Atrakcyjny pomysł jest niczym bez osoby zdolnej do jego realizacji. Wiele przedsięwzięć wymaga nie tylko entuzjazmu twórców, wsparcia społeczności, ale także kapitału na ich realizację. Ryzyko niepowodzenia i brak kapitału nie stanowią już jednak przeszkody w spełnianiu marzeń. Dzięki zaangażowanej społeczności, która wierzy w pomysł, opowiada o nim i jest skłonna go wesprzeć , te marzenia mogą stać się faktem.

Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe to mechanizm pozwalający twórcom, przedsiębiorcom i społecznym aktywistom zarazić swoim pomysłem inne osoby i wcielić go w życie przy ich wsparciu. Dzięki wielu małym wpłatom od społeczności, możesz zebrać pokaźne środki finansowe na realizację projektu. Może być to nagranie płyty, organizacja eventu, założenie przedsiębiorstwa i wiele, wiele innych. Należy pamiętać, że crowdfunding nie jest alternatywą dla banku, gdy nie masz pieniędzy schowanych w skarpecie. Nie chodzi tylko o pieniądze, choć one pojawią się pod koniec drogi do realizacji pomysłu. Chodzi o Ciebie – inicjatora, kreatora, twórcę, lidera – i społeczność, która uwierzy w Twój projekt i będzie skłonna uczestniczyć w jego planowaniu, promocji, finansowaniu i realizacji. Za tę pomoc powinieneś się odwdzięczyć świętując z wspierającymi – wyślij im unikalne bonusy, postaw szampana lub podziel się zyskami.

Finansowanie społecznościowe jest w pewnym sensie alternatywą dla tradycyjnych źródeł kapitału, takich jak banki, ale dostęp do nich mają tylko uczciwi i kreatywni pomysłodawcy. Uczestnikiem projektu może być każdy, wspierając go swoim doświadczeniem, wpłacając niewielką kwotę środków oraz uczestnicząc w realizacji. Od teraz każdy może wspierać dobre pomysły!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany