji serii B
 • 01.10.2016 data zakończenia
 • 40 000 zł próg powodzenia emisji

Dołącz do największej platformy finansowania faktur w Polsce!

Od 3 lat zmieniamy oblicze polskiego rynku faktoringu, zamieniając faktury na gotówkę w ciągu jednego dnia. Dołącz do największej i najszybciej rozwijającej się platformy finansowania faktur w Polsce. Dzięki Tobie zapewnimy tysiącom małych firm w Polsce dostęp do elastycznego produktu finansowego.

Sfinansowanie na platformie Faktorama faktur o wartości 40 mln zł, ze średnią stopą zwrotu 27% p.a. potwierdza nasz model biznesowy i zasadność inwestycji.

Co zyskasz?

Zostaniesz współwłaścielem największej plaformy faktoringowej w Polsce, która za 2 lata zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych przynosząc Tobie 400 % zwrotu z inwestycji. A dodatkowo mamy dla Ciebie wyjątkowe bonusy.

od 1 akcji

Szkolenie z inwestowania

Dostęp do szkolenia z inwestowania prowadzonego przez ekspertów z Faktoramy oraz firm partnerskich. Szkolenie dedykowane będzie zarówno dla początkujących inwestorów jak i doświadczonych graczy.

od 10 akcji

Książka o inwestowaniu i finansach

Będąc właścicielem minimum 10 akcji dostaniesz od nas jedną z kilku książek o inwestowaniu, które wybraliśmy specjalnie dla Ciebie jako pozycje warte przeczytania.

od 20 akcji

Zaproszenie na bal z okazji debiutu na giełdzie

Debiut za 24 miesiące, ale warto poczekać. Wszyscy posiadacze minimum 20 akcji dostaną zaproszenie na bal z okazji udanego debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

od 50 akcji

Dla prowadzących małe i średnie firmy: pozyskuj nowych klientów biznesowych dzięki Faktoramie

Masz klientów biznesowych? Pomożemy Ci pozyskać nowe zlecenia oferując odroczone terminy płatności dla Twoich nowych klientów. Ocenimy wiarygodność kontrahentów oraz zapewnimy gotówkę w 24h po wystawieniu faktury, w ramach uszytego na miarę programu finansowania.

od 100 akcji

Możliwość zostania nabywcą faktur na platformie i osiągania nadzwyczajnych zysków

Ze względu na wymogi prawne nabywcami faktur mogą być jedynie podmioty gospodarcze, dlatego dla naszych akcjonariuszy stworzymy Prywatny Klub Inwestora, który umożliwi im zarabianie na fakturach jako osobom fizycznym. Bardzo starannie dobieramy nabywców faktur. Jednym z kryteriów selekcji jest zdolność finansowania faktur na poziomie minimum 40 000 zł. Jako akcjonariusz będziesz miał możlliwość nabywania faktur przez naszą Spółkę już od kwoty 5000 zł. Dodatkowo inwestycja ta zostanie rozłożona na wiele faktur (zapewniając dywersyfikację) na podstawie modelu scoringowego.

od 200 akcji

Szkolenia VIP na żywo

Szkolenia prowadzone przez wykładowców SGH oraz praktyków, z inwestowania w faktury z odroczonym terminem płatności oraz zarządzania portfelem faktoringowym.

Każdego posiadacza min. 200 akcji chętnego żeby zarabiać na finansowaniu faktur zapraszamy na indywidualne szkolenie do naszej siedziby. Będzie to kompleksowe szkolenie zapewniające niezbędną merytoryczną i praktyczną wiedzę dotyczącą zarabiania na finansowaniu faktur.

od 400 akcji

Serwis Concierge przez Faktoramę

 • W zakresie prywatnego zarządzania portfelem faktoringowym
 • Możliwość nabywania faktur wraz z usługą zarządzania portfelem przez Faktoramę
 • Dostęp do systemu scoringowego
 • Wyłączność na długoterminowe finansowanie wybranych przez Faktoramę przedsiębiorstw
 • Możliwość ubezpieczenia zapłaty nabywanych faktur

Kim jesteśmy

Arkadiusz Kleszcz

Prezes Zarządu

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Brał udział w projekcie tworzenia nowego banku przez Grupę IDM S.A. co pozwoliło mu na rozwój kompetencji w zakresie budowania nowych instytucji finansowych.

Doświadczenie w obszarze finansów i strategii zdobywał również w firmach konsultingowych A.T. Kearney oraz Deloitte. Posiada bogatą wiedzę w zakresie metod finansowania małych i średnich przedsiębiorstw. Od 3 lat pełni funkcje Prezesa Zarządu Spółki Faktorama, której jest jednym z założycieli.

Jakub Ananicz

Członek Zarządu i Założyciel

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finansie i Rachunkowość i International Business. Współzałożyciel startup’u IT Software Operations świadczącej usługi dla międzynarodowych klientów na terenie Polski oraz Chin,który osiągnął tytuł Lidera Przedsiębiorczości w 2010.

Doświadczenie w zakresie finansów zdobywał min. w firmie konsultingowej EY. Pomysłodawca pierwszej w Polsce pltaformy faktoringowej Faktorama. Za jej stworzenie faktoringowej znalazł się wśród zwycięzców plebiscytu “Ludzie Faktoringu”.

Tomasz Skuza

Dyrektor Operacyjny

Absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendysta stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z wiodących wiedeńskich kancelarii adwokackich. Dyrektor operacyjny oraz osoba utrzymująca relacje z kluczowymi klientami. Tomasz spcejalizuje się w prawnych zagadnieniach faktoringu zarówno na polskim i jak niemieckim rynku. Unikatowe połączenie wiedzy prawniczej wraz z praktyką biznesową zaowocowało stworzeniem nowych produktów dla klientów Faktoramy jak np. faktoring zaliczkowy.

Krzysztof Lis

Dyrektor działu prawnego

Absolwent prawa Uniwersytetu im. Marii Curie Skłodowskiej.Specjalizuje się w prawie gospodarczym w zakresie wierzytelności i faktoringu.

Doświadczenie zawodowe zdobył min. w kancelarii prawnej, kancelarii windykacyjnej oraz prokuraturze rejonowej. W Faktoramie zajmuje się koordynowaniem wszystkich działań prawnych oraz dostosowywaniem precdur i dokumentacji do nowych regulacji prawnych. Twórca prawnej i organizacyjnej struktury umożliwiającej nabywanie faktur w ramach platformy faktoringowej.

Andrzej Żurawski

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Założyciel BonusCard sp. z o.o., w ostatnich latach zaangażowany w świadczenie usług konsultingowych dla firm sektora finansowego i telekomunikacyjnego w zakresie doradztwa strategicznego, programów lojalnościowych i CRM oraz usług dodanych dla telefonii komórkowej. Przedsiębiorca związany z rynkiem TMT, inwestor działający aktywnie w kilku start-up’ach.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i Harvard University. Wykładowca SGH i autor publikacji naukowych, zaangażowany w prace badawczo-rozwojowe i współpracę pomiędzy środowiskiem akademickim a biznesem.

Paweł Kleszcz

Członek Rady Nadzorczej

Absolwent Szkoły Głownej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość oraz studiów Executive MBA University of Quebec at Montreal.

Doświadczony menedżer i przedsiębiorca. W swojej karierze pracował m.in. dla wiodących firm doradztwa biznesowego w działach audytu dla firm z branży ubezpieczeniowej – KPMG, PwC oraz Deloitte. Były członek zarządu spółki wydobywczej posiadającej kopalnie w Polsce, na Słowacji i Ukrainie. Obecnie odpowiada za obszar audytu wewnętrznego globalnej firmy z branży tytoniowej oraz pełni funkcje Członka Rady Nadzorczej w spółce Faktorama.

Tomasz Marczuk

Członek Rady Nadzorczej

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Pomysłodawca i założyciel spółki BonusCard Sp. z o.o prowadzącej obecnie działalność inwestycyjną (fundusz kapitału zalążkowego) o charakterze inkubacji nowych przedsięwzięć, której celem jest powoływanie na polskim rynku nowych podmiotów gospodarczych wspólnie z ich pomysłodawcami i inwestorami prywatnymi. W ramach projektu Spinaker Innowacji pełni m.in. funkcję Dyrektora Inwestycyjnego. Aktualnie sprawuje również funkcje zarządcze w kilku przedsięwzięciach typu start-up na rynku polskim.

Co udało nam się osiągnąć?Zysk na sprzedaży brutto (w tys. Zł)

Jak to działa?

KROK 1

LOGOWANIE

Po rejestracji i pozytywnej weryfikacji zaloguj się na platformę

KROK 2

WYSTAWIENIE FAKTURY

Wprowadź dane sprzedawanej należności i określ warunki na których jesteś gotowy ją sprzedać

KROK 3

AUKCJA

Faktura trafia na aukcję, a licytujący rywalizują o jej zakup

KROK 4

ZAKOŃCZENIE AUKCJI

Licytujący, który złożył najbardziej atrakcyjną ofertę dokonuje płatności za fakturę

Platformy finansowania faktur na świecie

Platformy faktoringowe od kilku lat bardzo dynamicznie rozwijają się na świecie, pełniąc istotną rolę w finansowaniu faktur małych i średnich firm.

Pierwsza na świecie platforma finansowania faktur The Receivables Exchange rozpoczęła działalność operacyjną w 2010 roku. W styczniu 2012 (tj. w ciągu około jednego roku od rozpoczęcia działalności) na stworzonej przez nich platformie sfinansowano faktury o łącznej wartości 1 miliarda dolarów. W drugiej połowie 2011 NYSE Euronext nabyła mniejszościowy pakiet akcji The Receivables Exchange.

Obecnie na rynku europejskim z sukcesem funkcjonuje wiele platform.

Platformy faktoringowe w Europie na tle wielkości rynku (w mld EUR)

Nasze plany na najbliższe lata

W świadomości wielu przedsiębiorców faktoring jest mało znaną usługą, mylnie kojarzoną z windykacją lub produktem skierowanym tylko dla dużych firm.

Pozyskane z emisji środki pozwolą nam na zwiększenie świadomości wśród małych i średnich firm co do faktoringu i korzyści związanych z korzystaniem z usług Faktoramy.

Cel na rok 2016: Akcja edukacyjno-promocyjna Faktoramy

 • Edukacja 2 000 małych i średnich firm w zakresie faktoringu i możliwości finansowania na platformie Faktorama

Cel na rok 2017: Budowanie skali

 • Potrojenie liczby inwestorów instytucjonalnych i prywatnych
 • Sfinansowanie 50 000 000 zł

Cel na rok 2018: Debiut giełdowy

 • 100 000 000 zł finansowanych faktur rocznie
 • EBIDTA na poziomie 500 000 zł
 • Wejście na Giełdę Papierów Wartościowych przy wycenie 10 mln zł
 • Pozyskanie 2 mln zł na dalszy rozwój