Poznaj prawdziwego hipstera!

Projekt
zakończony

13

wspierających

Wydawnictwa

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
176.43%
5293.0000 / 3000.00zł

 

Pomóż promować dobrą literaturę! Wesprzyj Wydawnictwo TRIO na Beesfund.com!

 

 

W ramach akcji finansowania społecznościowego próbujemy pozyskać dodatkowe środki na promocję powieści "Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera". Minimalna kwota, którą musimy pozyskać, by akcja zakończyła się sukcesem to 3000 złotych. Jeżeli uda się ją przekroczyć wszystkie pozyskane środki zostaną również przeznaczone na działania promocyjne.

 

Zachęcamy do wsparcia akcji! Prosimy o skorzystanie z systemu płatności YetiPay lub PayU. W razie problemów z dokonaniem wpłaty za pośrednictwem płatności internetowych prosimy o kontakt: [email protected] .

 

 

O akcji

 

Wydawnictwo TRIO na przełomie listopada i grudnia wydaje książkę Maryny Miklaszewskiej pt. „Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera”. Wydawnictwo TRIO od 20 lat wydaje głównie pozycje naukowe, historyczne i politologiczne dla studentów i naukowców. Z książką Maryny Miklaszewskiej chcielibyśmy trafić do serc Polaków – dlatego bardzo zależy nam na silnej promocji tej powieści! Potrzebujemy wsparcia, by w trudnych dla rynku książki czasach zadbać o staranną promocję. Wszystkie pozyskane środki - również w przypadku przekroczenia celu finansowego - przeznaczymy na materiały promocyjne książki.

 

By projekt zakończył się sukcesem, musimy pozyskać minimum 3000 złotych. Każdy wspierający otrzymuje coś w zamian! Dzięki akcji na Beesfund.com możecie Państwo m.in. kupić książkę w przedsprzedaży w wyjątkowej cenie 29 złotych z przesyłką, wykupić reklamę w kolejnych książkach naszego wydawnictwa lub otrzymać zaproszenie na spotkanie promocyjne z autorką „Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera”. Liczy się każda forma wsparcia – od poinformowania znajomych, przez wsparcie symboliczną kwotą 5 złotych po zakup „Pakietu Mecenasa”!


Książka Maryny Miklaszewskiej to znakomita powieść łącząca w sobie kryminał, romans i historię „politicalfiction”. Polecają ją prof. Zdzisław Krasnodębski i red. Rafał Ziemkiewicz, a patronatem objęło „Uważam Rze”, Radio WNET i portal Rebelya.pl .

 

Dzięki Państwa pomocy uda nam się sprawić, że książka będzie promowana w sposób adekwatny do jej jakości!

 

O książce

To powieść z „kluczem”, której fabuła jest oparta na niezbyt odległych wydarzeniach z przeszłości Polski oraz jej teraźniejszości, gdzie fakty przeplatają się fikcją. To kłębowisko nierozwiązanych do końca zagadek i tajemniczych wydarzeń składających się na szczególne „political fiction”.

 

 

Kim jest hipster i jaką tu odgrywa rolę? Według definicji to ktoś, kto wyprzedza modę, jest nieuchwytny, wymyka się próbom opisu. Bohaterka powieści, Nina, podążając tropem marynarki od Armaniego, kupionej w sklepie vintage, jest przekonana, że spotkała kogoś takiego. Czy chodzi jednak tylko o ubiór? O modę w sensie stroju i sposobu bycia? A może jest to pojęcie szersze, zawierające w sobie oryginalność poglądów, odwagę płynięcia wbrew prądowi, fantazję i chęć zmieniania biegu wydarzeń?

 

Spotkanie to zmieniło życie Niny. Lektura tej powieści może zmienić twoje...

 

PRZECZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI


 

Rafał A. Ziemkiewicz o książce

Ta powieść przykuwa uwagę, zaskakuje, prowadzi przez wydarzenia lekko i zręcznie, zmieniając nastroje i niezauważalnie zmuszając do całkiem niewesołych rozmyślań… Od początku do końca bardzo dobra!

 

Prof. Zdzisław Krasnodębski o książce

Od świetnie napisanej książki Maryny Miklaszewskiej trudno się oderwać. Czyta się ją jednym tchem. W sensacyjnej, pasjonującej fabule skrywają się poważne treści - celne opisy współczesnych obyczajów, diagnoza polskiej sytuacji, głębsza niż ta, którą znajdziemy w wielu  socjologicznych traktatach, a także „teatrologiczne" refleksje  nad trzema wydarzeniami, które wstrząsnęły Polską i  decydująco wpłynęły na nasze losy. Możemy się też dowiedzieć, co może sprawić jeden niepozorny medalik zaszyty w ubraniu, skąd czerpać siłę i czym kierować się w działaniu.

 

Patronaty medialne

 

 

O Autorce

Maryna Miklaszewska – pisarka, tłumaczka, dziennikarka. Absolwentka Wydziału Slawistyki Uniwersytetu Warszawskiego, pracowała w Programie III Polskiego Radia.

 

Po sierpniu’80 w audycjach Radia „Solidarność” region Mazowsze, zajmowała się sprawami kultury, prezentując sylwetki twórców objętych zapisem cenzury i zakazem pokazywania się w mediach a także nieistniejący w świadomości ogółu nurt literatury emigracyjnej. Wyrzucona z pracy w stanie wojennym, realizowała słuchowiska, adaptacje i literackie reportaże na kasetach Oficyny Fonograficznej NOWA [m.in. „Czerwony Krąg”, „Piłsudski”, „Rok 1984” Orwella]. Przełożyła na polski songi słynnego barda praskiej wiosny Karela Kryla. W 1985 roku napisała książkę p.t. „Mikołajek w szkole PRL”, mającą kilka wydań w drugim obiegu w kraju oraz w londyńskim ”Aneksie”. Za swoją opozycyjną działalność została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Nie powróciła do dziennikarstwa, pracując nad musicalem „Metro”, do którego, wspólnie z siostrą, Agatą Miklaszewską, napisała libretto i teksty piosenek. W 1992 roku musical został nominowany do amerykańskiej nagrody Tony Award . W Warszawie grany jest po dzień dzisiejszy. Jej sztuka pt. „Hrabia”, pokazana w 1999 roku w Teatrze TV, otrzymała nagrodę Ministra Kultury. Autorka powieści „Portret pamięciowy” [2003] i opisującej epopeję wojenną powieści „Wojtek z Armii Andersa” [2007]. Powrót do pisania libretta i tekstów piosenek zaowocował musicalem „Strajk”, do którego muzykę skomponował Michał Lorenc. Widowisko, którego zbiorowym bohaterem są robotnicy strajkującej stoczni gdańskiej, zostało pokazane w hali huty Accelor-Mittal [dawniej Huta Warszawa].

 

O wydawnictwie

Wydawnictwo Trio to prywatna oficyna, działającą na rynku od 1992 roku, wydająca książki, które wpisały się na trwałe w świadomości czytelników. Wydajemy publikacje i podręczniki akademickie z różnych dziedzin nauki, takich jak m.in.: socjologia, stosunki międzynarodowe i nauki polityczne, historia, archeologia, historia literatury, językoznawstwo, historia kultury, sztuka, film, teatr, etnologia, etnografia, antropologia kultury, a ostatnio coraz więcej miejsca w naszej ofercie zajmuje literatura piękna, biografie.

 

Wysokie standardy merytoryczne i edytorskie zyskały uznanie w postaci wielu nominacji, wyróżnień i nagród, które zostały przyznane książkom i autorom naszego wydawnictwa m.in. Klio, Nagroda Historyczna Roku, Nagroda im. Wojciecha Bogusławskiego, Nagroda Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych, Nagroda im. Bolesława Michałka, nominacje do Nagrody o „Pióro Fredry”, Nagrody im. Jana Długosza. Ostatnio publikacja  autorstwa Leszka Jerzego Jasińskiego: Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z zagranicą w XX wieku została ogłoszona Książką Historyczną Roku 2011 r., a także otrzymała na Targach Ksiażki Akademickiej wyróżnienie Economicus 2011 w konkursie organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna” w kategorii: „najlepsza książką szerząca wiedzę ekonomiczną. Lech Królikowski za książkę Warszawa – dzieje fortyfikacji w 2011 roku otrzymał Nagrodę KLIO II stopnia w kategorii varsaviana oraz  wyróżnienie w konkursie Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka „za propagowanie wiedzy z dziedziny historii militarnej” . W 2012 r. książka Pawła Kowala Koniec systemu władzy. Polityka ekipy gen. Wojciecha Jaruzelskiego w latach 1986–1989 uzyskała nominację w V edycji konkursu Książka Historyczna Roku  2012  w kategorii „najlepsza ksiązka naukowa poświęcona historii Polski i Polaków w XX wieku”. W 2012  książka Huberta Wilka: Kto wyrąbie więcej ode mnie? – współzawodnictwo pracy robotników w Polsce w latach 1947–1955 (seria: W krainie PRL) otrzymała jedną z dwóch głównych  nagród w konkursie Nagrody im. prof. Tomasza Strzembosza dla najlepszej książki dotyczącej najnowszej historii Polski.

 

Dotychczas wydaliśmy ponad 450 tytułów

 

Odwiedź stronę wydawnictwa

Zobacz profil wydawnictwa na FB

 

Załącznik

Umowa między Użytkownikiem, a Projektodawcą

 

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę