Białołęcki Uniwersytet Dziecięcy

Projekt
zakończony

5

wspierających

Edukacja

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
2.33%
70.0000 / 3000zł

O projekcie

 

Zbieramy fundusze na nagrody dla najlepszych studentów, którzy mają od 5 do 12 lat! W soboty i niedziele zamiast spać do południa pod okiem wykładowców wyższych uczelni zgłębiają tajniki wiedzy, eksperymentują, robią rozmaite doświadczenia!!! Mowa o ponad 200 magistrach, bakałarzach, doktorach i docentach z Białołęckiego Uniwersytetu Dzieci Fundacji AVE. Na koniec semestru (w lutym 2013) chcemy nagrodzić książkami, grami edukacyjnymi i filmami tych, którzy najpilniej uczęszczali na zajęcia i zebrali do swoich indeksów wszystkie podpisy wykładowców. Na ten cel potrzebne nam jest 3000 zł!!!

 

 

Od października 2010 Fundacja AVE animuje Białołęcki Uniwersytet Dzieci. Nie ma tutaj egzaminów, poprawek, tylko eksperymenty, doświadczenia i nauka przez zabawę! Na zajęcia, które odbywają się w soboty i niedziele przychodzą dzieci w wieku 5/6-12 lat i zdobywają tytuły naukowe: od bakałarza poprzez magistra, doktora, docenta po profesora!

 

 


 

Dlaczego Białołęka?

 

 

Na Białołęce odczuwalny jest brak oferty pozalekcyjnej dla dzieci. Chcąc temu zaradzić, odwołaliśmy się do popularnej i modnej formuły uniwersytetu dziecięcego, jednak nie powielając utartych schematów. Dlatego tym, co wyróżnia naszą uczelnię jest połączenie formuły szkoły humanistycznej z politechniką.

 

 

W ofercie mamy zarówno warsztaty z chemii, astronomii, jak i zajęcia dziennikarskie czy edukacyjne wycieczki historyczne po Białołęce. A wszystko w przystępnej formule dla najmłodszych - dużo doświadczeń, multimediów, eksperymentów. Dzieci nie uczestniczą jedynie w wykładach, ale przede wszystkim podczas ćwiczeń, w trakcie których w mniejszych, 20-30-osobowych grupach, samodzielnie przeprowadzają rozmaite eksperymenty i doświadczenia. W trakcie zajęć filmowych nagrali też film promujący BUD, tworzyli swoje własne komiksy, a w poprzednim semestrze przygotowywali się do prowadzenia własnej audycji w radiu internetowym.

 

 

Jak działa Uniwersytet?

 

Na BUDzie studiuje ponad 200 dzieci, ale chętnych jest prawie dwukrotnie więcej! Zajęcia odbywają się w dzielnicowym ratuszu, jednej ze szkół a także w rozmaitych instytucjach naukowych. Dzieciaki były już min. na Wydziałach Chemii i Fizyki UW, w Polskim Radiu, Domu Spotkań z Historią oraz w Instytucie Archeologii. W każdym semestrze odbywa się 30 unikatowych zajęć. Dotychczas dzieciaki poznawały m.in. fraktale i elektromagnetyzm, ustalały właściwości wody i światła, szukały potworów mórz i oceanów, dyskuto­wały nad ponadczasowymi kanonami piękna, badały białko i DNA, a nawet przeistoczyły się na chwilę w małych komandosów i zgłębiały wiedzę na temat broni masowego rażenia! A wszystko w interaktywnej, nieszablonowej formule, która pozwala na naukę poprzez zabawę.

 

 

 

Każdy student otrzymuje na początku semestru indeks, który nie służy do sprawdzania obecności lecz zbiera podpisy wykładowców, które pozwalają zdobywać cenne nagrody.

 

 

 

Starannie dobieramy wykładowców, czego wyrazem może być fakt, że nie współpracujemy wyłącznie ze stołecznymi wyższymi uczelniami i instytutami naukowymi. Od roku prowadzą u nas znakomite zajęcia także naukowcy z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu czy wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przyjeżdżają do Warszawy specjalnie dla naszych studentów, z którymi kreatywnie i twórczo spędzając czas rozwijając ich zainteresowania i pasje. Nasze zajęcia pomagają także rodzicom w rozpoznaniu talentów i predyspozycji  u swoich pociech.


Funkcjonowanie tego projektu opiera się w całości na wolontariacie kilkunastu młodych ludzi: licealistów i studentów, którzy na czas zajęć stają się „ciociami” i „wujkami”, pomagają małym naukowcom w odnalezieniu się na studiach.

 

Co dostaniesz w zamian?

 

5zł - elektroniczna wersja gazety "Sąsiedzi" wydanej w ramach projektu "Wakacje z sąsiadami, gazetami i śmieciami" inspirowana facebook'iem.

 

10zł - Tomik "W modlitwie wiersz podarować" czyli najciekawsze wiersze i eseje, które nadesłano na II Janowy Turniej Literacki 2011.

 

25zł - płyty CD z wierszami laureatów II Janowego Turnieju Literackiego w mistrzowskim wykonaniu Teresy Lipowskiej 2011.

 

50 zł- Tomik "A wiewiórki pomknęły" czyli analogia wierszy i esejów inspirowanych twórczością księdza Jana Twardowskiego, nagrodzonych w III Jonowym Konkursie Literackim 2012.

 

100 zł - Książka dr Aldony Kraus "O WSZYSTKIM I O NICZYM - rozmowy z Ks. Janem Twardowskim". Zbiór szkiców, obrazków, opowiadań - wspomnień z najróżniejszych spotkań i rozmów z Ks. Twardowskim. Autorka należy do grona najbliższych przyjaciół Kapłana - Poety, w Jej anińskim domu Ksiądz Jan wielokrotnie spędzał swoje wakacje.

 

200zł - Książka dr Aldony Kraus "O WSZYSTKIM I O NICZYM - rozmowy z Ks. Janem Twardowskim". Zbiór szkiców, obrazków, opowiadań - wspomnień z najróżniejszych spotkań i rozmów z Ks. Twardowskim. Autorka należy do grona najbliższych przyjaciół Kapłana - Poety, w Jej anińskim domu Ksiądz Jan wielokrotnie spędzał swoje wakacje. + zestaw tomików

 

500zł - 1-dniowy spływ kajakowy + zestaw wszystkich poprzednich nagród (tomiki, książka, płyty)

 

O Fundacji AVE

 


Fundacja AVE to organizacja pożytku publicznego, która realizuje niekomercyjne projekty edukacyjno-artystyczno-pomocowe. Celem podejmowanej działalności artystycznej, edukacyjnej, wychowawczej, turystycznej, rekreacyjnej i sportowej jest twórcza animacja wolnego czasu dzieci, młodzieży i seniorów. Przy Fundacji działają amatorskie chóry: Aveciątka, Avetki, Ave Men, Gold Old Ave, mające na swoim koncie ponad 40 nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych (w ostatnich 5 latach). Od 7 lat Fundacja organizuje ogólnopolski teatralno-muzyczny festiwal bożonarodzeniowy Betlejem u Avetek, jeden z największych w Polsce, a także szereg innych wydarzeń konkursowo-festiwalowych.

 

Zobacz naszą stronę internetową

Dołącz do nas na Facebooku

Skontaktuj się!

 

Załączniki

Umowa między Użytkownikiem, a Projektodawcą

 

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę