• 184 710 zł zebrany kapitał
 • Projekt
  zakończony
 • 152 inwestorów
 • 420 000 zł kwota zbiórki
 • 12,30 % procent oferowany
 • 30,00 zł cena akcji serii B
 • 14 000 liczba akcji serii B
 • 09.08.2017 data zakończenia
 • 180 000 zł próg powodzenia emisji

ZOSTAŃ WŁAŚCICIELEM JUSTCHOPPED, PIONIERA NA POLSKIM RYNKU ZESTAWÓW SKŁADNIKÓW DO SAMODZIELNEGO GOTOWANIA

Jesteśmy firmą e-grocery działającą na dynamicznie rozwijającym się rynku dostaw odmierzonych składników i przepisów do samodzielnego gotowania (ang. meal-kit delivery) . W JustChopped dbamy o to, by dostarczyć tylko to co najprzyjemniejsze w gotowaniu. Najlepszej jakości, lokalne i ekologiczne składniki, sprawdzone przepisy od najlepszych Szefów Kuchni. Wszystko starannie dobrane, odmierzone i dostarczone prosto do Twoich rąk. Zapomnij o staniu w kolejkach, szukaniu składników i przepisów. Dołącz do nas i stań się udziałowcem spółki, która rewolucjonizuje rynek zakupów spożywczych online! JustChopped: Twój przepis na biznes!

Aktualności
Czym zajmuje się JustChopped?

JustChopped dostarcza klientom oryginalne i sprawdzone przepisy kulinarne wraz z odmierzonymi, wysokiej jakości składnikami od najlepszych producentów. Każdy zestaw pozwala na szybkie przyrządzenie nietuzinkowego i zdrowego posiłku - naturalnie i bez marnowania żywności!

Perspektywy rozwoju Spółki

JustChopped powstał jako owoc połączenia naszej pasji do dobrego jedzenia
i chęci wprowadzenia na polski rynek popularnej na zachodzie usługi, która doskonale znana jest pod nazwą “meal-kit delivery”.

Od połowy 2015 roku wyszukujemy najlepszych producentów żywności, ważymy
i mierzymy składniki, testujemy przepisy i sposoby dostawy. Wszystko po to, by nasi klienci cieszyli się gotowaniem, oszczędzając swój czas i kupując dokładnie taką ilość składników jakiej potrzebują.

Światowy fenomen - meal-kit delivery, czyli zakupy 2.0

Rynek usług meal-kit delivery jest jednym z najszybciej rozwijających się na Świecie. Amerykański lider Blue Apron, miesięcznie dostarcza do swoich klientów ponad 8 milionów zestawów. W 2015 roku Blue Apron został wyceniony na ponad 2 miliardy dolarów, a jego przychody szacuje się na ponad 800 milionów dolarów.

Największy konkurentem Blue Apron jest berlińska firma HelloFresh, która w grudniu pozyskała 88 milionów dolarów finansowania w celu przygotowania spółki do wejścia na giełdę. Zajmuje też pierwsze miejsce na liście najszybciej rozwijających się firm w Europie "FT1000" przygotowanej przez brytyjski dziennik Financial Times. Mimo znacznego finansowania firmy te konkurują tylko na kilku największych rynkach, co stwarza dla JustChopped ogromną szansę zbudowania swojej silnej pozycji w Polsce, a potem w innych krajach naszego regionu.

Wydatki w czasie

Globalny rynek meal-kit delivery może osiągnąć w ciągu najbliższych 5 lat wartość miliardów dolarów. - Technomic

JustChopped liderem rynku w Polsce

Europejski rynek meal-kit delivery rozwija się najprężniej w Niemczech, w krajach Beneluxu, Wielkiej Brytanii
i w krajach skandynawskich. W Polsce moda na zestawy odmierzonych składników i przepisów do samodzielnego gotowania właśnie się rozpoczyna!

Żaden z międzynarodowych graczy nie jest w tym momencie obecny w Polsce, ale jesteśmy przekonani, że jest to kwestia czasu. Naszymi przewagami są jednak dobre zrozumienie rynku i dostosowanie modelu działania do unikalnych oczekiwań polskich konsumentów. W ciągu 1,5 roku działalności udało się dopracować nasz produkt i rozpocząć dostawy w 5 miastach Polski. Jesteśmy gotowi na pojawienie się w kuchniach tysięcy Polaków!

Szacuje się, że wartość rynku e-grocery osiągnie w Polsce wartość 2,5 mld złotych do 2020 roku, przy niesłabnącym wzroście zainteresowania zakupami spożywczymi online na poziomie 30% w skali roku. Spora część tego rynku może przypaść właśnie na dostawy składników do gotowania w Polsce.

Żródła:

www.fortune.com
www.retailnet.pl
www.recode.net

Dodatkowe korzyści z inwestycji

Inwestując w JustChopped stajesz się udziałowcem innowacyjnego projektu
e-commerce, który rewolucjonizuje tradycyjny rynek kupowania żywności. Zainwestuj i dołącz do nas stając się nie tylko współwłaścicielem Spółki Akcyjnej,
ale i jednym z naszych stałych klientów!

Walne zgromadzenie wspólników od 1 akcji

Udział w przyszłych zyskach i walne zgromadzenie akcjonariuszy

Jako właściciel nawet 1 akcji dostaniesz zaproszenie na coroczne walne zgromadzenie wspólników. Możesz być pewny, że będziesz się na nim pysznie bawił.

Walne zgromadzenie wspólników od 5 akcji

Powitalny zestaw JustChopped

Otrzymasz od nas Twój zestaw powitalny JustChopped! Będziesz mógł skorzystać z niego kiedy zechcesz, by przekonać się jak proste i przyjemne jest gotowanie z JustChopped.

Zestaw powitalny od 15 akcji

Powitalny zestaw JustChopped Premium

Otrzymasz od nas zestaw powitalny JustChopped w wydaniu Premium! W zestawie znajdziesz autorskie danie przygotowane dla Ciebie przez naszego Szefa Kuchni. Będziesz mógł skorzystać z niego kiedy zechcesz, by przekonać się jak proste i przyjemne jest gotowanie z JustChopped.

Pakiet upominkowy od 30 akcji

Pakiet powitalnych akcesoriów Szefa Kuchni

Oprócz zestawu otrzymasz od JustChopped również nasz pakiet upominkowy na który składa się: fartuch szefa kuchni, grawerowana deska do krojenia z grawerem JustChopped oraz firmowy klaser do gromadzenia naszych przepisów.

255 od 70 akcji

Wysokiej jakości nóż Szefa Kuchni

Dla inwestorów, którzy kupią 70 akcji i więcej przygotowaliśmy coś specjalnego: wysokiej jakości, nóż Szefa Kuchni JustChopped. Nóż posiada okolicznościowy grawer i doskonale sprawdzi się w Twojej kuchni! Do tego każdy z inwestorów otrzyma 2 zestawy JustChopped Premium i pakiet gadżetów Szefa Kuchni.

Co udało nam się osiągnąć?

SKUTECZNIE PODŁĄCZYLIŚMY NASZE LODÓWKI DO INTERNETU

W minionym roku dzięki pozyskanej inwestycji stworzyliśmy dedykowaną i skalowalną platformę e-commerce. Prowadziliśmy szeroko zakrojone akcje promocyjne w social media, dzięki którym udało nam się dokładnie określić grupę docelową oraz dobrać odpowiednie kanały komunikacji.

DOSTARCZAMY DO 5 NAJWIĘKSZYCH MIAST

Jesteśmy z Poznania i tam zaczęliśmy, dzięki ciężkiej pracy i uporowi już teraz dostarczamy do: Warszawy, Krakowa, Łodzi i Katowic. W planach mamy kolejne miasta!

OPRACOWALIŚMY BEZPIECZNY SYSTEM PAKOWANIA

Ekologiczne i estetyczne opakowanie to nie wszystko. Wszystkie wrażliwe składniki (mięso, ryby, owoce morza) pakujemy próżniowo, pozostałe zabezpieczamy tak, by maksymalnie wydłużyć ich świeżość.

POSTAWILIŚMY NA JAKOŚĆ SKŁADNIKÓW

Współpracujemy z najlepszymi lokalnymi (i nie tylko) dostawcami. Nie uznajemy kompromisów, a składniki w naszych zestawach są zawsze najwyższej jakości.

Media o JustChopped

Na co przeznaczymy uzyskane środki?

Marketing
i sprzedaż

 • Kampanie marketingowe w Social Media, zwłaszcza z wykorzystaniem kanałów Facebook
  i Instagram i takich form reklamy jak Audiences Lookalike oraz Lead Ads.
 • Działania z popularnymi blogerami i vlogerami kulinarnymi - konkursy, warsztaty, autorskie receptury.
 • Usprawnienie działań marketing automation,
  w tym szczególnie personalizacja komunikacji poprzez email marketing, wap-push, sms marketing i reklamę kontekstową.
 • Zwiększenie udziału kanałów offline w strategii marketingowej firmy m.in udział w programach śniadaniowych i kulinarnych czołowych stacji, product placement, artykuły sponsorowane w magazynach food & lifestyle, reklama zewnętrzna (city-light).

Rozwój
usługi

 • Uruchomienie dostaw do kolejnych miast.
 • Zakup samochodu chłodni do odbioru składników od lokalnych producentów.
 • Zakup przemysłowej pakowarki próżniowej z obsługą gazu obojętnego marki Henkelman w celu zwiększenia jakości pakowania i trwałości szczególnie wrażliwych produktów.
 • Dalsze testy opakowań, w tym testy opakowań organicznych
 • Wprowadzenie kompletnych dedykowanych “Zestawów Świątecznych” - dla 4, 6, 8 osób.
 • Nowy zestaw noży dla naszego głównego Szefa kuchni Bartka Kuzianika :)

Rozwój
platformy

 • Uruchomienie systemu rekomendacyjnego, który będzie promował klientów polecających zestawy JustChopped znajomym
 • Uruchomienie modelu subskrypcyjnego, umożliwiającego klientom regularne zamawianie bardziej spersonalizowanych zestawów.
 • Uruchomienie aplikacji mobilnej z uproszczonym modelem zamówień “one click to order”.
 • Stworzenie modułu sklepowego, pozwalającego na zamawianie produktów komplementarnych od firm partnerskich.

Kim jesteśmy?

Borys Baran (Założyciel, CEO)

Chef Executive Officer

Współpomysłodawca, capo di tutti capi i główna siła sprawcza w JustChopped. Menedżer, który zdobywał doświadczenie niemal w każdym obszarze działań na rynku HoReCa (Hotele, Restauracje, Catering). Kształtuje strategię, dba o codzienny rozwój, wkłada w projekt 200% swojego czasu i energii.

Łukasz Pelowski (założyciel, COO)

Chef Operating Officer

Pomysłodawca, przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem, założyciel grupy Secret Garden. W firmie wspomaga kształtowanie strategii, działania marketingowe oraz operacyjne. Zapewnia dostęp do wiedzy z zakresu HoReCa.

Anna Bugaj (Szef Marketingu)

Chef of Marketing

W JustChopped trzyma pieczę nad social mediami, content marketingiem, newsletterami oraz działaniami offline. Organizuje warsztaty kulinarne dla naszych klientów, jest odpowiedzialna za kontakt z mediami. Niestrudzenie wyszukuje i wdraża nowości w online marketingu

Bartłomiej Kuzianik (Szef Kuchni)

The Chef

Laureat czwartego miejsca w II edycji TopChef Polska, pasjonat, podróżnik i niestrudzony poszukiwacz nowych smaków. Pracował m.in z Wojciechem Modestem Amaro, zostałwyróżniony czapką przez przewodnik Gault&Millau.

Jacek Mądrzak (założyciel, koinwestor)

członek rady nadzorczej

Przedsiębiorca, współwłaściciel działającej na rynku HoReCa Grupy Secret Garden. Wspiera JustChopped dostarczając codzienną wiedzę z zakresu dystrybucji produktów żywnościowych oraz zapewniając dostęp do certyfikowanego zaplecza produkcyjnego.

Marcin Fejfer (założyciel, koinwestor)

Advisor

Pomysłodawca projektu oraz koinwestor, na co dzień menedżer inwestycyjny SpeedUp Venture Capital Group. Pilnuje finansów JustChopped i wspiera rozwój platformy e-commerce.

Rada nadzorcza

Bartłomiej Gola

Jest partnerem generalnym SpeedUp Group, zaangażowanym w realizacje inwestycji early-stage w obszarach związanych z martech, marketplace, IoT i hardware. Wspiera JustChopped wiedzą i doświadczeniem w zakresie budowania i testowania modeli biznesowych, zarządzania oraz tworzenia strategii biznesowych i negocjacji. Bartek od kilku lat intensywnie wspiera rozwój polskiej społeczności startupowej.

Arkadiusz Piechocki

Jest współzałożycielem i Partnerem Zarządzającym SpeedUp Venture Capital Group. Doradza JustChopped w obszarach związanych ze strategią biznesową, kreowaniem produktów, kanałami sprzedaży i marketingiem. Wspiera w egzekucji założonych celów biznesowych. Uważa, że mimo bałaganu, który towarzyszy narodzinom każdego biznesu prawdziwy sukces osiągają tylko te spółki, którym uda się wypracować silne DNA.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Uważamy, że crowdinvesting jest dla nas idealnym sposobem na pozyskanie za jednym razem nie tylko kapitału, ale również zaangażowanych ambasadorów marki. W przypadku JustChopped 100 inwestorów obejmujących po 100 akcji ma o wiele większą wartość niż jeden obejmujący ich 10.000.

Jesteśmy firmą działającą na bardzo interesującym rynku, który w ciągu najbliższych lat będzie się bardzo dynamicznie rozwijał pozwalając nam wielokrotnie zwiększyć przychody i wartość udziałów inwestorów.

W ciągu minionego roku pozyskaliśmy kapitał od SpeedUp Venture Capital Group, który pozwolił nam na rozwój firmy, budowę docelowej platformy e-commerce, udoskonalenie produktu i proces customer development. Wykonaliśmy dziesiątki testów marketingowych i produktowych dzięki czemu wiemy jak należy docierać do nowych klientów i odważnie patrzymy na perspektywy rozwoju firmy.

Jesteśmy przekonani, że dzisiejsza wycena akcji dobrze odpowiada dynamice rozwoju firmy i pozwoli na wygenerowanie dużych zwrotów dla wszystkich obecnych i nowych inwestorów.

Odpowiedzi na te pytania będziemy udzielali w prywatnej korespondencji, którą należy kierować na adres [email protected] Ze względu na opracowane przez nas know-how, model biznesowy nie chcemy dzielić się wszystkimi danymi publicznie. Zapraszamy jednak do kontaktu, odpowiemy na wszystkie pytania.

Oczywiście, że tak i na to też liczą wszyscy założyciele i zespół. Zarobić na akcjach będzie można przede wszystkim w momencie wejścia projektu na giełdę lub ewentualnej sprzedaży część firmy do inwestora branżowego. Zakładamy, że wejście na giełdę będzie możliwe, gdy Spółka będzie posiadała przynajmniej kilkunastokrotnie większą wartość niż dzisiaj.

W najbliższych latach nie planujemy wypłacać dywidendy, by jak najwięcej kapitału móc przeznaczyć na dalszy rozwój spółki i dalszą ekspansję. Będzie to możliwe dopiero gdy spółka będzie posiadała silną pozycję na rynku.

Z byciem Współwłaścicielem i posiadaniem akcji nie są powiązane żadne formalności. Zgodnie z przepisami Kodeksu Spółek Handlowych, raz do roku spółka będzie organizować Zwyczajne Walne Zebranie Akcjonariuszy, na które zaproszony będzie każdy akcjonariusz, przy czym obecność nie jest obowiązkowa.

Tak – zgodnie z prawem, akcje można odsprzedawać dalej według własnego uznania. Jednak polecalibyśmy je zachować ;)

JustChopped Sp. z o.o. jest dzisiaj jedynym, 100% udziałowcem w spółce JustChopped S.A. Założyciele oraz SpeedUp Venture Capital Group związani są umową inwestycyjną i posiadają udziały w JustChopped Sp. z o.o.

Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę akcyjną to długotrwały i kosztowny proces. Dlatego zdecydowaliśmy się na rejestrację nowej spółki akcyjnej, która będzie kontynuowała działalność spółki z o.o.

Wszystkie prawa własności do wartości intelektualnych oraz wytworzonych składników majątku przynależą do spółki JustChopped S.A., co zostało uregulowane prawnie. Spółka Justchopped S.A. zakupiła od JustChopped Sp. z o.o. składniki majątku w zamian za przekazanie jej własnych udziałów.

Inwestując w JustChopped S.A. będziesz posiadać więc udziały we wszystkim co do tej pory stworzyliśmy.

Nie będziemy ukrywać, że na chwilę obecną naszym największym kosztem jest pozyskanie nowych klientów. Widzimy jednak, jak chętnie polecają JustChopped nasi obecni użytkownicy. Dzięki temu budujemy społeczność i docieramy do coraz większej liczby klientów. Na tym zależy nam najbardziej i w tym możecie nam najbardziej pomóc.

Zgodnie z naszymi wyliczeniami potrzebujemy około 400.000 zł by zapewnić rozwój spółki na najbliższe 16 miesięcy i dojść do progu rentowności. Zakładamy przy tym 20% margines bezpieczeństwa.

Jeżeli nie zbierzemy całości kapitału w emisji publicznej to pozostały potrzebny kapitał zbierzemy w dalszej części roku głównie od aniołów biznesu.

Nie, na ten moment nie zamierzamy robić kolejnych podwyższeń kapitału.