Kontynuując cykl „Historie sukcesu” prezentujemy dziś bliski nam projekt – konferencję „Crowdfunding w Polsce 2012”. Choć zbiórka nie była łatwa, to ostatecznie zarówno projekt, jak i jego realizacja zakończyły się bardzo dużym sukcesem!

W dniu 12.12.12 (to nie przypadek!) w Warszawie pełna sala uczestników przez cały dzień słuchała i dyskutowała nt. różnych aspektów finansowania społecznościowego w Polsce. Sam projekt przebiegał w sposób kompletny, a jego promocja zawierała min.:

  • uruchomienie specjalnej strony konferencja.crowdfunding.pl;
  • promocję na crowdfunding.pl i stronie Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu (współorganizatora) oraz ich kanałach społecznościowych (w tym płatne posty promowane);
  • założenie wydarzenia na facebook’u i goldenline;
  • dystrybucję informacji prasowych;
  • pozyskanie wielu partnerów akcji;
  • konkurs przeprowadzony na antyweb.pl;
  • reklamę Google AdWords i reklamy na facebook’u;
  • mailing do różnych grup odbiorców;
  • promocję przy okazji wystąpień, szkoleń i spotkań.

Mimo podjęcia wielu działań zwiększających zasięg informacji o projekcie, dynamika wpłat nie była gwałtowna, ale ostatecznie cel w wysokości 12 000 zł został przekroczony o 16,6%, a licznik zatrzymał się na kwocie 13 991 zł.

W zgodnej opinii uczestników, prelegentów i licznych gości wydarzenie było ciekawe, a atmosfera bardzo dobra.

Z jednej strony data wydarzenia powinna być precyzyjnie określona, żeby wspierający wiedzieli, co otrzymają w zamian. Z drugiej zaś, rezerwacja sali, cateringu, obsługi audio-video, zaproszenia prelegentów i gości wymaga nierzadko konkretnych deklaracji i poważnych decyzji organizatora ze sporym wyprzedzeniem. Wiąże się to z niemałym ryzykiem, bo jeżeli projekt zakończy się porażką, to można zostać z dużą, pustą salą i fakturami do opłacenia.

Tak na łamach crowdfunding.pl swoimi refleksjami podzielił się autor projektu organizacji konferencji – Karol Król. My tam byliśmy, prezentowała się część projektodawców beesfund.com, pojawiło się dużo ciekawych opinii i pytań, a do dnia dzisiejszego spotykamy się z wieloma z uczestników. Przybyli, zobaczyli i zapragnęli własnego projektu!

Zdjęcia: MentalWay/Crowdfunding.pl

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany