Crowder S.A.

Branża:

crowdlending, tokenizacja nieruchomości

CEO:

Dr Grzegorz Mizerski

Rozpoczęcie działalności:

2020

"Na naszych oczach dokonuje się jedna z największych transformacji majątku w historii ludzkości: od zasobów papierowo-analogowych do cyfrowych” - piszą autorzy książki “Blockchain. Rewolucja”. Nieruchomości i usługi finansowe to dwa rynki o wielkiej wartości, które w wyniku pojawienia się blockchain i technologii rozproszonych rejestrów (ang. distributed ledger technology, DLT) już dziś podlegają erozji. Pojawiają się nowe firmy, które wdrażają nowe zyskowne modele biznesowe jak amerykańska firma Coinbase, której kapitalizacja giełdowa wynosi już 47 mld USD.

Działamy na rynkach, które wolno podlegają zmianom, ale są na tyle duże, że zapewnią atrakcyjną stopę zwrotu innowatorom takim jak np. Revolut, którego kapitalizacja przekroczyła 33 mld USD. Dostrzegamy i my ogromny potencjał na zysk i wielką szansę rynkową dla Crowder SA.

Crowder.PRO kwestionuje obecne rynkowe status quo dlatego też, rozwija dwa unikatowe projekty:

 • Crowder.PRO – platformę crowdfundingu pożyczkowego (crowdlendingu) P2B opartego na nieruchomościach
 • Crowdex.PRO - platformę do tokenizacji nieruchomości komercyjnych
 • .

  Platforma crowdlendingowa Crowder.PRO (www.crowder.pro), dzięki niej każdy może stać się pasywnym inwestorem na rynku nieruchomości komercyjnych. Umożliwia lokowanie nadwyżek finansowych w projekty inwestycyjne realizowane przez starannie wyselekcjonowanych polskich deweloperów: w zamian za udzielenie pożyczki, inwestor pożyczkowy otrzyma wysokie oprocentowanie - nawet 12% rocznie.

  Inwestycje będą możliwe już od 500 zł, a wszystkie pożyczki są zawsze objęte najmocniejszym systemem zabezpieczeń jakie istnieją w polskim systemie prawnym, w tym hipoteką nieruchomości. Wszystkie operacje na platformie są w 100% online, bez konieczności wizyt u notariuszy i straty czasu.

  Z kolei Crowdex.PRO (www.crowdex.pro) korzysta z rewolucyjnych zmian jakie niesie ze sobą technologia blockchain. Umożliwia łatwą i kompleksową tokenizację nieruchomości komercyjnych, zarówno własności tych obiektów jak i przychodów z ich wynajmu.

  Tokenizacja to efekt pojawienia się blochchain i technologii księgi rozproszonej. To cyfrowy odpowiednik realnego aktywa. To wyższa efektywność, niskie koszty transakcyjne, łatwiejsza monetyzacja nieruchomości i dostęp do masowej liczby inwestorów, bezpieczeństwo transakcji, najwyższa z możliwych transparentność, nieograniczona de facto płynność aktywów i najwyższa transakcyjność.

  Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym jakie zapewnia nasz duński partner strategiczny (DisgiShares A/S), emitenci będą mogli korzyści z przewag konkurencyjnych jakie daje tokenizacja, w tym dostępu do nowej grupy inwestorów, także zagranicznych. Platforma zapewni także obrót tokenami na rynku wtórnym (tzw. rynek OTC) oraz na wybranych wyspecjalizowanych giełdach światowych. Dodatkowo, możliwa będzie digitalizacja akcji, obligacji, praw autorskich, wizerunku - co stworzy nam dodatkowe źródła przychodów.

  W lipcu 2020 roku pozyskaliśmy pierwszą część dofinansowania z PARP w ramach Hub of Talents 2 - wsparcia innowacyjnych start-upów (działanie 1.1.1 w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia). W marcu 2021 złożyliśmy wniosek o drugą część dofinansowania w wysokości 1 mln zł (działanie 1.1.2) i spodziewamy się otrzymać je w pełnej wysokości (decyzja PARP w sierpniu - wrześniu br).

  Dlaczego warto zapisać się do newslettera?

  benefit-1

  Powiadomienie o starcie

  Będziesz jedną z pierwszych osób, które poinformujemy o starcie kampanii, a najważniejsze informacje o spółce otrzymasz jeszcze przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu masz pewność, że nie umknie Ci możliwość inwestycji.
  benefit-1

  Early Bird

  Pierwszym dniom kampanii często towarzyszą limitowane, atrakcyjniejsze pakiety dodatkowych korzyści - nie przegapisz ich. Ponadto, inwestorzy inwestujący jako pierwsi cieszą się nawet o 10% atrakcyjniejszą wyceną spółki.
  benefit-1

  Brak spamu

  Nie wysyłamy niechcianych wiadomości - będziesz otrzymywać jedynie informacje na temat spółki oraz cykliczny newsletter Beesfund.