• 3 091 000 zł zebrany kapitał
 • Projekt
  zakończony
 • 8880 inwestorów
 • 4 280 000 zł kwota zbiórki
 • 5,189 % procent oferowany
 • 100,00 zł cena akcji serii F
 • 42 800 liczba akcji serii F
 • 13.06.2020 data zakończenia
 • 100 zł próg powodzenia emisji

WISŁA KRAKÓW to ponad 114 lat historii, 13 tytułów mistrza Polski, 36 sezonów zakończonych na podium ligowych rozgrywek, 4 Puchary Polski, wielkie mecze z Celtikiem, Barceloną, Realem Madryt, Realem Saragossa, Parmą czy Schalke 04. Rywalizacje te sympatycy pod Wawelem i w Polsce będą pamiętać jeszcze bardzo długo. „Wisła Nigdy Nie Zginie!” - to hasło, które przyświeca cel wszystkim osobom pracującym nad przywróceniem Białej Gwieździe dawnego blasku.

O akcji

Your browser does not support SVG

Rekord

Zaledwie 24 godzin potrzebowali w lutym ubiegłego roku Kibice Białej Gwiazdy, aby nabyć 40 000 akcji Klubu, co stanowi bezapelacyjny rekord w historii akcji equity crowdfundingowych! Konto Wisły Kraków SA zasiliła kwota 4 mln złotych, która pozwoliła na kontynuację odbudowy krakowskiego Klubu. W tym wyjątkowym przedsięwzięciu, będącym symbolem zjednoczenia wiślackiej społeczności, wzięło udział ponad 9 tysięcy inwestorów, stając się tym samym współwłaścicielami piłkarskiej spółki.

Dzięki zaangażowaniu Kibiców, Partnerów i Sponsorów Wiśle Kraków udało się zmniejszyć zadłużenie o blisko 10 milionów złotych. Dodatkowo zawarte zostały ugody z pozostałymi wierzycielami. Działania te pozwoliły Klubowi na wystartowanie w nowej edycji rozgrywek Ekstraklasy, zasilenie drużyny wartościowymi zawodnikami oraz zwiększenie zainteresowania fanów, co przełożyło się na wysoką frekwencję przy R22. Pomimo niekorzystnej serii spotkań zanotowanej w rundzie jesiennej, Biała Gwiazda mogła liczyć na wsparcie swoich wiernych Sympatyków. Aktualna postawa 13-krotnego mistrza Polski napawa optymizmem i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Aby móc realizować kolejne kroki, potrzebujemy Waszego wsparcia!

Your browser does not support SVG

Kolejna emisja

W odpowiedzi na pojawiające się głosy postanowiliśmy wystartować z kolejną edycją emisji akcji. Każdy, kto nie zdążył zaopatrzyć się w swój dokument, teraz ma okazję stać się jego posiadaczem. Naszym celem jest zebranie 4 mln 280 tys. złotych, które staną się formą finansowania pomostowego do czasu wypracowania docelowego rozwiązania.

Your browser does not support SVG

Inna formuła

Tym razem rozpoczynamy emisję akcji w nowej formule, która jest typową inwestycją jednocześnie mającą charakter wsparcia Klubu w trakcie procesu odbudowy rentowności i stabilności finansowej oraz w trudnej chwili jakim jest zamknięcie stadionów dla publiczności z powodu zagrożenia pandemią. Prowadzone w 2019 roku działania w Spółce w obszarze finansowym i organizacyjnym skupiły się przede wszystkim na zwiększeniu przychodów z działalności spółki poprzezintensyfikacje działań sprzedażowych i wprowadzenieszeroko rozbudowanych akcjimarketingowych.Działania te miały na celu zwiększenie wykorzystania potencjału marki jaką jest Wisła Kraków przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów działalności, w szczególności w strukturze wynagrodzeń oraz poprzez negocjacje z największymi wierzycielami w celu zawarcia ugód pozwalających na rozłożenie płatności zaległych zobowiązań na raty, co w efekcie miało realny wpływ na zwiększenie rentowności spółki. W 2020 roku planowane jest kontynuowanie przyjętych założeń i wdrożonych działań.  Nadmienia się, że zakup akcji Klubu stanowi rodzaj inwestycji, gdyż w przypadku osiągnięcia trwałej rentowności przez Klub i pod tym warunkiem planowane jest w okresie 3 lat lecz nie dłuższym niż 5 lat od momentu publicznej emisji rozpoczęcie dobrowolnego (na życzenie Akcjonariusza) wykupu akcji przez Spółkę z zyskiem dla Inwestora wynoszącym WIBOR 1R + 2%.

Akcje spółki nabywać można na dedykowanej platformie. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z wysyłki akcji, będzie musiał dokupić tę opcję na prawdziwa.wisla.krakow.pl. W przeciwnym razie Akcjonariusz zostanie przypisany do osobistego odbioru dokumentu.

Aktualna sytuacja w kraju i w Europie sprawia, że odwoływane są imprezy masowe, a mecze piłkarskie będą aż do odwołania odbywać się bez udziału publiczności. Ze względu na brak możliwości uczestnictwa na żywo w spotkaniach Ekstraklasy, Kibice Białej Gwiazdy sugerowali, że nabędą bilety w ramach wirtualnego stadionu, okazując w ten sposób po raz kolejny niebagatelne wsparcie finansowe. Rozwiązanie przez nas wprowadzone opiera się na inicjatywie Fanów, którzy nigdy nie zawiedli swojego ukochanego Klubu.

Dokument akcji

Oś czasu

1906

ZAŁOŻENIE WISŁY ORAZ KLUBU CZERWONYCH

1911

POLSKI ZWIĄZEK TOWARZYSTW SPORTOWYCH PIŁKI NOŻNEJ

21 maja 1911 roku z inicjatywy Białej Gwiazdy powstaje Polski Związek Towarzystw Sportowych Piłki Nożnej - pierwszy polski związek piłkarski.

1924

KAPITAN

Henryk Reyman kapitanem reprezentacji Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

1939 - 1945

PIŁKA NOŻNA W MROKACH OKUPACJI

Wisła traci swoje boisko i sprzęt, ale kontynuuje działalność w konspiracyjnych rozgrywkach. Wielu sportowców i działaczy Białej Gwiazdy ginie na froncie, w obozach i w egzekucjach.

1976

UEFA

Wisła Kraków debiutuje w Pucharze UEFA, w pierwszych meczach eliminuje Celtic Glasgow po remisie na wyjeździe 2:2 i wygranej u siebie 2:0.

7 sierpnia 1978

REKORD FREKWENCJI

Rekord frekwencji przy Reymonta. Mecz Wisła-Legia ogląda 40 tysięcy kibiców.

1979

ĆWIERĆFINAŁY

Wisła Kraków dociera do ćwierćfinału Pucharu Mistrzów Krajowych.

27 października 1997

NOWY WŁAŚCICIEL

Właścicielem piłkarskiej Wisły zostaje Tele-Fonika. Dzięki wsparciu Bogusława Cupiała Biała Gwiazda staje się w polskim piłkarstwie prawdziwym hegemonem. Wisła zdobywa mistrzostwo Polski w 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009 i 2011 roku.

17 września 2010

NOWY STADION

Wisła wraca na stadion przy ulicy Reymonta po generalnym remoncie obiektu.

6 lutego 2019

RUSZA AKCJA “MOJA WISŁA”

Rekordowa sprzedaż akcji Klubu. Kibice wykupują je za 4 miliony złotych w 24 godziny.

9 marca 2019

# PRAWDZIWAWISŁA

Wisła Kraków sprzedaje 15 057 karnetów w ramach kampanii #prawdziwaWisła, ustanawiając tym samym nowy ekstraklasowy rekord.

9 kwietnia 2019

„WISŁA KRAKÓW BF”

Biała Gwiazda i fundacja „Nie Widząc Przeszkód” łączą siły, czego wynikiem jest powstanie sekcji blind footballu pod szyldem „Wisła Kraków BF”.

15 lipca 2019

SOCIOS – SPONSOREM WISŁY KRAKÓW

Pozyskanie nowego, ważnego Partnera-Socios Wisła Kraków, którego logo widnieje na koszulkach piłkarzy Białej Gwiazdy.

16 października 2019

SEKCJA E-SPORTU

Uruchomiona zostaje sekcja e-sportu Wisła All in! Games Kraków.

27 listopada 2019

NOWAK-MOSTY SPONSOREM WISŁY KRAKÓW

Firma Nowak-Mosty zostaje sponsorem Białej Gwiazdy, a jej logo zdobi rękawy wiślackich koszulek.

Zespół

Rescue team

Dawid Błaszczykowski

Prezes Wisły Kraków SA

Inwestor oraz przedsiębiorca. Absolwent Politechniki Opolskiej na kierunku Wychowanie Fizyczne. W latach 2011-2012 asystent pierwszego trenera w Rakowie Częstochowa. Od 2014 roku prokurent spółki Spectrum sp. z o.o., sprawujący obowiązki Prezesa. Członek Zarządu „Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski”.

Jakub Błaszczykowski

Współwłaściciel Wisły Kraków, Kapitan Białej Gwiazdy

Utytułowany bohater Klubu z Reymonta. Jego wiślacka historia rozpoczęła się w 2005 roku, gdy o jego umiejętnościach piłkarskich przekonał się sztab Białej Gwiazdy. Wraz z Wisłą zdobył tytuł mistrza Polski na koniec sezonu 2004/2005. Dwukrotny mistrz Niemiec z Borussią Dortmund, a także były zawodnik ACF Fiorentiny oraz VfL Wolsburg. Członek Klubu Wybitnego Reprezentanta, który dotychczas w barwach kadry narodowej rozegrał 108 meczów, uczestnik Mistrzostw Świata 2018 i Mistrzostw Europy 2012 oraz 2016. Od rundy wiosennej sezonu 2018/19 Kapitan Białej Gwiazdy.

Tomasz Jażdżyński

Współwłaściciel Wisły Kraków, Przewodniczący Rady Nadzorczej Wisły Kraków SA

Absolwent Informatyki oraz Marketingu i Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W przeszłości Prezes Zarządu Interia.pl, Bankier.pl, GG Network, Dyrektor Finansowy Wirtualnej Polski, Dyrektor Zarządzający segmentu Media i Komunikacja Grupy Allegro. „Człowiek Roku 2004” polskiego Internetu. Nagrodzony tytułem Menedżera Roku w 2007 i nagrodą za dokonania życiowe MixxAwards IAB w 2009. Koordynator procesu wejścia na giełdę Interii oraz Bankiera. Członek rad nadzorczych IAB Polska i Polskie Badania Internetu. Obecnie Prezes Zarządu Gremi Media S.A. wydającej „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”, a także większościowy udziałowiec agencji interaktywnej Veneo.

Jarosław Królewski

Współwłaściciel Wisły Kraków, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Absolwent i pracownik Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz współtwórca uznanych i nagradzanych kierunków studiów na tej uczelni (m.in. Digital Marketing, E-Gospodarka, SocialInformatics). Właściciel firmy Synerise uznawanej za jedną z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw na świecie w segmencie Big Data i ArtificialIntelligence. „Partner Roku” Microsoft w latach 2017 i 2018, jeden z 30 najbardziej perspektywicznych przedsiębiorców technologicznych na świecie wg EY 2018, laureat Nagrody Specjalnej w konkursie EY Przedsiębiorca Roku 2018. Były zawodnik, a obecnie sponsor Glinka Gorlice oraz kobiecej drużyny UKS Staszkówka Jelna.

Pion operacyjny

Florentyna Kulig

Dyrektor Organizacyjny Wisły Kraków SA

Z Wisłą Kraków związana od 2014 roku. Współpracę z Białą Gwiazdą rozpoczęła jako stażysta, następnie pełniła funkcję Event Menedżera, Kierownika Sprzedaży, a aktualnie Dyrektora Organizacyjnego. Wcześniej zbierała doświadczenie w branży rozrywkowo-turystycznej - jako Dyrektor ds. turystyki młodzieżowej kooperowała m.in. z instytucjami publicznymi w ramach projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w województwie małopolskim. Może pochwalić się relacjami z takimi markami, jak: FIFA, PZPN, Adidas, LV Bet Zakłady Bukmacherskie, Cashback World, Dasta Invest, Kompania Piwowarska czy Antrans.

Karolina Biedrzycka

Rzecznik Prasowy Wisły Kraków SA

Z wykształcenia Menedżer Kultury i Mediów, a także Menedżer Sportu. Specjalizuje się w komunikacji medialnej i PR-owej. Wnuczka legendarnego obrońcy Białej Gwiazdy Władysława Kawuli. Kontynuuje rodzinne tradycje, piastując stanowisko Rzecznika Prasowego Wisły Kraków SA. Z krakowskim klubem związana jest od 2011 roku, z przerwą na pracę w Lechii Gdańsk, gdzie pełniła rolę Specjalisty ds. komunikacji. W Wiśle przechodziła przez poszczególne szczeble kariery: od Specjalisty ds. komunikacji medialnej, przez Menedżera ds. komunikacji medialnej czy Zastępcy Rzecznika Prasowego. Pracowała z takimi markami, jak: Adidas, New Balance, Energa, Cekol, LV Bet Zakłady Bukmacherskie, Kompania Piwowarska, Cashback czy Volvo Wadowscy.

Tomasz Czwartkiewicz

Dyrektor Sprzedaży Wisły Kraków SA

Z wykształcenia Menedżer Sportu. Od sierpnia 2018 roku Dyrektor Sprzedaży Wisła Kraków SA, wcześniej Manager ds. rozwoju (od czerwca 2016) oraz koordynator akcji „Wisła Kraków to nasza historia”. Przed pracą z Wisła Kraków związany był m.in. ze Sports Hospitality i rodzinną spółką KW Grupa. Pracował z takimi markami, jak: LV Bet, Adidas, Kompania Piwowarska, Coca-Cola, Cashback World, Volvo Wadowscy, Foodcare, Olimp Laboratories, MaxFliz czy Idea Getin Leasing.

Konrad Kolegowicz

Menedżer ds. Projektów i Controllingu

Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Aktualnie pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada stopień naukowy doktora nauk w dziedzinie ekonomii. Od września 2019 roku związany jest z Wisłą Kraków, w której pełni funkcję Menedżera ds. Zarządzania Projektami i Controllingu. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów w zakresie restrukturyzacji, finansów przedsiębiorstw, analiz gospodarczych dla Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości. Pełnił funkcję koordynatora wdrożeń planów rozwojowych i restrukturyzacyjnych w kilkunastu przedsiębiorstwach. W Klubie wykorzystuje posiadane doświadczenie, które zdobył pełniąc funkcję eksperta i koordynatora wielu przedsięwzięć oraz menedżera w Krakowskim Przedsiębiorstwie Geologiczno-Budowlanym PMB. Ponadto autor bądź współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a także wykładowca na studiach podyplomowych w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Piotr Kobas

Menedżer ds. finansów i zasobów ludzkich

Z krakowskim Klubem związany nieprzerwanie od 2000 roku, aktualnie pełni funkcję Menedżera ds. finansów i zasobów ludzkich. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansów, ekonomii, księgowości i zarządzania zasobami ludzkimi. Dysponuje ogromną wiedzą dotyczącą funkcjonowania piłkarskiej spółki.

Pion sportowy

Artur Skowronek

Szkoleniowiec pierwszej drużyny Wisły Kraków

Od listopada 2019 roku pierwszy trener Wisły Kraków, który wyprowadził zespół z serii porażek i tchnął w niego nowego ducha. Pod jego wodzą zawodnicy Białej Gwiazdy w 2020 roku przyciągają swoją grą na R22 tłumy kibiców. Szkoleniowiec reprezentujący młode pokolenie, o analitycznym podejściu do swojej pracy. Prowadząc swoje zespoły wielokrotnie pokazywał, że potrafi sprostać wyzwaniom w trudnych sytuacjach i realizować stawiane przed nim zadania.

Krzysztof Kołaczyk

Pełnomocnik Wisły Kraków SA ds. Akademii

Były wiceprezes RKS Raków Częstochowa, współodpowiedzialny za sukces i awans tego zespołu do ekstraklasowych rozgrywek. Dał się poznać środowisku sportowemu z trzech stron: jako piłkarz, szkoleniowiec i działacz. Od niedawna pełni funkcję asystenta trenera reprezentacji Polski U-16, człowiek z bogatym doświadczeniem w szkoleniu młodych adeptów futbolu na poszczególnych szczeblach.

Arkadiusz Głowacki

Dyrektor Działu Skautingu Białej Gwiazdy

#PrawdziwaLegendaWisły, od czerwca 2019 roku Dyrektor Działu Skautingu Białej Gwiazdy, wcześniej pełnił obowiązki Dyrektora Sportowego krakowskiego Klubu. Współodpowiedzialny jest za politykę transferową Białej Gwiazdy, zasiadając w Komitecie Transferowym. Przy Reymonta człowiek-instytucja. Z Klubem, z którym sześciokrotnie wznosił mistrzowskie trofeum, czynnie związany już ponad 19 lat. Na boisku głównodowodzący środkowy obrońca, przez wiele lat występujący z opaską kapitańską, rekordzista pod względem liczby występów w Wiśle, których rozegrał równo 460. Jako 22-latek zadebiutował w kadrze Jerzego Engela, łącznie przywdziewając 29 razy koszulkę z białym orłem na piersi.

Cel

4 280 000 zł100% kwoty tj. 4 280 000 zł zostanie przeznaczone na uregulowanie wymagalnych zobowiązań, które przewyższają aktualne zyski spółki, tworząc finansowanie pomostowe do czasu wypracowania kolejnych zysków, w tym na pokrycie nieprzewidzianych strat wynikających z zamknięcia dla publiczności rozgrywek ligowych w związku z pandemią Koronawirusa (CVOID-19).

Pakiety

od 100 zł

 • Dokument akcji imiennej: Papier wartościowy inkorporujący ogół praw i obowiązków akcjonariusza w spółce Wisła Kraków S.A.
 • Newsletter - subskrypcja wiadomości wychodzących bezpośrednio z klubu i stanowiąca wgląd w jego funkcjonowanie, napotykane wyzwania oraz rezultaty. Pozwoli Ci być na bieżąco z tym co dzieje się w Twoim Klubie.
 • Plakat A4 - plakat który możesz umieścić w specjalnym miejscu jako świadectwo kolejnego etapu długiej historii Klubu.

od 200 zł

Poprzedni pakiet, plus:

 • Dedykowany filmik - klip stanowiący podziękowanie za udział w akcji i pomoc udzieloną Klubowi. Niedostępny w żadnym innym miejscu i nawiązujący do całej kampanii.
 • Pin – wyróżnij się w tłumie, dzięki specjalnej odznace.

od 300 zł

Poprzedni pakiet, plus:

 • Pakiet naklejek 3D – możesz nimi przyozdobić każdą powierzchnię w wiślackie barwy.

od 500 zł

Poprzedni pakiet, plus:

 • Etui na kartę – eleganckie etui z wiślackimi elementami to świetne miejsce na Twój karnet, karty czy dokumenty. Dodatkowo etui posiada specjalną ochronę przed niechcianym skanowaniem.

od 1 000 zł

Poprzedni pakiet, plus:

 • Notes - elegancki notes, w którym zapiszesz wszystkie swoje pomysły i daty ważnych spotkań.

od 2 000 zł

Poprzedni pakiet, plus:

 • Dedykowany szalik – wyjątkowy szalik, którego nie dostaniesz nigdzie indziej. Pozwoli Ci się wyróżnić na trybunach przy R22.

od 5 000 zł

Poprzedni pakiet, plus:

 • Etui na wizytówki – schludny schowek na wszystkie Twoje kontakty. Elegancka skórzana okładka sprawi, że będziesz mógł bez oporów zabrać ją na każdego spotkanie.

od 10 000 zł

Poprzedni pakiet, plus:

 • Portfel – daj wyraz swojemu eleganckiemu stylowi korzystając z portfela o najwyższej jakości i praktycznym wnętrzu
 • Zwiedzanie z zawodnikiem – spotkaj się z zawodnikiem pierwszej drużyny i razem z nim poznaj tajniki i historię Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana

od 20 000 zł

Poprzedni pakiet, plus:

 • Karnet VIP Gold – zapewnij sobie miejsce na cały sezon w ekskluzywnej loży VIP Gold i w najwyższym komforcie oglądaj spotkania „Białej Gwiazdy”.
 • Piersiówka – gadżet, który przyda się na męską wyprawę i nie tylko.
 • Dzień z życia klubu - spotkaj się z pracownikami Wisły Kraków i poznaj kulisy pracy klubu piłkarskiego.

od 50 000 zł

Poprzedni pakiet, plus:

 • Podwójny karnet VIP Gold – razem z osobą towarzyszącą zapewnij sobie miejsce na cały sezon w ekskluzywnej loży VIP Gold i w najwyższym komforcie oglądajcie spotkania Białej Gwiazdy.
 • Karafka – obowiązkowy element każdego eleganckiego salonu lub biura.
 • Kolacja z Wiceprezesem Zarządu oraz z Członkiem Rady Nadzorczej - spotkaj się z Piotrem Obidzińskim i z jednym z Członków Rady Nadzorczej, będziecie mieli okazję przy wspólnym posiłku porozmawiać o planach na sportowy i biznesowy rozwój Wisły Kraków.

od 100 000 zł

Poprzedni pakiet, plus:

 • Loża prezydencka w sezonie 2020/2021 – spędź pozostałą część sezonu w jedynym miejscu dla kibiców, do którego wejść można jedynie za zaproszeniem, oglądaj mecze w komforcie wspólnie z legendami Wisły lub rozszerz swoje biznesowe kontakty.
 • Zorganizowany wyjazd na mecz – przygotujemy dla Ciebie podróż na mecz wyjazdowy, wraz z transportem i hotelem, tak abyś mógł się skupić tylko na dopingowaniu Wisły.

Wysyłka pakietów:

Każdy, kto będzie chciał skorzystać z wysyłki akcji, będzie musiał dokupić tę opcję na prawdziwa.wisla.krakow.pl. W przeciwnym razie Akcjonariusz zostanie przypisany do osobistego odbioru dokumentu.

FAQ

Akcje będą możliwe do odbioru w siedzibie spółki lub możliwa jest wysyłka po zgłoszeniu się do Spółki oraz uiszczeniu opłaty za wysyłkę dokumentu akcji oraz pakietów. Procedura odbioru oraz wysyłki akcji rozpocznie się po zakończeniu emisji oraz zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Akcyjnej w Krajowym Rejestrze Sądowym. Cały proces może trwać nawet kilka miesięcy od momentu zakończenia emisji. W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu e-mail podanego na stronie.

Pełne imię i nazwisko, wraz z polskimi znakami, datę urodzenia taką jak w dowodzie osobistym oraz adres mail. Dodatkowo należy podać adres wysyłki akcji - nie musi być to jednak adres zamieszkania.

Podczas zakupu akcji wystarczy podać adres, pod który ma zostać dostarczony dokument (i ewentualne pakiety). Pamiętaj, że akcje wyślemy minimum za 3 miesiące, więc jeśli zmienisz w tym czasie adres, zaktualizuj go jak najszybciej, prosimy o kontakt [email protected]

Zakup akcji na inną osobę nie jest możliwy. Jedna osoba może utworzyć jedno konta, z którego mogą zostać zakupione akcję tylko na tą osobę

Jak najbardziej. Instrukcja płatności spoza granic Polski:
1. Na etapie wyboru sposobu płatności wybierz metodę płatności - przelew tradycyjny;
2. W opcji przelew, kliknij ikonę SEPA oraz podaj dane potrzebne do wykonania przelewu.
3. Dokończ płatność przy użyciu swojego konta w banku - wpisz numer konta, tytuł przelewu oraz odpowiednią kwotę. Możesz to zrobić online - nie musisz wychodzić z domu;
4. Właśnie stałeś się inwestorem Wisły Kraków SA.
W razie pytań prosimy o kontakt: [email protected]

Tak, inwestor może sprzedać swoje akcje, po znalezieniu nabywcy. Podczas transakcji wystarczy wypełnić formularz umowy kupna-sprzedaży. Należy także poinformować spółkę o takiej transakcji celem wpisania zmiany do księgi akcyjnej.

Jak najbardziej! Można zakupić dowolną liczbę akcji dowolną liczbę razy. Akcje się konsolidują, a pakiety przyznawane są według końcowej liczby akcji.

Pakiety są przyznawane według łącznej liczby zakupionych akcji podczas całego czasu trwania emisji, a nie jednorazowego zakupu. Oznacza to, że pakiet dostępny od 10 akcji otrzyma także osoba, która kupi dwa razy po 5 akcji.

Tak, na naszej stronie znajduje się raport finansowy za poprzedni rok.

Spółka nie jest notowana na giełdzie, a jej akcje są poza rynkiem regulowanym. W przypadku gdyby w przyszłości spółka zdecydowała się na wejście na New Connect lub GPW, akcje spółki zostaną zdematerializowane i przeniesione na rachunek maklerski.

Dane kontaktowe można znaleźć na stronie, w stosownej zakładce.

KNF czyli Komisja Nadzoru Finansowego to organ który sprawuje pieczę nad rynkiem finansowym w Polsce. Organ ten przygotował stronę www, która informuje o prawach, obowiązkach, ryzykach każdego inwestora. Warto przeczytać, aby inwestować świadomie.

Czynniki ryzyka

Czynniki ryzyka związane z działalnością klubu Wisła Kraków SA:

Spółka uzyskuje głównie przychody ze sprzedaży praw medialnych, reklam, biletów, wynajmu Skyboxów, transferów zawodników oraz sprzedaży pamiątek klubowych. Słabsze wyniki sportowe, utrata Sponsorów lub spadek frekwencji na meczach Wisły spowoduje spadek wpływów gotówkowych, a przy jednocześnie utrzymaniu stałej bazy kosztowej w krótkim terminie,może spowodować zwiększenia ryzyka utraty bieżącej płynności finansowej. Warto zaznaczyć jednak, że dzięki transparentnej działalności Spółki umowy ze Sponsorami, wygasające pod koniec poprzedniej edycji rozgrywek, zostały przedłużone, a Klub pozyskał również dodatkowych Partnerów biznesowych.

Wszelkie założenia związane z uzyskanymi wynikami finansowymi oraz plany rozwoju Spółki uzależnione są od uzyskiwanych wyników sportowych Klubu, które bezpośrednio przekładają się na uzyskiwane przychody ze sprzedaży praw medialnych, marketingowych oraz premii za uzyskane osiągnięcia sportowe. Prognozy nie zakładają spadku Klubu z Ekstraklasy, a wręcz przeciwnie - systematyczną poprawę pozycji Klubu w ligowej tabeli w kolejnych sezonach.Z uwagi na silną konkurencję innych drużyn piłkarskich, istnieje ryzyko niespełnienia celów sportowych, a nawet możliwość spadku Klubu z Ekstraklasy. Na realizację aspektu sportowego główny wpływ mają m.in. aktualna forma, umiejętności zawodników Klubu, efekty prac sztabu szkoleniowego, a także prowadzona polityka transferowa. Z uwagi, na to iż nie wszystkie czynniki są pod kontrolą Spółki istnieje ryzyko braku realizacji planów sportowych i tym samym braku uzyskania oczekiwanych wyników finansowych. Zarząd oraz Rada Nadzorcza Klubu są jednak przygotowani na ewentualny spadek Wisły do niższej klasy rozgrywkowej. Sporządzony został plan obejmujący funkcjonowanie Spółki na pozostałych szczeblach.

Osiągnięcie celów sportowych uzależnione jest m.in. od aktualnej formy oraz sytuacji zdrowotnej kluczowych zawodników Klubu. Profesjonalne uprawianie sportu niesie za sobą ryzyko odniesienia poważnych i długotrwałych kontuzji, które powodują wykluczenie czasowe zawodnika. Drużynę Wisły Kraków współtworzą zarówno utalentowani, jak i perspektywiczni zawodnicy, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile polskiej i europejskiej piłki. Dodatkowo członkowie sztabu szkoleniowego i medycznego zostali dobrani w oparciu o ich niebagatelne doświadczenie i wiedzę. Dzięki odpowiednim narzędziom i profilaktyce potrafią zapobiegać powstawaniu niepożądanych urazów.

Wisłę Kraków współtworzy silny, wykształcony i doświadczony zespół o analitycznych umysłach, który od początku bierze udział w akcji ratunkowej Klubu. Utrata któregoś z kluczowych członków nie powoduje zaburzenia w ciągłości procesów odbudowy ze względu na zdolność uzupełniania się zespołu i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych;

Rozgrywki PKO BP Ekstraklasy aż do odwołania odbywać się będą bez udziału publiczności, kolejne ligi w obliczu pandemii Koronawirusa zawieszają działalność i nie będą kontynuować rozgrywek w bieżącej kampanii. Wisła Kraków dostosowała się do wytycznych podyktowanych przez PZPN i drużyna rozegra spotkania domowe i wyjazdowe bez udziału publiczności, mimo braku dochodów z tytułu biletów i świadczeń, a także zagrożenia utraty płynności finansowej;

W otoczeniu Wisły Kraków znajduje się rzesza oddanych fanów, którzy niejednokrotnie wsparli ją w kryzysowym momencie. Przy 13-krotnym mistrzu Polski z inicjatywy kibiców zawiązało się Stowarzyszenie Socios, które zostało także Sponsorem Klubu. Wisła może liczyć również na pomoc Fundacji ReymonTTa22. Dzięki dobrym relacjom z Kibicami i podejmowaniu wspólnych inicjatyw, Klub może liczyć na wsparcie finansowe, które pozwala na zaspokojenie potrzeb Wisły, niezbędnych do bieżącego funkcjonowania.;

W przypadku niepozyskania 100% środków w wyniku emisji akcji, Klub dysponuje alternatywnymi rozwiązaniami na pozyskanie finansowania pomostowego w postaci uzyskania pożyczek od pomiotów trzecich (w tym od osób fizycznych posiadających zastaw na akcjach głównego akcjonariusza Spółki).

Jak opisano w ramach ryzyk związanych z utratą przychodów, braku osiągnięcia celu sportowego oraz zakazem organizacji imprez masowych, działalność Spółki i możliwości wypracowywania przyszłych zysków jest silnie zależna od uczestnictwa Spółki w rozgrywkach piłkarskich Ekstraklasy oraz osiągania w niej jak najlepszych wyników sportowych. Pandemia koronawirusa SARS-COV-2 i związana z nią możliwość braku kontynuacji rozgrywek może spowodować istotny spadek przychodów, co przy relatywnie niezmiennej strukturze kosztowej w perspektywie sezonu rozgrywkowego powoduje ryzyko ich niewypracowania, a Spółka nie będzie w stanie osiągnąć zakładanych zysków dla Akcjonariuszy.” Klub przygotowany jest również na dodatkowe rozwiązanie w postaci zewnętrznego finansowania przez Piłkarskie Władze Centralne - Ekstraklasę i Polski Związek Piłki Nożnej.

W 2019 roku Spółka przeprowadziła liczne działania w obszarze finansowym i organizacyjnym których celem było poprawa bieżącej sytuacji finansowej Emitenta. Obejmowały one m.in. pozyskanie nowych źródeł finansowania w postaci emisji akcji oraz uzyskanie nowych pożyczek, negocjacje z największymi wierzycielami mających na celu zawarcie ugód rozkładających płatność zaległych zobowiązań na raty, ograniczaniu kosztów działalności, w szczególności w obszarze wynagrodzeń oraz intensyfikację działań sprzedażowych poprzez prowadzone akcje marketingowe oraz większe wykorzystanie potencjału marki jaką jest Wisła Kraków. Efektem tych działań było wypracowanie ponad 6 mln złotych zysku netto na koniec 2019 roku oraz jednoczesna znaczącaredukcja zadłużenia. Niemniej jednak poniżej wyszczególnione ryzyka nie zostały w pełni wyeliminowane:

 1. Ryzyko formalne związane z kontynuacją działalności przez Spółkę
  Bilans sporządzony przez Zarząd wykazuje skumulowane straty w wysokości 146.312 tys. zł na dzień 31 grudnia 2019 roku, przewyższające sumę kapitałów zapasowego i rezerwowych oraz jedną trzecią kapitału zakładowego. Zgodnie z art. 397 kodeksu spółek handlowych Zarząd jest zobowiązany do zwołania Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy na którym podjęta zostanie uchwała o kontynuacji działalności przez Spółkę. W przypadku powzięcia przeciwnej uchwały przez Akcjonariuszy, Spółka zobowiązana byłaby do zaprzestania prowadzonej działalności oraz likwidacji. Powyższe ryzyko jest ograniczone przez fakt, że w dniu 13 marca 2019 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które stosownie do dyspozycji zawartej w art. 397 kodeksu spółek handlowych powzięło uchwałę w sprawie dalszego istnienia Spółki. Większość praw do głosów z akcji zarówno w 2019 jak i 2020 roku posiadają Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski, których dotychczasowe działania i publiczne deklaracje w sposób istotny ograniczają ryzyko braku powzięcia stosownej uchwały.
 2. Ryzyko związane z zakończeniem spraw spornych
  Na dzień 31 grudnia 2019 roku, Spółka jest stroną spraw spornych o przedmiocie sporu wynoszącym ponad 1,8 mln złotych. W ramach tej pozycji uwzględniono spór z agentem byłych zawodników Klubu, w kwocie ponad 700 tys. złotych, które nie podlega egzekucji na mocy przepisów prawa polskiego. Powyższe sprawy, za wyjątkiem kwoty ok. 26 tys. złotych, zostały ujęte w przedstawionym wstępnym sprawozdaniu finansowym w ramach zobowiązań krótkoterminowych. W przypadku rozstrzygnięcia spraw spornych na niekorzyść Emitenta, Spółka rozpocznie negocjacje z wierzycielami w celu rozłożenia płatności zobowiązań na raty, których spłata będzie możliwa do realizacji przy danych możliwościach finansowych i sytuacji płynnościowej Spółki.
 3. Ryzyko braku spłaty zobowiązań zabezpieczonych na majątku Spółki
  Na dzień 31 grudnia 2019 roku, Spółka posiada zobowiązania zarówno bieżące oraz te które powstaną w przyszłości w kwocie ponad 11 mln złotych, dla których ustanowiono zabezpieczenie w formie przyszłych należności Spółki wynikających ze sprzedaży praw medialnych w sezonach rozgrywkowych. Uczestnictwo Spółki w rozgrywkach Ekstraklasy eliminuje ryzyko braku spłaty tych zobowiązań. Niemniej jednak, jak opisano w ryzyku braku osiągnięcia celu sportowego, Zarząd oraz Rada Nadzorcza Klubu są jednak przygotowane na ewentualny spadek Wisły do niższej klasy rozgrywkowej. Sporządzony został plan obejmujący funkcjonowanie Spółki na pozostałych szczeblach.”