Co jakiś czas na blogu Beesfund przedstawiamy Wam najbardziej atrakcyjne konkursy startupowe i programy akceleracyjne, odbywające się na całym świecie, dzięki którym to możecie dać sobie szanse na zyskanie rozgłosu, a także rozwinąć swój projekt. To ważne, szczególnie na początku swojej drogi, gdzie często dopiero szuka się właściwego modelu biznesowego, a zespół potrzebuje mentoringu.

Kolejną formą budowania sieci kontaktów czy zyskiwania zainteresowania wśród potencjalnych partnerów biznesowych, są targi oraz konferencje, nad którymi nie mieliśmy jeszcze okazji się pochylić. W tym jednym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam najbardziej prestiżowe wydarzenia branżowe, które odbywają się na Starym Kontynencie.

Polska leży w centrum Europy, a dzięki temu pojawienie się na którymkolwiek z wydarzeń jest po prostu łatwe logistycznie i relatywnie mało kosztowne. Jak się okazuje, dzieje się naprawdę sporo. Jako, że idzie wiosna, co da się odczuć, zdecydowaliśmy się Wam zaprezentować wydarzenia które będą miały miejsce własnie tej pory roku. Na tapetę wzięliśmy zatem marzec, kwiecień oraz maj.

Marzec 2017

QCon 20176-8 marca, Londyn, Wielka Brytania | Konferencja praktyków, stworzona z myslą o liderach w braży technologicznej, inżynierach oraz architektach, którzy bardzo szeroko rozmawiać będą o innowacjach i technologiach.

Wearable Technology Show7-8 marca, Londyn, Wielka Brytania | Jeden z największych eventów networkingowych związanych z branżą wearables oraz IoT. Doskonała okazja do tego, aby pokazać się ze swoim produktem oraz nawiązać kontakty biznesowe.

Marketing Week Live 20178-9 marca, Londyn, Wielka Brytania | Wydarzenie, na którym przedstawiane zostaną nowe idee związane z marketingiem i growth hackingiem, a wszystko po to, aby przyśpieszyć procesy w firmie oraz zdecydowanie szybciej rozwinąć dany projekt, wyprzedzając konurencję.

CeBIT20-24 marca, Hanower, Niemcy | Jedna z największych konferencji na świecie, która skupia wokół siebie przedsiębiorców z branży big data oraz IoT. Jeśli zamierzasz wejść w któryś z tych obszarów, to zdecydowanie powinieneś pojawić się pod koniec marca w Hanowerze.

Fast Growth Icons London, 23 marca, Londyn, Wielka Brytania | To ciekawe wydarzenie, kolejne w Londynie, na które to zapraszani są przedstawiciele startupów odnoszących bardzo szybkie sukcesy i notujących gwałtowny wzrost. Wszystko po to, aby dzielić się swoją wiedzą. Jeśli chcesz poprawić marketing to powinieneś brać z nich przykład i odwiedzić Londyn.

Kwiecień 2017

UK Investor Show, 1 kwietnia, Londyn, Wielka Brytania | To jeden z najbardziej rozpoznawalnych jednodniowych wydarzeń poświęconych inwestowaniu w startupy oraz innowacyjne projekty. Spotkanie ludzi, którzy dokonują bardzo poważnych inwestycji w każdym stadium rozwoju danego projektu.

MIPTV3-6 kwietnia, Cannes, Francja |  To prestiżowe miejsce na lazurowym wybrzeżu przyciąga również największe marki z całego świata, które opowiadają o tym, jak robią marketing na światowym poziomie. Tegoroczny event będzie poświęcony storytellingu oraz temu, jak zmienia się on w erze smartfonów.

SeedStars Summit World, 6 kwietnia, Lozanna, Szwajcaria | Wydarzenie naszpikowane panelami dyskusyjnymi, sejami networkingowymi oraz warsztatami z dziedziny FinTech, EdTech, agrotech, IoT, a nawet kosmonautyki. Bardzo wielu ekspertów jednego dnia, w jednym miejscu. Jeśli te dziedziny leżą w obszarze Twoich zainteresowań, to ciężko będzie znaleźć lepszą okazję do tego, aby podczas zaledwie jednego dnia poznać tylu ludzi właśnie z tych branż.

Exec I/O FinTech6-7 kwietnia, Berlin, Niemcy | To największe wydarzenie dla menadżerów z branży FinTech w Europie, które jest wyłącznie na zaproszenie. Jeśli udałoby Ci się tam dostać, z pewnością zyskałbyś wiele prestiżu, aczkolwiek nie będzie to łatwe.

Innovate Finance Global Summit10-11 kwietnia, Londyn, Wielka Brytania | Bardzo dobra okazja do tego, aby poznać najnowsze trendy związane z wykorzystaniem innowacji w branży finansowej. Wydarzenie o randze globalnej, które przyciąga ludzi z całego świata. Doskonała okazja do budowania poważnych kontaktów biznesowych.

WEBit Festival25-27 kwietnia, Sofia, Bułgaria | Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń, skupiające ekspertów nowoczesnych technologii w Europie Środkowo-Wschodniej. Jeżeli zamierzasz rozwijać swój biznes w tych rynkach, to wypadałoby pojawić się pod koniec kwietnia w Sofii.

Digital Media Europe24-26 kwietnia, Kopenhaga, Dania | To wydarzenie, które ma miejsce w Kopenhadze, skupia przede wszystkim ludzi robiących biznes z wykorzystaniem treści, prowadzących duże portale internetowe. Podczas konferencji prezentowane zostaną najnowsze trendy związane z wykorzystaniem abonamentów na dostęp do wysokiej jakości treści, a także redaktorzy naczelni wielu internetowych gazet zaprezentują, jak wyciągają maksimum z reklam w sieci na swoich portalach. Z pewnością ciekawe, branżowe wydarzenie, których o takiej tematyce akurat brakuje.

Startup OLÉ 2017, 26-27 kwietnia, Salamanka, Hiszpania | To dwudniowe spotkanie, na którym startupy będą miały okazje do nawiązania kontaktów i współpracy z korporacjami, inwestorami, akceleratorami i mediami z całej Europy. Jeśli jesteś dobry w networkingu, to nie powinno tam Ciebie zabraknąć.

Maj 2017

Arctic15 2017, 3-4 maja, Helsinki, Finlandia | To jedno z najbardziej znanych wydarzeń dla branży startupowej w Skandynawii. Bardzo dobre miejsce do nawiązania relacji między startupami, inwestorami a korporacjami, szczególnie jeśli zastanawiasz się nad wejściem na skandynawski rynek.

ICT Spring Europe9-10 maja, Luksemburg | Kolejne prestiżowe wydarzenie w miejscu, które nie przyciąga ludzi z przypadku. Środek maja i konferencja w Luksemburgu na temat trendów na styku mediów i nowych technologii.

Adobe Summit EMEA | The Digital Marketing Conference10-11 maja, Londyn, Wielka Brytania | Jedno z największych wydarzeń networkingowych w Europie, poświęconych marketingowi internetowemu. Wybierz się do Londynu i poznaj, jak możesz połączyć kreatywność, tworzyć interesujące treści aby przyciągnąć jeszcze więcej klientów. Wydarzenie bardziej na podniesienie swojego poziomu wiedzy, idealne dla marketing managerów.

Fast  Growth Icons Berlin, 18 maja, Berlin, Niemcy | Inspiracyjne rady od ludzi, którzy zbudowali bardzo poważne biznesy w Niemczech. Ciekawe szczególnie z tego względu, że nastawienie jest tutaj na prezentowanie drogi do sukcesu, która oczywiście nie była usłana różami. Niekoniecznie networkingowe, lecz z pewnością inspirujące.

The Next Web Europe Conference18-19 maja, Amsterdam, Holandia | To wydarzenie organizowane przez znane na całym świecie medium technologiczne The Next Web. Świetni mówcy, światowej klasy eksperci i ponad 30 dużych inwestorów, którzy zapowiedzieli już swój udział. Bilety w cenie €350.

Latitude5925-26 maja, Tallinn, Estonia | To flagowa konferencja w Estonii, która bardzo mocno stawia na innowacje i kształcenie programistów. Największa konferencja technologiczna w tym kraju odbędzie się własnie w maju.

LOGIN 2017, 25-26 maja, Wilno, Litwa | To jedno z największych wydarzeń technologicznych w krajach bałtyckich. Przyciąga co roku około 6000 osób z całej Europy, tym razem będzie odbywać się w urokliwym Wilnie.

Nordic Startup Awards Grand Finale, 31 maja, Rejkiawik, Islandia | Ostatni z eventów, na który chcielibyśmy Was zaprosić leży również na rubieżach Europy. To finał cyklu poświęconego ekosystemowi w krajach nordyckich, gdzie prezentują się startupy głównie ze Skandynawii, a one przyciągają za sobą wielu inwestorów, którzy robią biznes w tej części Europy. Jeśli zamierzasz wejść na te rynki, to powinieneś wybrać się na koniec maja właśnie do Islandii.

Zarezerwuj sobie czas

Jak widać sporo tego, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy do tego, abyście zaplanowali sobie uczestnictwo choć na kilku z nich, ponieważ jest to doskonała okazja do tego, aby lepiej poznać branżę i budować sieć zagranicznych kontaktów.

To przyda się szczególnie w sytuacji, gdy Ty i Twój biznes zaczniecie mieć międzynarodowe ambicje. Idzie wiosna, czas wybudzić się z zimowego snu i zerknąć w kalendarz, aby zarezerwować sobie czas na kilka wyjazdów. Jeszcze raz serdecznie do tego namawiamy.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany