Grydsen Lab

property

Branża:

Zastosowania VR w rehabilitacji

CEO:

Michał Majcherek

Rozpoczęcie działalności:

2018 (jako sp. z o.o.)

Misją firmy Grydsen LAB jest poprawa jakości życia ludzi poprzez innowacyjne wykorzystanie dorobku nauk społecznych i medycznych do rozwiązywania problemów zdrowotnych.

W 2050 roku 1/3 populacji w Polsce (i porównywalnie w innych krajach europejskich) będą stanowiły osoby w wieku 65 lat i więcej, a średnie trwanie życia będzie się nadal wydłużało. (GUS). Liczba chorych na Alzheimera rośnie i będzie rosnąć coraz szybciej. Obecnie w Polsce może to już być nawet pół miliona osób. Prognozuje się, że liczba ta wzrośnie nawet czterokrotnie (NIK, 2017). Procesu starzenia się nie można zatrzymać i odwrócić, jednak da się go spowolnić przy wykorzystaniu odpowiednich technik diagnostycznych i terapeutycznych.

GRYDSEN LAB – spin-out naukowców i doświadczonych menedżerów - oferuje innowacyjne, o naukowo potwierdzonej skuteczności narzędzie terapeutyczne z wykorzystaniem VR, przeciwdziałające postępom zaburzeń otępiennych seniorów (np. choroby Alzheimera). Nasze narzędzie zapewnia stosowanie tych technik w przyjaznej i atrakcyjnej dla użytkownika formie, a ponadto NAUKOWO UDOWODNIONO, że jest skuteczniejsze od dotychczas stosowanych psychologicznych technik terapeutycznych. Efektem terapii jest utrzymywanie osób w podeszłym wieku w dobrej kondycji fizycznej i poznawczej, co przekłada się na ich samodzielność i utrzymanie wysokiego poziomu dobrostanu psychicznego.

Narzędzie powstało i zostało zbadane (na pacjentach, za zgodą komisji bioetycznej) dzięki projektowi „Grydsen –innowacyjne psychologiczne metody terapii seniorów z wykorzystaniem techniki VR” – „Szybka Ścieżka” – Program Operacyjny Inteligentny Rozwój (wartość projektu 2 044 350 zł). Projekt realizowany był w konsorcjum z Politechniką Łódzką. Obecnie produkt gotowy jest do sprzedaży na rynku polskim, a do końca III kwartału 2022 będą gotowe wersje angielsko-, francusko- i niemieckojęzyczna.

Potrzeby rynku już dziś są bardzo duże, a w przyszłości, wraz ze starzeniem się społeczeństwa, będą tylko rosnąć. Klientami kupującymi stanowiska terapeutyczne będą szpitale, sanatoria i przychodnie, a w kolejnej fazie rozwoju spółki także prywatne małe gabinety psychologiczne i rehabilitacyjne.

Zapisz się do newslettera, aby otrzymać powiadomienie o starcie emisji GRYDSEN LAB i być wśród pierwszych osób, które dołączą do VR-owej rewolucji w świecie rehabilitacji!

Dlaczego warto zapisać się do newslettera?

benefit-1

Powiadomienie o starcie

Będziesz jedną z pierwszych osób, które poinformujemy o starcie kampanii, a najważniejsze informacje o spółce otrzymasz jeszcze przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu masz pewność, że nie umknie Ci możliwość inwestycji.
benefit-1

Early Bird

Pierwszym dniom kampanii często towarzyszą limitowane, atrakcyjniejsze pakiety dodatkowych korzyści - nie przegapisz ich. Ponadto, inwestorzy inwestujący jako pierwsi cieszą się nawet o 10% atrakcyjniejszą wyceną spółki.
benefit-1

Brak spamu

Nie wysyłamy niechcianych wiadomości - będziesz otrzymywać jedynie informacje na temat spółki oraz cykliczny newsletter Beesfund.