Akademia Khana w Polskim Języku Migowym

Projekt
zakończony

116

wspierających

Edukacja

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
115.2%
11520.0000 / 10000.00zł

Dlaczego trzeba tłumaczyć na Polski Język Migowy filmy?

Język polski jest dla Głuchych JĘZYKIEM OBCYM!

  • 70% Głuchych nie zdaje matury
  • 75% Głuchych nie pracuje

Dobrym sposobem wyrównywania szans dla osób Głuchych jest przygotowanie darmowych materiałów edukacyjnych tłumaczonych na Polski Język Migowy (PJM).

img_2045.jpg

Akademia Khana to nowatorskie podejście do edukacji matematyki, chemii czy fizyki. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, umożliwieniu dostosowania tempa nauki do własnych potrzeb i gigantycznej bazie zadań i wykładów Akademia Khana zmienia oblicze szkół na świecie.

Dostępne filmy:
język angielski – 4,5tys filmów vs filmy tłumaczone na polski język migowy – 1 film

Dla kogo?

W Polsce jest blisko 500 tys. Głuchych oraz 1-2 mln. częściowo niesłyszących, dla większości których PJM jest używanym językiem w codziennym życiu . Polski Język Migowy jest językiem, który ma swoja gramatykę i składnię. Jest językiem wizualno – przestrzennym, wywodzącym się z naturalnych gestów, znaków oraz mimiki. Cały czas ewoluuje, czyli jest językiem żywym, który rozwija się wraz z postępem cywilizacji oraz rozwojem społeczeństwa. Dzieci takie uczą się w szkołach języka polskiego jak JĘZYKA OBCEGO. Najlepszym sposobem wyrównywania szans edukacyjnych jest przygotowanie materiałów wideo właśnie w PJM.

img_2033.jpg

O Akademii Khana

Akademia Khana to organizacja edukacyjna non-profit założona w 2006 roku przez absolwenta Massachusetts Institute of Technology, oraz Harvard Business School Salmana Khana. Hasło przedsięwzięcia to "zapewnienie wysokiej jakości edukacji każdemu i wszędzie". Uczestnicy uczą się dzięki internetowym ćwiczeniom i mini-wykładom na Youtube. Specyfikacja takiego filmu:

  • Czarne tło
  • rysunki wykonywane na bieżąco
  • jeden lektor mówiący przez około 10 minut i przekazujący ogrom wiedzy w tak przystępny sposób, że korzystają z niego miliony osób na świecie – od dzieci z ubogich rodzin po syna Billa Gatesa.

Za współpracę w Polsce odpowiada Fundacja "Edukacja dla Przyszłości" http://www.edukacjaprzyszlosci.pl , współpracująca z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. Wyzwanie tłumaczenia tych materiałów na Polski Język Migowy podjęło się Migam.pl

Dlaczego Migam.pl?

Jako Migam.pl mamy chęci, możliwości i wiedzę, aby te materiały przygotować w sposób profesjonalny.
Do chwili obecnej nagraliśmy ok. 5000 filmów w Polskim Języku Migowym, realizujemy tłumaczenia dla Sejmu i Senatu, stworzyliśmy darmowy słownik języka migowego, wspieramy osoby niesłyszące w tłumaczeniach on-line za pośrednictwem naszej strony. Codziennie mamy kontakt z osobami Głuchymi.

Projekt prowadzony jest przez naszego Głuchego Eksperta ds. Projektów Społecznych - Marcina Łuczywka img_2005.jpg

Marcin Łuczywek - Głuchy z Głuchej rodziny. Ekonomista, Trener Polskiego Języka Migowego, cały czas się kształci, by być ekspertem w tej dziedzinie – w tym roku idzie na studia podyplomowe z PJM. Obecnie zajmuje się projektami społecznymi w MIGAM.pl. Jego misją jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji każdemu Głuchemu, jak to czyni podobnie amerykański Khan Academy na rzecz wszystkich osób na świecie. W wolnym czasie stara się wykorzystać każdą chwilę – spotyka z Głuchymi przyjaciółmi, kształci swój International Sign (Międzynarodowy Migowy).

Na co wydamy zebrane środki?

Naszym celem jest przetłumaczenie jak największej liczby filmów z Akademii Khana na Polski Język Migowy. Na początek postanowiliśmy zabrać się za matematykę. Wraz z rozwojem projektu mamy nadzieję, że przyjdzie czas na kolejne działy. Jeśli uda nam się zebrać zakładaną kwotę zaczniemy od przetłumaczenia ok. 50 filmów. Jeśli cel zostanie przekroczony, oczywiście powstanie więcej filmów.

ilecokosztuje.jpg

Tłumacz Online Języka Migowego - aplikacja na smartfony

Jedną z nagród dla wspierających jest pierwszeństwo w korzystaniu z naszej aplikacji do tłumaczenia. Aplikację tą tworzy dla nas Altar Contact Center http://www.altar.com.pl

skriny.png

Wspierają nas:

Projekt powstaje przy współpracy z Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk pod przewodnictwem Prof. Lecha Mankiewicza.

Współpracujemy też z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Nasi przyjaciele

Richard Branson o nas mówi:

Współpraca Migam - Pizzaportal:

Kontakt

Marcin Łuczywek
[email protected]
505 318 835 /tylko sms/

Przemysław Kuśmierek
[email protected]
600 069 128

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę