KUP AKCJE
Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny i reklamowy, a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego, ani memorandum informacyjnego.
 • 23 500 PLN zebrany kapitał
 • 32 dni pozostały czas
 • 32 akcjonariuszy
 • 1 000 000 PLN kwota zbiórki
 • 9,09 % procent oferowany
 • 100 PLN cena akcji
 • 10 000 liczba akcji
 • 16.12.2018 data zakończenia
 • FLEXIBLE model zbiórki

ZAINWESTUJ W ED RED S.A.

Ed Red S.A. to spółka posiadająca autorskie restauracje Ed Red serwujące dania polskiej kuchni, będące jednocześnie największymi w Polsce steakhouse’ami, oferującymi mięsa sezonowane na sucho. Podążając za filozofią slow food, cały nasz asortyment tworzymy od podstaw w restauracyjnych kuchniach Ed Reda. Dzięki temu wyróżnia nas jakość i oryginalność. Goście doceniają smak naszej kuchni i atmosferę restauracji – w 2017 r. odwiedzili nas 100 tys. razy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą inwestycyjną.

Nagrody dla inwestorów

Rabat 5%

0d 1 do 4 akcji

Karta rabatowa ze zniżką 5%

Rabat 10%

od 5 do 10 akcji

Karta rabatowa ze zniżką 10%

Rabat 15%

od 11 do 20 akcji

Karta rabatowa ze zniżką 15%

Rabat 20% i voucher

od 21 do 100 akcji

Voucher na 200 zł oraz karta rabatowa ze zniżką 20%

Rabat 25% i kolacja

od 101 do 500 akcji

Kolacja z menu degustacyjnym wraz z doborem win dla dwóch osób oraz karta rabatowa ze zniżką 25%

Rabat 30% i element wołowy

od 501 akcji

Prezent w postaci dziesięciokilogramowego elementu wołowego, który przyrządzimy zgodnie z życzeniem inwestora; dodatkowo karta rabatowa ze zniżką 30%

* Wszystkie rabaty ważne do końca 2021 r., karta na okaziciela plus do 5 osób

O Ed Red

Jesteśmy pionierem technologii sezonowania mięsa na sucho. W procesie tym najlepsze elementy wołowe, dojrzewając kilkadziesiąt dni w specjalnych szafach, stają się kruche i soczyste. Dzięki temu, nasze steki mają naturalny i skoncentrowany smak. Szczycimy się również tym, że współpracując z lokalnymi producentami mięsa i bazując na lokalnych produktach, promujemy polskie smaki i wspieramy małych producentów. Goście doceniają jakość produktów oraz atmosferę naszych restauracji, dlatego w 2017 r. odwiedzili nas aż 100 tys. razy. Od otwarcia pierwszej restauracji Ed Red, najważniejsze organizacje w świecie gastronomii takie jak: Michelin, Gault & Millau oraz Slow Food, regularnie przyznają nam wyróżnienia.

Historia marki

Koncepcja restauracji Ed Red powstała w 2009 r.; czekała jednak w szufladzie na swój czas. Sprawy nabrały rozpędu, kiedy w 2013 r. przecięły się drogi restauratora Grzegorza Kłosa oraz szefa kuchni Adama Chrząstowskiego. Prawdziwa przygoda, zaczęła się rok później w kwietniu 2014 r., gdy w zabytkowej kamienicy Hotelu Saskiego, mieszczącej się nieopodal Rynku Głównego Krakowa, drzwi restauracji otworzyły się dla gości. W owym czasie, sezonowanie mięsa na sucho, było w Polsce technologią nieznaną. Ucząc się na własnych błędach, przecieraliśmy szlaki, zgłębiając tajniki tego skomplikowanego procesu. Już po roku, obserwując dynamiczne wzrosty przychodów, rozpoczęliśmy przygotowania do otwarcia lokalu w Warszawie. Oczarowała nas piękna, przestrzeń w zabytkowym budynku Hali Mirowskiej i w październiku 2016 r. otworzyliśmy drugą restaurację pod szyldem Ed Red. Obecnie posiadamy cały know-how i jedną z największych komór do sezonowania wołowiny na sucho w Europie Środkowo–Wschodniej, sieć kontaktów ze sprawdzonymi dostawcami wciąż się rozrasta. Nie spoczywamy jednak na laurach! Cały czas eksperymentujemy, szukamy nowych smaków oraz pomysłów na wykorzystanie naszych produktów, aby nieustannie pozostawać liderem w swoim segmencie.

Zespół

Grzegorz Kłos

Prezes Zarządu/Akcjonariusz

Cztery lata temu otworzył restaurację Ed Red i do dziś pozostaje prezesem zarządu spółki. Pomysłodawca, a w przeszłości również współwłaściciel krakowskich różnorodnych konceptów kulinarnych: Moment Resto Bar, Zazie Bistro czy Modern Catering, a także ogólnopolskiej sieci restauracji Fabryka Pizzy. Inicjator rozmów Fabryki Pizzy ze spółką Sfinks S.A., czego efektem jest rozwijająca się współpraca obu firm. Od kilku lat aktywny w działalności dydaktycznej. Uczestnik i współorganizator konferencji branżowych. Artysta w swoim fachu. W firmie odpowiada za rozwój, kreatywność i nowatorstwo, z nim nie można się nudzić, bo zawsze jest krok przed innymi.

Paweł Baron

Dyrektor Operacyjny/Akcjonariusz

Do niedawna jego życie zawodowe toczyło się zgodnie z wykształceniem zdobytym w WSB-NLU w Nowym Sączu oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Pracował w Grupie Citi, jako dyrektor oddziału Handlowy Leasing w Gdańsku i w Caterpillar Financial Services jako dyrektor regionu. Zanim na serio porzucił świat finansowych korporacji, wraz z przyjaciółmi uruchomił swoją pierwszą restaurację – Yellow Dog w Krakowie. Nieustępliwy negocjator, zracjonalizuje każdy proces, a wiedza z zakresu finansów czyni go twardym graczem.

W 2016 r. został wspólnikiem Grzegorza Kłosa i wiceprezesem zarządu spółki.

Adam Chrząstowski

Szef Kuchni

Z wyksztalcenia filozof, z wyboru ambasador dobrego smaku. Wybitny szef kuchni, który z oddania pracy i niezwykłej wrażliwości zmysłów uczynił potężny oręż na froncie gastronomicznych zmagań. Swój warsztat kształtował przez 25 lat kulinarnego stażu. Wiedzę zdobywał podczas podróży po Europie i Dalekim Wschodzie, a także pracując dla najlepszych pięciogwiazdkowych hoteli i restauracji. Miłośnik polskiej kuchni. Członek Klubu Szefów Kuchni oraz Kapituły Bocuse d’Or Polska. Wyróżniony prestiżową nagrodą Mistrz Mistrzów. Doceniany i lubiany jako współprowadzący kulinarne programy telewizyjne.

Adam Pawłowski

Szef sommelierów i koordynator standardów obsługi

Pierwszy polski Master Sommelier, Mistrz Polski Sommelierów i laureat nagrody Akademii Gastronomicznej Ars Coquinaria. Szlify w branży zdobywał w gwiazdkowej restauracji Northcote, gdzie zarządzał jedną z najlepszych kart win w Wielkiej Brytanii. Zaraża pozytywną energią i dba by restauracyjny serwis był na najwyższym poziomie, a nasi pracownicy nigdy nie ustawali w dążeniu do rozwoju zawodowego. Wykładowca i egzaminator The Court of Master Sommeliers i The Wine & Spirit Education Trust. Felietonista i współautor książki „Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomi”.

Osiągnięcia i plany rozwojowe

Ed Red szybko zdobył uznanie gości, przychylność recenzentów oraz wyróżnienia najważniejszych organizacji w świecie gastronomii: Michelin, Gault & Millau oraz Slow Food. W ciągu pierwszych 3 lat działalności dynamika wzrostu przychodów wyniosła 30% rocznie. Dzięki temu firma mogła nieprzerwanie inwestować w aparaturę do sezonowania mięsa na sucho. Zakup dwóch specjalistycznych urządzeń oraz budowa komory w oparciu o technologię firmy Maturemeat, zaowocowały osiągnięciem zdolności jednoczesnego sezonowania ok. 4 ton mięsa na steki. W 2016 r. nastąpiło otwarcie drugiego lokalu z szyldem Ed Red. Stołeczny rynek docenił walory naszej kuchni, lokalizację w biznesowym centrum miasta oraz atrakcyjność wnętrz restauracji. W pierwszych 12 miesiącach warszawski Ed Red wygenerował 4,5 mln. zł przychodów netto. W 2017 r. przychody netto ze sprzedaży, w obu lokalach, wyniosły 10 mln. zł.

Marka Ed Red to przede wszystkim steakhouse, ale także restauracja oferująca dania oparte na lokalnych produktach, także wegetariańskie i rybne. Cały asortyment Ed Reda powstaje od podstaw w naszych restauracyjnych kuchniach, to daje ogromne możliwości zagospodarowania surowców w myśl idei zero waste. By zoptymalizować wykorzystanie surowców, planujemy wkrótce uruchomić produkcję wyrobów wędliniarskich, głównie na bazie mięsa wołowego. Nasze plany zakładają również rozwijanie sieci kanałów sprzedaży:

 • Ed Red steakhouse
  Restauracje o mniejszej powierzchni z uproszczonym menu, opartym na stekach
 • Bar Targowy
  Lokal serwujący gatunkowe alkohole oraz delikatesowe produkty wędliniarskie i garmażeryjne własnej produkcji. Kuchnia baru wywodzić się będzie z lokalnych tradycji. W ofercie znajdą się przekąski takie jak: tatar, auszpik, ryby i wędliny, ale również tradycyjne barowe potrawy gorące. Pierwszy bar powstanie w październiku 2018 r. w Hali Mirowskiej przy restauracji Ed Red. Kolejny bar planujemy otworzyć w 2019 r. w Krakowie na Kazimierzu.
 • Deli by Ed Red
  Odpowiadając na duże zainteresowanie naszymi wyrobami delikatesowymi planujemy utworzenie oferty linii produktowych kierowanych do sprzedaży zewnętrznej.
 • Ed Red delivery
  To najszybciej rozwijający się segment w gastronomii na świecie. Dla Ed Red S. A. to dodatkowa możliwość zwiększenia sprzedaży i dotarcia do nowej grupy klientów oraz budowania rozpoznawalności marki.
 • Wejście na rynek niemiecki Na przełomie lat 2019 i 2020 planujemy otwarcie lokali w Berlinie. Rynek niemiecki postrzegamy jako bardzo interesujący, nie tylko z uwagi na wyższą szacowaną marżę, ale także ze względu na wyższy potencjał nabywczy niemieckich konsumentów.
Żródło: wyniki historyczne Spółki, prognozowane przychody na lata 2018-2021 na podstawie opracowań własnych Spółki

Cele inwestycyjne

Otwarcie Baru Targowego

Otwarcie Baru Targowego w Hali Mirowskiej przy istniejącym już Ed Redzie (planowane na październik 2018 roku). Nowy lokal poszerzy i uzupełni naszą ofertę odpowiadając na potrzeby nowych klientów. W 2019 r. planowane jest otwarcie Baru Targowego w Krakowie.

Zmiana lokalizacji lokalu w Krakowie

Ograniczeniem dalszego rozwoju krakowskiego Ed Reda jest nadwyżka popytu miejsc nad ich podażą oraz brak dużej sali do organizacji imprez dla dużych grup. Dlatego znaleźliśmy nowy lokal o powierzchni 500 mkw, usytuowany w sercu turystycznej dzielnicy Kazimierz. W nowej restauracji będziemy mogli podwoić ilość miejsc siedzących, a znajdująca się tam duża, zabytkowa sala umożliwi organizację imprez czy kolacji na 100 osób. W kamienicy, w której Ed Red działa obecnie, planowany jest remont i ma powstać ekskluzywny hotel, z którym planujemy podjąć współpracę w przyszłości. Narastający ruch turystyczny oraz sukces komercyjny dotychczasowej działalności pozwalają nam planować prowadzenie dwóch restauracji Ed Red w Krakowie.

Sytuacja na rynku

Główne czynniki wzrostu usług gastronomicznych w Polsce

 • Wzrost skłonności do korzystania z usług gastronomicznych wynikający z rosnącej nadwyżki dochodów rozporządzalnych nad wydatkami
 • Zmiana stylu życia zwiększająca częstotliwość korzystania z restauracji
 • Wzrost świadomości kulinarnej Polek i Polaków
 • W Polsce aktualnie jedynie 2,3% wydatków gospodarstw domowych trafia do restauracji czy barów, procent ten powinien wzrastać wyrównując się do średniej europejskiej czyli 6,7%
Żródło: www.bankier.pl
Żródło: Dane Głównego Urzędu statystycznego na lata 2010-2016
Żródło: Dane Głównego Urzędu statystycznego na lata 2013-2017

Media i my

Ed Red od początku istnienia wzbudzał duże zainteresowanie mediów. Rozpoznawalny szef kuchni, nowatorska technologia sezonowania mięsa na sucho, niesztampowe menu oparte na jakościowych produktach czy też wystrój naszych lokali - to tematy, które często pojawiały się w mediach internetowych, prasie i telewizji. Zauważane były także organizowane przez nas kolacje degustacyjne, warsztaty food&wine pairingu oraz liczne festiwale kulinarne. Byliśmy doceniani w recenzjach krytyków i blogerów. Aktywność w mediach społecznościowych przysporzyła nam ok. 25 tys. fanów.

FAQ

Na wycenę akcji składa się przede wszystkim wartość marki, wyniki sprzedaży i plany rozwojowe. Specjaliści z Beesfund zebrali nasze dane historyczne oraz prognozowane i wykorzystując profesjonalne narzędzia analityczne, przygotowali wycenę spółki do emisji. Od otwarcia pierwszej restauracji w 2014 r. firma dynamicznie się rozwija, w zeszłym roku osiągnęliśmy 10 mln zł dochodu, a naszym celem jest potrojenie tej wartości w 2021 roku.

Ze zniżek można korzystać we wszystkich lokalach zarządzanych przez spółkę Ed Red S.A., czyli zarówno w restauracjach Ed Red w Krakowie i Warszawie, jak i powstającym lokalu Barze Targowym. Zniżki będą także obowiązywać w wszystkich innych lokalach, które powstaną w kolejnych latach w dużych polskich miastach.

Tak. Zgodnie z prawem akcje można odsprzedawać dalej wg własnego uznania i wyceny.

Nasza filozofia prowadzenia firmy to budowanie jej wartości poprzez zwiększanie dochodowości oraz rozpoznawalności marki. Na tym etapie nie wiemy jeszcze czy będziemy wchodzić na rynek regulowany, czy zostaniemy stabilną spółką dywidendową, jednak cel mamy jasny – rozwój, zwiększanie dochodu oraz stabilności biznesu.

Posiadanie akcji nie wiąże się z żadnymi obowiązkami. Raz w roku będziesz otrzymywać od nas zaproszenie na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.

W zależności od wielkości kwoty uzyskanej z emisji, będziemy realizować nasze cele rozwojowe mniej lub bardziej dynamicznie.

Narzędzie to traktujemy nie tylko jako sposób pozyskania kapitału potrzebnego do dalszego rozwoju naszej spółki, ale także jako możliwość zbudowania społeczności ambasadorów naszych marek. Chcemy zmobilizować środowisko przyjaciół i ludzi lubiących nasze restauracje, którym będziemy mogli zaoferować specjalne atrakcyjne bonusy i promocje w zamian za wspieranie naszego wzrostu.