• 509 600 zł zebrany kapitał
 • Projekt
  zakończony
 • 304 inwestorów
 • 1 000 000 zł kwota zbiórki
 • 9,09 % procent oferowany
 • 100,00 zł cena akcji serii B
 • 10 000 liczba akcji serii B
 • 13.01.2019 data zakończenia
 • 50 000 zł próg powodzenia emisji

ZAINWESTUJ W ED RED S.A.

Ed Red S.A. to spółka posiadająca autorskie restauracje Ed Red serwujące dania polskiej kuchni, będące jednocześnie największymi w Polsce steakhouse’ami, oferującymi mięsa sezonowane na sucho. Podążając za filozofią slow food, cały nasz asortyment tworzymy od podstaw w restauracyjnych kuchniach Ed Reda. Dzięki temu wyróżnia nas jakość i oryginalność. Goście doceniają smak naszej kuchni i atmosferę restauracji – w 2017 r. odwiedzili nas ponad 100 tys. razy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą inwestycyjną.

Nagrody dla inwestorów

Rabat 5%

0d 1 do 4 akcji

Karta rabatowa ze zniżką 5%

Rabat 10%

od 5 do 10 akcji

Karta rabatowa ze zniżką 10%

Rabat 15%

od 11 do 20 akcji

Karta rabatowa ze zniżką 15%

Rabat 20% i voucher

od 21 do 50 akcji

Voucher na 200 zł oraz karta rabatowa ze zniżką 20%

Rabat 25% i voucher

od 51 do 150 akcji

Voucher na 500 zł oraz karta rabatowa ze zniżką 25%

Rabat 30% i kolacja

od 151 do 500 akcji

Karta rabatowa ze zniżką 30% oraz wykwintna kolacja z menu degustacyjnym i doborem win dla dwóch osób

Rabat 40% i element wołowy

od 501 akcji

Karta rabatowa ze zniżką 40% oraz prezent w postaci dziesięciokilogramowego elementu wołowego, który przyrządzimy zgodnie z życzeniem inwestora

* Wszystkie rabaty ważne do końca 2021 r., karta na okaziciela plus do 5 osób

O Ed Red

Jesteśmy pionierem technologii sezonowania mięsa na sucho. W procesie tym najlepsze elementy wołowe, dojrzewając kilkadziesiąt dni w specjalnych szafach, stają się kruche i soczyste. Dzięki temu, nasze steki mają naturalny i skoncentrowany smak. Szczycimy się również tym, że współpracując z lokalnymi producentami mięsa i bazując na lokalnych produktach, promujemy polskie smaki i wspieramy małych producentów. Od otwarcia pierwszej restauracji Ed Red, najważniejsze organizacje w świecie gastronomii takie jak: Michelin, Gault & Millau oraz Slow Food, regularnie przyznają nam wyróżnienia.

Osiągnięcia

Sukces odniesiony przez restaurację w Krakowie udało nam się z powodzeniem przeszczepić na grunt warszawski. W ciągu 12 miesięcy od otwarcia, warszawski Ed Red wygenerował przychód netto w wysokości 4,5 mln złotych.

Dzięki dynamicznemu wzrostowi, firma mogła nieprzerwanie inwestować w aparaturę do sezonowania mięsa na sucho. Zakup dwóch specjalistycznych urządzeń oraz budowa komory do sezonowania w oparciu o rozwiązania firmy Maturemeat pozwalają nam na jednoczesne sezonowanie do 4 ton mięsa.

By zoptymalizować wykorzystanie surowców w myśl idei „zero waste”, uruchomiliśmy produkcję wyrobów wędliniarskich, głównie na bazie mięsa wołowego, które można nabyć między innymi w Barze Targowym.


10 mln

przychodu w 2017 r.

ponad

100.000

odwiedzających w 2017 r.


30%

średniego wzrostu rocznie

Nasze wyróżnienia

Plany rozwojowe

Ed Red steakhouse

4 restauracje do końca 2021 roku – Wrocław, Poznań, Trójmiasto, aglomeracja śląska

Marka Ed Red Steakhouse to restauracje posiadające do 60 miejsc, z uproszczonym menu, opartym na stekach.

Targowy bar i sklep

20 lokali do końca 2021 roku w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

Marka Targowy to lokale serwujące gatunkowe alkohole oraz delikatesowe produkty wędliniarskie i garmażeryjne własnej produkcji. W ofercie znajdą się przekąski takie jak: tatar, auszpik, ryby i wędliny, ale również tradycyjne barowe potrawy gorące. Pierwszy bar powstał w październiku 2018 r. w Hali Mirowskiej przy restauracji Ed Red. Kolejny bar planujemy otworzyć w 2019 r. w Krakowie na Kazimierzu.

2021

osiągnięcie 30 mln zł przychodów ze sprzedaży

2021/2022

wejście spółki na giełdę

2022

w 2022 roku planujemy otwarcie lokalu w Berlinie. Rynek niemiecki postrzegamy jako bardzo interesujący, nie tylko z uwagi na wyższą szacowaną marżę, ale także ze względu na wyższy potencjał nabywczy niemieckich konsumentów.

Cele inwestycyjne

75%

NOWY, WIĘKSZY LOKAL W KRAKOWIE

Ograniczeniem dalszego rozwoju krakowskiego Ed Reda jest nadwyżka popytu miejsc nad ich podażą oraz brak dużej sali do organizacji imprez dla dużych grup. Dlatego znaleźliśmy nowy lokal o powierzchni 500 mkw, usytuowany w sercu turystycznej dzielnicy Kazimierz. W nowej restauracji będziemy mogli podwoić ilość miejsc siedzących, a znajdująca się tam duża, zabytkowa sala umożliwi organizację imprez czy kolacji na 100 osób. W kamienicy, w której Ed Red działa obecnie, planowany jest remont i ma powstać ekskluzywny hotel, z którym planujemy podjąć współpracę w przyszłości. Narastający ruch turystyczny oraz sukces komercyjny dotychczasowej działalności pozwalają nam planować prowadzenie dwóch restauracji Ed Red w Krakowie.

25%

OTWARCIE TARGOWEGO bar i sklep w Krakowie

W połowie 2019 r. planowane jest otwarcie Baru Targowego (bar i sklep) w Krakowie. Doskonała znajomość lokalnego rynku oraz posiadane w tym mieście kadry menadżerskie pozwolą na szybką realizację inwestycji.

Historia marki

W 2013 r. przecięły się drogi restauratora Grzegorza Kłosa oraz szefa kuchni Adama Chrząstowskiego. Prawdziwa przygoda, zaczęła się rok później w kwietniu 2014 r., gdy w zabytkowej kamienicy Hotelu Saskiego, mieszczącej się nieopodal Rynku Głównego Krakowa, drzwi restauracji Ed Red otworzyły się dla gości. W owym czasie, sezonowanie mięsa na sucho, było w Polsce technologią nieznaną. Ucząc się na własnych błędach, przecieraliśmy szlaki, zgłębiając tajniki tego skomplikowanego procesu. Już po roku, obserwując dynamiczne wzrosty przychodów, rozpoczęliśmy przygotowania do otwarcia lokalu w Warszawie. Oczarowała nas piękna przestrzeń w zabytkowym budynku Hali Mirowskiej i w październiku 2016 r. otworzyliśmy drugą restaurację pod szyldem Ed Red. Obecnie posiadamy kompletny know-how i jedną z największych komór do sezonowania wołowiny na sucho w Europie Środkowo–Wschodniej a sieć kontaktów ze sprawdzonymi dostawcami wciąż się rozrasta. Nie spoczywamy jednak na laurach! Cały czas eksperymentujemy, szukamy nowych smaków oraz pomysłów na wykorzystanie naszych produktów, aby nieustannie pozostawać liderem w swoim segmencie.

Zespół

Grzegorz Kłos

Prezes Zarządu/Akcjonariusz

Założyciel oraz prezes spółki Ed Red, w którą tchnął życie 4 lata temu otwierając pierwszą restaurację w Krakowie. W firmie odpowiada za ustalanie strategii rozwoju i kreatywne myślenie. Człowiek pełen ciekawych pomysłów oraz pasji, którą zaraża wszystkich naokoło. Swoją wiedzą chętnie dzieli się z innymi, prowadząc aktywną działalność dydaktyczną.

Bogate doświadczenie restauratorskie, zdobyte podczas wieloletniej kariery jest gwarancją sukcesu Ed Red. W przeszłości założył kilka krakowskich różnorodnych konceptów kulinarnych: Moment Resto Bar, Zazie Bistro czy Modern Catering. Jednym z jego największych sukcesów jest stworzenie sieci restauracji Fabryka Pizzy, która dzięki jego staraniom osiągnęła ogólnopolski zasięg.

Paweł Baron

Dyrektor Operacyjny/Akcjonariusz

Nieustępliwy negocjator, zracjonalizuje każdy proces, a wiedza z zakresu finansów czyni go twardym graczem. W 2016 r. dołączył do zespołu Ed Red jako wiceprezes zarządu spółki oraz wspólnik Grzegorza Kłosa.

Do niedawna jego życie zawodowe toczyło się zgodnie z wykształceniem zdobytym w WSB-NLU w Nowym Sączu oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Pracował w Grupie Citi, jako dyrektor oddziału Handlowy Leasing w Gdańsku i w Caterpillar Financial Services jako dyrektor regionu. Zanim na serio porzucił świat finansowych korporacji, wraz z przyjaciółmi uruchomił swoją pierwszą restaurację – Yellow Dog w Krakowie.

Adam Chrząstowski

Szef Kuchni

Z wyksztalcenia filozof, z wyboru ambasador dobrego smaku. Wybitny szef kuchni, który z oddania pracy i niezwykłej wrażliwości zmysłów uczynił potężny oręż na froncie gastronomicznych zmagań. Swój warsztat kształtował przez 25 lat kulinarnego stażu.

Wiedzę zdobywał podczas podróży po Europie i Dalekim Wschodzie, a także pracując dla najlepszych pięciogwiazdkowych hoteli i restauracji. Miłośnik polskiej kuchni. Członek Klubu Szefów Kuchni oraz Kapituły Bocuse d’Or Polska. Wyróżniony prestiżową nagrodą Mistrz Mistrzów. Doceniany i lubiany jako współprowadzący kulinarne programy telewizyjne.

Adam Pawłowski

Szef sommelierów i koordynator standardów obsługi

Pierwszy polski Master Sommelier, Mistrz Polski Sommelierów i laureat nagrody Akademii Gastronomicznej Ars Coquinaria. Wykładowca i egzaminator The Court of Master Sommeliers i The Wine & Spirit Education Trust. Felietonista i współautor książki „Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomi”.

Szlify w branży zdobywał w gwiazdkowej restauracji Northcote, gdzie zarządzał jedną z najlepszych kart win w Wielkiej Brytanii. Zaraża pozytywną energią i dba by restauracyjny serwis był na najwyższym poziomie, a nasi pracownicy nigdy nie ustawali w dążeniu do rozwoju zawodowego.

Sytuacja na rynku

Główne czynniki wzrostu usług gastronomicznych w Polsce

 • Wzrost skłonności do korzystania z usług gastronomicznych wynikający z rosnącej nadwyżki dochodów rozporządzalnych nad wydatkami
 • Zmiana stylu życia zwiększająca częstotliwość korzystania z restauracji
 • Wzrost świadomości kulinarnej Polek i Polaków
 • W Polsce aktualnie jedynie 2,3% wydatków gospodarstw domowych trafia do restauracji czy barów, procent ten powinien wzrastać wyrównując się do średniej europejskiej czyli 6,7%
Żródło: www.bankier.pl
Żródło: Dane Głównego Urzędu statystycznego na lata 2010-2016
Żródło: Dane Głównego Urzędu statystycznego na lata 2013-2017

Media i my

Ed Red od początku istnienia wzbudzał duże zainteresowanie mediów. Rozpoznawalny szef kuchni, nowatorska technologia sezonowania mięsa na sucho, niesztampowe menu oparte na jakościowych produktach czy też wystrój naszych lokali - to tematy, które często pojawiały się w mediach internetowych, prasie i telewizji. Zauważane były także organizowane przez nas kolacje degustacyjne, warsztaty food&wine pairingu oraz liczne festiwale kulinarne. Byliśmy doceniani w recenzjach krytyków i blogerów. Aktywność w mediach społecznościowych przysporzyła nam ok. 25 tys. fanów.

FAQ

Na wycenę akcji składa się przede wszystkim wartość marki, wyniki sprzedaży i plany rozwojowe. Specjaliści z Beesfund zebrali nasze dane historyczne oraz prognozowane i wykorzystując profesjonalne narzędzia analityczne, przygotowali wycenę spółki do emisji. Od otwarcia pierwszej restauracji w 2014 r. firma dynamicznie się rozwija, w zeszłym roku osiągnęliśmy 10 mln zł dochodu, a naszym celem jest potrojenie tej wartości w 2021 roku.

Ze zniżek można korzystać we wszystkich lokalach zarządzanych przez spółkę Ed Red S.A., czyli zarówno w restauracjach Ed Red w Krakowie i Warszawie, jak i lokalu Targowy bar i sklep. Zniżki będą także obowiązywać w wszystkich innych lokalach, które powstaną w kolejnych latach w dużych polskich miastach.

Tak. Zgodnie z prawem akcje można odsprzedawać dalej wg własnego uznania i wyceny.

Nasza filozofia prowadzenia firmy to budowanie jej wartości poprzez zwiększanie dochodowości oraz rozpoznawalności marki. Planujemy wejście na rynek regulowany na przełomie roku 2021 i 2022, to będzie moment kiedy będzie możliwość upłynnienia posiadanych aktywów.

Posiadanie akcji nie wiąże się z żadnymi obowiązkami. Raz w roku będziesz otrzymywać od nas zaproszenie na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.

W zależności od wielkości kwoty uzyskanej z emisji, będziemy realizować nasze cele rozwojowe mniej lub bardziej dynamicznie.

Narzędzie to traktujemy nie tylko jako sposób pozyskania kapitału potrzebnego do dalszego rozwoju naszej spółki, ale także jako możliwość zbudowania społeczności ambasadorów naszych marek. Chcemy zmobilizować środowisko przyjaciół i ludzi lubiących nasze restauracje, którym będziemy mogli zaoferować specjalne atrakcyjne bonusy i promocje w zamian za wspieranie naszego wzrostu.