Proste pragnienia

Projekt
zakończony

2

wspierających

Film

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
0.1%
98.0000 / 100000zł

Nakręciłem pełnometrażowy film fabularny, który można było zobaczyć w kinach w ubiegłym roku. Film był pokazywany na ważnych festiwalach polskich i zagranicznych z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Wygrał pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Młodego Kina „Pełny Metraż”.

 

Potrzebuję 100 000 złotych na wprowadzenie go do dystrybucji na cały świat. To będzie pierwszy polski film, który dzięki wsparciu społeczności ma szansę pojawić się w kinach i telewizjach w Ameryce, Azji i Europie.

 

 

O co chodzi?

Na początku 2010 roku z grupą młodych ludzi studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz przyjaciół postanowiliśmy wyprodukować film. Reżyserem filmu jest wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość Marek Stacharski.


"Proste Pragnienia" to niezwykle  emocjonalna i przejmująca opowieść o tym jak bolesna bywa codzienność przepełniona niekoniecznie dramatami, a zwykłymi problemami. Jola (Aleksandra Nieśpielak) niespełniona artystka, samotna matka, jej partner (Bartek Topa) zamieszany w przestępstwa i syn, zbuntowany nastolatek (Michał Śliwa) konfrontują swoje marzenia z rzeczywistością i próbują o siebie walczyć, ale spirala problemów kręci się coraz szybciej, a oni są coraz dalej od siebie. Drugi plan uzupełniają świetnymi kreacjami aktorskimi Antoni Królikowski i Janusz Chabior. Nowy film Marka Stacharskiego to precyzyjne studium upadku rodziny, które najpierw odziera widza ze złudzeń, by na koniec dodać mu otuchy i spowodować katharsis.

 

Twórcy:

 

Scenariusz i reżyseria Marek Stacharski


Obsada: Aleksandra Nieśpielak, Bartłomiej Topa, Michał Śliwa, Lolita Dedyukh, Antoni Królikowski, Janusz Chabior

 

Gatunek: dramat.

Produkcja:

Polska 2011, 85 min.

 

Na co potrzebujemy środków?

 

Teraz uwaga! Jesteśmy takimi wariatami, że zrobiliśmy film nie mając na niego dofinansowania z żadnej instytucji państwowej, a więc powstał bez udziału i wsparcia Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, bez żadnej telewizji, bez żadnej instytucji zajmującej się dystrybucją filmów w Polsce! Pieniądze na film i wszelką pomoc otrzymaliśmy od Miasta Przemyśl oraz lokalnego biznesu. Tu podkreślę, że cała akcja filmu dzieje się w Przemyślu i okolicach. Panie Prezydencie, raz jeszcze dziękuję!

 

Perspektywy

 

Dziś pojawia się szansa pokazania tego filmu światu, mamy poważnego amerykańskiego partnera - dystrybutora, który zachwycił się naszym projektem i chce poprzez swoją sieć dystrybucyjną wprowadzić go na świat. To pierwsza na tak szeroką skalę szansa dla polskiego filmu. Pieniądze, które są nam potrzebne musimy wydać na sprawy techniczne i organizacyjne. Na przykład film jest w wersji stereo, na świecie musi mieć dźwięk w wersji Dolby, organizacja dystrybucji wymaga poniesienia kolejnych nakładów.

 

UWAGA:

Jeżeli nie zbierzemy całej kwoty, wszystkie wpłacone środki wrócą do wspierających!

 

 

 

Projektodawca

 

Maciej Kubiak - producent filmu "Proste pragnienia"

 

Facebook

Strona filmu

 

 

Załącznik

Umowa między Projektodawcą, a Użytkownikiem

 

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę