Wydawaj piękne książki z Rambler!

Projekt
zakończony

10

wspierających

Wydawnictwa

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
100.5%
3015.0000 / 3000.0000zł

Pomóż promować piękne i wartościowe książki! Wesprzyj Wydawnictwo Rambler na Beesfund.com.

 

O projekcie

 

Wydawnictwo Rambler planuje wydać na przełomie lat 2012/2013 książkę Edmunda Burke’a „List do członka Zgromadzenia Narodowego”. To jedna z najważniejszych prac brytyjskiego pisarza i polityka, twórcy nowoczesnego konserwatyzmu. Jest to niezwykle cenne – bo pozbawione już najmniejszych złudzeń – uzupełnienie słynnych „Rozważań o rewolucji we Francji”.

 

Przygotowywana przez nas edycja przyciągnie uwagę wszystkich miłośników książek, zarówno tych ważnych, jak i pięknie wydanych. Jako wydawcy nie zgadzamy się z powszechnym przekonaniem, że jedyną rzeczą wartą uwagi w książce jest tylko to, co napisał jej autor. Takie przeświadczenie zakłada koncentrowanie się wyłącznie na treści i zupełną obojętność na wszelkie inne doznania, które również odbiera nasz pochłonięty czytaniem umysł. Stąd też wynikają racje przemawiające za pięknie wydanymi książkami, ponieważ to co w nich podziwiamy wykracza poza wydrukowaną treść. Dostrzegamy ich piękno i wszelkie szczegóły zawarte na ich kartach: smukłość marginesów, strukturę papieru, elegancję czcionek, szlachetność oprawy. Można oczywiście uznać to wszystko za snobizm i cieszyć się lekturą opasłych tomów wydanych drobną czcionką na gazetowym papierze. Tylko czy naprawdę jest to możliwe? I czy od książek tylko czegoś takiego rzeczywiście oczekujemy?

 


 

Dlatego też nasze wydanie książki Burke’a zostanie wydrukowane na papierze Munken Pure i złożone czcionkami Founders Caslon 12 pkt., odtworzonymi z pietyzmem z osiemnastowiecznych oryginalnych stempli przez Justina Howesa. Przygotowujemy także wydanie kolekcjonerskie, wydrukowane na papierze Zerkall, ręcznie oprawione w półskórek oraz papier marmurkowy pochodzący z pracowni Jemmy Lewis.

 

Jednak by „List do członka Zgromadzenia Narodowego” został wydany, niezbędna jest Państwa pomoc. Chcielibyśmy pozyskać 3000 złotych. Liczy się każda wielkość wsparcia. Dzięki akcji Beesfund możecie Państwo zarówno kupić w promocyjnej cenie dotychczas wydane książki Wydawnictwa Rambler, bądź też nabyć w przedsprzedaży „List do członka Zgromadzenia Narodowego”, wreszcie zostać mecenasem całego wydania.

 

 

Dzięki Państwa pomocy będzie mogło ukazać się pierwsze polskie wydanie książki, która jest niezwykle istotna dla zrozumienia intelektualnej historii europejskiego konserwatyzmu.

 

O wydawnictwie

 

Wydawnictwo Rambler to niezależna oficyna wydawnicza, powstała latem 2010 roku z miłości do książek i przekory. Z miłości, ponieważ chcemy pokazać, że książka – wartościowa i pięknie wydana – ma swoje miejsce w dzisiejszym świecie i zawsze znajdzie czytelników. Ci  bowiem chcą być przez wydawców traktowani poważnie. W ich ręce powinny trafiać książki, które są warte druku. Z przekory, ponieważ wbrew dominującym opiniom nie uważamy, że książki to przeżytek, że zostaną zastąpione plikami odczytywanymi na ekranach coraz bardziej doskonałych technologicznie urządzeń.

 


Wydawane przez nas książki powinny spełnić oczekiwania najwybredniejszych czytelników. Drukowane są w niewielkich, kolekcjonerskich nakładach, na rzadko spotykanych, pięknych papierach, produkowanych przez Papierfabrik Zerkall czy też Ruscombe Paper Mill, i składane krojami Caslon oraz Baskerville. Sięgamy także po tzw. kroje fellińskie, powstałe na zamówienie biskupa Oxfordu Johna Fella, których autorem jest m.in. Peter de Walpergen. Staramy się także pokazać piękno dawnej typografii: w naszych książkach wykorzystujemy nie tylko historyczne ligatury, ale również dawno zapomniane „długie s” i ornamenty. Naszym celem jest, by książki Ramblera przypominały te, które były publikowane w wieku XVIII – złotym wieku drukarstwa. Wzorem dla nas są książki wydawane przez brytyjskie private press, niewielkie wydawnictwa, dzięki którym ukazują się książki nie tylko ważne, ale i estetycznie doskonałe.

 

Jako wydawcy mamy prawo do poglądów, sympatii i antypatii. Nie zamierzamy ukrywać naszych wyborów ideowych. Będziemy się jednak starali, by książki wydawane przez Ramblera zawsze głosiły pochwałę wolności i zwalczały wszelkie polityczne utopie. Nazwa oficyny jest hołdem złożonym Samuelowi Johnsonowi, jednemu z najwybitniejszych pisarzy i erudytów swoich czasów. Jak bowiem napisał Russell Kirk, od Edmunda Burke’a i  Samuela Johnsona więcej można się nauczyć niż od jakichkolwiek innych pisarzy czasów nowożytnych. Jest to także wyraz politycznych przekonań wydawnictwa.

 


Zapraszamy na naszą stronę: www.wydawnictworambler.pl, a także do polubienia naszego profilu na facebooku: www.facebook.com/WydawnictwoRambler

 

Załącznik


Umowa między Projektodawcą, a Użytkownikiem

 

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę