Otwarte Rynki: Indonezja

Projekt
zakończony

22

wspierających

Edukacja

kategoria

Warszawa

miejscowość

Projekt zakończony

do zakończenia
101%
505.0000 / 500.00zł

Opis i cel projektu:

 

Projekt Otwarte Rynki to projekt edukacyjny. Ma za zadanie dostarczyć podstawowych informacji na temat gospodarek państw rozwijających się, bądź aktualnie już rozwiniętych. Realizowany jest w formie wideowywiadów, z których widz pozna uwarunkowania społeczne i mentalność obywateli danego kraju, ich stosunek do pracy oraz przedsiębiorczości. Eksperci odpowiadający na pytania reportera podpowiedzą, jak założyć i prowadzić działalność gospodarczą na terenie danego państwa oraz wskażą instytucje, w których można uzyskać pomoc i otrzymać cenne informacje dotyczące zagranicznego biznesu.

 

 

Niniejsza propozycja współpracy obejmuje program z cyklu Otwarte Rynki o Indonezji.

Z wypowiedzi eksperta, który odpowiadał na moje pytania dowiesz się m.in.:

- dlaczego Indonezja jest Tygrysem Azjatyckim?

- jak to możliwe, że gospodarka indonezyjska odnotowała wzrost aż o 6.5% (2011) w czasie, kiedy Zachód pogrążony był w kryzysie?

- jaki stosunek do przedsiębiorczości mają Indonezyjczycy?

- jak założyć działalność gospodarczą, bądź przedstawicielstwo firmy polskiej na terenie Indonezji?

- gdzie w Warszawie można szukać pomocy?

Czy forma promocji w materiałach wideo ma sens?


Podstawowym atutem takiej formy promocji jest jej bezterminowość. Materiały wideo zostaną umieszczone na kanale autora projektu w serwisie YouTube, zatem absolutnie każdy będzie miał do nich nieograniczony dostęp. Inwestujesz więc w kampanię promocyjną dla twojej firmy, która nie będzie ograniczona czasowo.

Projekt Otwarte Rynki to projekt, w skład którego wchodzić będzie wiele wideowywiadów na temat najatrakcyjniejszych rynków świata pod względem gospodarczym. W chwili obecnej przygotowujemy materiał wideo poświęcony gospodarce chińskiej i kontaktom handlowym z Chińczykami.

Promując własną działalność nawet tylko w 1 odcinku programu z tego cyklu, masz zatem szansę na zwiększenie grupy odbiorców, którzy mogą obejrzeć całą serię.


Materiały wideo zostaną dodatkowo przetłumaczone na język angielski, co również może pozytywnie wpłynąć na zasięg i rozszerzyć grupę odbiorców.


Wysokość celu finansowego:

 

 

500zł  to koszt realizacji 1 odcinka programu z tego cyklu - są to koszty minimalne, które poniosłem tylko w związku z wynajmem 2 profesjonalnych kamer (nagrywających w jakości Full HD - 1080p), lamp doświetleniowych, mikrofonów krawatowych oraz honorarium dla operatora kamery i operatora światła. Cena uwzględnia również montaż materiału o długości 15-25 min.

Projekt ten nie ma charakteru zarobkowego - cel finansowy nie uwzględnia zatem czasu poniesionego na przygotowanie programu od strony merytorycznej, pozyskanie eksperta do wywiadu, dojazdu, wyżywienie w dniu nagrania itd.

 


Wszelkie zebrane nadwyżki pieniężne umożliwią nagranie kolejnych odcinków z cyklu Otwarte Rynki oraz Akademia Biznesu i bez wątpienia przyczynią się do płynności w realizacji całego projektu.

 

Siła, jaka drzemie w tobie:

Podoba ci się idea edukacji internetowej poprzez wideowywiady?
Chcesz pomóc, ale nie jesteś w stanie wesprzeć projektu finansowo?
Nic nie szkodzi! W dalszym ciągu możesz pomóc i to o wiele bardziej, niż ci się wydaje!


Udostępnij link do tego projektu na swojej tablicy na portalu społecznościowym, z którego korzystasz lub prześlij informację do osób, które według ciebie mógłby zainteresować ten projekt.
Daj szansę innym dowiedzieć się o tym, że coś się dzieje!


Ekspert programu o Indonezji:


Sergiusz Prokurat - dyrektor Centrum Studiów Polska Azja ( www.polska-azja.pl ) i ekspert ds. Indonezji, dziennikarz Harvard Business Review, ekonomista - absolwent studiów MBA, stypendysta Uniwersytetu Udayana w Indonezji. Autor artykułów w polskiej prasie m.in w takich dziennikach jak: „Wprost”, „Dziennik Gazeta Prawna” „Gazeta bankowa”, “Gazeta Finansowa”.

 

 

Dlaczego Sergiusz Prokurat?
Gospodarkę Indonezji poznał od środka - studiując w Indonezji Sergiusz sprowadzał kontenery pełne m.in. jawajskich towarów. Dodatkowo pisze doktorat a do jego zainteresowań naukowych należą właśnie systemy gospodarcze oraz same gospodarki Azji Południowo-Wschodniej - głównie Indonezji. Jest to zatem niezwykła postać, która łączy w sobie cechy zarówno badacza naukowego, jak i przedsiębiorcy. Udowodnił, że nawet w młodym wieku można zająć się handlem międzynarodowym. Jest uznawanym ekspertem ds. gospodarek azjatyckich, o czym świadczą częste wywiady dla programów tj. TVN CNBC Biznes.

Kim ja jestem?

Kamil Sabatowski - jestem studentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach: Indologia oraz Europeistyka. Moje zainteresowania obejmują głównie rynki azjatyckie, a także psychologię biznesu. Wyznaję zasadę wzajemności w oparciu o dewizę 'Givers Gain' - 'Dający od siebie, zyskuje'. Zatem wielokrotnie staram się wspierać różne przedsięwzięcia na zasadach wolontariatu. Uczę się nie pracować dla pieniędzy, a dla nowych umiejętności!

 

Razem z międzynarodową organizacją AIESEC zbudowałem od podstaw wydarzenie promujące kultury azjatyckie w Polsce - festiwal FantAzja, który ostatecznie cieszył się niesamowitym zainteresowaniem. Prowadzę nieodpłatnie Alternatywne Lekcje Przedsiębiorczości w liceach i w innych szkołach pogimnazjalnych. Wspieram także organizacje studenckie poprzez prowadzenie warsztatów ze sprzedaży transformacyjnej i technik negocjacyjnych.

Jestem wielkim orędownikiem przedsiębiorczości, podejmowania aktywności związanej z naszymi zainteresowaniami oraz szeroko pojmowanego rozwoju osobistego. Pragnę inspirować i motywować młodych ludzi do tego, aby zaczęli wierzyć w siebie i odkrywać uroki otaczającego nas świata oraz możliwości, które pojawiły się na kapitalistycznym rynku.

 

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z projektem, napisz na [email protected] a na pewno na nie odpowiem.

 

Załączniki:

Umowa między Projektodawcą, a Użytkownikiem

 

Bezpieczne płatności natychmiastowe zapewniają PAYU i YetiPAY. Prowizja wynosi do 1,70 zł od płatności do 50 zł i do 3,5% od wyższych.

Załączniki

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę