Rowerem przez Europę!

Projekt
zakończony

30

wspierających

Podróże

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
84.95%
1699.0000 / 2000zł

Mamy 18 lat i naszym największym marzeniem jest objechanie rowerem całej Europy. Już w te wakacje wyruszamy na pierwszą z trzech planowanych wypraw, którą nazwałyśmy roboczo "Zachód"- zamierzamy odwiedzić kolejno Niemcy, Holandię, Belgię, Francję, Hiszpanię i Portugalię, w drodze powrotnej zahaczając jeszcze o Włochy. Całą trasę planujemy pokonać w 4 miesiące. Dlaczego tak długo? Bo oprócz całodniowej jazdy rowerem chciałybyśmy też czasami nieco odsapnąć w większych miastach takich jak Berlin, Paryż czy Amsterdam i dokładniej je zwiedzić. W naszym wyjeździe chcemy postawić akcent na poznawanie danych krajów "od środka", czyli przede wszystkim rozmawiać z ludźmi, poznawać miejscowe tradycje i legendy a oprócz tego zamierzamy również z każdego miejsca zbierać przepisy kulinarne. Wszystko to będziemy publikować na naszym blogu: www.wczeszkach.blogspot.com P.S.: Można nas poznać po czeszkach i kolorowych włosach. :)

Dlaczego potrzebujemy pomocy?

Jesteśmy dwiema maturzystkami o dość ograniczonych funduszach. Oczywiście przez rok czasu zebrałyśmy pewną kwotę wkładu własnego, jednak to może nie wystarczyć aby wyjazd był w pełni udany. Po pierwsze, od ilości zebranych pieniędzy będzie zależał powrót- nasze fundusze pozwolą nam jedynie na dojechanie do Portugalii i powrót do Polski busem, co zajęłoby około dwóch miesięcy. My jednak chciałybyśmy również wrócić rowerem, co umożliwiłoby nam zobaczenie takich miast jak Madryt, Marsylia czy Wenecja.

By tego dokonać, potrzebujemy łącznie około 2000 zł. A jeśli wpłacający okażą się wyjątkowo szczodrzy... Wtedy zaopatrzyłybyśmy się w nowe kaski, kupiłybyśmy samopompujące się karimaty i wymieniły kilka innych sprzętów. Do tego dodatkowe pieniądze umożliwiłyby nam spędzenie kilku nocy na kempingu zamiast na dziko w lesie oraz zjedzenie czegoś innego niż makaron lub ryż.

 

Na swoim fejsbukowym profilu napisała o nas ekipa We The Crowd! Dziękujemy za wsparcie i miłe słowa!

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę