Amerykański magazyn Entrepreneur wydał serię interesujących, krótkich klipów wideo, w którym to w bardzo przystępny sposób tłumaczą koncepcję equity crowdfundingu. Sympatyczna dziennikarka Cat Clifford przeprowadza rozmowy z ludźmi z branży, aby lepiej zrozumieć tą formę inwestowania.

Jeżeli jeszcze nie czujesz tematu związanego z crowdfundingiem udziałowym, to powinieneś obejrzeć ten krótki materiał wideo. Bardzo prostym językiem Cat wyjaśniła w nim, kto powinien myśleć właśnie nad tą formą inwestowania w swój biznes.

Jeżeli jesteś inwestorem, którego motywuje wyłącznie zysk. Czy to również jest dla Ciebie?

Oczywiście, że tak, jednak musisz mieć pełną świadomość, że equity crowdfunding nie jest wyłącznie tym. Inwestujesz w startupy i biznesy w ich początkowej fazie, najczęściej zalążkowej, których przyszłość jest bardzo niepewna. Powinieneś wspierać przedsięwzięcia, w które szczerze wierzysz. Nie rób tego tylko i wyłącznie z uwagi na cyfry, czy potencjał wzrostu, bądź też globalne trendy. Wszyscy wiemy, że biorąc pod uwagę startupy, nie można podchodzić do tego wyłącznie w ten sposób.

Kto powinien trzymać się z dala od crowdfundingu udziałowego? 

Pamiętaj, że inwestorzy są zainteresowani Twoim biznesem. Jeżeli czujesz, że nie będziesz w stanie komunikować się otwarcie ze swoimi inwestorami o tym, jak Ci idzie, nie powinieneś szukać equity crowdfundingu, jako formy pozyskania kapitału do rozwoju.

Z drugiej strony, jeżeli jesteś inwestorem i nie rozumiesz biznesu, to także nie powinieneś się w niego angażować. To przekłada się do każdej formy inwestycji w życiu, niezależnie od tego, czy wybierasz equity crowdfunding, rynek akcji, waluty czy surowce.

Zachęcamy do obejrzenia powyższego wideo wszystkim tym, dla których crowdfunding udziałowy jest tematem nie tyle obcym, co trudnym i zawiłym. Cat Clifford z pewnością rozwieje Wam wiele wątpliwości, odpowiadając na szereg fundamentalnych pytań.

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany