Wypłyń z nami na Ocean Marzeń!

Projekt
zakończony

2

wspierających

Podróże

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
0.2%
100.0000 / 50000zł

Fundacja Ocean Marzeń rozpoczyna budowę swojej własnej floty, by realizować swój główny cel, jakim jest wychowanie poprzez żeglarstwo młodzieży z Domów Dziecka i Rodzinnych Domów Dziecka. Celem finalnym tego projektu jest posiadanie 5 jachtów turystyczno-szkoleniowych na Mazurach, które będą służyć celom statutowym Fundacji.

 

 

Taka flota pozwoli nam na organizowanie w ciągu roku ośmiu tygodniowych rejsów dla przeszło 170 dzieci z Domów Dziecka i Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski, oraz trzech dziesięcioosobowych trzytygodniowych kursów na patent Żeglarza Jachtowego.

 

Jacht będzie przeznaczony do szkolenia podopiecznych Fundacji na patenty Żeglarza Jachtowego w czasie wakacji, oraz dla podopiecznych z Domów Dziecka i Rodzinnych Domów Dziecka w czasie organizowanych przez Fundację rejsów.

 

Zakup jachtu pozwoli Fundacji na obniżenie kosztów organizacji rejsów o cenę czarteru, czyli o ok. 40%. Już sam ten fakt spowoduje rozszerzenie działalności na większą ilość ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Oprócz tego pozwoli to na jeszcze większe dofinansowanie rejsów z grantów, zwiększając wkład własny Fundacji w konkursach grantowych.

 

O projekcie

 

Po analizie dostępnych na polskim rynku jachtów, został wybrany jacht typu Twister 800. Jest to jacht spełniający wszystkie potrzebne wymogi bezpieczeństwa, ergonomii, oraz przydatności do szkolenia młodzieży.

 

 

Przeznaczenie jachtów do celów szkoleniowych, skłania nas do zakupu jachtów używanych. Warunki niezbędne, jakie musi spełniać jednostka dla nas przydatna, sprowadzają się do jej użyteczności. Nie jest dla nas istotny splendor i strona wizualna (sami o nią zadbamy). Dlatego po analizie zdecydowaliśmy się na zakup jachtu do kwoty 50 000zł, wraz z kosztami przygotowania jachtu do sezonu.

 

Można oczywiście zadać pytanie dlaczego taki jacht? Można kupić mniejszy, tańszy? Nie trzeba uczyć się na tak dużych jachtach!

 

Oczywiście można, jednak celem Fundacji jest przygotowanie młodzieży do zdania patentów nie tylko do prowadzenia jachtów na Mazurach, ale też na morzu. Dalsze etapy programu Fundacji przewidują, że nasi podopieczni w ramach usamodzielnienia zawodowego będą prowadzić jachty jako skipperzy oraz jako sternicy dla swoich ośrodków. Zależy nam więc na tym, aby przygotować ich praktycznie do pracy na jednostkach ogólnie dostępnych w krajowych czarterowniach, czyli na takich mają się szkolić, na jakich domniemanie później będą pływać.

 

Planując szkolenia musimy również wyważyć wybór pomiędzy, mniejszym (tańszym) jachtem, a co za tym idzie mniejszą liczbą dzieci w załodze, a kosztami utrzymania obsady instruktorskiej na każdym pokładzie, kosztami przejazdów, cumowania w portach etc. Mniejszy koszt jednostkowy zakupu skromniejszego jachtu generuje większe koszty późniejszego organizowania rejsu przy tej samej ilości jego uczestników.

 Jachty tej klasy pozwalają nam na bardzo dużą mobilność naszej floty i większe możliwości wszechstronnego jej zagospodarowania. Poza sezonem tego typu jachty będą mogły być wykorzystywane do celów komercyjnych, by z ich czarteru pokryć koszty utrzymania i renowacji floty. Będą one też dostępne dla naszych BeesFund-owców.

 

O jachcie Twister 800

Jacht Twister 800n to konstrukcja turystyczna, ale z mocnym zacięciem regatowym. Jacht szybki, bardzo łatwo wchodzi w przechył, ale trzyma go i nie pogłębia przy naprawdę silnym wietrze. Dostarcza wobec tego wrażeń amatorom „jazdy na kancie”. Cechą charakterystyczną jest bardzo łatwa sterowność i duża szybkość.  Jacht komfortowy i mimo regatowej linii, ma dość dużo miejsca w messie. Bardzo wygodnie może tu mieszkać 5 do 6 osób, a w standardzie „studenckim” jednostka pomieści nawet 8 śmiałków.

 

Niewątpliwie Twister 800 dobry jest dla żeglarzy lubiących fan i mocną żeglarską przygodę.

 

Dane techniczne Twister 800

Długość kadłuba

800cm

Długość linii wodnej

780cm

Szerokość

270cm

Szerokość linii wodnej

210cm

Masa, bez wyposażenia i załogi

2200kg

Maksymalna wysokość w kabinie

180cm

Zanurzenie  (z mieczem w dole i w górze)

35-150cm

Wysokość od linii wodnej

11.5 m

Powierzchnia żagli

31m2

Grot

19m2

Fok

12m2

Silnik doczepny

4-6 KM – optymalny 6 KM

Ilość osób

5 lub 6 – komfort / 8 – maksimum

 

O Fundacji

 

Fundacja Ocean Marzeń powstała z inicjatywy podróżnika i pasjonata żeglarstwa, który swoim pomysłem zaraził grupę ludzi, dla których żeglarstwo to pasja, przygoda i przyjaźń. Razem stworzyli podwaliny programu Fundacji.

 

Fundacja skupia swoje działania na odkrywaniu wśród chłopców i dziewcząt z Rodzinnych Domów Dziecka ich silnych stron, tak by w życiu codziennym realizowali swoje marzenia i osiągali zamierzone cele, mając ze sobą bogaty bagaż doświadczeń, zdobytych na pokładzie niejednego jachtu i żaglowca. To właśnie na jeziorze, morzu, czy oceanie odkryją nowe możliwości, znajdą nowych przyjaciół, a także nauczą się pracy w grupie, gdzie zaufanie i odpowiedzialność stanowi podstawę codziennego życia.

 

Zobacz nasz profil na FB

Zobacz naszą stronę www

 

Załącznik

Umowa między Projektodawcą, a Użytkownikiem

 

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę