Konferencja Crowdfunding w Polsce

Projekt
zakończony

99

wspierających

Wydarzenia

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
116.59%
13991.0000 / 12000.00zł

 

Chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać crowdfunding do zebrania kapitału na realizację własnych przedsięwzięć? Chcesz wiedzieć jak wpływa on na branżę finansową, marketingową i jaką szansę stwarza mikroprzedsiębiorcom? Chcesz poznać aspekty prawne stosowania tego mechanizmu i usłyszeć porady praktyków, który dzięki niemu pozyskali dziesiątki tysięcy złotych i zrealizowali plany oraz marzenia? Chcesz wiedzieć jak zostać małym aniołem biznesu i nauczyć się oceniać projekty inwestycyjne, w tym filmowe?

 

To jest wydarzenie dla Ciebie!

 

Konferencja "Crowdfunding w Polsce 2012" ma być areną wymiany opinii, integracji środowiska, ale także szansą do zrozumienia meandrów finansowania społecznościowego i przygotowania się do wykorzystania go do własnych potrzeb.

 

Imprezie będą towarzyszyły otwarte Targi Dobrych Pomysłów, na których zaprezentują się autorzy projektów finansowania społecznościowego oraz organizacje, które wspierają pomysłodawców w realizacji przedsięwzięć biznesowych, społecznych i kulturalnych.

 

Organizatorami wydarzenia są Crowdfunding.pl i Polskie Towarzystwo Crowdfundingu.

 

Crowdfunding w Polsce 2012

 

Rozpoczęcie konferencji: 10:00, Hotel MDM przy placu Konstytucji w samym sercu Warszawy

 

Agenda:

9:30-9:50      Rejestracja uczestników

10:00-10:15      Rozpoczęcie konferencji

10:15-10:45      Finansowanie społecznościowe – wprowadzenie, trendy i przykłady – Karol Król

10:45-11:15       Crowdfunding jest dla każdego – aktualny stan prawny i postulaty Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu – Olgierd Porębski

11:15-11:30       Wręczenie nagród dla dziennikarzy „CrowdJournalist”

11:30-11:45       Przerwa, briefing prasowy

11:45-12:45       „Zawsze i wszędzie możesz wszystko” – inspiracja przyszłością Michała Wawrzyniaka

12:45-14:00       Panel „Crowdfunding w praktyce”

  • Maciej Budzich - znany jako mediafun bloger i vloger,
  • Michał Czarnik - radca prawny i doradca podatkowy w kancelarii Czarnik, Porębski i Wspólnicy,
  • Misia Furtak - wokalistka zespołu Tres.B,
  • Arkadiusz Regiec - prezes beesfund.com

14:00-14:25       Targi Dobrych Pomysłów

14:25-15:15       Przerwa

15:15-15:40       Crowdfunding i anioł biznesu - hybrydowe modele finansowania start-upów – Dawid Sokołowski

15:40-16:05       Inwestowanie w niezależne projekty filmowe – Wiktor Grodecki

16:05-16:30       Targi Dobrych Pomysłów – film

16:30-16:45       Przerwa

16:45-18:15       Debata finałowa „Finansowanie społecznościowe – wizja przyszłości, szanse, wyzwania”

  • Małgorzata Steiner - Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji,
  • Laura Strzałkowska - Członek Zarządu ZPAV, dawniej Warner Music Polska,
  • Bogna Świątkowska - Prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana, Społeczna Rada Kultury m.st. Warszawy,
  • Arkadiusz Regiec - Prezes Zarządu Beesfund S.A.,
  • Jacek Zając - Chairman Smart Capital Investors Club

18:15-18:30       Podsumowanie i zakończenie konferencji

Od 19:00           Część nieformalna

Od 21:00           Afterparty

Finansowanie społecznościowe – wprowadzenie, trendy i szanse

O tym, czym jest, jak można stosować i jakie szanse stwarza crowdfunding dla biznesu, instytucji finansowych oraz przedsiębiorstw i pomysłodawców opowie Karol Król, wiceprezes PTC i redaktor naczelny crowdfunding.pl, organizator konferencji


Crowdfunding  jest dla każdego – aktualny stan prawny i postulaty PTC

Olgierd Porębski, Prezes Polskiego Towarzystwa Crowdfunding przedstawi uwarunkowania prawne stosowania finansowania społecznościowego w Polsce, pokaże w jaki sposób każda organizacja i osoba fizyczna może z niego korzystać, a następnie zaprezentuje postulaty zmian ustawowych.


Panel „Crowdfunding w praktyce”, w którym udział wezmą min. Arkadiusz Regiec prezes beesfund.com, który pozyskał kapitał na rozwój w ramach projektu crowdfundingu udziałowego, Misia Furtak wokalistka zespołu Tres.B, Maciej Budzich znany jako mediafun bloger i vloger, Michał Czarnik radca prawny i doradca podatkowy w kancelarii Czarnik, Porębski i Wspólnicy.

 

Specyfika inwestowania w niezależne projekty filmowe

W ramach Panelu „Crowdfunding dla biznesu – zostań aniołem biznesu lub pozyskaj kapitał Wiktor Grodecki, znany polski reżyser, scenarzysta i montażysta opowie o inwestowaniu w projekty filmowe, które różnią się od wejść kapitałowych w spółki, a stwarzają szanse na realizację ponadprzeciętnych stóp zwrotu.


Crowdfunding i anioł biznesu – hybrydowe modele inwestycyjne

Dawid Sokołowski reprezentujący firmę Bussiness&You Wealth Management oraz Gildię Aniołów Biznesu opowie o doświadczeniach związanych z inwestycjami na polskim rynku kapitałowym, a także o dużym potencjale współpracy inwestorów formalnych i nieformalnych z projektodawcami z wykorzystaniem crowdfundingu.


Konferencja odbędzie się w godzinach 10:00-18:30, po czym zapraszamy do udziału w części nieformalnej, umożliwiającej networking, rozmowy z prelegentami i zaproszonymi gościmi, a ok. 21 na afterparty.


W trakcie konferencji zaplanowane są liczne pokazy specjalne, wręczenie nagród dla dziennikarzy "CrowdJournalist" i inne atrakcje.

 

 

Dla kogo?

 

Konferencja jest adresowana do każdego, kto jest zainteresowany tematyką finansowania społecznościowego - stanem rozwoju, trendami, szansami i wyzwaniami. Będzie interesująca dla projektodawców, którzy rozważają pozyskanie w ten sposób kapitału na realizację własnych projektów. Reprezentantom branży marketingowej, finansowej oraz przedsiębiorcom, pomoże zrozumieć możliwości jakie wiążą się z rozwojem wirtualnych społeczności. Dodatkowo rozpocznie ona publiczną dyskusję na temat kierunków rozwoju crowdfundingu w Polsce w kontekście społecznym, biznesowym i prawnym. Zapraszamy zatem także reprezentantów trzeciego sektora, administracji, polityków i innych interesariuszy rozwoju finansowania społecznościowego!

 

Bilety

 

Bilety można nabyć w cenie już od 49 zł. Sprzedaż prowadzona jest jedynie na portalu beesfund.com. Widoczny cel finansowy jest minimalnym pozwalającym na organizację tak dużego wydarzenia na wysokim poziomie, zachęcamy jednak do szybkiej rejestracji i nabycia biletów, w celu podjęcia odpowiednich działań przez organizatorów, w tym także pozyskania dodatkowych sponsorów.

 

 

Pakiety sponsorskie

 

Zachęcamy do zakupu biletu oraz zapoznania się z pakietami sponsoringowymi.

 

Partnerzy organizacji konferencji "Crowdfunding w Polsce 2012"


 

 

Szczegółowe informacje

 

Szczegóły konferencji są przedstawione na oficjalnej stronie http://konferencja.crowdfunding.pl oraz w kanałach społecznościowych na Facebook'u, Twitterze, www.crowdfunding.pl.

 

Udostępnij informację o konferencji znajomym, kup bilet już dziś i spotkajmy się 12.12.12 w Warszawie!

 

Uwaga, za zakupione bilety można otrzymać fakturę VAT. Wiadomość z prośbą o podanie danych do faktury zostanie przesłana przed konferencją drogą mailową.

 

Załączniki:

Umowa między Użytkownikiem, a Projektodawcą

 

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.


Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę