Audiobook "Wypędzony" Jacka Inglota

Projekt
zakończony

6

wspierających

Wydawnictwa

kategoria

Wrocław

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
102.56%
4000.0000 / 3900zł

Potrzebujemy 3900 złotych, by powieść "Wypędzony" Jacka Inglota wydać w formie profesjonalnego audiobooka. W zamian za wsparcie projektu możesz kupić nie tylko powieść przeczytaną przez profesjonalnego lektora, ale również m.in. pakiet z wydaniem tradycyjnym w wyjątkowo atrakcyjnej cenie!

 

Wypędzony to opowieść o świecie w epoce wielkiej przemiany, o śmierci niemieckiego Breslau i narodzinach polskiego Wrocławia. Po wojnie oba narody stanęły w obliczu historycznej katastrofy, zmuszone do opuszczenia swych „małych ojczyzn” – Polacy Kresów, Niemcy Dolnego Śląska. Miliony ludzi zostały wypędzone z własnej ziemi. Powieść nie boi się trudnych pytań, podważa stereotypowe wizerunki Polaków i Niemców, opowiada o ludziach uwikłanych w dramat tamtych czasów.

 

Początek czerwca 1945 roku. Do zniszczonego, dopiero co zdobytego Wrocławia przybywa Jan Korzycki, uciekający przed UB porucznik Armii Krajowej. Zacierając za sobą ślady, pod przybranym nazwiskiem wstępuje do milicji. Otrzymuje zadanie wytropienia „komendanta Festung Breslau”, jak każe się tytułować przywódca konspiracyjnego niemieckiego Werwolfu. Korzycki usiłuje przeżyć w obcym, pogrążonym w chaosie i bezprawiu mieście, broniąc jego mieszkańców przed szabrownikami i niedobitkami nazistów.

 

Przeczytaj fragment

 

Jacek Inglot

Debiutował w połowie lat 80. na łamach czasopism poświęconych fantastyce. Publikował teksty w „Problemach”, „Feniksie”, „Nowej Fantastyce”, „Playboyu”. Do tej pory wydał powieści Inquisitor (1996) i Quietus (1997) – obie nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, a także zbiór opowiadań Bohaterowie do wynajęcia (2004, wspólnie z Andrzejem Drzewińskim) oraz powieść o tematyce współczesnej Porwanie sabinek (2008) i baśń fantasy Eri i smok (2009). Mieszka we Wrocławiu.

 

O wydawnictwie

 

Instytut Wydawniczy Erica istnieje od 2004 roku. Został założony przez ludzi, którzy historyczną pasję postanowili wykorzystać wydając książki jednocześnie ciekawe, piękne i ambitne. IW Erica wydaje powieści (w dużej mierze historyczne), fachowe książki historyczne, eseje popularnonaukowe oraz biografie. Wśród naszych autorów są m.in.: Bernard Cornwell, Józef Hen, , Lew Gumilow, Tomasz Stężała, Piotr Jaźwiński i Radosław Sikora.

 

Naszą największą pasją jest wydawanie ambitnych i ciekawych książek historycznych. Chcemy być blisko naszych czytelników z dobrą książką, która pomoże, dostarczy wiedzę, rozwinie wyobraźnię i pozwoli miło spędzić czas. Dzięki pozyskaniu studia nagraniowego jako partnera tego projektu, udało nam się radykalnie obniżyć cel finansowy projektu i chcemy ponownie zaprosić Państwa do jego wsparcia!

 

Nasza strona internetowa

Nasz Facebook

 

Załącznik

Umowa między Użytkownikiem a Projektodawcą


Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę