• 1 655 683,6 zł zebrany kapitał
 • Projekt
  zakończony
 • 546 inwestorów
 • 1 999 999,65 zł kwota zbiórki
 • 15,959 % procent oferowany
 • 1,00 zł cena akcji serii B
 • 600 000 liczba akcji serii B
 • 1,05 zł cena akcji serii C
 • 857 143 liczba akcji serii C
 • 1,10 zł cena akcji serii D
 • 454 545 liczba akcji serii D
 • 10.06.2020 data zakończenia
 • 75 000 zł próg powodzenia emisji

Polska dla wielu jest ostatnim miejscem na mapie zegarkowego świata, o którym można pomyśleć, że powstają tu wysokiej jakości zegarki. Balticus to niezależna polska marka z Pomorza, produkująca zegarki, o wyróżniającym się designie cenionym przez znawców.

Nasze czasomierze nie tylko pokazują czas, to dodatkowa funkcja zegarków Balticus. Nasze zegarki to temat do rozmów i dyskusji. One przyciągają wzrok, zbliżają ludzi, intrygują i wzbudzają emocje.

Jednym słowem oferują właścicielowi wszystko to, czego nie mają masowe produkty. W ciągu 5 lat od zera zbudowaliśmy stabilną i dynamicznie rozwijającą się markę.

Balticus to także współpraca z PGNiG Superligą Piłki Ręcznej i Polskim Związkiem Hokeja na Trawie. Nasza marka jest oficjalnym partnerem ligi damskiej oraz męskiej w obu tych dyscyplinach.

Inwestując w markę Balticus, automatycznie stajesz się jej ambasadorem, masz realny wpływ na jej rozwój.

Wspólnie z nami buduj globalną markę zegarków Balticus.

Zapisz się do newslettera i dowiedz o możliwości zainwestowania w markę Balticus.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Spółka pod nazwą Balticus S.A. powstała w lutym 2020 r. Przed lutym 2020 r. działalność była prowadzona przez założyciela spółki w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Przedsiębiorstwo zostało w całości wniesione aportem do nowo zawiązanej S.A.. Wnosząc przedsiębiorstwo do S.A. została zachowana ciągłość działalności, a także jest to naturalny ruch w stronę rozwoju marki.

Twórca marki, Bartosz Knop pochodzi z Władysławowa i to właśnie stąd nawiązanie do morza Bałtyckiego w nazwie marki. Powstanie pierwszego modelu wymagało 12 miesięcy pracy, i była to praca od podstaw, która pozwoliła nauczyć się wszystkiego. Od tego jakie podzespoły wybierać, przez współpracę z podwykonawcami, kończąc na budowaniu dystrybucji tej online jak i w stacjonarnych sklepach.

Początkowy entuzjazm trafił na podatny grunt. Czasomierze marki Balticus dostępne są w wielu sklepach internetowych w Polsce i zagranicznych. Wyprodukowaliśmy do tej pory ponad 3 000 sztuk. W większości produkujemy limitowane serie, które wyprzedają się w krótkim czasie.

zegarek

Zegarki w znakomitej większości składane i czasem serwisowane, są w salonie zegarmistrzowskim w Gdyni – Ogrodowicz i Syn. Ten salon to marka sama w sobie, od trzech pokoleń rodzina Ogrodowicz zajmuje się zegarmistrzostwem. To dzięki ich pracy i doświadczeniu udaje się uniknąć wielu błędów już w fazie projektowania, czy przy ocenie prototypów, wiele rozwiązań zostało wprowadzone w nasze czasomierze właśnie po ich sugestiach.

Dzięki pracy przy składaniu, projektowaniu, serwisowaniu, możemy znakować nasze zegarki jako „Made in Poland”. Wykorzystujemy dokładnie te same uwarunkowania prawne co większość marek globalnych, jesteśmy dumni z naszej pracy i widzimy coraz większe zainteresowanie naszymi zegarkami już nie tylko w kraju, ale także poza granicami Polski.

ZESPÓŁ

Bartosz Knop

Założyciel, Prezes spółki

Doświadczenie w rozwijaniu sieci sprzedaży budował przez lata w korporacjach. Pasjonat zegarków od zawsze, osobiście wyszukiwał pierwszych dostawców podzespołów w targach w Azji. Jak każdy prezes rozwijającej się firmy odpowiada za wszystko, sukcesywnie przekazując działania w ręce lepszych od siebie.

Mateusz Przystał

Projektant

Swoje pierwsze kroki w świecie designu stawiał w wieku 15 lat pod okiem Janusza Kaniewskiego, by kilka lat później zostać niezależnym projektantem - pod własną marką “16.8 Design”. Projektuje przedmioty, urządzenia, środki transportu oraz komunikację wizualną. Tworzył lub współtworzył projekty m.in. kamperów, wnętrza wagonu restauracyjnego, skutera, roweru, kolekcji mebli metalowych, zegarków, a nawet stacji benzynowej.

Piotr Ogrodowicz

Trzecie pokolenie zegarmistrzów z Gdyni

Trzecie pokolenie zegarmistrzów z Gdyni. Mistrz Zegarmistrzostwa, jako trzecie pokolenie kontynuuje rodzinny fach. Od najmłodszych lat wdrażał się w tajniki tego zawodu, aby z sukcesem prowadzić jeden z najbardziej rozpoznawalnych zakładów zegarmistrzowskich w Trójmieście. Prowadzi autoryzowany serwis wielu marek szwajcarskich, japońskich i innych. Balticusowi towarzyszy od początku wprowadzenia zegarków na rynek, składa wybrane modele oraz jest serwisantem, ale także czynnie bierze udział w fazie projektowej i wdrożeniowej nowych modeli.

Michał Lubański

Założyciel i współwłaściciel agencji Emarketing Experts oraz Hashtagu, spółki dystrybuującej zegarki i biżuterię.

Współtwórca multibrandowego timeandmore.pl. Ekspert w dziedzinie tworzenia serwisów www, e-commerce i budowania widoczności w sieci. Prowadził działania marketingowe m.in. dla Asusa, Bonduelle, BBC, Marks&Spencer, Millennium Banku, Link 4, jak również dla lokalnych firm. Wykorzystując swoją wiedzę marketingową i doświadczenie z powodzeniem wprowadzał na polski rynek marki takie jak Daniel Wellington, Cluse, Paul Hewitt. Przyjaciel i fan Balticusa.

Kancelaria CDZ

Dział prawny

Import, export, zakupy licencji marek, ochrona naszej marki czy współpraca z podwykonawcami wymaga sprawdzonych umów zabezpieczających losy spółki i jej akcjonariuszy. Dlatego od lat o nasze umowy dba prawdopodobnie najlepsza kancelaria w Polsce.

DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA

6 lat

organicznego wzrostu sprzedaży i budowania marki

21 000 zł

najdrożej sprzedany zegarek Balticus

2

najlepszych zegarmistrzów, cenionych i bardzo doświadczonych, czuwających nad jakością.

18

tyle salonów ma w swojej ofercie zegarki Balticus

 • Listopad 2014

  Listopad 2014

  Powstaje marka Balticus Watches

 • Marzec 2016

  Marzec 2016

  Zastrzeżenie marki i znaku towarowego na terenie Unii Europejskiej

 • Listopad 2016

  Listopad 2016

  Prezentacja modelu “Gwiezdny pył” naszego flagowego modelu do dzisiaj

 • Grudzień 2016

  Grudzień 2016

  Balticus zostaje partnerem PGNiG Superligi Piłki Ręcznej

 • Styczeń 2018

  Styczeń 2018

  Reksio, szczególny projekt przygotowany dla WOŚP

 • Styczeń 2019

  Styczeń 2019

  Limitowany zegarek, powstała tylko 1 sztuka dla “Orderu Uśmiechu”

 • Luty 2020

  Luty 2020

  Zegarek Balticus wylicytowany na gali Wisły Kraków za 21 tys. złotych

 • Luty 2020

  Luty 2020

  Podpisanie umowy z Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych o współpracy B+R,

MODEL BIZNESOWY

Podstawowym modelem działania naszej spółki jest produkcja i sprzedaż zegarków Balticus zarówno we własnych kanałach e-commerce, jak i dostarczanie do sklepów specjalistycznych na całym świecie.

Oprócz modeli stale dostępnych w sprzedaży, przychód zapewniają nam:

zegarek

Limitowane serie - od Super Ligii piłki ręcznej, przez Reksia na Wiśle Kraków, Fala, czy też najnowszy Deep Water. Zawsze limitowana liczba sztuk, a także bardzo wysokie ceny za każdą sztukę.

Customizacja pasków - dzięki współpracy z JF Szymaniakiem oraz A.Kucharski Leather naszym klientom dajemy możliwość personalizacji także pasków do naszych zegarków. Tworzone na specjalne zamówienia zawsze w jednej, unikalnej sztuce.

Ilość sprzedanych zegarków Balticus Watches w latach 2016-2020

Przychody ze sprzedaży zegarków w latach 2016-2019

RYNEK I KONKURENCJA

Polacy na zegarki wydają już ok. 800 mln zł rocznie i coraz częściej sięgają po modele luksusowe. Jeszcze kilka lat temu świadomość klientów zdominowana była głównie przez światowe marki jak Omega, Breitling czy Rolex. To się jednak zmienia. Od kilku lat coraz śmielej radzą sobie krajowe marki, niektóre reaktywowane z dawnych czasów, inne tworzone od zera tak jak Balticus. Na rynku funkcjonuje obecnie około 10 marek krajowych, jednak wiele z nich skupia się wyłącznie na rynku lokalnym.

watches

Rynek luksusowej biżuterii i zegarków w mln euro

Polski rynek zegarków w procentach

3,9
mld zł

to wartość całego rynku jubilerskiego w Polsce. Zegarki stanowią ok. 20 proc.

80
proc.

rynku luksusowych zegarków to produkty dla mężczyzn.

66 proc.
kwarcowe

34 proc.
mechaniczne

Sprzedaży zegarków luksusowych sprzyja coraz większa świadomość modowa, a także symbol statusu społecznego. Także coraz częściej zegarki traktowane są jako inwestycje, szczególnie te z limitowanych serii, w których specjalizuje się Balticus.

Cały rynek obserwuje także obszar smartwatchów. Globalne marki różnie reagują na ten obszar. Jedni jak Patek Philippe – delikatnie obniżyli ceny i nie wykonują żadnych rewolucyjnych ruchów. Inne marki próbują zgadnąć, jak zmieni się rynek i wprowadzają nowe, bardziej przystępne cenowo kolekcje.

zegarek

CELE INWESTYCYJNE

Podstawami budowania sprzedaży w segmencie produktów luksusowych są dwa czynniki: jakość oraz rozpoznawalna marka. O jakość zegarków Balticus nie martwimy się wcale. Na budowanie marki także mamy swój - sprawdzający się - sposób. Współpraca z Wisłą Kraków, ligami piłki ręcznej czy limitowany model z Reksiem w widoczny sposób zwiększały naszą sprzedaż oraz naszą obecność w mediach. Chcemy dalej iść tym tropem.

Naszym celem jest wchodzenie w coraz wyższe cenowo segmenty, rozszerzanie oferty oraz gamy modelowej. W najbliższych latach chcemy potroić moce produkcyjne z 1000 sztuk rocznie. Aby to osiągnąć konieczne jest przejście z organicznego wzrostu na rozwój biznesu z większymi środkami finansowymi. Musimy skalować naszą działalność.

W przypadku zebrania całości z 2 milionów złotych planujemy:

60%

1 200 000

pozyskanej kwoty przeznaczyć na przygotowanie nowych, limitowanych modeli. Rozważamy i prowadzimy rozmowy o nabyciu licencji znanych “bohaterów”, niestety do czasu podpisania umowy licencyjnej nie możemy chwalić się żadnymi nazwami. Mamy przygotowane projekty zegarków, takie jak model z tak zwanej “stali damasceńskiej” czy też Gwiezdny Pył z automatycznym chronografem.

30%

600 000

chcąc zdobywać przewagę konkurencyjną, musimy inwestować w badania i rozwój, tylko tam możemy piąć się w górę. Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie wykorzystując swoja wiedze oraz doświadczenie, będzie pracowała z nami nad innowacyjnymi materiałami ceramicznymi, które będzie można wykorzystać w zegarmistrzostwie.

10%

200 000

udział w targach oraz wystawach w kraju, ale także poza granicami, marka staje się rozpoznawalna, targi wzmocnią przekaz i zwiększą ekspozycje.

Być może jeszcze w tym roku rozpoczniemy także współpracę z innymi markami, w celu przygotowywania dodatkowych produktów takich jak:

Portfele

Odzież

Akcesoria

Wyznajemy jednak zasadę, że nie można być najlepszym we wszystkim, dlatego każde działanie chcemy prowadzić wspólnie z innymi znanymi markami - które w danym obszarze są takimi specjalistami jak my w zegarkach.

Dodatkowe korzyści

Chcielibyśmy podkreślić, zaznaczyć, że Grupa Inwestorów, utworzona na Facebooku jako oddzielny profil, będzie miejscem, w którym chcemy konsultować nasze pomysły na rozwój produktowy, rozwój rynku. Chcemy, aby inwestorzy dowiadywali się pierwsi o nowościach, mieli pewien wpływ na to co i jak zostanie zaprojektowane, ale także, aby mieli możliwość zamówić produkty w atrakcyjnych cenach. Liczymy na wsparcie, sugestie inwestorów, aby dzielili się z nami wiedzą i doświadczeniem, aby drzwi, które do tej pory były zamknięte dla Balticusa, miały szansę się otworzyć.

UWAGA Bonusy w kolejnych progach się nie sumują, można dokupić akcje, aby przejść na wyższy próg.

Od 390 akcji

Próg 1 - 429 złotych

 • Zaproszenie do grupy dla inwestorów na Facebooku

Od 600 akcji

Próg 2 - 660 złotych

 • Zaproszenie do grupy dla inwestorów na Facebooku
 • Voucher o wartości 200 PLN do zrealizowania w sklepie www.balticus-watches.com do końca 2021

Od 1000 akcji

Próg 3 - 1155 złotych

 • Zaproszenie do grupy dla inwestorów na Facebooku
 • Voucher o wartości 400 PLN do zrealizowania w sklepie www.balticus-watches.com do końca 2021

Od 2000 akcji

Próg 4 - 2200 złotych

 • Zaproszenie do grupy dla inwestorów na Facebooku
 • luksusowa koszula, szyta na miarę specjalnie dla marki Balticus przez Jack of Diamonds, o wartości rynkowej 600 PLN
 • Voucher o wartości 700 PLN do zrealizowania w sklepie www.balticus-watches.com do końca 2021

Od 2900 akcji

Próg 5 - 3190 złotych

 • Zaproszenie do grupy dla inwestorów na Facebooku
 • luksusowa koszula, szyta na miarę specjalnie dla marki Balticus przez Jack of Diamonds, o wartości rynkowej 600 PLN
 • webinarium z projektowania z Mateusz Przystał
 • Voucher o wartości 1000 PLN do zrealizowania w sklepie www.balticus-watches.com do końca 2021

Od 3900 akcji

Próg 6 - 4290 złotych

 • Zaproszenie do grupy dla inwestorów na Facebooku
 • luksusowa koszula, szyta na miarę specjalnie dla marki Balticus przez Jack of Diamonds, o wartości rynkowej 600 PLN
 • webinarium z projektowania z Mateusz Przystał
 • Voucher o wartości 1700 PLN do zrealizowania w sklepie www.balticus-watches.com do końca 2021

Od 6000 akcji

Próg 7 - 6600 złotych

 • Zaproszenie do grupy dla inwestorów na Facebooku
 • luksusowa koszula, szyta na miarę specjalnie dla marki Balticus przez Jack of Diamonds, o wartości rynkowej 600 PLN
 • webinarium z projektowania z Mateusz Przystał
 • voucher o wartości 2900 PLN do zrealizowania w sklepie www.balticus-watches.com do końca 2021

Od 10500 akcji

Próg 8 - 11550 złotych

 • Zaproszenie do grupy dla inwestorów na Facebooku
 • luksusowa koszula, szyta na miarę specjalnie dla marki Balticus przez Jack of Diamonds, o wartości rynkowej 600 PLN
 • złote spinki do mankietów, nawiązujące do marki Balticus, szacowana wartość rynkowa - 2700 PLN
 • specjalnie zaprojektowany zegarek związany z emisją akcji, projekt będzie wspólnie konsultowany na grupie inwestorskiej - limitowany w sumie do maksymalnie 200 sztuk, numery przyznawane według kolejności wpłat Inwestorów

Od 18000 akcji

Próg 9 - 19800 złotych

 • Zaproszenie do grupy dla inwestorów na Facebooku
 • luksusowa koszula, szyta na miarę specjalnie dla marki Balticus przez Jack of Diamonds, o wartości rynkowej 600 PLN
 • kolacja dla 2 osób z prezesem Balticus S.A Bartoszem Knop oraz projektantem Mateuszem Przystał w restauracji La Squadra Ristorante w Katowicach
 • kolekcja złotej biżuterii - spinki do mankietów, damska bransoletka, kolczyki oraz łańcuszek z zawieszką, nawiązujące do marki Balticus, szacowana wartość rynkowa - 4500 PLN
 • specjalnie zaprojektowany zegarek związany z emisją akcji, projekt będzie wspólnie konsultowany na grupie inwestorskiej - limitowany w sumie do maksymalnie 200 sztuk, numery przyznawane według kolejności wpłat Inwestorów

Od 180000 akcji

Próg 10 - 198000 złotych

 • Zaproszenie do grupy dla inwestorów na Facebooku
 • luksusowa koszula, szyta na miarę specjalnie dla marki Balticus przez Jack of Diamonds, o wartości rynkowej 600 PLN
 • kolacja dla 2 osób z prezesem Balticus S.A Bartoszem Knop oraz projektantem Mateuszem Przystał w restauracji La Squadra Ristorante w Katowicach
 • INDYWIDUALNY PROJEKT ZEGARKA - 1 SZTUKA zostanie wyprodukowana według wskazówek oraz uwag inwestora, wykonanego w kopercie stalowej lub z brązu, bez kamieni szlachetnych – mechanizm szwajcarski Sellita.

JAK MOGĘ NA TYM ZAROBIĆ?

Debiut na giełdzie

Zarząd nie wyklucza, że ciągu 5-8 lat będzie chciała wejść na rynek Newconnect. Obecnie jednak nie ma na to planu i do 2022 taka decyzja nie będzie rozpatrywana.

Wypłata dywidendy

W latach 2020-2024 cały zysk spółka planuje reinwestować. Po tym okresie zarząd wraz z akcjonariuszami będzie rozmawiać na temat dywidendy. Nie wykluczamy także, że jeśli sytuacja spółka będzie wyjątkowo dobra, to jakiś % zysku wcześniej przeznaczymy na dywidendę.

Przejęcie przez inny podmiot

Zarząd nie prowadzi obecnie żadnych rozmów w sprawie sprzedaży marki. Nie wykluczamy jednak, że jeśli pojawi się odpowiednio wysoka oferta zarząd omówi ją z inwestorami.

Sprzedaż akcji innemu inwestorowi

Każdy z inwestorów będzie mógł sprzedać swoje akcje, po znalezieniu nabywcy.

ISTOTNE CZYNNIKI RYZYKA

Czynniki ryzyka związane z działalnością emitenta

Obecnie rynek smartwatchów zdominowany jest przez firmę Apple z udziałem na poziomie 50%, i sprzedaż tych zegarków rośnie. Cały czas jest to jednak inny segment produktowy niż oferta Balticusa, istnieje jednak ryzyko, że w przyszłości producenci pójdą w stronę luksusowych smartwatchy.

Koszty wykupu licencji i przygotowania produktu, który nie przyjmie się na rynku mogą naruszyć cash flow firmy i tym samym zagrozić jej funkcjonowaniu.

Producenci ze Szwajcarii niejednokrotnie straszyli już rynek zmniejszeniem dostępności mechanizmów automatycznych. W historii nie wydarzyło się to jeszcze, ale z uwagi, że część produktów bazuje na Szwajcarskich mechanizm, jest to dla nas zagrożenie.

Nagła zmiana kursu dolara lub euro może narazić spółkę na starty. Staramy się minimalizować ryzyko, prowadząc politykę szybkiej sprzedaży produktów, a także monitorując rynek walutowy.

Naszą współpracę opieramy na powszechnych zasadach biznesowych i lojalności. Wierzymy, jednak, że może wydarzyć się coś nieprzewidzianego na co spółka wpływu nie ma, a co może doprowadzić do utraty współpracownika lub podwykonawcy. Konsekwencje dla spółki trudne do przewidzenia.

Zgodnie z treścią art. 19 ust.1 ustawy z dnia z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym, Wpis do Rejestru jest dokonywany na wniosek, chyba że przepis szczególny przewiduje wpis z urzędu. Zgodnie z treścią art. 19 ust. 3 w/w ustawy Wniosek złożony z naruszeniem przepisu ust. 2 lub nieprawidłowo wypełniony podlega zwróceniu, bez wzywania do uzupełnienia braków. (…). Istnieje zatem ryzyko, że w przypadku złożenia wniosku z naruszeniem art. 19 ust. 3 ustawy, podwyższenie kapitału zakładowego obejmujące emisję akcji serii C nie zostanie zarejestrowane.

Spółka została wpisana do KRS 06.02.2020r. Działalność w ramach spółki prowadzona jest zatem od krótkiego czasu i Spółka nie posiada wcześniejszej historii finansowej. Niemniej jednak wskazać należy, iż Spółka jest kontynuatorem działalności prowadzonej jednoosobowo przez twórcę marki i jej obecnego Prezesa.

Zgodnie z § 6 ust. 15 statutu Spółki, akcje Spółki mogą zostać umorzone w trybie przymusowym w przypadku, gdy:
a) umorzenie będzie konieczne dla pokrycia strat Spółki lub sfinansowania innych ważnych celów Spółki; w tym przypadku umorzenie powinno nastąpić proporcjonalnie do posiadanych akcji,
b) akcje Spółki zostały zajęte w trybie egzekucji sądowej lub pozasądowej,
c) akcjonariusz nie dokonał wpłaty na akcje w terminie określonym w uchwale o podwyższeniu kapitału zakładowego,
d) akcjonariusz naruszył postanowienia niniejszego Statutu.

Wskazać przy tym jednak należy, iż umorzenie przymusowe następuje za wynagrodzeniem, które nie może być niższe od wartości przypadających na akcję aktywów netto, wykazanych w sprawozdaniu finansowym za ostatni rok obrotowy, pomniejszonych o kwotę przeznaczoną do podziału między akcjonariuszy.

Czynniki ryzyka związane z inwestowaniem społecznościowym (crowfunding) – ryzyka, które mogą dotyczyć również działalności emitenta

Inwestowanie w podmioty poszukujące finansowania na platformach crowdfundingowych może być bardzo zyskowne, ale jak każda inwestycja wiąże się także z ryzykiem. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w w/w podmioty, które przedstawiają, na udostępnionej przez Beesfund S.A. przestrzeni na Platformie Crowdfundingowej (strona internetowa www.beesfund.com) informacje o projekcie Emitenta, musisz zdawać sobie sprawę z pięciu ważnych ryzyk i je zaakceptować:

Większość startupów i firm na wczesnym etapie rozwoju nie odnajduje się w realiach rynkowych i upada. Inwestując w projekt na platofrmie beesfund.com znacznie bardziej prawdopodobne jest, że utracisz zainwestowane środki, niż uzyskasz zwrot z inwestycji lub ponadprzeciętny zysk. Nie powinieneś w ten sposób inwestować więcej kapitału, niż jesteś w stanie stracić bez utraty standardu życia.

Prawie wszystkie inwestycje dokonywane na platformie beesfund.com charakteryzują się bardzo niską płynnością. Jest bardzo mało prawdopodobne, że pojawi się płynny rynek wtórny dla akcji przedsiębiorstwa. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie sprzedać swoich akcji do czasu, gdy firma zacznie być notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, bądź rynku New Connect w Warszawie lub kupi ją inna firma. Nawet jeśli firma będzie kupowana przez inną firmę, twoja inwestycja może nadal charakteryzować się bardzo niską płynnością. Nawet w przypadku udanego biznesu płynność lub sprzedaż akcji może być mało prawdopodobna przez wiele lat od momentu dokonania inwestycji. W przypadku firm, dla których dostępne są możliwości rynku wtórnego, znalezienie nabywcy lub sprzedawcy może być trudne, a inwestorzy nie powinni zakładać, że wcześniejsze wyjście będzie dostępne tylko dlatego, że istnieje rynek wtórny.

Niniejsza emisja akcji ma określony próg powodzenia, wynikający z minimalnej liczby akcji, które muszą zostać objęte, aby emisja doszła do skutku. Próg ten określony jest w Ogłoszeniu wzywającym do zapisu na akcje. Nieprzekroczenie tego progu skutkowałoby niepozyskaniem kapitału przeznaczonego na kapitał obrotowy Spółki, a w konsekwencji zmniejszenie dynamiki rozwoju Spółki.

Większość startupów i firm na wczesnym etapie rozwoju rzadko wypłaca dywidendy. Oznacza to, że jeśli inwestujesz w biznes za pośrednictwem platformy beesfund.com, prawdopodobnie nie zobaczysz zwrotu kapitału ani zysku, dopóki nie będziesz mógł sprzedać swoich akcji. Nawet w przypadku udanego biznesu jest to mało prawdopodobne przez wiele lat od momentu dokonania inwestycji.

W przypadku kolejnych podwyższeń kapitału w przyszłości i związanej z tym zmiany struktury akcjonariatu może dojść do sytuacji, w której Zarząd przestanie mieć większość głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Taka sytuacja może skutkować podjęciem decyzji niespójnych z obecną strategią rozwoju spółki.

Wszelkie inwestycje dokonywane w firmie wyświetlanej na platformie mogą ulec rozwodnieniu akcji. Oznacza to, że jeśli firma pozyska dodatkowy kapitał w późniejszym terminie, wyemituje nowe akcje dla nowych inwestorów, a odsetek firmy, który posiadasz, zmniejszy się. Te nowe akcje mogą również mieć pewne preferencyjne prawa do dywidend, wpływów ze sprzedaży i innych spraw, a korzystanie z tych praw może działać na Twoją niekorzyść. Twoja inwestycja może również ulec rozwodnieniu w wyniku przyznania opcji (lub podobnych praw do nabycia akcji) pracownikom, usługodawcom lub niektórym innym osobom, z którymi prowadzona jest działalność firmy.

Inwestycje w firmy na platformie beesfund.com powinny być dokonywane tylko w ramach dobrze zdywersyfikowanego portfela. Oznacza to, że powinieneś inwestować tylko niewielką część swojego kapitału inwestycyjnego w pojedynczą spółkę. Większość kapitału powinna być inwestowana w bezpieczniejsze, bardziej płynne aktywa. Oznacza to również, że powinieneś rozłożyć swoje inwestycje pomiędzy wiele firm, zamiast inwestować dużą kwotę w tylko jedną spółkę.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Oferujemy produkty najwyższej jakości, i taki też zapewniamy serwis. Chcąc zapewnić komfort Swoim Klientom firma Balticus wprowadziła usługę VIP Service, czyli szybki i prosty sposób zgłaszania reklamacji. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić formularz zgłoszenia lub zadzwonić na naszą infolinię, a w ciągu dwóch dni roboczych kurier skontaktuje się w celu odebrania zegarka a po naprawie dostarczy go do właściciela.

Podobnie jak wiele znanych, światowych marek stawiamy na dwóch dostawców. Głównie stosujemy mechanizmy japońskie. W wybranych modelach pojawiają się mechanizmy szwajcarskie - zarówno kwarcowe jak i automatyczne. Podkreślamy i będziemy podkreślać, że nie stosujemy mechanizmów chińskich.

Inwestor mieszkający poza granicami Polski może kupić akcje spółki. Inwestorzy mieszkający na terenie Unii Europejskiej (a także w Norwegii, Liechtensteinie, Islandii, Szwajcarii oraz w terytoriach zależnych od państw UE) w momencie wybierania sposobu płatności w operatorze płatności tPay powinni wybrać operatora płatności SEPA Payments. W przypadku inwestorów spoza Unii Europejskiej konieczny jest bezpośredni kontakt ze spółką przed dokonaniem zapisu na akcje.

W tech chwili nie prowadzimy żadnych działań R&D, ani nie planujemy pracy nad smartwatchami. Chcemy oferować coraz lepsze zegarki automatyczne i zapełniać kolejne segmenty w tym obszarze.

Od naszego klienta dostaliśmy informacje, że w jeden z naszych modeli towarzyszył mu na 108 metrach i wrócił stamtąd cały. Wszystkie nasze modele są odporne na wodę, ale ich wodoszczelność jest różna dla różnych modeli.

Tak, po zakończeniu emisji akcji chcemy założyć specjalną grupę dla akcjonariuszy na Facebooku. Będziemy tam publikować informacje na temat terminu wysyłki akcji oraz aktualne informacje na temat działalności spółki. Mamy nadzieję, że grupa na Facebooku stanie się dobrym miejscem do dyskusji na temat przyszłości spółki.

Tak, ale nie chcemy ich udostępniać publicznie. Prosimy o przesłanie do nas pytania o informacje finansowe na nasz adres e-mail umieszczony na stronie emisji.

Podstawowe informacje o firmie i naszych produktach można znaleźć na stronie naszej emisji. Po więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej lub profilu na Facebooku.

Jesteśmy otwarci na kontakt z inwestorami. Zapraszamy do kontaktu przez adres mailowy umieszczony na stronie emisji lub w dziale dyskusja.

Crowdfunding udziałowy daje nam dużo możliwości. Poza pozyskaniem finansowania chcemy także budować społeczność ambasadorów naszej marki. Mamy także nadzieję, że dzięki emisji usłyszy o nas wiele osób, które zostaną w przyszłości naszymi klientami. W naszej opinii nie ma teraz innej formy finansowania, która przyniosłaby nam tyle korzyści, co crowdfunding udziałowy.

Pełne imię i nazwisko (wraz z polskimi znakami, jak w dowodzie osobistym) oraz adres wysyłki akcji (nie musi być to adres zamieszkania).

Jak najbardziej! Można zakupić dowolną liczbę akcji dowolną liczbę razy. Akcje się sumują, a nagrody przyznawane są według końcowej liczby akcji.

Pakiety są przyznawane według łącznej liczby zakupionych akcji podczas całego czasu trwania emisji, a nie jednorazowego zakupu. Oznacza to, że pakiet dostępny od 10 akcji otrzyma także osoba, która kupi dwa razy po 5 akcji.

Podczas zakupu akcji wystarczy podać adres, pod który ma zostać dostarczony certyfikat (i ewentualne nagrody).

Po zakupie akcji nie trzeba odprowadzać jakiegokolwiek podatku (w tym PCC).

Tak, inwestor może sprzedać swoje akcje. Podczas transakcji wystarczy wypełnić formularz umowy kupna-sprzedaży. Należy także poinformować spółkę o takiej transakcji celem wpisania do księgi akcyjnej. Podatek należy odprowadzić w przypadku sprzedaży akcji lub wypłaty dywidendy przez spółkę. Gdy dochodzi do sprzedaży akcji, sprzedający musi zapłacić podatek dochodowy 19% od uzyskanego zysku ze sprzedaży. Kupujący rozlicza się z zakupu samodzielnie, płacąc podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC).

Inwestor mieszkający poza granicami Polski może kupić akcje spółki. Inwestorzy mieszkający na terenie Unii Europejskiej ( a także w Norwegii, Liechtensteinie, Islandii,Szwajcarii oraz w terytoriach zależnych od państw UE) w momencie wybierania sposobu płatności w operatorze płatności tPay powinni wybrać operatora płatności SEPA Payments.
W przypadku inwestorów spoza Unii Europejskiej konieczny jest bezpośredni kontakt ze spółką w celu uzyskania danych do przelewu.

Akcje wysyłane są listem poleconym na adres podany w procesie zakupu akcji. Wysyłka akcji następuje po zakończeniu emisji oraz zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Akcyjnej w Krajowym Rejestrze Sądowym. Cały proces może trwać nawet 2-3 miesiące od momentu zakończenia emisji. W przypadku pytań najlepiej pisać na adres e-mail na stronie emisji lub wysłać wiadomość na profil na Facebooku.

Wartość nominalna akcji nie odzwierciedla wartości spółki. Wartość spółki określa bardzo wiele czynników trudnych do zmierzenia, takich jak perspektywa wzrostu, kapitał społeczny pracowników, potencjalne zyski. Dotyczy to zwłaszcza branży nowych technologii. Jeśli zastanowić się ile warty jest cały sprzęt, nieruchomości i inne rzeczy składające się na majątek takiej spółki jak chociażby Facebook, to ich wartość i tak będzie wielokrotnie niższa niż notowania Facebooka na giełdzie.

Wpłacone środki zostaną zwrócone inwestorom, warunki zwrotu określone są w regulaminie.

Nie, objęcie akcji nie wymaga spotkania z notariuszem.

Spółka nie jest notowana na giełdzie, a jej akcje są poza rynkiem regulowanym. W przyszłości spółka może zdecydować się na wejście na NewConnect lub GPW.

Nie, z powodu uwarunkowań prawnych, zakup akcji "na inną osobę" nie jest możliwy. Każdy inwestor musi dokonać inwestycji osobiście, z własnego konta. Nie dotyczy to osób nieletnich - w ich przypadku, inwestycji dokonuje opiekun prawny.