Ucz się migowego dzięki migam.pl!

Projekt
zakończony

16

wspierających

Wydawnictwa

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
0.69%
555.0000 / 80000.00zł

Pomóż nam wydać podręczniki do nauki języka migowego!

 

Umiemy to robić, jesteśmy twórcami największego w Polsce słownika języka migowego. Nasz zespół ma doświadczenie wydawnicze - pracownicy migam.pl są autorami wielu publikacji, w tym m.in. Leksykonu Języka Migowego. Wierzymy, że z Twoją pomocą znajomość języka migowego stanie się powszechna!

 

Kim jesteśmy?

 


 

Migam.pl – wszystko co związane z językiem migowym. Migam.pl to działania służące popularyzacji języka migowego i świadomości o problemach osób głuchych. Nasze produkty podzielone są na dwie kategorie. Środki, jakie zdobywamy z działalności komercyjnej, pozwalają nam rozwijać słownik.

 

Produkty darmowe to słownik i szkolenia z języka migowego (słownik największy w Polsce, jeden z większych w Europie – 3200 wideo haseł, 150 lekcji do nauki, ok. 4500 zarejestrowanych użytkowników, ok. 70000 odwiedzin miesięcznie, a właśnie kończymy nagrywać kolejną paczkę haseł) oraz pierwsza w Europie gazeta w formie PDF tłumaczona na język migowy (zaszyte filmy flash w e-gazecie).

 

Organizujemy również tłumaczenia na zlecenie stron, materiałów, ulotek. Wraz z naszym partnerem - Publiczni.pl - zorganizowaliśmy stacjonalne szkolenia w kilku miastach.

 

 

Co chcemy zrobić?

 

Chcemy wydać  trzy podręczniki na trzech poziomach nauczania

I Podręcznik SJM/PJM – 3 SJM, 1 PJM – WPROWADZENIE

II Podręcznik PJM/SJM – 3 PJM, 1 SJM – WDROŻENIE

III Podręcznik PJM (w całości) - ZASTOSOWANIE

 

Wszystkie podręczniki oparte będą na systemie rozmówek. Lista i opis znaków będzie zamieszczona na końcu podręcznika, a sam podręcznik będzie miał układ tematyczny z opisanymi ćwiczeniami do zagadnień (prawie całość materiału dydaktycznego będzie dostępna w formie filmów). Lista znaków będzie podzielona również tematycznie (około 46 działów).

 

 

Każdy podręcznik to nie tylko papierowe wydanie książki, ale również:

  • wersja elektroniczna (e-book),
  • płyta DVD z filmami,
  • wersja mobilna książki i filmów na telefon.

 

Przeczytaj szczegółowy opis podręczników!

 

Dlaczego zbieramy 80 000 złotych?

 

Opracowanie, przygotowanie i wydanie trzech podręczników języka migowego to ambitny projekt. Zaangażowaliśmy w niego najlepszych ekspertów i nauczycieli. Poza pracami merytorycznym i samym procesem wydania ogromny koszt stanowić będą również materiały multimedialne: przygotowoujemy około 3000 filmów i ponad 5000 zdjęć. To wszystko kosztuje, ale dzięki wspólnej inwestycji możemy stworzyć najlepszy podręcznik do nauki migowego w Europie!  

 

Dlaczego warto?

 

W Polsce jest 470 000 osób niesłyszących. To więcej niż liczba mieszkańców Białegostoku, w przybliżeniu społeczność wielkości Gdańska. Brak dostępu do informacji, ograniczona ilość zawodów, w których mogą się kształcić, izolacja – to tylko niektóre z problemów osób niesłyszących. Nasz projekt jest nie tylko przełomowym ułatwieniem dla osób niesłyszących, ale też świetną lekcją dla społeczeństwa.

 

Patronaty migam.pl

 

 

 

 

 

 

 

Twórcy projektu

 

 

Linki

Wywiad z Przemkiem Kuśmierkiem, CEO migam.pl

Szczegółowy opis podręcznika

 

 

 

Załączniki

Umowa między Użytkownikiem a Projektodawcą

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,75 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.


Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę