• 202 158,21 zł zebrany kapitał
 • Projekt
  zakończony
 • 135 inwestorów
 • 980 078,34 zł kwota zbiórki
 • 20,99 % procent oferowany
 • 36,87 zł cena akcji serii B
 • 26 582 liczba akcji serii B
 • 23.06.2020 data zakończenia
 • 50 032 zł próg powodzenia emisji
logo

Dzisiejsi konsumenci chcą zdrowo się odżywiać, dobrze wyglądać i czerpać z życia pełnymi garściami. Poszukują naturalnych produktów bez konserwantów i innych dodatków chemicznych. Chodzą na siłownię, do klubu fitness ale i chcą miło spędzać czas ze znajomymi czy przyjaciółmi.

Część z nich lubi wypić od czasu do czasu drinka lub koktajl. Coraz częściej, tak jak ich zachodni rówieśnicy sięgają po naturalne produkty, z których przygotowują swoje ulubione napoje.

Widząc ten kierunek opracowaliśmy pierwsze w Polsce naturalne kraftowe bazy do szybkiego przygotowania profesjonalnego drinka.

Czy Drink może być zdrowszy?

The Goblin Craft Mixer to wieloskładnikowe naturalne dodatki do drinków przeznaczone do podania drinka w domu lub do wykorzystania przez barmanów w gastronomii.

Dlaczego emisja? Zapraszamy inwestorów do rozwoju marki w Polsce i Europie. Oferujemy gotowe receptury, technologię, możliwości produkcyjne – potrzebujemy środków finansowych by szybciej zrealizować cele rozwojowe.

Z nami możesz budować pierwszą w Polsce kraftową markę mixerów do drinków i koktajli bezalkoholowych.

Zapraszamy do inwestycji.

Aktualności

15.05.2020

List intencyjny o wyłącznej współpracy z dystrybutorem holenderskim. Szacowana roczna wartość kotraktu 1,5 mln zł rocznie.

19.05.2020

Po trwających od września testach sprzedażowych w wybranych 12 punktach skandynawskiej sieci Rimi Baltic, licząca 264 sieć sklepów zdecydowała o zatowarowaniu wszystkich placówek w produkty marki NATTURELLY.

26.05.2020

Na rynku litewskim wprowadziliśmy owocowe koktajle pod nową marką MOODMASH (www.moodmash.lt), które od jutra są już dostępne we wszystkich sklepach sieci Rimi. To kolejny krok w rozwoju BENEFIT FOOD.

22.06.2020

Porozumienie w sprawie dystrybucji na wyłączność z czeską hurtownią zajmującą się zaopatrzeniem sklepów ze zdrową żywnością na terenie Republiki Czeskiej. To kolejny kraj ekspansji europejskiej.

22.06.2020

Nawiązanie współpracy z agencją City of Angeles by Tyron Dixon dotyczącej ustawienia mobilnych punków handlowych podczas trasy Summer Promo Tour promującej nowe single Tyron Dixon https://www.tyrondixon.net. Tayron Dixon podejmie się promocji produktów na swoich profilach społecznościowych.

BENEFIT FOOD – MOCNI Z NATURY

Wygrywa ten, kto szybko reaguje na zmieniające się potrzeby konsumentów

Rynek spożywczy się zmienia. Oczekiwania konsumentów rosną. Coraz częściej sięgają oni po naturalne niskoprzetworzone produkty. W naszym własnym zakładzie od lat, od pierwszej wyprodukowanej butelki, używamy tylko naturalnych składników. Dzięki temu nasi partnerzy biznesowi mogą oferować swoim klientom to czego oni oczekują.

Świadomi kupują świadomie… porcja owoców na ZDROWIE

Linia ProHealth to produkty silnie wspierające nasz organizm. Sięgamy po regionalne Super Foods takie jak jagoda leśna, rokitnik czy żurawina. Ich właściwości nie trzeba opisywać– goszczą na naszych stołach od wieków. W dzisiejszych trudnych czasach warto na co dzień spożywać produkty wpływające na naszą kondycję. Najlepiej naturalne, bez konserwantów i polepszaczy smaku. Taka właśnie jest linia ProHealth. ProHealth to nie tylko codzienna porcja owoców ale i zastrzyk witamin i minerałów dzięki którym możesz uniknąć infekcji i chorób. Linia dostępna w sklepach specjalistycznych, ze zdrową żywnością oraz zielarniach.

Bez konserwantów i sztucznych dodatków – po prostu naturalne LEMONIADY SuperFood bez dodatku cukru

Po próbach łączenia różnych smaków stworzyliśmy pierwsze na rynku lemoniady SuperFood z przetartych owoców, o niskiej kaloryczności. Tym samym w dobie ograniczania spożycia cukru wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom WHO oraz Instytutowi Zdrowia i Żywienia. Oferujemy napój spełniający wymogi piramidy żywienia, która zaleca spożywanie owoców kilka razy dziennie jednocześnie minimalizując zawartość cukru.

Najlepsze koktajle i drinki zaczynają się od składników

Przy okazji prac i testów nad napojami owocowymi wsłuchaliśmy się w potrzeby konsumentów, którzy często mówili że szukają czegoś co zastąpi im znane i już trochę znudzone soczki i napoje do drinków i koktajli. Powiedzieli też nam, że przygotowanie bardziej złożonego napoju zajmuje czas, którego i tak nie mają… i tak powstały pierwsze w Europie Kraftowe Mixery do Drinków i Koktajli – The Goblin Craft Mixer.

ZŁOŻONY A JEDNAK PROSTY W UŻYCIU I PRZYGOTOWANIU

The Goblin Craft Mixer jest złożoną, kilkuskładnikową podstawą - bazą do przygotowania koktajli i drinków. Z Goblinem przygotujesz wybornego drinka w domu, na imprezie, w plenerze. Zaskocz znajomych smakiem wieloskładnikowego koktajlu przygotowanego w kilka chwil. Wystarczy, że dodasz do niego ulubiony alkohol, gazowaną lub niegazowaną wodę by uzyskać wyśmienity smak. Prosty w wykonaniu ale profesjonalny w podaniu.

drink

RYNEK

FAKTY

5,4% vs 1,8%

Wartość sprzedaży mikserów i napojów naturalnych rośnie szybciej niż rynek.

Źródło: CGA’s On Premise Measurement Tool, 12 months to April 2019

Mniej cukru w produktach

Konsumenci coraz częściej zastępują słodzone napoje odpowiednikami bez dodatku cukru lub niskosłodzonymi.

15% dla mixerów

W Europie mixery stanowią już 15% rynku napojów naturalnych. W Polsce nie ma jeszcze konkurencji dla naturalnych mixerów The Goblin Craft Mixer.

Źródło: CGA’s On Premise Measurement Tool, 12 months to April 2019

Wysoka dynamika wzrostu 81,3%

Segment mixerów w Europie dynamicznie rośnie. Wzrost w 2019 w Europie wynosił 81,3%. Po zwalczaniu epidemii koronawirusa dynamika powinna utrzymywać się na podobnym poziomie

Źródło: CGA’s On Premise Measurement Tool, 12 months to April 2019

Szacowana wartość rynku napojów bezalkoholowych

(Źródło: statista.com)

ZESPÓŁ

Ronald Prokopowicz

Prezes Zarządu

Współzałożyciel, przedsiębiorca z 15 letnim doświadczeniem. Zarządza spółkami na Litwie, w Anglii i Polsce. W spółce BENEFIT FOOD odpowiedzialny za produkcję i rozwój. Inspirator, pomysłodawca i twórca.

Piotr Paluch

Wiceprezes Zarządu

Współzałożyciel z 20-to letnim doświadczeniem w strukturach sprzedaży i marketingu na rynkach Healthy i FMCG. Strateg, marketer i negocjator. Z sukcesem wprowadził na rynek wiele marek. W spółce odpowiada za strategię, relacje z partnerami biznesowymi oraz budowę zespołu handlowego.

Kevin Cajdler

Key Account Manager HoReCa

Mixolog z powołania, barman z doświadczeniem. Posiada szerokie kontakty w barach, restauracjach i pubach. W spółce odpowiada za opracowanie receptur Goblinów oraz rozwój sprzedaży dla klientów HoReCa.

Arnold Prokopowicz

Export Manager

Absolwent uniwersytetu Royal Agriculture University w Cirencester, Anglia kierunek food management. Doświadczenie zdobywał między innymi jako kupiec w sieci Organic Planet w Wielkiej Brytanii. W BENEFIT FOOD odpowiada za rozwój sprzedaży na rynkach Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Magdalena Paluch

Finanse i Prawo

Od 20 lat pracuje w obszarze finansów. Ma szerokie doświadczenie w kontrolingu finansowym związanym z rozliczaniem umów z kontrahentami. W Benefit Food nadzoruje poprawność prawną oraz realizację kontraktów i umów. Odpowiada za procesy finansowe i administracyjne.

Rajmund Prokopowicz

Kierownik produkcji / pełnomocnik ds. jakości

Zarządzał kilkuset osobowym zespołem w firmach produkcyjnych. Audytor wewnętrzny. W spółce odpowiada za zapewnienie ciągłości produkcji, logistykę oraz kontrolę jakości. Do jego zadań należy również optymalizacja procesów produkcyjnych.

Technologia

The Goblin Craft Mixer i NATTURELLY wytwarzane są przy użyciu unikalnej technologii HCCT (Homogenized Cold Crushed Technology). Wyjątkowość technologii HCCT polega na przecieraniu w niskiej temperaturze i homogenizowaniu w wydłużonym czasie owoców i warzyw. Dzięki zastosowaniu tej technologii oferujemy Ci naturalne i zdrowe produkty owocowe, zachowując ich smak, aromat oraz większość składników mineralnych i witamin jakie występują w całych owocach.

DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA

Spółka pod nazwą Benefit Food S.A. powstała w listopadzie 2019 roku. Wcześniej działalność prowadzona była w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością PRONPAL. Spółka PRONPAL w całości została wniesiona do nowo zawiązanej spółki Benefit Food S.A., która od lutego 2020 roku kontynuuje jej działalność.

Wszelkie prace rozwojowe i inwestycyjne sfinansowaliśmy z własnych środków. Wypracowaliśmy własne, oryginalne receptury. Mamy gotowe produkty, własną linię produkcyjną, rozległe kontakty, projekty graficzne, przemyślaną kampanię reklamową. Zdecydowaliśmy się na publiczną emisję akcji. Dzięki zebranym środkom rozszerzymy działalność z lokalnej na ogólnopolską. Mamy już podpisane kontrakty na dystrybucję w Krajach Bałtyckich, Skandynawii i Niemczech. Ich realizacja ma zostać rozpoczęta w III kwartale 2020 roku.
Od kwietnia 2020 roku nasze produkty będą dostępne w sklepach sieci Auchan.

HaTo Trade - Niemcy

High Tex - Estonia i Skandynawia

2016

 • Pronpal sp. z o.o. podpisała umowę o wyłączności na dystrybucję i sprzedaż w Polsce ekologicznych past jagodowych LiQberry

2017

 • Pronpal sp. z o.o. uzyskała certyfikat EKO-BIO
 • Pronpal sp. z o.o. nawiązała współpracę z największą siecią produktów ekologicznych w Polsce - Organic Farma
 • Pronpal sp. z o.o. podpisała umowę na wyłączność na sprzedaż w UE ekologicznych owocowych past jagodowych LiQberry
 • Pronpal sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z niemiecką hurtownią produktów ekologicznych Bio Korb
 • Pronpal sp. z o.o. rozpoczęła prace badawcze nad własną technologią produkcji

2018

 • Pronpal sp. z o.o. rozpoczęła produkcję we własnym zakładzie
 • Pronpal sp. z o.o. wprowadziła na rynek produkty pod marką NATTURELLY

2019

 • Pronpal sp. z o.o. otrzymała nagrodę Złota Perła Rynku FMCG - kategoria przetwory warzywno-owocowe oraz Srebrną Perłę Rynku FMCG - w kategorii Fit Innowacja
 • Pronpal sp. z o.o. wprowadziła na rynek lemoniady NATTURELLY SuperFood
 • Pronpal sp. z o.o. podpisała umowy handlowe z hurtowniami Merkury i Eurocash

2020

 • Benefit Food S.A. zaprezentowała The Goblin Craft Mixer na międzynarodowych targach Grune Woche w Berlinie. Zainteresowanie Goblinem podczas jednych z największych targów spożywczych w Europie Grune Woche obrazuje film: link do filmu
 • Benefit Food S.A. podpisała listy intencyjne z dystrybutorem niemieckim, estońskim i finlandzkim
 • Benefit Food S.A. zawiązała spółkę BENEFIT FOOD S.A. wraz z przygotowaniem do publicznej emisji akcji
 • Benefit Food S.A. rozpoczęła współpracę z siecią Auchan

GOBLINWAZJA

goblinwazja

Goblinwazja Warszawa

 • Zapewnienie dostępności Goblinów w sklepach w dzielnicach objętych GOBLINWAZJĄ
 • Kampania outdoor - wzrost świadomości marki: billboardy, reklama w komunikacji miejskiej, jeżdżąca platforma multimedialna z Logo Goblina, osoba przebrana za Goblina będzie odwiedzać miejsca publiczne, udział w targach śniadaniowych - degustacja i aktywna sprzedaż
 • Kampania w Social Mediach
 • Reklama w wybranych stacjach radiowych
 • Nawiązanie współpracy z klubokawiarniami - udostępnienie chillerów do chłodzenia kieliszków z filmem reklamowym The Goblin

Goblinwazja Polska

 • Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Kraków
 • Organizacja Eventów promocyjnych
 • Trasa wyjazdowa GoblinBusa - mobilnej platformy koktajlowej
 • Reklama w prasie lokalnej

The Goblin Craft Drink

 • Rozpoczęcie prac badawczo rozwojowych nad wersją Goblina z dodatkiem alkoholu
 • Rozbudowa rozlewni w celu zwiększenia mocy produkcyjnych

Export

 • Wejście na rynek brytyjski, niemiecki
 • Dostosowanie produktów do wymogów rynków

CELE INWESTYCYJNE

450 000 ZŁ

PRODUKCJA I ZABEZPIECZENIE STANÓW MAGAZYNOWYCH

 • Realizacja kontraktu i budowa zapasu buforowego na potrzeby dostaw do Auchan
 • W związku z COVID-19 - zwiększenie zapasów linii ProHealth
 • Realizacja kontraktów z kontrahentami z Niemiec i Estonii
 • Rezerwa magazynowa surowców i opakowań dla zapewnienia produkcji

180 000 ZŁ

Marketing

 • Reklama w Social Mediach linii ProHealth oraz The Goblin
 • Produkcja filmów z wykorzystaniem Goblinów i NATTURELLY
 • Promocja e-sklepu
 • Współpraca z infuenserami

150 000 ZŁ

Lodówki ekspozycyjne i chillery

 • Zakup 50 lodówek ekspozycyjnych
 • Zakup 20 chillerów do chłodzenia kieliszków dla gastronomii

120 000 ZŁ

GoblinBus

 • Zakup busa - platformy mobilnej dla GoblinBusa
 • Przebudowa busa w koktajl bar wraz z wyposażeniem barmańskim
 • Akcja Goblinwazji w wakacyjnych kurortach

Projekt i wizualizacja GoblinBusa

80 000 ZŁ

Udział w targach i eventach

 • Udział w targach branżowych w Polsce i zagranicą
 • Stoisko na Targach śniadaniowych

Priorytety w przypadku sytuacji zebrania częściowej kwoty emisji:

 1. Produkcja i zabezpieczenie stanów magazynowych – działania operacyjne
  • Realizacja kontraktu i budowa zapasu buforowego na potrzeby dostaw do Auchan
  • Rezerwa magazynowa surowców i opakowań dla zapewnienia produkcji
 2. Marketing – stałe podnoszenie poziomu świadomości marki w celu dalszych wzrostów wielkości sprzedaży
 3. Działania związane z rozbudową sieci dystrybucji
  • Optymalizacja sprzedaży w kanale nowoczesnym w sklepie internetowym
  • Udział w targach i wystawach branżowych
  • Dywersyfikacja odbiorów w tym poszukiwanie dystrybutorów i nawiązanie współpracy z większą liczbą hurtowni

BENEFITY

Zainwestuj i weź udział w Goblinwazji. Prócz wszystkich praw wynikających z posiadania akcji przygotowaliśmy dodatkowe pakiety inwestycyjne. Kupując akcje będziesz miał realny wpływ na kierunki rozwoju spółki. Zaprosimy Cię do konsultacji podczas tworzenia nowych produktów. Zainwestuj w Goblinwazję i współtwórz z nami światową markę!

Od 2 akcji (73,74 zł)

Pakiet Russian Kiss

 • Dostęp do zamkniętej grupy inwestorów

+1 butelka goblina(wysyłana w ciągu tygodnia od
dokonania inwestycji)

Od 4 akcji (147,48 zł)

Pakiet Virgin Mojito

 • Dostęp do zamkniętej grupy inwestorów
 • Skarpetki z logo Goblina
 • 5% rabatu na zakupy w firmowym sklepie internetowym

+3 butelki goblina(wysyłane w ciągu tygodnia od
dokonania inwestycji)

Od 8 akcji (294,96 zł)

Pakiet Margarita

 • Dostęp do zamkniętej grupy inwestorów
 • Skarpetki z logo Goblina
 • 10% rabatu na zakupy w firmowym sklepie internetowym
 • Profesjonalny nalewak do butelki

+5 butelek goblina(wysyłanych w ciągu tygodnia od
dokonania inwestycji)

Od 16 akcji (589,92 zł)

Pakiet Sex On The Beach

 • Dostęp do zamkniętej grupy inwestorów
 • Skarpetki z logo Goblina
 • 10% rabatu na zakupy w firmowym sklepie internetowym
 • Profesjonalny nalewak do butelki
 • Profesjonalna miarka barmańska

+9 butelek goblina(wysyłanych w ciągu tygodnia od
dokonania inwestycji)

Od 32 akcji (1179,84 zł)

Pakiet Piňa Colada

 • Dostęp do zamkniętej grupy inwestorów
 • Skarpetki z logo Goblina
 • 10% rabatu na zakupy w firmowym sklepie internetowym
 • Profesjonalny nalewak do butelki
 • Profesjonalna miarka barmańska
 • Profesjonalna łyżeczka barmańska
 • Zaproszenie na pokaz barmański

+9 butelek goblina(wysyłanych w ciągu tygodnia od
dokonania inwestycji)

Od 100 akcji (3687,00 zł)

Pakiet Tequila Sunrise

 • Dostęp do zamkniętej grupy inwestorów
 • Skarpetki z logo Goblina
 • 15% rabatu na zakupy w firmowym sklepie internetowym
 • Profesjonalny nalewak do butelki
 • Profesjonalna miarka barmańska
 • Profesjonalna łyżeczka barmańska
 • Profesjonalny shaker barmański francuski

+9 butelek goblina(wysyłanych w ciągu tygodnia od
dokonania inwestycji)

Od 180 akcji (6636,60 zł)

Pakiet Bloody Mary

 • Benefity z pakietu Tequila Sunrise
 • Benefit branżowy dla właścicieli restauracji i klubów oraz decydentów zakupowych sieci i sklepów. Inwestorowi, który przyczyni się do wprowadzenia do obrotu Goblinów wypłacana będzie prowizja od sprzedaży w tych punktach
 • lub

 • Jednorazowe udostępnienie profesjonalnego stołu barmańskiego na prywatną imprezę (koszt rynkowy około 2 tys. zł)

+9 butelek goblina(wysyłanych w ciągu tygodnia od
dokonania inwestycji)

Od 320 akcji (11 798,40 zł)

Pakiet Kamikaze

 • Benefity z pakietu Tequila Sunrise
 • 20% rabatu na zakupy w firmowym sklepie internetowym
 • Jednorazowe udostępnienie profesjonalnego stołu barmańskiego na prywatną imprezę wraz z pakietem 100 butelek Goblinów (koszt rynkowy około 3,4 tys. zł)
 • Możliwość udziału w zamkniętym jednodniowym szkoleniu barmańskim(max 15 w grupie) zakończone uzyskanie Goblin Certyfikatu

Od 600 akcji (22 122 zł)

Pakiet Long Island

 • Benefity z pakietu Kamikaze
 • 36 butelek Goblinów co miesiąc przez 12 miesięcy (koszt rynkowy 6 tys. zł)

Od 1500 akcji (55 305 zł)

Pakiet The Goblin Night

 • Wszystkie benefity z poprzednich pakietów
 • Możliwość przygotowania partii jednego smaku Goblina wraz ze złożeniem podpisu na etykiecie
 • Jednorazowe udostępnienie profesjonalnego stołu barmańskiego na prywatną imprezę wraz z pakietem 200 butelek Goblinów
 • Możliwość zorganizowania prywatnego jednodniowego szkolenia barmańskiego

Od 3000 akcji (110 610 zł)

Pakiet The Goblin World Craft Mixer No.1

 • Indywidualny ustalony pakiet korzyści
 • Zaproszenie do Rady Nadzorczej
 • Prosimy o kontakt [email protected], 22 732 25 95

FAQ

Jesteśmy szybko rozwijającą się firmą z dużym potencjałem i możliwościami produkcyjnymi, potrzebujemy wsparcia finansowego do szybszego rozwoju.

Cena wynika z dotychczasowych obrotów, wyników finansowych, ciągłego inwestowania we własne marki The Goblin i NATTURELLY i know-how produkcyjnego.

Nie, posiadanie akcji nie wiąże się z żadnymi obowiązkami, za to nadaje prawa: udział w walnym zgromadzeniu spółki oraz udział w dywidendzie.

Na inwestycji można zarobić w postaci dywidendy (jeżeli będzie wypłacana) oraz ze sprzedaży akcji (jeżeli znajdzie się osoba/podmiot zainteresowany zakupem akcji). Pierwsza wypłata dywidendy planowana jest przez spółę w 2021 roku. Niemniej jednak należy pamiętać, iż Emitent, tak jak większość startupów i firm na wczesnym etapie rozwoju rzadko wypłaca dywidendy. Oznacza to, że jeśli inwestujesz w biznes za pośrednictwem platformy beesfund.com, prawdopodobnie nie zobaczysz zwrotu kapitału ani zysku, dopóki nie będziesz mógł sprzedać swoich akcji. Nawet w przypadku udanego biznesu jest to mało prawdopodobne przez wiele lat od momentu dokonania inwestycji. Niemniej jednak pamiętać należy, że prawie wszystkie inwestycje dokonywane za pośrednictwem platformy beesfund.com charakteryzują się bardzo niską płynnością. Jest bardzo mało prawdopodobne, że pojawi się płynny rynek wtórny dla akcji przedsiębiorstwa. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie sprzedać swoich akcji do czasu, gdy firma zacznie być notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, bądź rynku New Connect w Warszawie lub kupi ją inna firma. Nawet jeśli firma będzie kupowana przez inną firmę, Twoja inwestycja może nadal charakteryzować się bardzo niską płynnością. Nawet w przypadku udanego biznesu płynność lub sprzedaż akcji może być mało prawdopodobna przez wiele lat od momentu dokonania inwestycji. W przypadku firm, dla których dostępne są możliwości rynku wtórnego, znalezienie nabywcy lub sprzedawcy może być trudne, a inwestorzy nie powinni zakładać, że wcześniejsze wyjście będzie dostępne tylko dlatego, że istnieje rynek wtórny.

Tak, będziemy wypłacać dywidendę akcjonariuszom. Pierwsza wypłata planowana jest po zamknięciu pierwszego pełnego roku działania spółki - 2021 r.

Pełne imię i nazwisko (wraz z polskimi znakami, jak w dowodzie osobistym) oraz adres wysyłki akcji (nie musi być to adres zamieszkania).

Zakup akcji na inną osobę nie jest możliwy. Jedna osoba może utworzyć jedno konta, z którego mogą zostać zakupione akcję tylko na tę osobę.

Jak najbardziej! Można zakupić dowolną liczbę akcji dowolną liczbę razy. Akcje się sumują, a nagrody przyznawane są według końcowej liczby akcji.

Pakiety są przyznawane według łącznej liczby zakupionych akcji podczas całego czasu trwania emisji, a nie jednorazowego zakupu. Oznacza to, że pakiet dostępny od 27 akcji otrzyma także osoba, która kupi trzy razy po 9 akcji.

Podczas zakupu akcji wystarczy podać adres, pod który ma zostać dostarczony certyfikat (i ewentualne nagrody).

Po zakupie akcji nie trzeba odprowadzać jakiegokolwiek podatku (w tym PCC).

Tak, inwestor może sprzedać swoje akcje. Podczas transakcji wystarczy wypełnić formularz umowy kupna-sprzedaży. Należy także poinformować spółkę o takiej transakcji celem wpisania do księgi akcyjnej. Podatek należy odprowadzić w przypadku sprzedaży akcji lub wypłaty dywidendy przez spółkę. Gdy dochodzi do sprzedaży akcji, sprzedający musi zapłacić podatek dochodowy 19% od uzyskanego zysku ze sprzedaży. Kupujący rozlicza się z zakupu samodzielnie, płacąc podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC).

Inwestor mieszkający poza granicami Polski może kupić akcje spółki. Inwestorzy mieszkający na terenie Unii Europejskiej ( a także w Norwegii, Liechtensteinie, Islandii, Szwajcarii oraz w terytoriach zależnych od państw UE) w momencie wybierania sposobu płatności w operatorze płatności tPay powinni wybrać operatora płatności SEPA Payments. W przypadku inwestorów spoza Unii Europejskiej konieczny jest bezpośredni kontakt ze spółką w celu uzyskania danych do przelewu.

Akcje wysyłane są listem poleconym na adres podany w procesie zakupu akcji. Wysyłka akcji następuje po zakończeniu emisji oraz zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Akcyjnej w Krajowym Rejestrze Sądowym. Cały proces może trwać nawet 2-3 miesiące od momentu zakończenia emisji. W przypadku pytań najlepiej pisać na adres e-mail na stronie emisji lub wysłać wiadomość na profil na Facebooku.

Wartość nominalna akcji nie odzwierciedla wartości spółki. Wartość spółki określa bardzo wiele czynników, takich jak perspektywa wzrostu, kapitał społeczny pracowników, potencjalne zyski, know-how, wypracowanie odpowiednich receptur, kontakty handlowe.

Wpłacone środki zostaną zwrócone inwestorom, warunki zwrotu określone są w regulaminie.

Nie, objęcie akcji nie wymaga spotkania z notariuszem.

Spółka nie jest notowana na giełdzie, a jej akcje są poza rynkiem regulowanym. W przyszłości spółka może zdecydować się na wejście na NewConnect lub GPW.

ISTOTNE CZYNNIKI RYZYKA

Czynniki ryzyka związane z inwestowaniem społecznościowym (crowfunding)

Istnieje ryzyko, że przez kilka lat od dokonania inwestycji sprzedaż akcji może być mało prawdopodobna. Prawdopodobnie akcjonariusz nie będzie mógł sprzedać swoich akcji, aż do czasu gdy firma będzie notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, bądź na rynku Connect w Warszawie lub kupi ją inna firma bądź emitent zaproponuje wykup akcji.

Możliwość wypłaty dywidendy w przyszłości oraz jej wysokość będzie zależeć od szeregu czynników, w tym: dostępnej do podziału kwoty zysku i kapitałów rezerwowych (tj. osiągania przez Spółkę dodatnich wyników finansowych w przyszłości), wydatków i planów inwestycyjnych, rentowności czy stopnia zadłużenia emitenta. Istnieje ryzyko, że dywidenda może nie zostać wypłacona.

Jeśli Spółka w przyszłości pozyska dodatkowy kapitał, wyemituje nowe akcje dla nowych inwestorów, odsetek firmy który posiadasz zmniejszy się. Rozdrobnienie kapitału lub koncentracji dużej części akcji przez podmiot zewnętrzny może stanowić ryzyko konieczności zmiany strategii i dostosowanie działań Spółki do decyzji akcjonariuszy, zgodnie ze zmienioną strukturą.

Inwestycje firmy na platformie Beesfund powinny być dokonywane tylko w ramach dobrze zdywersyfikowanego portfela. Oznacza to, że inwestując w Spółkę powinno się rozłożyć swoje inwestycje pomiędzy wiele różnych firm.

Czynniki ryzyka związane z działalnością Emitenta

Możliwe jest iż z powodu obserwowanych w ostatnich latach zmianach klimatycznych może dojść do nieprzewidzianych anomalii pogodowych. Produkcja Emitenta w dużej mierze zależna jest od dostępności owoców jako głównego surowca do produkcji. W przypadku wystąpienia suszy bądź nadmiernych ulew ceny surowców mogą wzrosnąć a co za tym idzie obniżeniu ulegnie marża i wynik finansowy spółki. Wzrost cen surowców i jego dostępność będzie miała wpływ na wartość akcji.

Zmniejszenie aktywności konsumentów związane z ograniczeniem mobilności oraz udziałem w imprezach zewnętrznych może przełożyć się na konsumpcję wytwarzanych przez emitenta produktów. Spadek konsumpcji może mieć wpływ na wynik finansowy Emitenta. Zarząd Emitenta stale monitoruje doniesienia prasowe i komunikaty organów państwowych w celu dostosowania strategii dalszego działania.

Rynek mixerów do drinków na Świecie stale rośnie. Istnieje ryzyko wejścia na rynek mixerów dużego gracza z dużym budżetem marketingowym i przejęcia większej części rynku. Emitent stale obserwuje ruchy ważnych uczestników rynku takich jak Monin czy Coca Cola. Planuje również szereg działań PR w celu zabezpieczenia miana pierwszego mixera na rynku.

Konsumpcja napojów premium do których należą mixery wrażliwa jest na sytuację finansową konsumentów. W przypadku załamania finansowego rynku istnieje ryzyko spadku wydatków na dobra premium. Emitent stale monitoruje wskaźniki makro i mikro ekonomiczne by odpowiednio wcześnie zareagować na ewentualny spadek konsumpcji np. przez zmianę strategii cenowej.