Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny i reklamowy, a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego, ani memorandum informacyjnego.

  • 400 000 zł
    cel akcji
  •  
  • 40 zł
    cena akcji
  •  
  • Projekt zakończony
    do zakończenia
  • 9,09%
    procent akcji
  •  
  • 10000
    liczba akcji
  •  
  • Flexible funding
    rodzaj oferty

Uzyskany kapitał

400 000

Sprzedanych akcji

10000

Liczba udziałowców

757
(zobacz listę)


Zostań właścicielem browaru!

Dzięki Twojemu udziałowi będziemy mogli zrobić kolejny krok do dalszego rozwoju - a rozwój browaru to wzrost wartości Twoich akcji!

Co jeszcze zyskujesz?

Przede wszystkim zostajesz udziałowcem spółki akcyjnej Inne Beczki. Zdajemy sobie sprawę, że wzrost wartości firmy, a wraz z nią wartości akcji, to długi proces. Dlatego chcielibyśmy abyś już teraz jako współwłaściciel mógł cieszyć się szeregiem przywilejów.

Co udało nam się osiągnąć?

Działamy już ponad rok. Przez ten czas systematycznie budujemy markę Inne Beczki.

Silna pozycja na lokalnym rynku

Inne Beczki są obecne w kilkudziesięciu lokalach i sklepach w Warszawie. Jesteśmy w głośnych i wyjątkowych miejscach. Znajdziecie nas między innymi w Planie B, Barze Studio, Cafe Kulturalnej, Placu Zabaw, Klubie Komediowym, Pomoście 511, Solcu 44, Bibendzie oraz w wielu innych fantastycznych lokalach.

Dystrybucja w Polsce

Dzięki współpracy z hurtowniami i sieciami sklepów, nasze piwa są już dostępne praktycznie w całej Polsce. Ta sieć cały czas się poszerza. Inne Beczki w TESCO? To już się dzieje! W połowie roku planujemy również uruchomić sklep internetowy. Nie będziesz musiał wychodzić z domu, żeby kupić nasze piwo.

Lokal firmowy

W styczniu tego roku otworzyliśmy swój pierwszy partnerski lokal na ulicy Oleandrów w Warszawie. Pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Chcielibyśmy w przyszłości pojawić się także w innych miastach - aby wszyscy udziałowcy mogli w pełni korzystać ze swoich przywilejów.

Eksport

Zaczęliśmy eksport do Szwecji. To bardzo dobrze rozwinięty rynek piwny z dużą świadomością konsumencką. Zostaliśmy zarejestrowani w systemie, który ma w tym kraju monopol na sprzedaż napojów alkoholowych. To jest ważny test, który pozwala nam myśleć o ekspansji na inne rynki europejskie.

Małe i mikro browary na świecie

Polski rynek dopiero zaczyna się rozwijać.
Na świecie liczba małych i mikro browarów, przypadająca na każdy milion mieszkańców, jest o wiele większa.

Źródło: opracowanie własne na podstawie Ratebeer.com

Polska
4,0
Francja
6,8
USA
10,3
Włochy
10,6
UK
16,9

Browary kraftowe na przykładzie USA

Przykład USA pozwala nam przypuszczać, jak dynamiczny może być rozwój browarów kraftowych w Polsce.
Wykres pokazuje udział browarów kraftowych w całym rynku piwa w USA w kolejnych latach.

Źródło: The Brewers Association www.brewersassociation.org

2010
5%
2011
5,7%
2012
6,5%
2013
7,8%
2014
11,0%

Jak działaliśmy do tej pory?

Przez ostatni rok warzyliśmy piwo w dwóch browarach. Coraz więcej i więcej...

01-03/2015
04-06/2015
07-09/2015
10-12/2015
47'000 l

Nasze Piwa

To o piwo w tym wszystkim chodzi. Zobacz co udało nam się uwarzyć do tej pory.

Jungle IPA

Sleeping Car Porter

Pilzner Bohemian Pils

Topaz

Pardon my French

Zissou APA

Witkac APA

Pomarańczowy

Kim jesteśmy?

Józek, Kuba

Znają się od dziecka. Wspólnie zakładali Spotkanie ze Szpiegiem - najprawdopodobniej najmniejszy bar z piwem na świecie, mieszczący się na 23 m2. To był pierwszy krok. Kilka lat później otworzyli Cuda na Kiju, jeden z najpopularniejszych multitapów w Polsce. Trudno tu o miejsce nawet latem, kiedy na zewnątrz pojawia się sto kilkadziesiąt stolików. Lubią to co robią. Cuda to ich drugi dom.

Marcin

Zaczynał jako barman w Spotkaniu ze Szpiegiem. Od samego początku miał „bzika” na punkcie piwa. To dzięki niemu zrodził się plan o multitapie z prawdziwego zdarzenia. O miejscu otwartym dla wszystkich - ponieważ Marcin jest przekonany, że dobre piwo jest dla każdego. W Cudach na Kiju jest beer managerem. Odpowiada za to kiedy i jakie piwo pojawia się na kranach. Produkcję piwa zaczynał od dużego garnka w domu.

Jasiek

To wieloletni kolega Józka i Kuby. Był pierwszym managerem Cudów na Kiju. Niezwykle kreatywny i zdeterminowany. Główny pomysłodawca Innych Beczek. Firmę tworzył z myślą o imporcie czeskiego piwa, na którym zna się jak nikt inny. Któregoś wieczoru wpadł z Marcinem na pomysł warzenia własnego piwa w jednym z tamtejszych z browarów. Tak się wszystko zaczęło.

 

 

Nasze plany

Inne Beczki SA - 2015

Przez ostatni rok współpracowaliśmy z dwoma browarami na zasadzie warzenia kontraktowego - w Polsce i w Czechach. Wyprodukowaliśmy i sprzedaliśmy 91'000 litrów piwa. Trafiliśmy do ponad 200 lokali i sklepów. Zaczęliśmy nasze piwa eksportować za granicę.

Początek akcji browar

Chciałbyś napić się naprawdę swojego piwa? Dołącz do nas. Kup udziały w naszej firmie i zostań jej współwłaścicielem. Razem zbierzemy kapitał potrzebny do dalszego rozwoju firmy. Proponujemy 9,09% udziałów w naszej spółce. Koszt jednej akcji to 40 PLN. Planujemy zebrać 400'000 PLN. Kupując akcję będziesz towarzyszył nam w rozwoju firmy, a każdy udział może być już za kilka lat warty znacznie więcej niż dziś. Dodatkowo jako współwłaściciel browaru będziesz mógł liczyć na dodatkowe korzyści i przywileje.

Rozwój sprzedaży

Produkujemy więcej - możemy sprzedać więcej. Już w grudniu 2015 roku zaczęliśmy poszerzać nasz rynek o kolejne duże miasta w Polsce. Organizujemy też własnych przedstawicieli handlowych w dużych miastach w kraju.

Budowa "Małego Browaru"

Jeżeli zbierzemy całe 400'000 PLN, zbudujemy "Mały Browar", który będzie mógł warzyć 60-80 hl miesięcznie. Pozwoli nam to śmielej eksperymentować i pomoże zwiększyć produkcję, którą prowadzimy w zaprzyjaźnionych browarach kontraktowych. Na "Małym Browarze" zbierzemy doświadczenia, które pozwolą nam w ciągu kilku lat wybudować "Duży Browar".

Wejście na giełdę

Aby wybudować "Duży Browar" potrzebujemy dużego kapitału - około 5-7 mln złotych. Środki planujemy pozyskać wchodząc na giełdę lub poprzez ofertę prywatną do inwestorów. To jest nasz główny cel na najbliższe 3 lata.

Budowa "Dużego Browaru"

"Duży Browar" pozwoli nam uzyskać pełną niezależność w produkcji piwa. Dzięki niemu będziemy mogli zredukować koszt produkcji i znacząco zwiększyć skalę całego przedsięwzięcia. Masz szansę być jego współwłaścicielem. Kup akcje Innych Beczek już dziś!

Często zadawane pytania

Jeżeli na jakaś informację nie znalazłeś odpowiedzi na naszej stronie lub chciałbyś abyśmy coś doprecyzowali - napisz do nas: [email protected]

Skąd taka wycena akcji?

Na wycenę akcji składa się przede wszystkim wartość marki oraz dotychczasowe wyniki sprzedaży. Jesteśmy przekonani - i potwierdza się to w naszych codziennych kontaktach z klientami - że udało nam się stworzyć unikatową markę piwa, która ma szansę trafiać do coraz szerszej grupy konsumentów. Nie koncentrujemy się na specjalistycznych sklepach i lokalach – chociaż tam z oczywistych względów także z radością się pojawiamy (np. Chmielarnia, Cuda na Kiju). Nasz konsument może spróbować naszych piw w lokalnych kawiarniach (np. Fawory, FORUM), w swoim ulubionym klubie (np. Bar Studio, PlanBe, Cafe Kulturalna, Sen Pszczoły) czy restauracji (np. Bibenda, Solec 44, MOD, Boska Praga,). W zeszłym kwartale sprzedaliśmy 47'000 litrów piwa i będziemy sprzedawać go dużo więcej. Już dziś w tankach leżakuje ponad 50'000 litrów. Rozpoczęliśmy również eksport naszych piw za granicę. Pierwsze palety z naszym piwem trafiły do Szwecji, a w drodze są kolejne. To wszystko pozwala nam odważnie patrzyć w przyszłość. Jesteśmy przekonani, że wartość naszej firmy jest zgodna z proponowaną wyceną.

W których knajpach będzie można korzystać ze zniżek?

Przede wszystkim obok naszego browaru planujemy otworzyć pub, tak aby od razu na miejscu można było spróbować efektów naszej pracy. Zanim jednak on powstanie ze zniżki 25% będzie można korzystać w naszym firmowym lokalu - na ulicy Oleandrów 3 w Warszawie. Jesteśmy przekonani, że uda nam się namówić do współpracy także kolejne miejsca. O tym, które lokale będą oferować jakie zniżki będziemy informować na bieżąco na naszym fanpage'u na Facebooku. W połowie roku planujemy uruchomić także sklep internetowy.

Czy na tym naprawdę mogę zarobić?

Uważamy, że tak. Warto posiadać nawet niewielką liczbę akcji firm startupów – gdy staną się duże, każda akcja może być warta wielokrotność początkowej ceny zakupu. Po sieci krążą legendy o grafiku, który w zamian za zaprojektowanie logo jednej z firm komputerowych otrzymał jedną akcję, a dziś jest ona warta miliony. Oczywiście pamiętamy o skali, jednak jesteśmy przekonani, że każda akcja kupiona dziś, za kilka lat gdy wybudujemy „Duży Browar” będzie warta dużo więcej.

Czy mogę sprzedać swoją akcję komuś innemu?

Tak – zgodnie z prawem akcje można odsprzedawać dalej wg własnego uznania i własnej wyceny.

Czy z posiadaniem akcji wiążą się jakieś obowiązki?

Posiadanie akcji nie wiąże się z żadnymi obowiązkami. Raz w roku będziesz otrzymywać od nas zaproszenie na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Możesz je przyjąć lub nie. Natomiast jesteśmy pewni, że będzie to najlepsze walne w historii tego kraju.

Czy taka akcja jest zgodna z prawem?

Tak – współpracujemy w tej kwestii z portalem Beesfund.com, która ma doświadczenie z podobnymi akcjami i kancelarią prawną, która dba o kwestie formalne. Ważną informacją jest także to, że akcja jest zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego.

Czy planujecie wypłatę dywidendy?

W chwili obecnej nie. Naszym nadrzędnym celem jest budowa browaru. Zysk chcemy, tak jak do tej pory przeznaczać na dalsze inwestycje.

Czy komuś już się to udało?

Okazuje się, że tak! Najsłynniejszy przypadek to Brew Dog z Wielkiej Brytanii, który uzbierał w podobnej akcji ponad 15 milionów funtów. Inny przykład to browar Stone Brewing z Kalifornii, któremu udało się uzbierać ponad 2.5 miliona dolarów. Podobnych przykładów na całym świecie jest bardzo dużo. Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się to także w Polsce.

A co jeżeli nie uzbieracie potrzebnych środków?

Jeżeli zbierzemy między 100'000 zł a 300'000 zł rozbudujemy infrastrukturę w browarach, w których już teraz warzymy. Wstawimy własne tanki oraz fermentory. Pozwoli to nam zapewnić sobie większe moce produkcyjne. Jeżeli zbierzemy 400'000 zł zbudujemy „Mały Browar” zdolny do produkcji 8'000 litrów piwa miesięcznie. Nawet w tym wypadku nie zrezygnujemy jednak z warzenia kontraktowego, które jest po prostu ekonomicznie uzasadnione. Naszym głównym planem jest jednak zebranie w ciągu kilku lat budżetu 5-7mln złotych potrzebnych do zbudowania „Dużego Browaru”, który w pełni zaspokoi nasze potrzeby produkcyjne. Możesz być jego właścicielem, kupując nasze akcje już dziś.

Napisz do nas!

Masz jakiekolwiek pytania związane z Akcją Browar?

Inne Beczki

[email protected]

Komentarze