Szalone Miecze - walka o medale

Projekt
zakończony

70

wspierających

Sport

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
113.25%
11325.0000 / 10000.00zł

WYŚLIJ POLSKĄ DRUŻYNĘ NARODOWĄ NA MISTRZOSTWA ŚWIATA!

http://www.szalonemiecze.pl

 

Podczas Euro2012 polscy piłkarze zajęli ostatnie miejsce w grupie. Nasi siatkarze przegrali 0-3 z Rosją, i nie znaleźli się na olimpijskim podium w Londynie. Polacy nie potrafią wygrywać? W listopadzie ubiegłego roku reprezentanci naszego kraju zdobyli indywidualnie sześć medali na 22gich Mistrzostwach Świata w Sportowej Chanbarze. Jako reprezentacja zajęliśmy w walkach drużynowych trzecie miejsce. Niestety, nie posiadamy środków na coroczny start w najważniejszych zawodach w naszej dyscyplinie. Chcemy spróbować zgromadzić odpowiednie fundusze dzięki finansowaniu społecznościowemu. Nasze dalsze sukcesy zależą od was. RAZEM MOŻEMY WYGRAĆ.

 

Czym jest chanbara?

To młoda dyscyplina sportu, która zrewolucjonizowała zawody szermiercze. Pojedynki są dynamiczne, widowiskowe i bezpieczne, choć nie ma ciężkich i krępujących ruchy ochraniaczy, ani zasad hamujących spontaniczność walki. W tej chwili Sportowa Chanbara uprawiana jest na wszystkich kontynentach, a od ponad dwudziestu lat rozgrywane są mistrzostwa świata. Jeśli Tokio otrzyma prawo do organizacji igrzysk w 2020 roku, Chanbara ma szansę stać się dyscypliną olimpijską.

 

 

 

Co chcemy osiągnąć?

Naszym podstawowym celem jest zgromadzenie środków na bilety lotnicze dla reprezentacji składającej się z trzech zawodników i trenera. Dzięki zebranej kwocie będziemy mogli wystartować w 29tych Mistrzostwach Świata w Sportowej Chanbarze. Zebranie sumy większej niż określona w projekcie umożliwiłaby nam także opłacenie koszty pobytu w Japonii i przygotowania do startu.

 

Kim jesteśmy?Shihan Tomasz Piotrkowicz

Założyciel pierwszego klubu Sportowej Chanbary w Polsce. Jeden z pionierów japońskich sztuk walki w naszym kraju. W 1970 r. zaczął trenować ju-jutsu, a w 1972 karate, w którym obecnie posiada stopień mistrzowski 7 dan. Od 1991 r. jest szefem założonego przez siebie Warszawskiego Centrum Karate. Wyszkolił blisko trzystu posiadaczy czarnych pasów oraz wielu instruktorów różnych sztuk walki. Ponadto wprowadził do Polski sztukę walki mieczem samurajskim Battodo (, w której posiada 6 dan). W 2012 otrzymał nagrodę Ministra Sportu i Turystyki za osiągnięcia w pracy szkoleniowej. Ponadto jest autorem kilku książek o sztukach walki.

http://www.battodo.pl/index.php/mistrzowie-budo/shihan-piotrkowicz/

 

Sensei Michał Piotrkowicz, 4 dan chanbara, ponadto 4. dan karate, 3 dan battodo, 1 dan kobudo, 1 dan jujitsu.

Uprawia japońskie sztuki walki od 1992 r. Międzynarodowy instruktor sportów chanbara klasy A, instruktor boksu, karate i mma. Posiadacz stopni mistrzowskich w wielu japońskich sztukach walki.  Zdobywca ogółem ponad setki trofeów na zawodach sztuk i sportów walki. Prywatnie absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzdolniony malarz.

-Brązowy medal w konkurencji choken morote(walka długim mieczem trzymanym oburącz) i brązowy medal w walkach drużynowych na  XXVIII Mistrzostwach Świata Chanbary, Tokyo 2012.
-Brązowe medale w konkurencjach Nito (walka dwoma mieczami) i Tanso, a także w Seniors Open na VI Mistrzostwach Europy Spochan. Bukareszt 2010.
- Srebrny medal w konkurencji Nito (walka dwoma mieczami) i brązowy w konkurencjach, bo (walka kijem) i kodachi (walka krótkim mieczem) na XXXV Mistrzostwach Świata Spochan, Yokohama 2009.
-Złoty medal w konkurencji Nito, srebrny w Choken free,  brązowy w Kodachi na V Mistrzostwach Europy Spochan, Tallinn 2008.
- Srebrny medal w konkurencji Nito na I Pucharze Bałtyku Spochan, Warszawa 2007.

Ponadto kilkudziesięciokrotnie zdobywał nagrody podczas rozgrywek krajowych.

http://www.battodo.pl/index.php/mistrzowie-budo/instruktorzy-szermierki/

Roman Żuchowicz, 1 dan w chanbarze.

Posiadacz stopnia mistrzowskiego w Chanbarze, ponadto wieloletni praktyk szermierki samurajskiej Battodo. Prywatnie studiuje historię w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jako początkujący dziennikarz zajmuje się popularyzacją historii. Ponadto kilku lat pracuje z młodzieżą jako wolontariusz.

Najważniejsze osiągnięcia:

-Brązowy medal w walkach drużynowych na Mistrzostwach świata, Tokio 2012.
-Dwa brązowe medale indywidualnie w konkurencjach Tate-Ken i w Tate -Kodachi na Mistrzostwach Świata, Tokio 2012.
-Dwa srebrne medale podczas Pucharu Europy, Warszawa 2009.
-Brązowy medal w konkurencji Tate-Ken na Mistrzostwach Europy, Tallin 2008.
-Czwarte miejsce w konkurencji Kodachi podczas zawodów Baltic Cup, Warszawa 2007.
-Srebrny medal w konkurencji Choken Morote (juniorów) na Mistrzostwach Europy, Odessa 2007.

 

Michał Polak, 4 kyu w chanbarze i 5 kyu w battodo

W roku 2011 rozpoczął naukę u Shihana Tomasza Piotrkowicza i Senseia Michała Piotrkowicza. Obecnie aktywnie trenuje pod ich okiem aż cztery sztuki walki, także Karate i Kobudo. Od chwili rozpoczęcia treningu dzięki determinacji  i konsekwencji odnosi obiecujące wyniki na turniejach Chanbary. Prywatnie studiuje architekturę i urbanistykę na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

- Złoty Medal  w konkurencji Choken morote, srebrny medal w konkurencji Kodachi na Turnieju Mistrzów, Warszawa 2012.
- Złoty Medal w konkurencji Bo,  srebrne medale w konkurencjach Choken morote oraz Kodachi na  Turniej Mistrzów, Warszawa 2013.

 

  

Nagrody dla wspierających:


1. Ebook: Szalona Japonia. - 20 zł - publikacja o Japonii i Japończykach z perspektywy adeptów sztuk walki - także dla laika! - unikalne zdjęcia.


2. Kalendarz naścienny "Szalonych mieczy" na rok 2013, format A3 - 35zł


3. Trening z Szalonymi Mieczami -49zł - w zupełności bezpieczne! -użyczamy potrzebny sprzęt itp. - czas trwania ok. 1,5 h


4. Koszulka pamiątkowa z logo "Szalonych mieczy" - 70 zł


5. Trening indywidualny + Sparing z zawodnikami kadry - 180 zł - całkowicie bezpieczne - czas trwania ok. 1h


6. Shinobito - 240 zł - nóż do rzucania, w oprawie wykonanej przez członka reprezentacji Michała Piotrkowicza. Ostre noże nadające się do treningów.

 7. Obrazy poświęcone sztukom walki - 500 zł- prace wykonane przez członka reprezentacji Michała Piotrkowicza, wystawiane w Stołecznym Centrum Kultury Galeri Abakus,

Parametry: 30x40 cm, akryl, płótno

 

8. Wakizashi - 700 zł, krótki samurajski miecz, w oprawie wykonanej przez członka reprezentacji Michała Piotrkowicza. Ostry miecz w pełni nadający się do treningów9. Katana - miecz samurajski. Oprawa z motywem niebiańskiego, śmiejącego się Buddy - 1300 zł Wykonana własnoręcznie przez Michała Piotrkowicza. Ostry miecz w pełni nadający się do treningów.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.Pokaz szermierki samurajskiej Chanbara wraz z mini turniej (dla chętnych)- 1500 zł - czas ok. 45 minut

 

Więcej informacji:

 

Strona: http://www.szalonemiecze.pl Strona facebookowa :
https://www.facebook.com/PolishSpochanFightingTeamSupport?fref=ts

 

Umowa między użytkownikiem, a projektodawcą

 

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do

3,5% od wyższych.


Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę