Z przyjemnością chcielibyśmy zaprezentować kolejną emisję akcji na portalu Beesfund. Tym razem chodzi o TakeTask, który jako pierwszy w Polsce wykorzystuje zalety crowdsourcing-u do badań rynku.

Naszym zadaniem jest to, abyś jak najlepiej poznał TakeTask bowiem zespół, który stoi za tą aplikacją ma wieloletnie doświadczenie w badaniach rynku i współpracą w tym zakresie z firmami z całej Europy. TakeTask to aplikacja zainstalowana u tysięcy konsumentów, tak zwanych „Agentów”.

Są oni do dyspozycji klientów zlecających projekty badawcze, dzięki czemu można w ciągu 24h zebrać dane z tysięcy interesujących lokalizacji. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje w skrócie, dzięki czemu znacznie lepiej zrozumiesz ten biznes od samych podstaw:

  1. To przede wszystkim zespół z doświadczeniem

Twórcami aplikacji są Sebastian Starzyński oraz Marcin Dobek. Pierwszy od 18-lat prowadzi agencję badawczą ABR SESTA,  specjalizująca się w badaniach środowiska zakupowego oraz zachowań zakupowych, a od 2016 jest wyłącznym partnerem w Polsce firmy Information Resources Inc. – jednej z największych agencji badawczych i Big Data na świecie. Marcin Dąbek to z człowiek z doświadczeniem w branży FMCG w Polsce i we Francji. Od 8 lat Dyrektor ds. Badań w ABR SESTA.

  1. To bogate zaplecze know-how i zasobów ludzkich

TakeTask S.A. łączy strategiczna współpraca z ABR SESTA. Dzięki tej współpracy TakeTask ma dostęp do blisko 50-osobowego zespołu ABR SESTA, w tym do kadry analitycznej i koordynacyjnej, jak również wsparcia sprzedażowego i informatycznego.  To jedna z największych tego typu agencji badawczych w Polsce, co daje ogromne możliwości realizacji największych projektów badawczych.

  1. TakeTask już działa i ma się dobrze – garść liczb

Na targach outsourcingu w 2015 otrzymał nagrodę Innowacja Roku w zakresie marketingu. Tylko w 2016 roku TakeTask wykonał 47 projektów badawczych dla 16 klientów. Przełożyło się to również na ponad 13 tysięcy pobrań aplikacji tylko w poprzednim roku, w których użytkownicy zrealizowali aż 17 tysięcy zadań. Niewiele polskich aplikacji może pochwalić się tak dużą ilością użytkowników w tak krótkim czasie. To również zbudowana od podstawa społeczność ponad 4 tysięcy osób na Facebooku, do których sam możesz dołączyć w tym miejscu: facebook.com/TakeTask

  1. Społeczność jest tu najważniejsza

Podobnie jak Beesfund, zespół TakeTask doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zaangażowana społeczność jest tutaj kluczem do sukcesu. To kilkanaście tysięcy użytkowników, z którymi klienci mogą nawiązać bezpośredni dialog. Aplikacja dostępna w smartfonie pozwala osiągnąć zdumiewające efekty. Dzięki temu już po kilku dniach od rozpoczęcia badania możesz otrzymać raport końcowy oraz zdjęcia z akcji zrobione przez agentów. Możesz mieć do nich również dostęp on-line w czasie rzeczywistym.

  1. Gamifikacja zwiększa zaangażowanie

Współpraca z użytkownikami aplikacji oraz nazwanie ich „agentami” to bardzo kreatywne rozwiązanie, które leży u podstaw sukcesu aplikacji. Użytkownicy są Agentami, którzy dostają zadania, za których wykonywanie otrzymują nie tylko wynagrodzenie, ale zdobywają również punkty doświadczenia. Dzięki nim, awansują na kolejne stopnie w hierarchii, z czym wiążą się dodatkowe przywileje – np. większy zasięg dostępnych zadań.

Podsumowując, TakeTask to stabilny biznes, który jako pierwszy w naszym kraju wykorzystuje zalety crowdsourcingu do badań rynku. Środki pozyskane z emisji planują przeznaczyć na rozwój sprzedaży, rozbudowę aplikacji oraz ekspansję zagraniczną.

Emisja akcji dostępna jest od wczoraj w tym miejsu: https://operacjataketask.pl/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany