Imperator

Projekt
zakończony

2

wspierających

Film

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
2.26%
430.0000 / 19000zł

 

DEKLARACJA


Cześć, jesteśmy grupą młodych ludzi którzy kochają kino. Większość z nas jeszcze studiuje, stawiamy pierwsze kroki w zawodzie ale mamy marzenia. Za wszelką cenę chcemy robić wspaniałe filmy o zasięgu międzynarodowym. Polskie kino może robić wspaniałe filmy!


Potrzebujemy rozmachu i świeżego powietrza, wierzymy, że istnieje niezbędne minimum instytucjonalne, teraz trzeba tylko uruchomić swoją wyobraźnie, determinację i zacząć sobie stawiać dalekie cele. Wierzymy, że pieniądze przyjdą z finansowania społecznościowego a za tym ruszą się instytucje finansowe i profesjonalny biznes zacznie traktować filmy jak ciekawą alternatywę inwestycyjną.

 

POMYSŁ


Naszym pomysłem jest zrealizowanie 13 odcinkowego serialu o starożytnym Rzymie, w którym aktorzy mówią po łacinie. To powoduje, że nasza produkcja może być robiona w Polsce, przez polskich aktorów.

Wprowadzenie łaciny powoduje, że bariera językowa zanika.

Jednym z najlepszych filmów światowej kinematografii o starożytności, był „Faraon” Jerzego Kawalerowicza. Zdjęcia z filmu ilustrują dzisiaj wiele książek historycznych o Egipcie Faraonów.

Chcemy, żeby nasz serial wyznaczał nowe standardy.

 

To pierwszy film w historii polskiej kinematografii w języku łacińskim i drugi w historii kinematografii światowej.


Potrzeby zrealizowania całego serialu są ogromne i przekraczają na razie możliwości pozyskania środków w Polsce, dlatego zaczynamy od mniejszej zamkniętej całości jaką jest film „Imperator”.

Imperator to samodzielny film, który trwa 45 minut. Pokazuje on możliwości realizacyjne naszej ekipy. Jego powstanie mamy nadzieje, będzie zaczynem startu nowej kampanii w wyniku której zdobędziemy finansowanie na w pełni profesjonalny serial.

 

POTRZEBA


Do tej pory wyłożyliśmy ponad 60 000 zł w produkcję (plus własną krew, pot i cholernie dużo emocji), brakuje nam minimum 19 000 zł na postprodukcję udźwiękowienie i przygotowanie materiałów promocyjnych. Wszystkie pieniądze pochodziły z własnej kieszeni i wydane zostały na niezbędne minimum. Za nami 18 dni zdjęciowych, przed nami mamy nadzieje sukces którego  możecie być współautorami.

 

 

O filmie

 

Akcja filmu „Imperator” rozgrywa się w okresie starożytnego Rzymu. Grupa arystokratów dokonuje zamachu stanu, w wyniku którego obalony zostaje nieobliczalny Cesarz Neron. Bohaterem filmu jest Generał Marek Otho, którego spotykamy w kluczowym momencie jego życia. Po latach spędzonych w Germanii na zesłaniu dostaje szanse na odmianę swojego losu. Będzie musiał w krótkim czasie podjąć szereg trudnych decyzji, które bezpowrotnie wpłyną na jego przyszłość.

 

 

 

 

Film stara się odpowiedzieć na odwieczne pytanie o podstawowe wartości w życiu człowieka takie jak miłość, lojalność, konieczność wyboru między dobrem a złem. Jednocześnie uświadamia nam, że niezależnie od epoki, w której żyjemy, każdy nasz czyn ma nieodwracalne konsekwencje w przyszłości.

 

 

 

 

Zarówno temat - jak i sposób realizacji - są nowatorskie na krajowej scenie filmowej. Wszystkie dialogi w filmie mówione są w klasycznym języku łacińskim. Ponadto od czasu filmu „Quo vadis” nie podejmowano w Polsce tematu czasów antycznych.

 

NASZA EKIPA

 

 

Chcesz porozmawiać o inwestowaniu w film napisz z tytułem w film inwestowanie:

 

[email protected]

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę