• 6 520 zł zebrany kapitał
 • Projekt
  zakończony
 • 27 inwestorów
 • 420 000 zł kwota zbiórki
 • 5 % procent oferowany
 • 40 zł cena akcji
 • 10 500 liczba akcji
 • 28.07.2017 data zakończenia
 • FLEXIBLE model zbiórki

Buckshee

Pierwszy taki projekt na świecie!

Wyobraź sobie doskonały model biznesowy - czy chciałbyś zarabiać dając klientom internet w komórce za darmo? Jeśli tak, to przyłącz się do nas. U nas za tę usługę płaci zadowolony reklamodawca.


Korzyści

Inwestując w Buckshee stajesz się akcjonariuszem unikalnej usługi pozwalającej na darmowe korzystanie z Internetu. Dodatkowo zyskujesz również inne benefity!

Dodatkowy pakiet danych Od 1 akcji

Dodatkowy pakiet danych

Akcjonariusz dostanie dodatkowo 50 MB transferu dziennie przez 1 miesiąc (wartość detaliczna to ok. 15 zł)

Kampania reklamowa 40 akcji

Kampania reklamowa

Akcjonariusz dostanie bezpłatną emisję swojej kampanii reklamowej skierowanej do 10.000 osób (o wartości ratecard 800 zł)

O Buckshee

Buckshee to aplikacja, która umożliwia bezpłatne korzystanie z komórkowego dostępu do Internetu. Aplikację, działającą we wszystkich czterech sieciach Plus, Play, T-Mobile i Orange, można pobrać ze sklepu Google Play. Po instalacji i uruchomieniu, użytkownik w dowolnym momencie może przełączać się pomiędzy sponsorowanym dostępem do Internetu, bez opłat i bez pomniejszania swojego pakietu danych, lub też korzystać z własnego, płatnego pakietu. Usługa działa na wszystkich kartach typu pre-paid oraz abonamentowych.

Co to jest Buckshee?

Buckshee to aplikacja, którą bezpłatnie można pobrać ze sklepu Google Play. Po instalacji i po uruchomieniu, w dowolnym momencie użytkownik może zdecydować czy chce korzystać ze standardowego, płatnego dostępu do internetu, czy też chce surfować bez opłat i bez pomniejszania swojego pakietu danych. Aplikacja nie zbiera żadnych danych osobowych, nie jest wymagane logowanie i rejestracja. Użytkownik jest unikalny ale w pełni anonimowy. Jeżeli użytkownik chce, aby reklamy sponsorujące jego darmowe korzystanie z Internetu lepiej odpowiadały jego zainteresowaniom - może w dowolnej chwili uzupełnić prosty profil użytkownika.

Reklamodawcy i sponsorzy zyskują możliwość poinformowania użytkownika o promocjach, kuponach rabatowych, eventach, na pełnoekranowych, rich mediowych bannerach reklamowych.

Zaawansowana technologia pozwala również na bieżąco dostosować reklamy do treści aktualnie przeglądanych przez użytkownika – więc korzyści są obopólne dla użytkownika i reklamodawcy.

Inwestuj w Przyszłość!

Jesteśmy pierwszą firmą na Świecie, która pokonała barierę darmowego dostępu do Internetu w oparciu o wbudowany model reklamowy. Wymyślona przez nas i zastosowana innowacyjna technologia view2surf pozwala wplatać reklamę w strumień przeglądanych stron. Reklamy pojawią się na dodatkowych stronach internetowych wplatanych proporcjonalnie do zużytego transferu.

Od 4 lat rozwijamy z sukcesem nasz produkt na rynku hotspotów WiFi gdzie możemy się pochwalić największą w Polsce siecią, zbudowaną we współpracy z Pocztą Polską - 1.000 hotspotów w Urzędach Pocztowych na terenie całego kraju. Nasze hotspoty można spotkać również w sieci kin CinemaCity, wybranych galeriach i restauracjach sieciowych. W 2016 roku obsłużyliśmy ponad 400 tysięcy klientów dostarczając ponad 2 miliony przekazów reklamowych.

Teraz przyszedł czas na bezpłatny i przyjazny komórkowy dostęp do Internetu oferowany przez Buckshee PL Sp. z o.o. SKA

Po kilku latach pracy i rozmów z operatorami Orange, Plus, T-Mobile i Play, pod koniec ubiegłego roku wprowadziliśmy usługę na rynek. Prawie 30 tysięcy osób skorzystało z naszej testowej oferty potwierdzając, że jest ona potrzebna na rynku. My potwierdziliśmy wszystkie aspekty techniczne i jesteśmy gotowi do szerokiej ekspansji.

Przyłącz się do nas – jako użytkownik i inwestor. Korzystaj z darmowego dostępu który nie pobierze opłat z konta ani nie pomniejszy Twojego pakietu danych i jednocześnie stań się udziałowcem najbardziej innowacyjnej firmy w sektorze sponsorowanego dostępu do Internetu

Historia

Nauczeni doświadczeniem zdobytym w boju już wiemy jak pokonać bariery i jak przygotować gotowy, dopracowany produkt.

 1. 2009

  Pomysł na internet sponsorowany

  Pomysł na internet sponsorowany reklamami przyszedł nam do głowy w 2009 roku. Dwa lata po iPhonowej, mobilnej rewolucji, przy bardzo drogiej ofercie internetu komórkowego, wszyscy szukali darmowego dostępu do internetu WiFi, głównie w różnego rodzaju hotspotach. Standardowe podejście, gdzie reklama pojawiała się tylko na stronie startowej, nie dawało szans na stworzenie modelu biznesowego więc spróbowaliśmy innego podejścia, w którym zaczęliśmy wplatać dodatkowe strony z reklamami w trakcie gdy użytkownik surfował w Internecie. Wtedy nie wiedzieliśmy ze 'tak się nie da' - więc z pewnością dlatego nam się udało :-) Zgłosiliśmy również wymyśloną i wdrożoną przez nas technologię do opatentowania, nazywając ją view2surf.

 2. 2011

  Rynek WiFi

  Rynek WiFi okazał sie bardzo dobrym polem rozwojowym dla naszego pomysłu, którego kolejnym naturalnym etapem rozwoju była implementacja na rynku komórkowym. W 2011, wspomagani finansowo przez Inpost, stworzyliśmy operatora wirtualnego FreeM, ktory oferował darmowy internet w komórce. Na skalę naszego budżetu marketingowego odnieśliśmy sukces, zdobyliśmy użytkowników. Jednak w 2011 roku na rynku było za mało smartfonów, internet komórkowy cały czas był drogi, reklama mobilna dopiero raczkowała.

 3. 2013

  Technologia view2surf

  Kolejnym etapem było zaimplementowanie technologii view2surf bezpośrednio u operatora komórkowego, tak żeby abonent nie musiał zmieniać swojej karty SIM i w prosty sposób mógł sie przełączać pomiędzy płatnym i sponsorowanym internetem. W 2013 roku ruszyła testowa usługa SurfPlus na sieci Plus. Mimo skomplikowanej procedury - zapisu do usługi, tygodniowego oczekiwania na aktywacje, modyfikacji ustawień telefonu - w ciągu kliku tygodni zyskaliśmy kilka tysięcy szczęśliwych użytkowników.

 4. 2015

  Aplikacja Buckshee

  W 2015 roku powstała aplikacja Buckshee która w prosty, zrozumiały dla każdego sposób, jednym kliknięciem zapewnia użytkownikowi darmowy, sponsorowany internet lub przywraca standardowy płatny. Wszystko co musi zrobić użytkownik to zainstalować aplikację. Kluczowym była też dostępność usługi u wszystkich operatorów - co sie wydarzyło we wrześniu 2016 roku, kiedy podpisaliśmy stosowną umowę z ostatnim z wielkiej czwórki - Play'em, tym samym w zasięgu Buckshee znalazło sie 52 mln kart SIM w Polsce.

  Jednodniowa akcja informacyjna w internecie przyniosła 20 tyś. ściągnięć aplikacji, z czego połowa użytkowników została z nami na stałe

Mamy zatem wszystko przygotowane. Teraz potrzebujemy Waszej inwestycji żeby wykonać następny krok i osiągnąć poziom pół miliona użytkowników.

Rynek, model biznesowy, struktura

Rynek reklamy mobilnej jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków mediów. Precyzyjne mikrotargetowanie, profilowanie użytkownika, bezposrednia mierzalność efektów dają przewagę rynkowa która powoduje przepływ coraz większych budżetów reklamowych w kierunku reklamy w smartfonie.

Rynek

Największe firmy nowych technologii – Google czy Facebook – gros swoich przychodów czerpią z reklamy mobilnej. Trwa walka o pozyskanie użytkownika, o dostarczenie mu usługi która spowoduje ze będzie z niej korzystał non-stop, dając reklamodawcom nieprzerwany dostęp do jego ekranu.

Przychody z jednego użytkownika stale wzrastają i w Q4 2016 Facebook osiągnął przychód ARPU - na jednego użytkownika - na poziomie 20 USD.

Z drugiej strony na rynku znajdują się firmy telekomunikacyjne które umożliwiają funkcjonowanie firm kontentowych. Dostarczają one kanał łączności do urządzeń swoich abonentów, koncentrując się na swoim bazowym modelu biznesowym tj. sprzedaży pakietów danych (i usług głosowych). Ceny pakietów internetowych osiągnęły obecnie równowagę, wynikającą z ogromnych kosztów inwestycji w infrastrukturę i technologie, i kształtują się na poziomie 1-2 usd za 1GB transmisji.

Buckshee to połączenie tych dwóch współistniejących rynków. Unikalna technologia view2surf, generująca powierzchnię reklamową proporcjonalnie do zużytej transmisji pozwala na czerpanie zysków z istniejącego i wzrastającego rynku precyzyjnej i efektywnej reklamy mobilnej przy zachowaniu przewidywalnych i stabilnych kosztów transmisji danych. Co najważniejsze: Buckshee nie stoi w kontrze do operatorów komórkowych ani reklamodawców – Buckshee wprowadza element synergii który tworzy nowy produkt – darmowy, powszechny dostęp do mobilnego internetu.

Facebook Made Almost $20 In Average Revenue Per User In Q4, A Big Jump

2016 kolejnym rokiem stabilnego wzrostu rynku reklamy

Model Biznesowy

Sześciomiesięczne testy usługi Buckshee pozwoliły na wykrystalizowanie jasnego i spójnego modelu biznesowego opartego o realne wartości:

Pojedynczy statystyczny użytkownik usługi wykorzystuje dziennie około 40 MB transferu danych, otrzymując w tym czasie średnio 15 wyświetleń reklamowych. Średnio pojemność reklamowa to około 400 reklam (0.4 CPM) na 1GB przesłanych danych. Miesięczny przychód z pojedynczego statystycznego klienta oscyluje w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od zastosowanych kryteriów targetowania kampanii reklamowych, współczynnika klikalności CTR (zwykle około 1.5 do 2.0%) oraz zastosowanych rabatów sprzedażowych. Bezpośredni koszt związany z usługą to koszt zużytego transferu danych, wynikający z zawartych umów z operatorami komórkowymi. Szacujemy, że koszt ten stanowi od 10% do 30-40% uzyskiwanych przychodów.

Zadaniem Buckshee PL Sp. z o.o. S.K.A. jest zatem efektywna sprzedaż powstającej powierzchni reklamowej, pozyskiwanie sponsorów oraz wdrażanie nowych produktów zarówno konsumenckich jak i reklamowych.

Powyższy model biznesowy zapewnia Buckshee PL Sp. z o.o. S.K.A. klarowny model przychodów i zysków, nieobciążony ryzykiem operacyjnym, innym niż wynikające z własnej działalności sprzedaży powierzchni reklamowej na rynku.

Struktura

Buckshee PL Sp. z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna jest nowym podmiotem powołanym do życia w 2017 roku. Spółka jest wyłącznym właścicielem praw do aplikacji Buckshee, technologii view2surf stosowanej w rozwiązaniach komórkowej transmisji danych i usługi darmowego dostępu do komórkowego Internetu w Polsce. Spółka jest również wyłącznym sprzedawca powierzchni reklamowej Buckshee w Polsce.

Na mocy umowy z zarejestrowanym operatorem telekomunikacyjnym
Moben Sp. z o.o. SK (pozostającym pod 100% kontrola założycieli Buckshee PL) Spółka Buckshee PL Sp. z o.o. S.K.A. ma wyłączne prawo do korzystania z umów telekomunikacyjnych z operatorami Plus, Play, T-Mobile i Orange, jakie zawarła spółka Moben Sp. z o.o. SK.

Przyszłość

Buckshee to usługa z pogranicza telekomunikacji i marketingu. Przychody pochodzą od reklamodawców, a ci szukają efektywnego kanału dotarcia oraz zasięgu, czyli użytkowników.

Na co przeznaczymy zebrane fundusze?Pozyskanie użytkowników

Żeby stać się atrakcyjnym medium reklamowym musimy zainwestować w marketing usługi oraz, co najważniejsze, zaasekurować finansowo skokowy wzrost liczby użytkowników w sytuacji kiedy sprzedaż reklam nie osiągnie jeszcze poziomu zapewniającego rentowności projektu.

Platforma reklamowa

Rozbudowa naszego adserwera i otworzenie go dla "Kowalskiego". Podobnie jak Google czy Facebook posiadamy własną, jednorodną powierzchnię reklamową, nad którą w pełni panujemy. Nie musimy zdobywać kolejnych wydawców – sami jesteśmy super-wydawcą. Daje to możliwość efektywnego dostarczania reklam do każdego użytkownika indywidualnie. Udostępnienie prostego interfejsu użytkownika, z czytelnym i zrozumiałym systemem kierowania reklam, pozwoli każdemu potencjalnemu reklamodawcy na maksymalizację wykorzystania powierzchni reklamowej. Zapewni również przychody nie obciążone prowizjami agencji reklamowych.

Aplikacja iOS

Ostatnim celem obecnej emisji jest stworzenie wersji aplikacji Buckshee dla urządzeń działających pod systemem iOS – iPhonów i iPadów. Wraz z obecnie funkcjonującą wersją aplikacji na urządzenia z systemem Android udostępnimy darmowy, sponsorowany internet dla praktycznie 100% rynku.Wycena

Nasze 5 lat pracy, zbierania doświadczeń, szlifowania technologii oraz wynegocjowanie umów z 4 operatorami komórkowymi w Polsce wyceniliśmy na 10 milionów złotych.

O twórcach

Tomasz Właszczuk

Od 10 lat zajmuje się branżą telekomunikacyjną rynku usług abonenckich.

W Spółce, poza bieżącymi obowiązkami zarządczymi, zajmuje się rozwojem usług oraz funkcjonalności dostępnych zarówno dla użytkowników jaki i reklamodawców.

Stefan Garus

Współtwórca projektu, aktywnie zaangażowany w rozwój nowych funkcjonalności oraz nowych usług opartych o technologię view2surf, wykorzystuje swoje bogate doświadczenie menedżerskie do skutecznego rozwoju firmy.