Crowder S.A.

property

Branża:

Crowdlending, tokenizacja nieruchomości i REIT

CEO:

Dr Grzegorz Mizerski

Rozpoczęcie działalności:

2020

Crowder SA kwestionuje status quo symbiotycznych, ale wciąż skostniałych rynków finansów i nieruchomości: one wolno podlegają zmianom, ale są na tyle duże, że zapewniają atrakcyjną stopę zwrotu innowatorom takim jak np. Revolut, którego kapitalizacja przekroczyła 33 mld USD, CoinBase (wycena ponad 40 mld USD) czy giełda tokenów NTF Open Sea (wycena ponad 13 mld USD). Dostrzegamy i my ogromny potencjał na zysk i wielką szansę rynkową dla Crowder SA. i dlatego rozwijamy na nich dwa unikatowe projekty:

 • Crowder PRO – platformę crowdfundingu pożyczkowego (crowdlendingu) Peer – to – Bussines (P2B) opartego na nieruchomościach
 • Crowdex.PRO - platformę do tokenizacji aktywów, w tym nieruchomości komercyjnych
 • Platforma crowdlendingowa Crowder.PRO (www.crowder.pro) oferuje każdemu możliwość pasywnego i bezpiecznego inwestowania na rynku nieruchomości, głównie mieszkaniowych. Umożliwia lokowanie nawet drobnych nadwyżek finansowych (od 500 zł) w projekty inwestycyjne realizowane przez starannie wyselekcjonowanych polskich deweloperów: w zamian za udzielenie pożyczki, inwestor pożyczkowy otrzymuje wysokie oprocentowanie - nawet 12% rocznie.

  Wszystkie operacje na platformie są w 100% online, z wideo-weryfikacją tożsamości, podpisywaniem dokumentów, podpisem kwalifikowanym lub zaawansowanym zgodną z rozporządzeniem Unii Europejskiej eIDAS. Inwestycja pożyczkowa na www.crowder.pro jest odmiejscowiona – tzn. jest możliwa z dowolnego miejsca, na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Crowder.PRO to także inwestycje bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy o rynku nieruchomości, z dostępem do analiz scoringowych i do pełnej dokumentacji projektowej, które dostarcza bezpłatnie Emitent, bez konieczności wydawania środków własnych na kancelarie prawne, notariuszy, bez straty czasu i kłopotów związanych z potencjalną windykacją należności. Inwestycje crowdlendingowe są zawsze objęte najmocniejszym systemem zabezpieczeń jakie istnieją w polskim systemie prawnym, w tym hipoteką nieruchomości. Korzystanie z Crowder PRO dla inwestorów pożyczkowych jest za darmo.

  Crowder.PRO® po zaledwie kilku miesiącach stał się najnowocześniejszą platformą crowdlendingową w Polsce. Było to możliwe m.in. dzięki:

  • autorskiej aplikacji transakcyjnej wykorzystującej wideo weryfikację tożsamości i podpis kwalifikowany;

  • strategicznej umowie o współpracy z francuską instytucją płatniczą LemonWay, na mocy której Francuzi obsługiwać będą system płatności i rozliczeń, w tym usługę e-wallets; powiernikiem środków użytkowników platformy będzie europejski champion bankowy - francuski BNP Paribas;

  • strategicznemu porozumieniu ze spółką Sasanka SA - właścicielem unikatowego formatu domów bliźniaczych Sasanek® w zakresie organizacji finansowania projektów budowy osiedli tych domów przez inwestorów crowdlendingowych; pierwsza w 2022 roku kampania pożyczkowa na projekt budowy Sasanek (Osiedle Sielskie) (www.sasanki.crowder.pro) zakończyła się z nadsubskrypcją 30%; w przygotowaniu kolejne;

  • pierwszej kampanii promocyjnej w mediach społecznościowych, z której pozyskano ponad 500 potencjalnych inwestorów;

  • wprowadzeniu automatyzacji marketingu i strategii najwyższej jakości obsługi (w tym zastosowaniu sztucznej inteligencji, chatbotów i CRM);

  • opracowania własnego systemu ratingowego inwestycji - CrowderPRO Scoring

  Równolegle Emitent, rozpoznając znaczące synergie kosztowe i operacyjne, realizuje drugi projekt - Crowdex.PRO (www.crowdex.pro) – budowę platformy do tokenizacji aktywów, w tym nieruchomości opartej o blockchain (protokół Ethereum). Dzięki niej, właściciele nieruchomości będą mogli poprawić sobie płynność, a inwestorzy dywersyfikować swój portfel o tokeny nieruchomości komercyjnych i czerpać przychody z ich wynajmu.

  Partnerem strategicznym Crowder SA w obszarze tokenizacji jest europejski lider technologiczny DigiShares A/S (Dania). Polscy emitenci tokenów będą mogli poprawiać swoją płynność, nie tylko dzięki sprzedaży ułamkowej części nieruchomości, ale też poprzez tokenizowanie samego strumienia przychodów z czynszów. Crowdex.PRO zapewni obrót tokenami na rynku wtórnym (tzw. rynek OTC) oraz na wybranych wyspecjalizowanych giełdach światowych. Dodatkowo, po wprowadzeniu odpowiednich regulacji, możliwa będzie digitalizacja innych aktywów, w tym akcji, obligacji, praw autorskich, wizerunku - co stworzy dodatkowe źródła przychodów dla Emitenta.

  W planach jest także oraz uruchomienie dedykowanej platformy do obrotu tokenami stricte nieruchomościowymi oraz uruchomienie zagranicznego REIT-a (real estate investment trust) na polskich nieruchomościach komercyjnych, którego akcję będą notowane na giełdzie.

  Dlaczego warto zapisać się do newslettera?

  benefit-1

  Powiadomienie o starcie

  Będziesz jedną z pierwszych osób, które poinformujemy o starcie kampanii, a najważniejsze informacje o spółce otrzymasz jeszcze przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu masz pewność, że nie umknie Ci możliwość inwestycji.
  benefit-1

  Early Bird

  Pierwszym dniom kampanii często towarzyszą limitowane, atrakcyjniejsze pakiety dodatkowych korzyści - nie przegapisz ich. Ponadto, inwestorzy inwestujący jako pierwsi cieszą się nawet o 10% atrakcyjniejszą wyceną spółki.
  benefit-1

  Brak spamu

  Nie wysyłamy niechcianych wiadomości - będziesz otrzymywać jedynie informacje na temat spółki oraz cykliczny newsletter Beesfund.