WNET „Świat Żywych Cieni” – debiut wydawnictwa Radia Wnet i Spółdzielczych Mediów Wnet

Projekt
zakończony

36

wspierających

Wydawnictwa

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
122.73%
3682.0000 / 3000zł

Czy Sepowi uda się oszukać System i okpić Miasto?

 

Fragment książki Romana Zawadzkiego:

„Set wiedział – a właściwie czuł to szóstym zmysłem – że w tym strasznym świecie istniała pewna szansa, furtka, przez którą można było z niego uciec. Albowiem żaden system, jakkolwiek by nie był domykany, domknąć się do końca nigdy nie da. Wzgórze, będąc jednym wielkim ściekiem Miasta, było jednocześnie krainą, zawierającą w sobie największy potencjał systemowego chaosu. I właśnie dlatego w świecie zrównoważonego, ale i totalnego zarządzania ludźmi oraz pełnej kontroli ich życia, kryła się szczelina, przez którą można było przecisnąć się do wolności.”

 


 

Fragment recenzji wydawniczej Wojciecha Piotra Kwiatka, prozaika, publicysty, krytyka literackiego, redaktora książki „Świat Żywych Cieni”:

„Propozycja Romana Zawadzkiego jest ze wszech miar interesująca i warta rekomendacji. Mamy tu bowiem do czynienia trochę z tzw. historią alternatywną, w większym stopniu z odmianą powieści science fiction, w największym zaś stopniu z powieścią polityczną: z utopią antytotalitarną w rodzaju ‘Roku 1984’ czy ‘Nowego wspaniałego świata’.”

 

Fragment posłowia autorstwa Lecha Jęczmyka, polskiego eseisty, publicysty, znawcy literatury science fiction, redaktora i tłumacza m.in. Thomasa Bergera, Philipa K. Dicka, Josepha Hellera i Kurta Vonneguta:

„U szczytu, zdawałoby się, kariery nasz bohater Sep wchodzi w pole widzenia służb specjalnych. Jak każdy, kto przekracza pewien poziom, musi sobie znów zadać pytanie: gram dalej czy pasuję. Nie przypadkiem w grze dwóch inteligencji, Sepa i oficera służb Rona pojawia się inspirująca gwiazda dziennikarstwa. Wszystko się zgadza, bo to zawód szczególnie narażony na podchody ze strony służb, a żądni sławy i ambitni ludzie mediów rzucają się wprost w ramiona oficerów.”

 

10 książka Romana Zawadzkiego. Pierwsza powieść.

Roman Zawadzki (ur. 1946). Ukończył studia na Politechnice (mechanika stosowana: bionika), doktor psychologii w Uniwersytecie Warszawskim (psychobiologia, psychologia kulturowa, psychologia twórczości, filozofia kultury i historii). Autor dziesięciu książek (m.in. Magia i mitologia psychologii; Psychobiografie literackie; Portrety psychologiczne; Kobieta), artykułów naukowych, popularnonaukowych, esejów, recenzji, także utworów dramatycznych. Tłumacz literatury naukowej i pięknej. Wykładowca w Akademii Radia Wnet, autor audycji radiowej Akademii i współtwórca jej pierwszego kursu pt. „Jak nam robią wodę z mózgu?”.

 

Finansuj debiut wydawnictwa Radia Wnet i Spółdzielczych Mediów Wnet.

„Świat Żywych Cieni” to pierwsza książka powstającego wydawnictwa Radia Wnet i Spółdzielczych Mediów Wnet. Tworzymy wydawnictwo, które poszukuje nowych modeli biznesowych – atrakcyjnych dla autora i wydawcy. W tym przypadku autor książki uczestniczy w procesie wydawniczym, a jego wynagrodzeniem będzie udział w zysku. Zdecydowaliśmy się na wspólnotowe finansowanie tego przedsięwzięci, bo wierzymy, że taka forma zaangażowania spotka się z dużym zainteresowaniem słuchaczy Radia Wnet, członków Spółdzielczych Mediów Wnet, Republikanów Radia Wnet i wszystkich tych, którzy Projekt Wnet poznają dzięki tej propozycji.

 

Czekają niezwykłe nagrody!

Autorem obrazu olejnego (1,5 m x 1 m), który znajdzie się na okładce książki jest Zbigniew Bohomolec, artysta malarz, ilustrator, autor tekstów w magazynie IK (Imperium Kobiet), pisarz, poeta, autor audycji „Słowem Malowane” w Wolnej Antenie Radia Wnet. Zbigniew stworzył również odręczne szkice do zwiastuna wideo (tusz) oraz narysuje 9 ilustracji (pastel twarda w ołówku) do książki „Świat Żywych Cieni”.

  • Widokówka z reprodukcją olejnego obrazu Zbigniewa Bohomolca, który znajdzie się na okładce książki,

  • Książka z autografem autora + widokówka,

  • Książka z autografem + widokówka + Twoje nazwisko w książce,

  • Książka z autografem + widokówka + wydanie recenzenckie + nazwisko w książce,

  • 7 czarno-białych, odręcznych szkiców (tusz) Zbigniewa Bohomolca przygotowanych specjalnie do zwiastuna wideo książki (oprawione w antyramę i passe-partout)

  • 9 kolorowych ilustracji (pastel twarda w ołówku) Zbigniewa Bohomolca przygotowanych do książki (oprawione w antyramę i passe-partout)

  • Pół strony reklamowej w książce

  • Strona reklamowa w książce

  • Oryginał obrazu olejnego Zbigniewa Bohomolca, który znajdzie się na okładce książki (1,5 m x 1 m, oprawiony w ramę)

Zapraszamy do finansowania debiutu wydawnictwa Radia Wnet i Spółdzielczych Mediów Wnet! Proszę wybrać swoją nagrodę na prawym marginesie tej strony.

 

Przeczytaj fragment książki (link do pliku PDF)

Zapraszamy na stronę książki na facebooku (link do facebook.com/SwiatZywychCieni)

 

Załączniki:

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę