Skuteczna komunikacja z Chińczykami!

Projekt
zakończony

1

wspierających

Edukacja

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
1.67%
50.0000 / 3000zł

Dlaczego?

Szybki rozwój gospodarczy Chin, a co za tym idzie zwiększenie ich znaczenia w świecie tworzy nieograniczone szanse i możliwości nie tylko dla samych Chińczyków, ale także obcokrajowców. I to nie tylko w samych Chinach jak było to w ostatnich dekadach, ale wraz z chińską polityka Go Global coraz częściej także w miejscach, gdzie zjawiają się inwestorzy z Chin.

 

Co?

Celem projektu jest zebranie środków na uruchomienie pionierskiego szkolenia pt. "Skuteczna komunikacja z Chińczykami". Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą poznać werbalne i niewerbalne zachowania Chińczyków oraz nauczyć się rozmawiać z nimi taki sposób, aby nasz przekaz osiągał zamierzony cel. Zebrane środki pozwolą na opłacenie partnera merytorycznego projektu jakim jest Centrum Studiów Polska Azja (www.polska-azja.pl).

 

Co w zamian?

Wspierając projekt możecie kupić nie tylko omawiany kurs, ale również np. indywidualną lekcję języka chińskiego przez SKYPE’a, książkę autorstwa prowadzącego kurs lub zorganizować całodniowe, indywidualne szkolenie dla pracowników Twojej firmy!

 

Kiedy?

30 X 2012 r., 27 XI 2012 r., 28 XII 2012 r., 29 I 2013 r.,

Wtorki, godzina 19:00-20.30

 

Gdzie?

Szkolenia odbywać się będą w Warszawie, przy ul. Nowy Świat.

 

Program

 

Część teoretyczna:


I. Wprowadzenie (1h)

 • Główne cechy cywilizacji chińskiej.
 • Główne różnice między Europą a Chinami.
 • Współczesne Chiny czyli między teorią książek o klasycznej chińskiej cywilizacji a rzeczywistością.

II. Komunikacja (1h)

 • Definicja świata przeciętnego Chińczyka. Ujęcie społeczne i psychologiczne.
 • Różnice regionalne (chińskie wybrzeże, Zachód, Północ, Południe Chin), różnice wieku i statusu.
 • Obcokrajowiec w Chinach - jak jest postrzegany, jakie są oczekiwania wobec niego.
  Jego zalety i wady w oczach Chińczyków.

III. Techniki komunikacji (2h)

 • Kiedy używać języka chińskiego a kiedy języka angielskiego.
 • Jak dostosować swoje zachowanie do konkretnej sytuacji
  („trzy Chiny w jednym” - jak ocenić, w których się właśnie znajdujemy).
 • Chińskie style komunikacji - mowa pośrednia i mowa bezpośrednia.
 • Rola kontekstu wypowiedzi.
 • Tabu.
 • W jaki sposób kreować swój wizerunek i pokazywać się z dobrej strony?
  (lub jak dobrze sprzedać się w Chinach).

 

Część praktyczna:

 

IV. Case studies (2h) i ćwiczenia praktyczne (2h)

 • Konkretne przykłady nieporozumień i kłopotliwych sytuacji. Dlaczego do nich doszło? Czy można było ich uniknąć? Gdzie popełniono błąd? Przykłady z wyjaśnieniem, ćwiczenia praktyczne, pytania. Podczas szkolenia omówionych zostanie blisko 100 sytuacji, które wydarzyły się naprawdę ! To najbardziej praktyczne szkolenie w pigułce na polskim rynku.

 

Kto poprowadzi kurs?

 

Radosław Pyffel - Prezes Centrum Studiów Polska Azja, socjolog, doktorant Polskiej Akademii Nauk, stypendysta Uniwersytetu Pekińskiego, konsultant ds. rynku chińskiego, a także przedstawiciel handlowy firm polskich w Chinach i autor szkoleń z zakresu chińskiego biznesu. Autor dwóch ksiązek ( “Chiny w roku Olimpiady” i “Chińska ruletka, Olimpiada i co dalej?”) i ponad stu artykułow w polskiej prasie poświęconych Chinom i Azji m.in w “Newsweeku”, “Polska The Times”, „Wprost” i „Najwyższym Czasie” i kilku publikacji naukowych. Obecnie prowadzi zajęcia w WSE im ks. Józefa Tischnera w Krakowie, jak i kilka projektów na terenie Chin. Jest częstym komentatorem wydarzeń chińskich w polskich mediach. Mieszka w Warszawie Znajomość języków: angielski, chiński, rosyjski

 

Organizatorzy:

Akademia Języka Chińskiego HENHAO – Grupa wielbicieli języka i kultury Chin tworzy HENHAO, aby móc dzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem ze wszystkimi, którzy pragną mówić po chińsku bądź zawodowo zajmować się Chinami. szkoła języka chińskiego z siedzibą w Warszawie. Poza kursami języka chińskiego organizuje szkolenia międzykulturowe wyjazdy językowe do Chin, praktyki zawodowe w Chinach, konsultacje wyjazdów turystycznych etc. Więcej: www.henhao.pl .

 

Centrum Studiów Polska-Azja - polski think tank zajmujący się Azją, założony w 2007 r. przez Radosława Pyffla i Sergiusza Prokurata, a prowadzony pod zwierzchnictwem Fundacji "Centrum Studiów Polska-Azja". Celem CSPA jest rozpowszechnianie wiedzy na temat Azji poprzez spotkania, prelekcje, wykłady oraz współpracę z mediami, a także pomoc polskim firmom, instytucjom i przedsiębiorcom w rozpoczęciu działalności w Azji. Prowadzi portal www.polska-azja.pl .

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się o nas więcej!

Szczegółowy opis kursu

Strona internetowa Akademi Henhao

Strona internetowa polska-azja.pl

FB Akademii Henhao

FB Centrum Studiów Polska-Azja

 

Załącznik:

Umowa między Użytkownikiem, a Projektodawcą

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę