Lokalne specjały w Twoim domu

Projekt
zakończony

0

wspierających

Żywność

kategoria

Poznań

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
0%
0 / 500.00zł

 

Czym są LokalneSpecjaly.pl?


LokalneSpecjaly.pl to uruchomiony niedawno serwis dla wszystkich miłośników dobrej, regionalnej, tradycyjnej żywności. Działa na zasadzie Klubu Konesera, w którym, co miesiąc, członkowie otrzymują paczki degustacyjne pełne lokalnych smakołyków pochodzących wprost od najlepszych lokalnych producentów. Zasadą Klubu jest to, że nigdy nie wiesz z góry, co wybiorą dla Ciebie nasi eksperci – poszukiwacze smaków. Możesz mieć jednak pewność, że będzie smacznie, a zawartość paczki nie raz pozytywnie Cię zaskoczy! Co miesiąc wyszukujemy inne kulinarne specjały z różnych regionów Polski (i nie tylko – bo czasami do klubowych paczek trafiają także produkty zagraniczne), by dać Ci możliwość spróbowania tego, co najlepsze w lokalnej kuchni.


Zobacz skład poprzednich paczek >>


Do każdej przesyłki dołączany jest również Przewodnik Konesera zawierający informacje, ciekawostki i porady dotyczące wykorzystania jej smakowitej zawartości, a także inne dodatki, które mogą Cię zainteresować (zaproszenia na ciekawe wydarzenia, wywiady z producentami lub szefami kuchni, wskazówki dla chcących odwiedzić region, kupony zniżkowe itp.).

 

Dodatkowo, członkowie Klubu Konesera* mają także możliwość korzystania (telefonicznie lub mailowo) z porad osobistego doradcy kulinarnego, Gourmet Concierge, który odpowie na ich pytania, doradzi dobór produktów (także np. pod kątem diety), podpowie przepis, skontaktuje z producentem lub wyszuka restaurację.

Paczki degustacyjne z serwisu LokalneSpecjaly.pl można zakupić jednorazowo. Do wyboru są dwa rodzaje paczek: „Podstawowe" oraz „Optymalne" – różniące się od siebie ceną i wielkością. Nie trzeba zobowiązywać się do niczego ani zamawiać co miesiąc. Warto jednak zdecydować się na pakiet 3- lub 6-miesięczny, ponieważ wtedy koszt pojedynczej paczki jest nieco niższy.


Członkostwo w Klubie można wykupić dla siebie albo na prezent – z takiej niespodzianki ucieszy się każdy smakosz!

* dotyczy osób, które wykupiły 3- lub 6-miesięczny abonament


Kim jesteśmy i dlaczego uruchomiliśmy serwis LokalneSpecjały.pl?


Jesteśmy miłośnikami dobrego, nieprzemysłowego i „wolnego" jedzenia (w odróżnieniu od „fast food") oraz takiegoż stylu życia. Od dawna mamy dosyć sztuczności i marketingowych chwytów, jakie stosują na nas producenci masowej żywności (choć to ostatnie słowo należy w tym przypadku uważać w zasadzie za nadużycie!) Staramy się promować dobre, lokalne produkty oraz budować świadomość ich zalet. Dlatego, już od 2010 r. realizujemy projekt związany z portalem natoobe.pl, dla którego LokalneSpecjaly są naturalną kontynuacją.


Jednak nie wszystko w naszym życiu jest wolne ;) Oprócz obowiązków zawodowych (które, mimo wszystko, często wymagają nieco szybszego tempa), mamy też mało stacjonarne pasje – chociażby sportowe: windsurfing, narty, triathlon... Ale one również dobrze wpisują się w ideę „zdrowszego stylu bycia", prawda?


Serwis LokalneSpecjaly.pl uruchomiliśmy z kilku powodów....


... Po pierwsze, chcemy wspierać lokalnych polskich producentów oraz promować dobrą żywność wśród coraz szerszego grona konsumentów. Żywność „dobra" to dla nas przede wszystkim taka, która jest produkowana nieprzemysłowo, przez małych wytwórców, zwykle w oparciu o domowe przepisy lub tradycyjne receptury. Jest to żywność naturalna, bez niepotrzebnych dodatków chemicznych (konserwantów, wzmacniaczy smaku itp.), często ekologiczna czy oznaczona certyfikatami pochodzenia regionalnego lub tradycyjnego.


... Po drugie, chcemy, aby Lokalne Specjały mogły trafiać do ich miłośników cały rok, a nie tylko w czasie, gdy organizowane są regionalne jarmarki. Chcemy pokazywać produkty mało znane, a warte spróbowania.


... Po trzecie, jako zespół, od kilku lat działamy w obszarze dobrej żywności, smacznego (i zdrowego) odżywiania oraz stylu życia, a także ekologii. Jest to tematyka, która nas fascynuje i tą fascynacją chcemy dzielić się z innymi, „zarażając" coraz szersze kręgi ludzi. Bo akurat tej „zarazy" nie należy się obawiać!  :)


Oprócz Lokalnych Specjałów, prowadzimy także serwis natoobe.pl, który nie jest kolejnym e-sklepem, ale raczej internetowym pasażem przeznaczonym dla regionalnych, ekologicznych producentów, dzięki któremu mogą – bez inwestycji w oprogramowanie i wiedzy – uruchomić lub wspierać własną sprzedaż internetową; klient zaś otrzymuje możliwość łatwego zakupu produktów od wielu różnych (często niewielkich) wytwórców i otrzymanie ich w jednej, szybkiej i niedrogiej przesyłce.

Ponadto uruchomiliśmy także, bazując przede wszystkim na ofercie producentów korzystających z natoobe.pl, Klub Świadomego Konsumenta JemNaturalnie (więcej informacji na natoobe.pl/klub), którego członkowie raz na tydzień otrzymują na swoja skrzynkę e-mailową specjalnie przygotowaną listę zakupową, z której mogą (ale nie muszą!) dokonać wyboru i szybkiego (mailowego lub telefonicznego) zamówienia. Jest to ułatwienie dla wszystkich tych, którym zależy na dobrej, zdrowej, lokalnej  żywności, ale którzy nie zawsze mają czas, aby pojechać do sklepu stacjonarnego lub przeglądać szeroką ofertę sklepów internetowych. W Klubie Świadomego Konsumenta dostępne są nie tylko produkty pakowane, ale także świeże (np. owoce, warzywa, pieczywo itp.).


Dlaczego prosimy o wsparcie społecznościowe na Beesfund.com?


Nasz projekt na Beesfund.com ma na celu wsparcie rozwoju naszego serwisu – jak dotąd jedynej takiej inicjatywy w kraju. Ruszyliśmy w sierpniu br., serwis cieszy się powodzeniem, otrzymujemy mnóstwo pozytywnych opinii zarówno od osób zajmujących się promocją lokalnej żywności, jak i od tych, którzy zdecydowali się skorzystać z Klubu Konesera. Jednak chcemy działać szerzej. A na to potrzebujemy dodatkowe środki (niestety! nie wszystko da się załatwić dziś barterowo.... czasami potrzebna jest żywa gotówka).


Ale nie chcemy, żebyście wspierali nas tylko z pobudek ideowych (choć pewnie trudno się powstrzymać?  ;)  pomysł jest przecież bardzo fajny!) dlatego proponujemy w zamian m.in. możliwość zakupu unikalnych pakietów z Lokalnymi Specjałami. I to – nie tylko dla siebie. Zbliża się Boże Narodzenie – członkostwo w Klubie Konesera może być znakomitym (i nietuzinkowym!) prezentem dla każdego smakosza.

 

W tym projekcie zależy nam przede wszystkim na rozpropagowaniu produktu oraz wsparciu bliskiej nam idei eko-crowdfundingu, jaką zaczyna propagować portal Beesfund.com. Dlatego, większość zebranych środków przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów Pakietów dla Wspierających, jakie – mamy nadzieję – zechcecie zakupić. Najważniejsze jest dla nas to, abyście poznali i polubili nasz pomysł, a także... zakochali się w lokalnych smakowitościach! Dzięki temu powiększy się grono osób szukających dobrej żywności, a nasz portal ma szansę stać się serwisem, z którego zaczniecie korzystać regularnie, a być może nawet będziecie go polecać swoim znajomym.


Co można otrzymać za wsparcie naszego projektu?


99 zł – Pakiet Konesera (Mini)

otrzymujesz:

- pojedynczą Paczkę Degustacyjną Klubu Konesera LokalneSpecjaly.pl („Optymalną") o wartości 99 zł

- oraz 10% jednorazowy kupon rabatowy na produkty dostępne w natoobe.pl


100 zł – Pakiet Prezentowy Konesera (Mini)

otrzymujesz:

- pojedynczą Paczkę Degustacyjną Klubu Konesera LokalneSpecjaly.pl („Optymalną") o wartości 99 zł w wersji „prezentowej", dzięki której Paczka może stanowić oryginalny podarunek dla bliskiej Ci osoby np. pod choinkę (po dokonaniu zamówienia, prześlemy Ci elegancki certyfikat członkostwa w Klubie Konesera, który możesz sprezentować obdarowywanemu/ej, aby wiedział(a) czego się spodziewać na początku kolejnego miesiąca; certyfikat ten upoważnia także do przedłużenia subskrypcji z dodatkową zniżką);

- oraz 10% jednorazowy kupon rabatowy na produkty dostępne w natoobe.pl


279 zł – Pakiet Konesera (Medium)

otrzymujesz:

- 3-miesięczne członkostwo Klubu Konesera LokalneSpecjaly.pl, w ramach którego prześlemy Ci 3 Paczki Degustacyjne (w wariancie „Optymalnym", warte 99 zł każda)

- 10% jednorazowy kod rabatowy na produkty dostępne w natoobe.pl

- 15% rabat na zakup świątecznej paczki tradycyjnych wędlin z rodzinnej wielkopolskiej firmy Dr Maryniak (opis paczek dostępny jest tu: Paczki Świąteczne z Wędlinami)

- 5% rabat na zakup 3- lub 6-miesięcznego członkostwa w Klubie Konesera w opcji „prezentowej" (w której możesz je podarować np. jako gwiazdkowy prezent dla bliskiej Ci osoby)


280 zł – Pakiet Prezentowy Konesera (Medium)

otrzymujesz:

- 3-miesięczne członkostwo Klubu Konesera LokalneSpecjaly.pl, które obejmuje otrzymanie 3 Paczek Degustacyjnych (w wariancie „Optymalnym", o wartości 99 zł każda); dzięki opcji „prezentowej", Pakiet ten  może stanowić oryginalny podarunek dla bliskiej Ci osoby np. pod choinkę (po dokonaniu zamówienia, prześlemy Ci elegancki certyfikat członkostwa w Klubie Konesera, który możesz sprezentować obdarowywanemu/ej, aby wiedział(a) czego się spodziewać na początku kolejnego miesiąca; certyfikat ten upoważnia także do przedłużenia subskrypcji z dodatkową zniżką)

- 10% jednorazowy kod rabatowy na produkty dostępne w natoobe.pl

- 2 kody rabatowe o wartości 15% na zakup świątecznych paczek z tradycyjnymi wędlinami z rodzinnej wielkopolskiej firmy Dr Maryniak (opis paczek dostępny jest tu: Paczki Świąteczne z Wędlinami)

- 5% rabat na zakup 3- lub 6-miesięcznego członkostwa w Klubie Konesera dla Ciebie


534 zł – Pakiet Konesera (Grand)

otrzymujesz:

- 6-miesięczne członkostwo Klubu Konesera LokalneSpecjaly.pl, w ramach którego prześlemy Ci 6 Paczek Degustacyjnych (w wariancie „Optymalnym", warte 99 zł każda)

- 3 kody rabatowe o wartości 10% na produkty dostępne w natoobe.pl (można je przekazać innym osobom)

- 3 kody rabatowe o wartości 15% rabat na zakup świątecznych paczek z tradycyjnymi wędlinami z rodzinnej wielkopolskiej firmy Dr Maryniak (opis paczek dostępny jest tu: Paczki Świąteczne z Wędlinami); kody można także podarować bliskim osobom)

- 5% rabat na zakup 3- lub 6-miesięcznego członkostwa w Klubie Konesera w opcji „prezentowej" (w której możesz je podarować np. jako gwiazdkowy prezent dla bliskiej Ci osoby)


535 zł – Pakiet Prezentowy Konesera (Grand)

otrzymujesz:

- 6-miesięczne członkostwo Klubu Konesera LokalneSpecjaly.pl, które obejmuje otrzymanie 6 Paczek Degustacyjnych (w wariancie „Optymalnym", o wartości 99 zł każda); dzięki opcji „prezentowej", Pakiet ten  może stanowić oryginalny podarunek dla bliskiej Ci osoby np. pod choinkę (po dokonaniu zamówienia, prześlemy Ci elegancki certyfikat członkostwa w Klubie Konesera, który możesz sprezentować obdarowywanemu/ej, aby wiedział(a) czego się spodziewać na początku kolejnego miesiąca; certyfikat ten upoważnia także do przedłużenia subskrypcji z dodatkową zniżką)

- 3 kody rabatowe o wartości 10% na produkty dostępne w natoobe.pl (można je przekazać innym osobom)

- 3 kody rabatowe o wartości 15% na zakup świątecznych paczek z tradycyjnymi wędlinami z rodzinnej wielkopolskiej firmy Dr Maryniak (opis paczek dostępny jest tu: Paczki Świąteczne z Wędlinami; kody można także podarować bliskim osobom)

- 5% rabat na zakup 3- lub 6-miesięcznego członkostwa w Klubie Konesera dla Ciebie

 


172 zł – Paczka Świąteczna „Wykwintna Wigilia"

otrzymujesz:

- paczkę świąteczną „Wykwintna Wigilia" (opis dostępny w serwisie prezenty.natoobe.pl), którą dostarczymy do Ciebie (lub wskazanej osoby) bezpłatnie pod wybrany adres w Polsce

- 10% jednorazowy kod rabatowy na produkty dostępne w natoobe.pl


184 zł – Paczka Świąteczna „Tradycyjna Wigilia"

otrzymujesz:

- paczkę świąteczną „Tradycyjna Wigilia" (opis dostępny w serwisie prezenty.natoobe.pl), którą dostarczymy do Ciebie (lub wskazanej osoby) bezpłatnie pod wybrany adres w Polsce

- 10% jednorazowy kod rabatowy na produkty dostępne w natoobe.pl


1840 zł – Zestaw prezentowy dla firm

otrzymujesz:

- 10 paczek świątecznych „Tradycyjna Wigilia" (opis dostępny w serwisie prezenty.natoobe.pl), które dostarczymy bezpłatnie pod jeden wybrany adres w Polsce

(podana cena jest ceną brutto i obejmuje podatek VAT w wysokości 23%)

 

Opinie naszych dotychczasowych klientów

Pomysł uważam za naprawdę rewelacyjny! Produkty pierwsza klasa i mistrzostwo świata! Każdy może mieć teraz łatwy dostęp do spróbowania produktów wyprodukowanych przez małych, regionalnych producentów. A do tego czeka na osobę zamawiającą co miesiąc niespodzianka- nigdy nie wiesz co znajdziesz w paczuszce, nieźle nie?" (opinia z bloga kulinarnego – pełen wpis dostępny tu: http://aduparosnie.com/polecam)


„Herbata owsiana jest dla mnie objawieniem! Cala reszta również nam smakowała. Mojemu chłopakowi chyba najbardziej sery, a dla mnie królowa zostaje jednak herbata :) Czekamy niecierpliwie na kolejną paczkę :)"  (fragment maila od jednej z klientek)

 

Zachęcamy do wsparcia!

 

Załączniki:

Umowa między Użytkownikiem, a Projektodawcą

 

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę