• 230 302,8 zł zebrany kapitał
 • Projekt
  zakończony
 • 230 inwestorów
 • 399 999 zł kwota zbiórki
 • 10,88 % procent oferowany
 • 32,76 zł cena akcji serii B
 • 12 210 liczba akcji serii B
 • 10.05.2018 data zakończenia
 • 50 024 zł próg powodzenia emisji

Zainwestuj w Kunagone. Strażnik auta i domu.

Zostań akcjonariuszem Kunagone S.A.! Wesprzyj nas w budowaniu globalnego produktu, rozwiązującego problem z obecnością i szkodami dzikich zwierząt (przede wszystkim kun) w naszym codziennym życiu. Dzięki Tobie zbudujemy silną pozycję na polskim rynku i zwiększymy działania na arenie międzynarodowej.

Dodatkowe bonusy

Inwestując w Kunagone S.A. dołączysz do grona akcjonariuszy Spółki oferującej skuteczny, oryginalny i niepowtarzalny produkt, którego jesteśmy jedynym producentem. Zostań częścią naszego projektu, a otrzymasz od nas poniższe bonusy:

od 2 akcji

Kupując 2 akcje dostajesz:

 • zaproszenie na walne zgromadzenie akcjonariuszy
 • paczkę prezentową z naszymi produktami o wartości 12 zł brutto
od 15 akcji

Kupując 15 akcji dostajesz:

 • zaproszenie na walne zgromadzenie akcjonariuszy
 • 10%* zniżki w sklepie internetowym kunagone.pl na wszystkie produkty
 • paczkę prezentową z naszymi produktami o wartości 50 zł brutto
od 40 akcji

Kupując 40 akcji dostajesz:

 • zaproszenie na walne zgromadzenie akcjonariuszy
 • 15%* zniżki w sklepie internetowym kunagone.pl na wszystkie artykuły
 • paczkę prezentową z naszymi produktami o wartości 100 zł brutto
od 80 akcji

Kupując 80 akcji dostajesz:

 • zaproszenie na walne zgromadzenie akcjonariuszy
 • 20%* zniżki w sklepie internetowym kunagone.pl na wszystkie produkty
 • paczkę prezentową o wartości 100 zł brutto
od 150 akcji

Kupując 150 akcji dostajesz:

 • zaproszenie na walne zgromadzenie akcjonariuszy
 • dożywotnio 25%* zniżki w sklepie internetowym kunagone.pl na wszystkie produkty
 • paczkę prezentową XXL o wartości 200 zł brutto
od 1000 akcji

Kupując 1000 akcji dostajesz

 • wszystko co dostałbyś kupując 150 akcji
 • zaproszenie na wspólny wyjazd razem z nami na dwudniową imprezę targową w Polsce**

* rabat dożywotni, miesięczny limit zakupów wynosi 500 zł brutto

** pokazujemy się na różnych targach w Polsce np. Retro Motor Show w Poznaniu, Offroad Show w Warszawie, Moto Show w Nadarzynie. Wspólnie ustalimy, na które targi będziesz chciał z nami pojechać. Zapewnimy nocleg, wyżywienie i wstęp na bankiet dla wystawców.

Społeczność inwestorów

Stworzyliśmy zamkniętą grupę na portalu Facebook, przeznaczoną dla naszych akcjonariuszy. Jest to miejsce, w którym będziemy prowadzić komunikację z akcjonariuszami. Jesteśmy również pierwszą w historii spółką emitującą akcje przy współpracy z beesfund.com, która będzie publikować kwartalne sprawozdania finansowe.

HISTORIA KUNAGONE

 1. KWIECIEŃ
  2015

  POCZĄTEK PRZYGODY

  W kwietniu 2015 roku stworzyliśmy markę Woodson, obejmująca rozpałkę eko-ognisko i świecę ogrodową oraz rozpoczęliśmy sprzedaż na rynki zagraniczne.

 2. GRUDZIEŃ
  2015

  ROZWÓJ WOODSON

  Pod koniec 2015 roku sprzedaż produktów Woodson stale wzrastała. Podpisaliśmy kluczową umowę z Biedronką na sezonowe dostawy eko-ogniska. Pozwoliło nam to na zbudowanie doświadczenia w sprzedaży tego typu produktów.

 3. STYCZEŃ
  2016

  NOWY PRODUKT

  Sukces eko-ogniska sprawił, że zaczęliśmy szukać nowych produktów zdolnych do osiągnięcia podobnych wyników. Rezultatem naszych eksploracji był odstraszacz na kuny - czyli Kunagone. Z zapałem zaczęliśmy testować jego działanie w praktyce i udoskonalać recepturę.

 4. CZERWIEC
  2016

  ROZWÓJ SIECI SPRZEDAŻOWEJ

  W trakcie prac nad Kunagone, marka Woodson nadal się rozwijała. Nasz zasięg zwiększył się o kolejne duże sieci handlowe, m.in.: Piotr i Paweł, Orlen, Twój Market i markety budowlane MAJSTER.

 5. GRUDZIEŃ
  2016

  FINALIZACJA PRAC NAD MARKĄ

  Do końca 2016 roku zakończyliśmy prace nad produktem i marką Kunagone. Sfinalizowaliśmy skład odstraszacza oraz opracowaliśmy identyfikację wizualną opakowań i strony internetowej.

 6. MARZEC
  2017

  KOMERCJALIZACJA ROZWIĄZANIA

  Zgłosiliśmy Kunagone jako wynalazek do polskiego urzędu patentowego i wprowadziliśmy produkt na rynek. Przez pierwsze pół roku sprzedaliśmy 8.000 sztuk przy niewielkim zaangażowaniu. Rozpoczęliśmy współpracę z Auto Partner SA.

 7. LISTOPAD
  2017

  SKALOWANIE SPRZEDAŻY KUNAGONE

  Dzięki istniejącej sieci sprzedażowej wprowadziliśmy Kunagone do marketów sieci Carrefour (pierwsze zamówienie do 90 sklepów) i MAJSTER (40 marketów na południu Polski).

  Rozpoczęliśmy przygotowania do emisji publicznej przy współpracy z Beesfund, co pozwoli na dalszy rozwój sprzedaży. Prognozujemy, że w przypadku emisji zakończonej sukcesem, w przeciągu roku Kunagone wyrośnie na naszego lidera sprzedaży.

  Założyliśmy Spółkę Akcyjną Kunagone S.A. pod emisję akcji. Przenieśliśmy do niej wszelkie aktywa i prawa związane z produktem Kunagone. Pierwotnie działaliśmy i sprzedawaliśmy produkt przez Spółkę BBTB Group Sp. z o.o..

O produkcie

Kunagone to innowacyjny odstraszacz kun i innych dzikich zwierząt. Na tle konkurencji wyróżnia się niższą ceną, prostotą działania i skutecznością. W skład produktu wchodzi mieszanka sierści psów, ostry zapach lawendowy i wosk przedłużający działanie.

Proste w użyciu

Bezproblemowy, samodzielny montaż wkładu pod maską samochodu lub na poddaszu.

Nie pobiera energii

Produkt nie wymaga żadnych baterii ani konieczności podłączenia prądu.

Długotrwałe działanie

Woreczek uwalnia zapach przez 24h na dobę, nawet do pół roku!

Naturalny postrach

Specyficzna mieszanka sierści psów skutecznie odstrasza kuny.
Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.kunagone.pl

Dzik nam niestraszny!

Pod koniec lutego otrzymaliśmy potwierdzenie z czternastu niezależnych źródeł o odstraszającym działaniu produktu na dziki. Co istotne – na dziki działa ten sam skład (ta sama mieszanka), co na kuny. Produkt pod roboczą nazwą "Papadzik" był testowany na terenie województwa Mazowieckiego i Warmińsko-Mazurskiego w rejonach, gdzie występują dziki. W teście brała udział grupa 14 osób, w tym członkowie koła łowieckiego. Trwały one od 3 do 5 miesięcy. W żadnym z przypadków, mimo wcześniejszych regularnych wizyt, dziki nie weszły na teren chronionych produktem obszarów.

Rozwój produktu

Nie zatrzymujemy się na odstraszaniu kun. Otrzymujemy wiele sugestii od klientów, żeby przetestować naszą mieszankę na innych zwierzętach, które wyrządzają szkody w otoczeniu ludzi. Na chwilę obecną działanie aktualnej mieszanki zostało potwierdzone przeciwko kunom i dzikom. Obecnie pracujemy nad sprawdzeniem czy ta sama kompozycja zapachowa będzie działać na krety, nornice, myszy, szczury, a ponadto na wiewiórki szare w USA i possumy (kitanka) w Australii. Kolejnymi krokami będą testy działania przeciwko takim zwierzętom jak kot, bóbr, wydra, lis, a także skunks, kojot (w USA).

Nawiązanie współpracy z Instytutem Nauk o Środowisku UJ i start w konkursie Bon na innowacje, mocno przyczynią się w rozwoju produktu.

Perspektywy rynku

Skala problemu w liczbach

W samej tylko Polsce miesięcznie pada ok. 70.000 zapytań w Google na temat problemów z kunami. W Niemczech szacuje się, że kuny powodują rocznie ponad 200 000 szkód w samych tylko samochodach. Odszkodowania wypłacone z tego tytułu przez ubezpieczycieli przekraczają 60 mln euro! Należy także mieć na uwadze, że kuny wyrządzają szkody na poddaszach, a straty z tego tytułu mogą sięgać znacznie większych sum niż w przypadku samochodów.

Sprzedaż bezpośrednia

Odbiorcami Kunagone mogą być wszelkiego rodzaju punkty detaliczne i hurtowe - sklepy (od supermarketów po sklepy z częściami), warsztaty samochodowe, stacje benzynowe, centra ogrodnicze i inne. Możliwa jest też sprzedaż bezpośrednio przez Internet. Tak duża ilość kanałów pozwala na łatwe dotarcie do klienta.

Odsetek ponownych zamówień od aktualnych klientów wynosi 30%. Tylu klientów wróciło do nas w krótkim czasie z powtórnym zamówieniem. Część z nich ponowiło zamówienie kilkukrotnie. Jest to dobra prognoza na przyszłość. Napływa do nas wiele pozytywnych opinii od dystrybutorów, sprzedawców i klientów.

Kunagone jako gadżet reklamowy

Ważnym segmentem sprzedaży jest wersja gadżetowa produktu. Znaleźliśmy już pierwszych klientów - stacje kontroli pojazdów i komisy samochodowe. W przyszłości klientami na gadżet mogą stać się ubezpieczyciele, dealerzy samochodowi, firmy z branży motoryzacyjnej oraz konferencje branżowe.

Rynek w liczbach

22 miliony

samochodów
w Polsce

5 milionów

domów jednorodzinnych
w Polsce

20 500

sztuk Kunagone sprzedanych w 2017

121 000

sztuk przewidywanej sprzedaży w 2018

Dlaczego warto zainwestować?

Od trzech lat ciężko i skutecznie pracujemy, aby wartość naszych biznesów rosła. Zwiększamy przychody, sprzedajemy coraz więcej produktów do coraz szerszego grona klientów. Nasze doświadczenia zdobyte w codziennej pracy bezpośrednio przełożą się na skuteczność działań w Kunagone S.A.

Sprawdzony produkt

Przeprowadziliśmy dokładne testy naszego produktu oraz zgłosiliśmy Kunagone jako wynalazek w polskim urzędzie patentowym. W przyszłości planujemy poszerzenie zgłoszenia patentowego na cały świat.

Globalny potencjał produktu

Kunagone zostało zakupione przez naszych partnerów w Belgii i Czechach. Od klienta z Belgii otrzymaliśmy domówienie już po dwóch tygodniach od pierwszej dostawy. Nasze produkty mogą być z powodzeniem sprzedawane w całej Europie, a w późniejszym etapie na całym świecie.

Istniejąca sieć sprzedaży

Nasz zespół posiada doświadczenie i kontakty sprzedażowe nabyte w trakcie kilku lat prowadzenia działalności związanej z eko-ogniskem. Pozwoli to na dużo szybszy wzrost zamówień w przyszłości w porównaniu do marki Woodson. Już teraz można kupić nasz odstraszacz praktycznie w całej Polsce:

Zweryfikowany popyt

Pozyskaliśmy już wielu obiecujących partnerów handlowych. Jesteśmy bezpośrednio obecni w sieci “Carrefour”, marketach “Majster” i ponad 150 mniejszych punktach detalicznych. Do tego należy doliczyć punkty, które obsługiwane są przez naszych dystrybutorów: Autopartner S.A. i Platinum Oil Wielkopolskie Centrum Dystrybucji Sp. z o.o.. W najbliższym czasie planujemy poszerzyć grono dystrybutorów o Intercars S.A. - rozmowy trwają.Żródło: Dane Spółki za 2017 rokŻródło: GDV

Cel inwestycji i nasze plany

Z waszą pomocą chcemy zdobyć jak największy udział w polskim rynku poprzez rozwój sprzedaży. Będziemy dalej ulepszać produkt, a także wprowadzać jego modyfikacje i produkty pokrewne odstraszające inne dzikie zwierzęta.

Dalszy rozwój Kunagone

Zanim rozpoczniemy sprzedaż na dużą skalę, dopracujemy kilka elementów. Rozszerzymy zgłoszenie patentowe na cały świat (marzec 2018) i wypracujemy ostateczną formę opakowania produktu (w planie jest także wersja premium).

Na polskim rynku planujemy uzyskać certyfikat PZH, aby klienci nie mieli wątpliwości co do bezpieczeństwa i higieny produktu.

Poszerzenie zasięgu

Będziemy bezpośrednio docierać do największych sieci marketów w Polsce. Naszym priorytetem jest Jeronimo Martins Polska i sieć sklepów Biedronka, ale także pozostałe sieci działające na rodzimym rynku. W tym celu zamierzamy wykorzystać relacje wypracowane przez dostarczanie produktów marki Woodson. Ważnym kanałem sprzedaży będą także stacje benzynowe. W tej chwili możemy pochwalić się stałą współpracą ze stacjami Orlen, ale będziemy rozwijać ten segment o kolejne stacje.Rozwój sprzedaży internetowej

Na polskim rynku będziemy mocno promować produkt w internecie. Zależy nam na jak największej sprzedaży bezpośredniej ze względu na wysokie marże. W tym celu niezbędne będą nakłady na promocję i reklamę w internecie kierującą do sklepu www.kunagone.pl.

Ekspansja na rynki zagraniczne

Na rynkach zagranicznych chcemy działać głównie poprzez dystrybutorów, których będziemy szukać na międzynarodowych targach oraz w oparciu o do tej pory zdobyte kontakty (w procesie sprzedaży produktów Woodson).

Udało nam się już zainteresować Kunagone naszych partnerów z Belgii i z Czech, ale nie poprzestaniemy na tym. Sprzedając produkty Woodson współpracujemy z partnerami z Izraela, Holandii, Anglii, Niemiec i Szwajcarii i będziemy dążyli do rozszerzenia współpracy z nimi o nowy produkt.

Rozwój nowych produktów

Na dzień dzisiejszy mamy pewność co do skuteczności produktu w odstraszaniu kun. Nasze plany rozwoju sięgają jednak dużo dalej. Testujemy aktualną wersję produktu przeciwko dzikom i innym dzikim zwierzętom (również w USA i Australii). Chcemy poszerzać ofertę odstraszaczy o takie zwierzęta jak: krety, nornice, lisy i inne. W listopadzie 2017 r. sprzedaliśmy próbną partię 700 sztuk produktu pod nazwą "Papadzik".

Pozyskiwanie środków unijnych

Jesteśmy w trakcie rozmów z Instytutem Nauk o Środowisku UJ, które mają na celu doprowadzenie do wystartowania w konkursie Bon na innowacje. Konkurs da Spółce możliwość refundacji 85% środków wydanych na badania i rozwój (w naszym przypadku chodzi zwłaszcza o usługi jednostki naukowej). Maksymalna kwota do wydania podlegająca refundacji to 400.000 zł (85% refundowane). Nabór rusza pod koniec marca i potrwa do listopada. Naszym celem jest jak najszybsze złożenie wniosku i jak najszybsze rozpoczęcie prac – badań naukowych, które pozwolą jeszcze bardziej rozwinąć produkt pod kątem skuteczności.

Nasi partnerzy

Kunagone S.A. negocjuje umowę handlową z Dino Polska S.A. Już wkrótce zaczniemy współpracę od testowego zamówienia produktów Kunagone i Woodson na 10 sklepów (cała sieć to ponad 700 sklepów). W marcu podpisaliśmy umowę handlową z Polską Grupą Drogeryjną, za pośrednictwem której nasze produkty trafią do mniejszych sieci sklepów jak „Zachęta”, „Jan”.

W obu przypadkach umowy obejmują dostawy nie tylko produktu Kunagone, ale także produktów marki Woodson.

Media o nas

Zespół Kunagone

Artur Olejniczak

Współzałożyciel i członek zarządu Kunagone S.A, CEO i współwłaściciel BBTB Group Sp. z o.o.. Inicjator. Większość nowych pomysłów rodzi się w jego głowie. Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania handlowiec. Ma największe doświadczenie z całego zespołu w sprzedaży i współpracy z dużymi sieciami handlowymi. Wysokie umiejętności interpersonalne. Duża wiedza z zakresu produkcji i ERP.

Maciej Jeleń

Współzałożyciel i członek zarządu Kunagone S.A, CEO Greenfire Sp. z o.o., współwłaściciel i członek rady nadzorczej BBTB Group Sp. z o.o.. Spokojny i opanowany, z czego na co dzień korzysta negocjując z dostawcami czy bankami. Z wykształcenia prawnik - wiedza z tego zakresu pozwala mu na sprawną obsługę prawno-administracyjną firm. Miłośnik sportowej rywalizacji, którą z wiekiem przekuwa na rywalizację zawodową.

Magdalena Więcek

Współzałożycielka i członkini rady nadzorczej Kunagone S.A, współwłaścicielka i członkini rady nadzorczej BBTB Group Sp. z o.o.. Absolwentka katowickiego AWF. Organizatorka. Zawsze zadba o każdy szczegół i niczego nie zapomni. Na co dzień stanowi niezastąpione wsparcie w procesie sprzedaży. W całości odpowiedzialna za sprawy marketingowe i wyjazdy targowe. Bardzo pomocna również w procesach produkcyjnych - co, jak i gdzie ulepszyć, żeby szło szybciej, lepiej, sprawniej.

Mariusz Wasik

Absolwent Finansów i Rachunkowości na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Techniki Samochodowej na Politechnice Opolskiej. Współzałożyciel i członek rady nadzorczej Kunagone S.A, współwłaściciel i przewodniczący rady nadzorczej BBTB Group Sp. z o.o. oraz wiceprzewodniczący rady nadzorczej Greenfire Sp. z o.o. Pasjonat motoryzacji związany zawodowo z branżą od 10 lat. Z całego zespołu najbardziej doświadczony w biznesie. Odegrał nieocenioną rolę w testach Kunagone w samochodach i na poddaszach. Odpowiedzialny za audyt wewnętrzny, pomaga unikać błędów. Ostrożny, wyważony i rzeczowy.

Bartosz Jeleń

Członek rady nadzorczej Greenfire Sp. z o.o.. Urodzony pomysłodawca. Z wykształcenia prawnik i kulturoznawca. Twórca marek Woodson oraz Kunagone. Nieustannie czuwa nad swoimi “dziećmi”, udoskonalając je i wnosząc coraz to nowe pomysły. Kopalnia wiedzy marketingowej. Nasz przewodnik po świecie reklamy, designu i pokrewnych dziedzin.

Równe szanse

Zatrudniamy osoby niepełnosprawne. Zarówno przy produkcji Kunagone i Woodson prostsze prace wykonywane są częściowo przez niepełnosprawnych. Dajemy pracę ludziom, którzy mają trudności z odnalezieniem się na rynku pracy.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Wycena została przeprowadzona kilkoma metodami, a ostateczna wartość Spółki to ich średnia. Jeśli chcesz zapytać o więcej szczegółów, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu lub zadawania pytań w dziale "Dyskusja".

Akcja realizowana jest we współpracy z Beesfund.com, który jako lider crowdfundingu udziałowego w Polsce zorganizował już wiele podobnych emisji. Bardzo ważna z Twojej perspektywy jest informacja, że organizacja akcji jest zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego i spełnia wszystkie wymogi formalne.

Ryzyko poniesienia straty istnieje zawsze, ale przy realizacji założeń i rozwoju spółki zgodnie z planem zarobisz na wzroście wartości akcji i/lub na wypłacanej dywidendzie.

Twój zarobek wiążę się z naszym zarobkiem. Od trzech lat ciężko pracujemy, aby wartość naszych biznesów rosła i robimy to skutecznie. Zwiększamy przychody, sprzedajemy coraz większe ilości produktów do coraz szerszego grona klientów. Nasze doświadczenia zdobyte w codziennej pracy w Spółkach BBTB Group Sp. z o.o. i Greenfire Sp. z o.o., bezpośrednio przełożą się na skuteczność działań w Kunagone S.A.

Zdecydowanie tak. Jeżeli biznes będzie rozwijał się zgodnie z założeniami biznesplanu, jesteśmy gotowi wypłacać dywidendę już na koniec 2019 roku.

Tak – zgodnie z prawem, akcje można odsprzedawać dalej według własnego uznania. W tym celu należy podpisać zwykłą umowę cywilnoprawną i zgłosić sprzedaż spółce.

Z byciem Współwłaścicielem i posiadaniem akcji nie wiążą się żadne obowiązki. Zgodnie z przepisami Kodeksu Spółek Handlowych, raz do roku spółka będzie organizować Zwyczajne Walne Zebranie Akcjonariuszy, na które będziemy wysyłać zaproszenia. Obecność nie jest obowiązkowa, ale z przyjemnością Was wysłuchamy i przedyskutujemy wszystkie obserwacje, wnioski, uwagi i pomysły.

Do objęcia akcji przez nowych akcjonariuszy, którzy nabyli akcje spółki w ramach otwartej emisji nie jest potrzebne spotkanie z notariuszem. Po zakończeniu emisji objęcie akcji przez nowych akcjonariuszy jest rejestrowane w KRS, a dokumenty akcji są rozsyłane pocztą bezpośrednio do inwestorów.

Kapitału. Mamy zorganizowaną produkcję, odpowiednie know-how i zaplecze produkcyjno - magazynowe. Funduszy potrzebujemy przede wszystkim na rozwój i wsparcie sprzedaży. Zatrudnimy terenowego handlowca, który będzie prowadził tzw. vanselling. Zainwestujemy w reklamę w internecie, aby produkt stał się rozpoznawalny. Bardzo ważne jest też rozszerzenie zgłoszenia patentowego na cały świat.

Chcemy zatrudnić dodatkową osobę odpowiedzialną za marketing. Nie chcemy zlecać tej pracy na zewnątrz. W przypadku Kunagone jest to kluczowy aspekt sprzedaży produktu.

Aby spełnić podstawowe cele potrzebujemy 250 000 zł. Nadwyżkę planujemy zainwestować w promocję produktu w internecie i mediach klasycznych, co przyczyni się do znacznie szybszego wzrostu sprzedaży.

Spowolni to proces rozwoju produktu i biznesu związanego z Kunagone. Nie zmniejszy to jednak naszego entuzjazmu i nie zatrzyma nas. W dalszym ciągu będziemy robić to, co robimy każdego dnia. Bez Waszych środków biznes będzie się rozwijać w sposób organiczny. Przechodziliśmy przez to przy produktach Woodson i wiemy jak to robić. Z Waszą pomocą jednak możemy osiągnąć więcej i szybciej.

Jest to jedno z częściej zadawanych nam pytań. Odpowiedź na szczęście jest bardzo prosta. Sierść pozyskujemy z salonów groomerskich. Mamy dobrze rozbudowany system odbiorów sierści z tych punków. Pieskom nie dzieje się żadna krzywda.