Media o Beesfund

[31.12.2019] Temat Okładkowy, Robię efektowny drybling. Wywiad z Arkadiuszem Regiecem

Mam niedosyt, bo chciałbym, żebyśmy pomogli zebrać pieniądze dla kilkuset firm. Ciągle uważamy, że to jest kropla w morzu możliwości.

Link do artykułu

[19.11.2019] Video: Wywiad z prezesem Argadiuszem Regiecem

Arek Regiec był gościem pierwszego wydania programu #HiCashTalk prowadzonego na żywo ze studia HiCash.

Link do artykułu

[18.11.2019] Video: Kazimierz Krupa, były naczelny Forbsa przepytuje prezesa Beesfund

Banki są konieczne i potrzebne, ale nie możemy pozwolić, żeby obywatele byli uzależnieni od państwa.

Link do artykułu

[01.10.2019] Video: Kilka lat temu odrzucił Sławomira. "Jakaś chała"

Jak wygląda selekcja emitentów crowdfundingu udziałowego? Ilu z nich ma szansę rozwinąć swoje firmy dzięki indywidualnym inwestorom?

Link do artykułu

[19.08.2019] Historyczny wynik polskiego crowdfundingu udziałowego. Pomogła zbiórka Wisły Kraków

Za pośrednictwem polskiej platformy crowdfundingu udziałowego Beesfund udało się zebrać ponad 30 mln zł od momentu jej uruchomienia. Co ciekawe, sporą część tej kwoty, bo 14,5 mln zł emitenci zebrali w pierwszej połowie 2019 r.

Link do artykułu

[31.07.2019] Beesfund płynie po złote runo

Platforma alternatywnego obrotu, crowdfunding nieruchomości, ekspansja zagraniczna — Beesfund kreśli plan rozwoju. Wesprą go byli zarządzający BRE Ubezpieczenia, HBO Polska i GPW

Link do artykułu

[02.05.2019] Trzeba przecierać szlaki. Rozmowa z Arkadiuszem Regiecem

Jeżeli nie będzie ludzi, którzy przecierają szlaki, to będziemy dreptać w miejscu – mówi Arkadiusz Regiec, apostoł polskiego crowdfundingu, który umożliwił kilkudziesięciu firmom pozyskanie kapitału. W rozmowie z magazynem „Forbes” zapowiada, że dopiero teraz zacznie działać na wielką skalę

Link do artykułu

[10.07.2018] Crowdfunding wkrótce wystrzeli

Choć rynek pozyskiwania przez internet kapitału na rozwój biznesu wciąż w Polsce raczkuje, to widać już oznaki przyszłego boomu.

Link do artykułu

[25.06.2018] Crowdfunding dla ludzi z pomysłem, ale bez pieniędzy

O inwestowaniu w startupy opowiada Bartosz Filip Malinowski, autor pierwszej polskiej książki o crowdfundingu udziałowym

Link do artykułu

[19.06.2018] Najciekawsze polskie start-upy zaprezentują się na Polish Tech Day w londyńskim Google

Już jutro w siedzibie Google w Londynie odbędzie się największa zagraniczna konferencja promująca polskie innowacje i technologie – Polish Tech Day. Jej nieodłączną częścią jest konkurs Pitch to London, w którym wezmą udział najbardziej obiecujące polskie start-upy.

Link do artykułu

[19.04.2018] MSP zyskały kolejne źródło finansowania

Wyższy limit ofert publicznych bez obowiązku prospektowego otwiera małym firmom nowe możliwości pozyskania pieniędzy na rozwój

Link do artykułu

[11.04.2018] Od 21 kwietnia oferty do miliona euro bez prospektu

Ministerstwo Finansów zdecydowało się na podwyższenie progu, od którego powstaje tzw. obowiązek prospektowy. Wielu spółkom ułatwi to start na rynku NewConnect.

Link do artykułu

[09.02.2018] Bez prospektu oferty do 1 miliona euro

W lipcu wchodzą w życie przepisy, które zwiększają maksymalny limit publicznych ofert niewymagających przygotowania prospektu ani memorandum, z obecnych 100 tys. EUR do 1 mln EUR.

Link do artykułu

[08.02.2018] Miliardy złotych dla najmniejszych firm. Na rynku pojawi się konkurencja dla GPW

Polska stoi u progu rewolucji na rynku kapitałowym. Najmniejsze przedsiębiorstwa w ciągu 10 lat zbiorą w sieci nawet 5 mld zł. Wszystko dzięki unijnym przepisom.

Link do artykułu

[29.01.2018] „Potencjał drzemie w budowie społeczności wokół projektu”

Arkadiusz Regiec, prezes platformy Beesfund mówi o polskim rynku crowdfundingu udziałowego.

Link do artykułu

[18.12.2017] Limit 1 mln euro dla oferty publicznej będzie wielkim lewarem dla crowdfundingu

Crowdfunding udziałowy to istotny element startupowego ekosystemu. Już teraz jest atrakcyjnym sposobem na szybkie pozyskanie kapitału, po który sięga coraz więcej innowacyjnych spółek technologicznych, mówi w rozmowie z ISBtech Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund.

Link do artykułu

[14.12.2017] Fundusze VC sięgają po crowdfunding

Finansowanie społecznościowe to coraz popularniejszy sposób na zdobywanie funduszy przez młode, innowacyjne firmy.

Link do artykułu

[11.12.2017] GAZETA BANKOWA: Inwestorzy z sieci

Crowdfunding jako dziecko internetu szybko się zmienia, tak jak sam internet. Niedawno na topie było finansowanie ciekawych, czasem szalonych projektów, teraz popularne jest inwestowanie w rokujące biznesy i udział w przyszłych zyskach – pisze Longina Grzegórska-Szpyt w „Gazecie Bankowej”.

Link do artykułu

[05.12.2017] Gdzie szukać pieniędzy dla firmy? Dotacja, crowdfunding, kredyt

Z małą firmą jest jak z rodziną - z roku na rok wydatków jest coraz więcej, podobnie jak planów na przyszłość. Jak w małej firmie znaleźć pieniądze na rozwój, podwyżki dla nas samych i pracowników jak i realizację nowych, czasem innowacyjnych pomysłów? Jest na to kilka sposobów.

Link do artykułu

[30.11.2017] Warszawa hubem międzymorza

W Wielkiej Brytanii jest już więcej transakcji tzw. equity crowdfunding niż inwestycji funduszy VC. W Polsce jednak ta forma zdobywania kapitału dla startupów jeszcze raczkuje – mówi prezes Beesfund Ariadiusz Regiec.

Link do artykułu

[22.11.2017] KNF straszy tokenami. Więcej możemy wygrać na ucywilizowaniu tego rynku

Apeluję, żeby KNF jak najszybciej utworzył grupę roboczą do spraw Initial Coin Offerings - pisze w komentarzu do dzisiejszego raportu komisji Arkadiusz Regiec z Beesfund. Jego zdaniem Polska ma szansę stać się globalnym liderem na błyskawicznie rosnącym rynku.

Link do artykułu

[10.11.2017] Regiec: Jesteśmy w dobrze rozpędzonym pociągu

Jest dobra koniunktura dla rozwoju, dla poszukiwania finansowania i ta koniunktura będzie trwała najprawdopodobniej w przyszłym roku, czyli jesteśmy w dobrze rozpędzonym pociągu - powiedział podczas VI Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund.

Link do artykułu

[25.10.2017] Więcej niż pieniądze, czyli co daje equity crowdfunding?

Crowdfunding, a innymi słowy finansowanie społecznościowe pozwala na zbieranie środkówna różnego rodzaju projekty. Jego szczególną formą jest equity crowdfunding. Pomaga on firmom pozyskać zewnętrzne finansowanie, ale przede wszystkim sprawia, że osoby, które wesprą firmę, stają się jej faktycznymi współudziałowcami i ambasadorami.

Link do artykułu

[05.09.2017] Rynek start-upowy - Wywiad z Arkadiuszem Regiecem

Gościem Michała Niewiadomskiego w studiu Rzeczpospolitej był Arkadiusz Regiec, Beesfund.

Link do artykułu

[05.09.2017] W polskim ekosystemie startupowym brakuje "mądrego kapitału"

W polskim ekosystemie startupowym brakuje tzw. smart money. Ale też rodzimy rynek startupów profesjonalizuje się. Z opublikowanego we wtorek przez Fundację Startup Poland raportu na temat polskiej branży startupowej można dowiedzieć się nie tylko o tym, co robią polskie startupy i jakie osiągają przychody, ale i jakie wyzwania stoją przed całym ekosystemem.

Link do artykułu

[14.07.2017] PROSTOzPARKIETU: Arkadiusz Regiec: W jakie startupy warto inwestować?

Gościem piątkowego programu „Prosto z parkietu” był Arkadiusz Regiec, założyciel Beesfund. Rozmawialiśmy o alternatywnych metodach finansowania młodych firm i ciekawych startupach.

Link do artykułu

[15.06.2017] Warszawska giełda otwiera się na startupy

Informacja na temat podpisania porozumienia pomiędzy GPW oraz Beesfund w sprawie uruchomienia akceleratora dla startupów.

Link do artykułu

[07.06.2017] Crowdfunding demokratyzuje kapitalizm

Crowdfunding umożliwia każdemu bycie inwestorem, angażuje kapitał społeczny, demokratyzuje kapitalizm. Jest najszybciej rosnącym dziś na świecie źródłem finansowania start-upów – mówi w rozmowie z Obserwatorem Arkadiusz Regiec, założyciel Beesfund, platformy crowdfundingu udziałowego.

Link do artykułu

[29.03.2017] Crowdfunding udziałowy czeka rewolucja

W tym roku więcej spółek dostanie wsparcie od internautów, niż zadebiutuje na NewConnect. Ma być jeszcze lepiej, m.in. dzięki zmianom w przepisach.

Link do artykułu

[21.02.2017] impact'16 fintech/insurtech: Arkadiusz Regiec, Beesfund SA, część 1

O cyfrowej rewolucji w branży finansowej, potrzebie zmiany postawy polskiego regulatora wobec innowacyjnych przedsięwzięć oraz o tym, skąd czerpać inspiracje w rozwoju fintechu Arkadiusz Regiec, Prezes Zarządu Beesfund SA.

Link do artykułu

[26.09.2016] Crowdfunding udziałowy: aby zostać inwestorem, wystarczy kilkaset złotych

Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Na znaczeniu zyskuje crowdfunding udziałowy.

Link do artykułu

[02.06.2016] Beesfund – kapitał na rozwój biznesu od społeczności

Na polskim rynku funkcjonuje alternatywa dla małych i średnich przedsiębiorstw, które szukają wsparcia finansowego – Beesfund. To forma croundfundingu oparta na private equity, pozwalająca w krótkim czasie zebrać do 400 000 PLN na rozwój przedsiębiorstwa.

Link do artykułu

[16.05.2016] W sieci każdy to inwestor

Największy portal crowdfundingowy na świecie, amerykański Kickstarter, zebrał już 2,3 mld dol. od 11 mln osób na ponad 100 tys. projektów. W Polsce finansowanie społecznościowe dopiero raczkuje, ale też nie brakuje tam biznesowych marzycieli.

Link do artykułu

[13.05.2016] Crowdfunding nad Wisłą. Polak potrafi wspierać

Jeżeli kogoś męczą polityczne spory, toczone od 1989 r. lub żarty o rodakach, które ponoć opowiadają o nas za granicą, powinien wejść na któryś z polskich portali crowdfundingowych. Można tam zobaczyć lepszą stronę nas wszystkich – to, jak w kilkanaście dni kilkaset osób zrzuca się na projekt, którego autorem jest ktoś nieznajomy, wspiera artystę, który chce wydać płytę lub twórcę, który zaprojektował grę planszową.

Link do artykułu

[02.05.2016] JAK ZOSTAĆ WSPÓŁWŁAŚCICIELEM INNOWACYJNEJ FIRMY?

Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy rozpoczynającej działalność albo planującej poszerzenie jej zakresu? Twórcy startupów na początku sięgają do własnych oszczędności lub proszą o wsparcie rodzinę. Mogą zaciągnąć kredyt w banku, mogą znaleźć inwestorów, którzy wyłożą duże kwoty. Jest jednak inna możliwość - tzw. crowdfunding udziałowy.

Link do artykułu

[23.12.2014] Rewolucja społecznościowe w finansach – equity crowdfunding

Wywiad z prezesem zarządu Beesfund S.A., Arkadiuszem Regiecem o przyszłości Equity crowdfundingu i jego wpływie na rynek finansowy.

Link do artykułu

[13.11.2014] Sukces polskiej firmy. Akcje za bitcoiny

„Akcja crowdfundingowa zakończyła się ogromnym sukcesem. Polskiej firmie InPay S.A. udało się przekonać 181 inwestorów z całego świata do zakupu 5% akcji za sumę 200.000 złotych.” pisze portal money.pl odnosząć się do zakończenia naszej akcji.

Link do artykułu

[27.10.2014] Poland’s InPay Lets Crowdfunders Buy Equity With Bitcoin

Największy portal na świecie poświęcony kryptowalutom pisze o naszej akcji InPay S.A.

Link do artykułu

[18.02.2013] Finansowanie społecznościowe

O historii, teorii, podstawach prawnych i praktyce korzystania z finansowania społecznościowego w Polsce pisze Filip Milewski na łamach Portalu Innowacji.

Link do artykułu

[17.01.13] Projektodawcy Beesfund w TVN24

Kolejny telewizyjny reportaż o finansowaniu społecznościowym przygotowała redakcja TVN24. Widzowie mogli zapoznać się m.in. z wypowiedziami Karola Króla oraz poznać m.in. takiej projekty jak „Miła, padnij!”, „Nowa płyta Brendy Walsh” czy „Praska Biblioteka Sąsiedzka”. Materiał można obejrzeć na stronie TVN24.

Link do artykułu

[15.01.13] Puls Biznesu kolejny raz o crowdfundingu

Uruchom własne kontakty, opowiedz o sobie, mów zrozumiałym językiem — to zasady, którymi powinni się kierować autorzy kampanii crowdfundingowych – pisze Marta Bellon na łamach „Pulsu Biznesu”. Tekst stanowi obszerną relację z konferencji „Crowdfunding w Polsce 2012” sfinansowanej dzięki społeczności Beesfund. Zachęcamy do lektury!

Link do artykułu

[5.11.12] Polski bohater Ameryki

Obszerny artykuł na temat życia generała Zdzisława Starosteckiego. Jacek Sut od 2009 roku przygotowuje film dokumentalny o życiu polskiego generała (PATRIOTa). W 2010 r. przeprowadził ostatni wywiad jakiego udzielił Starostecki. Problem jednak w tym, że brakuje funduszy na jego dokończenie. Reżyser za pośrednictwem portalu Beesfund.com zwraca się z prośbą o pomoc. Na specjalne konto bankowe można wpłacać datki na realizację materiału. - można przeczytać w artykule.

Link do artykułu

[19.09.12] Pierwszy magazyn z crowdfundingu?

O zamknięciu magazynu „Bluszcz” było ostatnio głośno w mediach. Na portalach społecznościowych powstała nawet grupa wspierająca pismo. Niestety „Bluszcza” nie udało się uratować. Redakcja jednak się nie poddaje. Założyła nowy magazyn „Park” – żeby go otworzyć potrzebuje miliona złotych. Liczy na pomoc wiernych czytelników (...) Jeżeli wszystko pójdzie według planu, będzie to precedensowa sytuacja w naszym kraju. Wszystko w rękach czytelników. My trzymamy mocno kciuki.- można przeczytać w portalu natemat.pl

Link do artykułu

[01.09.12] Miliony z internetu pozwolą na rozkręcenie biznesu

W weekendowym wydaniu Gazety Wyborczej pojawił się obszerny artykuł na temat finansowania społecznościowego prezentujący najciekawsze projekty ze świata, problemy związane z regulacjami crowdfundingu w Polsce i innowacyjnym rozwiązaniom naszego portalu. Tę dyskusję próbuje minąć bokiem nowy serwis finansowania Beesfund.com, w którym docelowo można oferować udziały, jak i działać w modelu Kickstartera (za określone nagrody). - można przeczytać w tekście dostępnym na łamach portalu Wyborcza.biz.

Link do artykułu

[29.08.12] W Polityce o finansowanie społecznościowym!

(...) nie ma przeszkód, żeby tysiące ludzi z pomysłem i setki tysięcy ludzi z pieniędzmi spotkały się także i w naszej sieci - twierdzi redaktor tygodnika "Polityka". W artykule wiele uwagi poświęcono crowdfundingowi o charakterze udziałowym oraz portal Beesfund.com. Polecamy!

Link do artykułu