Jesień w Beesfund upłynie pod znakiem doskonalenia procesu emisji, tak aby emitenci byli do nich przygotowywani jeszcze lepiej niż dotychczas. Pierwszym udogodnieniem które chcemy Wam, drodzy emitenci zaprezentować już dzisiaj – to współpraca Beesfund i firmy Brand24 monitorującej markę w internecie. 

Emisja akcji prowadzona przy współpracy z Beesfund może trwać do 90 dni. Zwykle są to trzy miesiące bardzo aktywnej kampanii promocyjnej, wykorzystującej różne kanały komunikacji, głównie online. Intensywne reklamowanie emisji łączy się z działaniami PR -wymi, co naturalnie generuje spore zainteresowanie spółką w sieci. Dowiedz się więcej o pozafinansowych korzyściach equity crowdfundingu. Inwestorzy dyskutują o wycenie, opłacalności inwestycji, branży w której działa oraz jej przyszłości. Dzięki narzędziom oferowanym przez Brand24 możemy szybko i sprawnie zareagować na wzmianki dotyczące emisji spółki.

Rzecz jasna Beesfund rekomenduje aby strona emisji zawierała najwięcej danych, ale z uwagi na czytelność strony pewne informacje trzeba pominąć i reagować gdy pojawia się pytanie. 

Monitoring sieci dla emitenta

Brand24 to firma, która wystartowała w 2011 roku i zajmuje się monitoringiem internetu i social mediów. Jest to bez wątpienia lider rynku, który buduje pozycje także poza granicami naszego kraju. Co ciekawe, Brand24 tak jak i Beesfund jest bezpośrednio powiązana z rynkiem kapitałowym, debiutując w 2018 r. na parkiecie giełdy Newconnect.

A co oferuje swoim klientom? Umożliwia monitorowanie informacji na temat spółki pojawiających się w internecie (bez zamkniętych grup czy for). Po zdefiniowaniu kluczowych słów (najczęściej jest to nazwa spółki, ale równie dobrze może to być także imię i nazwisko foundera, czy też popularna marka znajdująca się w ofercie danego przedsiębiorstwa) każdy wpis z użyciem słowa-klucza, zostanie wyłapany przez Brand24. Szeroki wachlarz narzędzi pozwala nam na grupowanie wpisów, udzielenie odpowiedzi za pomocą jednego kliknięcia oraz informuje nas o zasięgach i pozytywnym lub negatywnym charakterze publikacji.

Dlaczego opinie o spółce są ważne? Taka informacja to skarb. Po pierwsze dlatego, że widzimy o czym rozmawiają potencjalni inwestorzy. Po drugie bo możemy włączyć się do rozmowy i udzielić odpowiedzi. Inwestorzy są zadowoleni, ponieważ ich pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, a emitent może być pewien, że odpowiedź zobaczy więcej niż jedna osoba (jak jest w przypadku e-maili). Dla inwestorów takie działanie to także jasny znak, że emisja prowadzona w profesjonalny sposób.

Brand24 dla emitentów Beesfund

W Beesfund zależy nam, aby nasi emitenci byli zawsze tam gdzie ich inwestorzy. Nawiązanie długotrwałych i szczerych relacji pomiędzy spółką a akcjonariuszami przynosi korzyści obu stronom. Chcielibyśmy ułatwić naszym emitentom budowanie dialogu z inwestorami, dlatego od początku września 2019 rozpoczynamy ścisłą współpracę z firmą Brand24. 

Każdy emitent który we wrześniu nawiąże współpracę z Beesfund otrzyma dwa miesiące bezpłatnego dostępu do narzędzia Brand24. Po darmowym okresie próbnym każdy emitent będzie miał możliwość zakupienia usługi z 25% rabatem. Co ważne emitenci mają dostęp do absolutnie szybkiego i rzetelnego wsparcia technicznego Brand24, które zawsze pomoże w konfiguracji i za pomocą cyklicznych webinarów wprowadzi w rozbudowany

Dobra komunikacja, lepsza emisja

Piotr Seroczyński, Head of Operations

“Profesjonalizacja obszaru emisji to dla Beesfund priorytet w najbliższym czasie. Już niedługo każdy emitent otrzyma od nas nową “Księgę emisji Beesfund”, po to aby proces emitowania akcji przebiegał zgodnie ze standardem, wypracowanym w oparciu o ponad 7 – letnie doświadczenie w sektorze equity crowdfundingu. Wartym podkreślenia jest fakt, że to emitent, a nie Beesfund prowadzi emisje, dlatego jednym z obszarów do usprawnienia jest komunikacja na linii emitent – inwestor.”

Mikołaj Winkiel, Chief Evangelist w Brand24

„Monitoring Internetu działa w wielu branżach, więc z powodzeniem zadziała w inwestycjach. Udzielanie odpowiedzi i dyskutowanie tam gdzie pojawiają się pytania o nasz produkt to możliwość szybkiego rozwiania wątpliwości i przekonania rozmawiających do zakupu akcji.”   

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany